Program V europejskiego Festiwalu Filmowego integracja ty I Ja 10 września – środa Projekcje konkursowe



Pobieranie 31 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar31 Kb.


PROGRAM

V Europejskiego Festiwalu Filmowego INTEGRACJA Ty i Ja
10 września – środa
Projekcje konkursowe – Kino „Alternatywa”

14.45 Obcey/The other, reż. Iwona Siekierzyńska, Polska, 45 min., KFD

15.30 Kaleka_38/Cripple_38, reż. Adam Leniec, 27 min., KFD

16.00 Modelki/Models, reż. Monika Pawluczuk, Polska, 26 min., KFD

18.00 Lunatycy/Sleepwalkers, reż. Tomasz Jurkiewicz, Polska, 12 min., KFF (inauguracja)

20.30 Światło naszych oczu/The light of our eyes, reż. Agata Varga, Węgry, 59 min., KFD

21.30 Filmoterapia/Film therapy, reż. Marcin Kondraciuk, Polska, 16 min. KFD
Imprezy towarzyszące:

17.15 Otwarcie wystaw:



  • Nasza Galeria – prace wybitnych artystów niepełnosprawnych działających w ramach Stowarzyszenia Studio Integracji w Łodzi

  • Isadory poszukiwania… dopowiedzenie do spektaklu Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie w reż. Marii P. Budzyńskiej „Isadora. Opowieść o kobiecie”.

  • Kronika EFF INTEGRACJA Ty i Ja 2003-2007

18.00 INAUGURACJA – oficjalne otwarcie Festiwalu, recital laureatów Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty w Krakowie, spektakl „ObceyTeatru Biuro Rzeczy Osobistych z Gdyni
11 września – czwartek
Projekcje konkursowe – Kino „Alternatywa”

10.00 Mój Poemat/My Poem, reż. Piotr Nowak (współpraca Anna Wojtyńska), Polska (Piława Górna), 8 min., KFA

10.10 25 lat wczasorekolekcji/25 years of the Spiritual Retreats for a disables, reż. Marcin Szyposzyński, Polska(Piekoszów), 20 min., KFA

10.45 Wywiad z osobowością lokalną/Interview with the local V.I.P., reż. Magdalena Popławska, Polska (Ostróda), 11 min, KFA

10.55 Moja muzyczna przygoda/My music adventure, reż. Waldemar Handzlewicz, Polska(Sulęcin), 16 min., KFA

11.30 Przygotowanie do wieczoru autorskiego/Preparation to author's evening, reż. Grzegorz Skurski, Polska, 13 min., KFD

11.45 Złota rybka/The gold fish, reż. Tomasz Wolski, Polska, 70 min., KFD

13.00 Cuda i tajemnice/The miracles and the secrets, reż. Olesia Fokina, Rosja, 45 min., KFD

13.45 Ja też chodzę do szkoły/I'm learning as well, reż. Piotr Szatyłowicz, Polska, 10 min., KFD

15.00 Świat prostodusznych/The world of simple-hearted, reż. Tofik Szachwiedijew, Rosja, 26 min., KFD

15.30 Jak to jest być moja matką / What is like to be my mother, reż. Norah McGettigan, Polska, 30 min., KFF

16.00 Trudno być rokendrolowcem/It’s hard to be a rock’n roller, reż. Gunhild Asting, Norwegia, 90 min., KFD

18.00 Hearts / Kabal i hjerter/Sercowa kabała, reż. Oyvind Sandberg, Norwegia, 60 min., KFF

19.30 Faceci na kółkach/Men on wheels, reż. Moran Zuckerman, Izrael, 55 min., KFD

20.30 Motyl i skafander/The diving bell and the butterfly, reż. Julian Schnabel, Francja/USA, 112 min., KFF
Imprezy towarzyszące – namiot:

10.00 - 17.00 DZIEŃ SPORTU Pekin 2008 – spotkania z medalistami igrzysk paraolimpijskich, prezentacja filmów o niepełnosprawnych sportowcach, integracyjne zawody i konkursy, prezentacja Fundacji „Aktywna Rehabilitacja” ze Szczecina, występy laureatów Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty w Krakowie /namiot/

17.00 Dyskusja BEZ BARIER „Rehabilitacja przez sport” /namiot/
12 września – piątek
Projekcje konkursowe – Kino „Alternatywa”

10.00 Herleik- wolny jak ptak/Herleik - free as a bird, reż. Karl E.Rikardsen, Norwegia, 48 min., KFD

10.50 Bariery rodzicielstwa/Parents with limits, reż. Ezter Nordin, Węgry, 72 min., KFD

12.00 Radioakcja/Live-action Radio, reż. Tomasz Jurkiewicz, Polska, 27 min., KFD

12.30 Borowiczek/Borovichok, reż. Siergiej Łukianczikow, Białoruś, 52 min., KFD

13.30 Maciek i Róża/Maciek and Rose, reż. Joanna Bednarz, Polska, 13 min., KFD

13.45 Zwycięstwo ducha/The victory of the spirit, reż. Raya Kaplan, Izrael, 11 min., KFD

14.00 Popatrz/Take a look, Adam Palenta, Polska 2008, 4 min., KFD

15.00 O wzroku/About eyesight, reż. Tofik Szachwiedijew, Rosja, 13 min., KFD

15.15 Obraz uczuć/Portraits of emotion, reż. Sławomir Grunberg, USA, 82 min., KFD

16.50 Skok Tourette’a / Tourett's jump reż. Marcin Kondraciuk, Polska,16 min., KFD

17.20 Na imię ma Sabine/Her name is Sabine, reż. Sandrine Bonnaire, Francja, 85 min., KFD

18.30 O miłości/About love, reż. Tofik Szachwiedijew, Rosja, 26 min., KFD

19.30 Zaklinacz śnieżnego konia/Snow horse whisperer, reż. Gerda Kordemets, Estonia, 27 min. KFD

20.00 KostiaNika: letni czas/KostiaNika: summer time, reż. Dmitrij Fiodorow, Rosja, 100 min., KFF
Imprezy towarzyszące:

11.00 - 17.00 50-lecie Studia Miniatur Filmowych w Warszawie – pokaz najlepszych filmów animowanych, prezentacja techniki animacji „Jak powstaje film animowany”, pokaz filmu o historii Studia i filmów z Integracyjnych Warsztatów Filmowych „Ty i Ja z kamerą” w Podgórkach, występy laureatów Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty w Krakowie /namiot/

17.00 DWA TEATRY - warsztaty teatrów NA BOSAKA i Teatru Rzeczy Osobistych z Gdyni /namiot/

21.00 koncert rockowy BARZYCKI.PL i goście – Teatr Dialog


13 września – sobota
Projekcje konkursowe – Kino „Alternatywa”

9.30 Po deszczu/After the rain, reż. Oleg Gajdukow, Rosja, 32 min., KFD

10.10 Henio, idziemy na Widzew/ The football father, reż. Michał Jóźwiak, Polska, 29 min., KFD

10.45 Piasek/Sand, reż. Sylwia Kargol, Polska(Kalisz), 2 min, KFA

10.50 Uskrzydlić marzenia...uwierzyć/To give the wings to dreams...To believe, reż. Urszula Harmańska, Polska(Koszalin), 18 min., KFA

11.10 Prawdziwie żyj/Live in real, reż. Jolanta Wywiórka, Polska (Krosno Odrz.), 20 min., KFA

11.30 Po prostu/Just like that, reż. Aleksandra Burba, Edyta Paluda, Polska (Szczecin), 19 min., KFA

11.50 Projekcje konkursowe spotów telewizyjnych kampanii społecznych, 10 min., KFT


Imprezy towarzyszące:

11.00 – 14.00 Występy laureatów Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty. /namiot/

11.00 Spotkanie z autorami wystaw festiwalowych /namiot/

12.00 Dyskusja BEZ BARIER „Reklama na rzecz osób niepełnosprawnych” – Kino „Alternatywa”

14.00 Pokaz filmu „Wojownik” i spotkanie z reżyserem Jackiem Bławutem

18.00 ZAKOŃCZENIE Festiwalu – rozdanie nagród, recital laureatów Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty w Krakowie, spektakl „Miasto Moje” Teatru Biuro Rzeczy Osobistych z Gdyni
KFF – Konkurs Filmów Fabularnych

KFD – Konkurs Filmów Dokumentalnych

KFA – Konkurs Filmów Amatorskich tworzonych przez osoby niepełnosprawne

KFT – Konkurs spotów telewizyjnych kampanii społecznych

ORGANIZATORZY:

Koszalińskie Towarzystwo Społeczno – Kulturalne

Koszalińska Biblioteka Publiczna
Zrealizowano ze środków:

Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu – Fundusz Inicjatyw Obywatelskich FIO

Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych PFRON

Urzędu Miejskiego w Koszalinie


Patroni honorowi:

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych

Prezydent Miasta Koszalina

Prezes Zarządu PFRON

Kanclerz Krajowej Międzynarodowej Organizacji Edukacja Dla Pokoju przy ONZ

Stowarzyszenie KIWANIS INTERNATIONAL
Patroni Medialni:

BIFRON


Magazyn Integracja

Nasze Sprawy

Radio Koszalin

Radio VOX FM

Dziennik MIASTO
WSPÓŁPRACA:

Studio Miniatur Filmowych w Warszawie

Stowarzyszenie Filmowców Polskich w Warszawie

Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Teatr Propozycji „Dialog” w Koszalinie

Teatr „Na Bosaka” przy Zespole Szkół nr 2 w Koszalinie

Centrum Kultury 105 w Koszalinie

Fundacja Komunikacji Społecznej

AMS


TBWA/Teleskop

Fundacja SYNAPSIS

Instytut Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Gmina i Miasto Sianów (logo dyskietka)

Społeczna Powiatowa Rada ds. Osób Niepełnosprawnych przy Prezydencie Miasta Koszalina

Stowarzyszenia: START, OPOKA, IKAR

DPS Nowe Bielice

Zakład Karny w Koszalinie

Centrum Szkolenia Sił Powietrznych
SPONSORZY:

Galeria EMKA

Citylight

Espersen

Restauracja Zielony Młyn

Hotel 2CV

Mojsiuk Mercedes Benz

Hurtownia Mięsa i Wędlin DORET



Piekarnia „Bravo” Wrzosowo

Biuro Organizacyjne Festiwalu


Koszalińska Biblioteka Publiczna
Plac Polonii 1, 75-415 Koszalin
Tel. (94) 348 15 41
e-mail: biuro.festiwal@integracjatyija.pl www.integracjatyija.pl


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna