Przedstawia film: (nim's island)Pobieranie 51.69 Kb.
Data06.05.2016
Rozmiar51.69 Kb.


PRZEDSTAWIA FILM:
(NIM'S ISLAND)

PREMIERA KINOWA: 19 WRZEŚNIA 2008http://www.nimsisland.com/

OBSADA


Abigail Breslin - NIM

Jodie Foster - ALEXANDRA ROVER

Gerard Butler - JACK/ALEX ROVER

OBSADA POLSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJJustyna Bojczuk - NIM

Joanna Jeżewska – ALEXANDRA ROVER

Robert Więckiewicz – JACK/ALEX ROVER


TWÓRCY

Mark Levin i Jennifer Flackett - scenariusz i reżyseria

Paula Mazur - produkcja, scenariusz

Stuart Dryburgh - zdjęcia

Jeffrey Kurland - kostiumy

Barry Robison - scenografia


TWÓRCY POLSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ


Wersja polska: Start International Polska

Reżyseria: Artur Kaczmarski

Tekst polski: Joanna Serafińska

Dźwięk i montaż: Janusz Tokarzewski

Kierownictwo produkcji: Elżbieta Araszkiewicz

PREMIERA KINOWA: 19 września 2008

PRODUKCJA: USA 2008

DOZWOLONY OD LAT: bez ograniczeń

CZAS TRWANIA: 97 minut

FILM W POLSKIEJ WERSJI JĘZYKOWEJ
www.monolith.pl

Dystrybucja

tel: 851 11 01; 840 66 99

fax: 0-22 841 47 40
Szef dystrybucji:
Tomasz Koć tomekkoc@monolith.pl


Dział dystrybucji:

Ryszard Pawlicki ryszardp@monolith.pl

Kamila Mielniczuk kamilap@monolith.pl

Katarzyna Zawada kasiaz@monolith.pl

PREMIERY KINOWE – promocja i reklama:

tel: 851 10 58, 851 10 59

fax: 851 10 58 w. 116
Szef promocji:

Robert Nadratowski robert@monolith.pl
Public Relations:

Paulina Waranka pr@monolith.pl

Reklama:

Iza Borowiec iza@monolith.pl

Anna Szymaniak anna@monolith.pl

WYSPA NIM


Do Alexa Rovera.
Drogi Aleksie!

Mój ojciec zaginął na morzu, a moją wyspę atakują wrogowie.

Potrzebuję twojej pomocy!
Nim
Na tajemniczej Wyspie Nim wszytko może się zdarzyć, dzieją się niestworzone rzeczy i nikt nie próbuje trzymać wodzów fantazji. Mieszka tu dziewczynka z charakterem o imieniu Nim (Abigail Breslin) w otoczeniu egzotycznych zwierząt – przyjaciół. Jej niezwykła egzystencja w tropikalnej dżungli, inspirowana jest baśniami i legendami, a w szczególności przygodami ukochanego bohatera literackiego, najsłynniejszego podróżnika, Alexa Rovera. Kiedy znika bez śladu ojciec Nim, znany badacz oceanów, a sama wyspa znajduje się w niebezpieczeństwie, Nim zwraca się o pomoc do autora przygód Alexa.
Dziewczynka nie wie jednak, że słynny autor książek o nieustraszonym podróżniku to w rzeczywistości kobieta, Alexandra Rover (Jodie Foster), tchórzliwa i nieśmiała samotniczka, nie wystawiająca nosa poza swój ciasny wielkomiejski apartament. Teraz, kiedy Alexandra musi wyruszyć w nieznany świat, który zawsze ją przerażał, a Nim musi stawić czoła największemu wyzwaniu jej dotychczasowego życia i obronić swą wyspę, obie będą czerpać siłę i odwagę z męstwa swego idola - Alexa Rovera.
„WYSPA NIM” to pełen humoru, trzymający w napięciu i zaskakujący niezwykłymi pomysłami przygodowy film fantasy, o dziewczynce, która sądziła, że została zupełnie sama i o kobiecie, która sądziła, że panicznie boi się świata, i o tym jak obie odkryły, że są kimś więcej, niż sądzą.
W filmie podziwiamy plejadę gwiazd: w roli tytułowej 12-letnią Abigail Breslin - nominowaną do Oscara za rolę w „Małej Miss”, w roli Alexandry Rover laureatkę Oscara Jodie Foster („Milczenie owiec”, „Azyl”, „Anna i król”, „Plan doskonały”), a w podwójnej roli ojca Nim oraz walecznego idola Alexa Rovera zobaczymy Gerarda Butlera („300”, „PS Kocham Cię”) - obiekt kobiecych westchnień na całym świecie.
Film reżyseruje para małżeńska Jennifer Flackett i Mark Levin („Mały Manhattan”), na podstawie własnego scenariusza, na motywach słynnej powieści Wendy Orr. Film zrealizowano na wspaniałych plażach Złotego Wybrzeża Australii oraz w bujnych tropikalnych lasach wyspy Hinchinbrook, dzięki wspaniałej ekipie, w skład której weszli:

nominowany do Oscara operator Stuart Drybuch („Fortepian”, „Depresja gangstera”, „Dziennik Bridget Jones”), nominowany do Oscara autor kostiumów Jeffrey Kurland („Ocean’s Eleven”, „Strzały na Broadwayu”, „Zakładnik”), scenograf Barry Robinson („Hidalgo – ocean ognia”, „Transfer”, „Polowanie na druhny”).HISTORIA "WYSPY NIM"

W 2002 roku Wendy Orr wydała książkę „Wyspa Nim”, w której stworzyła tajemniczy, barwny i pełen niespodzianek tropikalny raj, a w nim dwie bohaterki, które podbijają nasze serca: odważną małą Nim i pisarkę powieści przygodowych Alexandrę Rover. Dziewczynka wraz z ojcem – naukowcem i gromadą zaprzyjaźnionych zwierzaków wiodą pełne przygód życie współczesnych Robinsonów na niedostępnej, dzikiej i egzotycznej wysepce. Pisarka natomiast jest jej dokładnym przeciwieństwem: żyje w odosobnieniu, przepełniona lękiem przed światem zewnętrznym, rzadko opuszczając swój wielkomiejski apartament. Wszystko się zmienia, gdy Nim, miłośniczka książek Alexandry, wysyła do niej dramatyczny list z prośbą o pomoc. Kiedy los doprowadza do zetknięcia obu bohaterek, wydaje się, że trudno byłoby znaleźć dwie bardziej niedopasowane osobowości. Nim uwielbia dreszczyk emocji, przygody i podróże, podczas gdy Alexandra jest żałosnym strzępkiem nerwów. Jednak łączy je jedno: wiara w potęgę wyobraźni oraz uwielbienie dla bohatera książek Alexandry, Alexa Rovera, którego bezprzykładna odwaga i brawura staną się dla nich inspiracją do śmiałych decyzji i ryzykownych działań.

Producentka Paula Mazur natychmiast zakupiła prawa do książki, a następnie wciągnęła do współpracy studio Walden Media, znane ze wspaniałych adaptacji kina familijnego m.in. „Mostu do Terabithii” i „Opowieści z Narnii”. Autorami scenariusza i reżyserami zostali Mark Levin i Jennifer Flackett, prywatnie małżeństwo, a zawodowo duet scenarzystów, którzy napisali i wyreżyserowali m.in. „Mały Manhattan”. Na początku postanowili oni sprecyzować, co będzie istotą filmu: „Film opowiada o tym, jak ludzie próbują się ze sobą porozumieć i połączyć: ojciec, który próbuje wrócić do domu do swojej małej córki, dziewczynka, która zwraca się o pomoc do swojego idola, pisarka, która próbuje nawiązać łączność z realnym światem.”

POSZUKIWANIE NIM:

Abigail Breslin jako Nim

W centrum filmu znajduje się najważniejsza bohaterka – Nim – pełna temperamentu, zadziorna i śmiała dziewczynka, która wiedzie pełne przygód życie na dzikiej, zagubionej na oceanie wyspie: „Nim jest bardzo odważna, lojalna i odporna na przeciwności losu. Mimo drobnych wad jest moją ulubienicą” – przyznaje Orr. Tak samo odbierali ją twórcy filmu, którzy stanęli przed poważnym dylematem: jak znajdą odtwórczynię głównej roli, która połączy w sobie tak różnorodne cechy i zaprezentuje je w złożonej kreacji aktorskiej, obejmującej elementy komediowe, film akcji i wzruszające kino familijne. Początkowo planowano szeroko zakrojone poszukiwania nieznanej Nim, gdy wydarzyło się coś nadzwyczajnego: na ekranach kin pojawiła się niesamowita komedia „Mała Miss”, w której zabłysła Abigail Breslin, uhonorowana później nominacją do Oscara. „Kiedy zobaczyliśmy kreację Abigail, stało się jasne, że nie potrzebujemy żadnych castingów – wspomina Paula Mazur. A kiedy poznaliśmy ja osobiście, byliśmy pewni, że będzie najwspanialszą Nim!”.


Abigail twierdzi, że w roli Nim najbardziej zafascynowało ją życie bohaterki pełne akcji, przygód, ryzyka i nieokiełznanej wyobraźni. „To było coś nowego. Musiałam się wspinać, biegać, latać, zjeżdżać na linie i walczyć szablą! Poza tym musiałam nauczyć się nurkować, wstrzymywać oddech pod wodą, a nawet krzyczeć pod wodą. To wcale nie jest takie trudne: otwierasz usta i krzyczysz, i woda wcale nie dostaje się do środka. Ale najfajniejsze było poznanie wszystkich kumpli Nim: lwa morskiego, pelikana i agamy brodatej.”

NADZIEJA NIM:

Jodie Foster jako Alexandra Rover

Kiedy Nim poczuła się samotna i przestraszona, zwróciła się do jedynej osoby, która może jej pomóc: Alexa Rovera, awanturniczego bohatera uwielbianych przez nią powieści. Jednak ku rozczarowaniu dziewczynki, Alex okazuje się Alexandrą, powieściopisarką o ogromnej wyobraźni lecz zaskakująco ubogim życiu: tak ubogim, że od miesięcy nie wykroczyło ono poza próg apartamentu w San Francisco. Alexandra, obawiająca się prawie wszystkiego, nawet niewidzialnych zarazków, nie jest nawet bladym odbiciem nieustraszonego podróżnika, którego wymyśliła. Jednak nie potrafi pozostawić dziewczynki samej sobie i wyrusza w podróż, podczas której odkryje w sobie bohaterskie alter ego.


Do roli Alexandry twórcy potrzebowali aktorki, która będzie emocjonalnie wiarygodna, ale i odegra komiczną stronę osobowości non-stop skamieniałej z przerażenia pisarki. Okazało się, że filmowcy nie muszą nawet rozpoczynać poszukiwań, bo to oni byli już na celowniku: laureatka Oscara Jodie Foster zakochała się w scenariuszu już na etapie pierwszego szkicu. „Jodie bardzo pragnęła tej roli, i choć niekoniecznie identyfikuje się ją z rolami komediowymi, to jednak jest jedną z najlepszych współczesnych aktorek, więc doskonale sobie poradzi” – twierdzi Paula Mazur. „Kiedy Jodie wcieliła się już w postać Alexandry, nie wyobrażaliśmy sobie, że mógłby to być ktoś inny. Fantastycznie manipuluje swoim dotychczasowym wizerunkiem, bawiąc się nim na potrzeby tego filmu” – komentuje reżyser i scenarzysta Mark Levin.
„Było coś wzruszającego w nieporadności i kompletnym szurnięciu Alexandry. Zagrałam w wielu poważnych filmach o strachu, ale strach Alexandry jest wprost obezwładniający. Jest on sumą drobnych strachów, takich jak pająk na klawiaturze, poklepanie po plecach przez obcą osobę, czy zwykłe wyjście z mieszkania. Wspaniałe jest to, jak stopniowo odnajduje w sobie coraz większą odwagę, która potrzebna jest by wejść na lotnisko, zjeść nieznane danie i w ogóle porzucić wszystko, co znane i bezpieczne”. – tłumaczy Jodie Foster. Kiedy Alexandra dociera na wyspę Nim, jej życie ulega nagłemu zwrotowi: znajduje się w sytuacjach, które kiedyś funkcjonowały tylko w jej wyobraźni: zjeżdża po linie między czubkami drzew lasu tropikalnego, płynie na gigantycznym wielorybie, lata helikopterem, jak stworzony przez nią fikcyjny bohater Alex Rover.

„Naturalny czar i humor kreacji stworzonej przez Jodie zachwycił całą ekipę. Jej rola jest bardzo autentyczna, a równocześnie niezwykle zabawna” – mówi Jennifer Flackett.BOHATEROWIE NIM:

Gerard Butler jako Jack i Alex

W opowieści o potędze wyobraźni, która pomaga stać się tym, kim chcesz, Gerard Butler gra podwójną rolę: ojca Nim, błyskotliwego i pomysłowego naukowca oraz Alexa Rovera, dziarskiego, nieustraszonego poszukiwacza przygód, którego Nim wzywa na pomoc. „Gerry zaproponował, żeby obsadzić go w obydwu rolach – tłumaczy Mark Levin. Uznaliśmy, że to wspaniały pomysł. Ma potencjał aktorski i charyzmę, aby wykreować obie postaci, które można uznać za dwie strony medalu”. „Jack jest badaczem oceanów, mężczyzną o złamanym sercu i ojcem Nim. To zafascynowany planktonem ekscentryk, który przechodzi prawdziwy dramat, próbując wrócić do córki mimo sztormu i śmiertelnego niebezpieczeństwa. Natomiast Alex jest klasycznym bohaterem akcji, w typie Indiany Jonesa. Jest pełnym energii i pasji poszukiwaczem nowych wyzwań, tylko że tak naprawdę to tylko produkt wyobraźni czytelników książki. To postać pełna humoru, będąca alter ego pisarki, granej przez Jodie Foster. To on popycha ją do czynów wymagających odwagi” – wyjaśnia Butler.
PRZYJACIELE NIM:

lew morski, agama brodata i pelikan w obsadzie

Zanim w życiu Nim pojawi się Alexandra Rover, najbliższymi przyjaciółmi dziewczynki są zwierzęta: Selkie – lew morski, Fred – agama brodata i Galileo – pelikan.


Ciężar wprowadzenia zwierzęcych aktorów do obsady filmu spadł na treserów Johna Medlin i Katie Brock. Najważniejszą zwierzęcą postacią jest Selkie. Ten gigantyczny morski ssak jest równie bliskim towarzyszem Nim, jak dla nas golden retriever , tyle że waży 180 kg i żyje w oceanie. Aby znaleźć odpowiedniego aktora, Brock zwróciła się do Sea World Australia, w pobliżu Queensland Gold Coast, gdzie odbywały się zdjęcia do filmu. Tam zaproponowano dwa doskonale wyszkolone samce, Spuda i Friday, które z racji udziału w różnych widowiskach, znały już takie tricki, jak salutowanie, całowanie i obejmowanie. Chociaż olbrzymie rozmiary lwów morskich mogą budzić przerażenie, są to wspaniałe, ciekawskie zwierzaki, łatwo adaptujące się do nowych sytuacji i pełne radosnej energii. Oba samce były tresowane równocześnie, aby móc wzajemnie się dublować, jeśli któryś „nie będzie w nastroju” do gry. „Największa trudność polegała na tym, że oba lwy przyzwyczajone były do pracy w bliskości trenera, a teraz musiały nauczyć się pracować na odległość, w obecności kamer, oświetlenia, ekipy, co nie było łatwe” – tłumaczy Brock. Producentka Paula Mazur podkreśla, że lwy morskie tak dużo wniosły do filmu, że twórcy cofnęli się do scenariusza i dopisali szereg scen z udziałem Selkiego.

Kolejnym, nawet bardziej niezwykłym zwierzakiem, który dołączył do obsady był Fred – agama brodata czyli egzotyczna jaszczurka nazwana brodatą ze względu na wiszący pod szczękami powiększający się worek, przypominający brodę. Gad ten, mimo dość przerażającego wyglądu, jest potulny i lubi kontakt z człowiekiem. Rolę Freda zagrało pięć agam: Goblet, Steve, Crusher, Calico i Alice, a praca z tymi dość prymitywnymi stworzeniami była prawdziwym wyzwaniem: „Dość trudno było z nich wydusić przyzwoite aktorstwo”– żartuje Jennifer Flackett.

Galerię zwierzęcych aktorów kończy pelikan Galileo, w którego postać wcieliło się kilka tresowanych pelikanów z Australia Sea World, które umiały latać na rozkaz. O dziwo ptaki te dość łatwo tresować, ponieważ są bardzo łase na nagrody w postaci rybnych smakołyków.

Podczas gdy większość zwierząt w otoczeniu Nim jest prawdziwych, to jednak z pomocą animatroniki stworzono kilka „robotów”, min. żółwie morskie, które są gatunkiem delikatnym i zagrożonym wyginięciem i nie mogły być „zatrudnione” w filmie. Powstała również ruchoma kukła lwa morskiego, która używana była w niebezpiecznych scenach.
ŚWIAT NIM:

scenografia

Film rozgrywa się na egzotycznej, zagubionej na oceanie wyspie, której naturalny urok ubarwiony jest jeszcze nieograniczoną wyobraźnią Nim. W poszukiwaniu takiego miejsca twórcy filmu wybrali się do Australii, w której nie brak bujnej dżungli, złocistych plaż i niesamowitych raf koralowych. „Potrzebowaliśmy bajkowego, tropikalnego otoczenia, z porządną filmową infrastrukturą. Znaleźliśmy to w Australii” – mówi Paula Mazur. Zdjęcia odbywały się na cudownych plażach Queensland Gold Coast, w halach zdjęciowych (gdzie lwy morskie mogły baraszkować w zbiornikach wodnych i gdzie zbudowano specjalny dom na drzewie, w którym mieszkają Jack i Nim) oraz na wyspie Hinchinbrook, kiedyś zamieszkanej przez Aborygenów, a obecnie będącej częścią Australijskiego Parku Narodowego.

Scenograf Barry Robison oraz operator Stuart Dryburgh wspólnie tworzyli „nie do końca rzeczywistą rzeczywistość”, rzeczywistość jak ze snu, chwilami realistyczną, chwilami baśniową. Wyzwaniem było między innymi stworzenie kontrastu, pomiędzy fascynującym domem na drzewie, w którym żyje Nim z ojcem, a odseparowanym mieszkaniem Alexandry w San Francisco. Zwariowany dom na drzewie początkowo miał powstać na koronie prawdziwego drzewa na wyspie Hinchinbrook, ale plan padł, gdy okazało się, że lwy morskie ze względu na ich bezpieczeństwo muszą być filmowane w zbiornikach w studiu. „Zbudowanie takiego planu filmowego w studiu było odważną decyzją. Najpierw musieliśmy skonstruować drzewo na bazie prawdziwego figowca, z niesamowitym systemem korzeniowym, a następnie na nim domek oraz laboratorium Jacka”. – tłumaczy Robison. Gwoździem programu była sypialnia Nim „na drugim piętrze”, do której prowadziła skomplikowana „klatka schodowa”. Stosownie do proekologicznych poglądów Jacka i Nim, dom zaopatrzony został w mnóstwo „zielonych” wynalazków, takich jak baterie słoneczne, napędzany wiatrem generator prądu czy dach ze zbiornikami deszczówki.

W kontraście do szalonego, ale przytulnego domu na drzewie, stworzony został apartament Alexandry w wiktoriańskim budynku San Francisco, w którym pisarka kryje się przed zbyt wielkim i przerażającym światem. Jest dla niej bezpiecznym schronieniem w chaotycznym i klaustrofobicznym mieście. Wnętrze mieszkania urządzone zostało eklektycznie, najróżniejszymi przedmiotami z całego świata, które dają wrażenie, że właścicielka wiodła światowe życie, podczas gdy tak naprawdę nie opuszczała swojej kryjówki.
O OBSADZIE


Abigail Breslin (Nim)
Ta 12 letnia dziewczynka jest obecnie najbardziej wziętą aktorką swojej generacji. Odniosła ogromny sukces i zdobyła niebywałą popularność rolą w „Małej Miss” (2006), komedii która podbiła serca jury, krytyki i widzów Festiwalu w Sundance. Za rolę Olivii, ambitnej dziewczynki ogarniętej obsesją wygrania konkursu piękności Abigail otrzymała nominacje do Oscara, nagród BAFTA i SAG dla najlepszej aktorki drugoplanowej. Ostatnio mogliśmy ją też podziwiać w komedii romantycznej „Życie od kuchni” (2007), u boku Catheriny Zeta-Jones i Aarona Eckarta, a w kwietniu 2008 na polskich ekranach w "Na pewno, być może". Wcześniej zagrała w filmach: „Znaki”, „Pamiętnik księżniczki 2”, „Mama na obcasach”, „Mąż na jeden weekend” oraz w wielu produkcjach telewizyjnych.

Jodie Foster (Alexandra Rover)
Po raz pierwszy na planie filmowym stanęła w wieku 3 lat, dwukrotna laureatka Oscara, jedna z najjaśniejszych gwiazd Hollywood. Pierwszą nominację do Oscara otrzymała w wieku 14 lat z rolę w „Taksówkarzu” (1976) Martina Scorsese. Uhonorowana została też dwukrotnie nagrodą BAFTA za role w „Taksówkarzu” i „Bugsy Malone”. Pierwszego Oscara oraz Złoty Glob dostała za rolę w „Oskarżonych” (1988), drugą statuetkę oraz Złoty Glob i BAFTA otrzymała za „Milczenie owiec” (1991). Wystąpiła w ponad 40 filmach, min. w: „Tate- mały geniusz” (1991), „Sommersby” (1993), „Nell” (1994), „Maverick” (1994), „Anna i król” (1999), „Azyl” (2002), „Bardzo długie zaręczyny” (2004), „Plan lotu” (2005), „Plan doskonały” (2006), „Odważna” (2007).
Foster zajmuje się również produkcją i reżyserią. Wyreżyserowała: „Tate – mały geniusz”, „Wakacje w domu”, „Flora Plum”, a wyprodukowała: „Szok”, „Nell”, „Wakacje w domu”, „Dwie matki”, „Ministranci”, „Flora Plum”.

Gerard Butler (Alex Rover / Jack)
W ostatnich latach osiągnął wysoką pozycję zarówno w Wielkiej Brytanii jak i USA. W 2007 roku mogliśmy go podziwiać w „300” jako króla Leonidasa, a w 2008 roku w komedii romantycznej „PS Kocham Cię”. Ekranowy debiut Butlera nastąpił w 1997 roku, w filmie „Jej wysokość Pani Brown”, jednak sławę przyniósł mu występ w ekranizacji legendarnego musicalu Webbera „Upiór w operze” (2004), a uznanie krytyki ugruntowane zostało rolą w filmie „Frankie” (2004). Ponadto zagrał w: „Gra ich życia”, „Linia czasu”, „Lara Croft Tomb Rider: kolebka życia”, „Władcy ognia”, „Klejnot Sahary”.

O TWÓRCACH


Mark Levin i Jennifer Flackett (scenariusz i reżyseria)

Małżeński duet reżyserko-scenopisarski. Mają za sobą 12 letnią karierę jako autorzy scenariuszy do takich filmów jak: „Ziemia 2”, „Wimbledon”, „Mały Manhattan”, „Podróż do wnętrza ziemi” 3D oraz do wielu filmów i seriali telewizyjnych, m.in. „Beverly Hills 90210”, „Prawnicy z Miasta Aniołów”. Debiutem reżyserskim była dla nich familijna komedia „Mały Manhattan” (2005).Paula Mazur (produkcja, scenariusz)

Wyprodukowała film z koncertu Laurie Andreson „Home Of The Brave”, “Swimming to Cambodia” Jonathana Demme, nagrodzony Oscarem film krótkometrażowy: „The Appointment Of Dennis Jennings”, filmową wersję sztuki “The Search For Signs of Intelligent Life In Universe”, “Corrina, Corrina” z Woopi Goldberg i Rayem Liottą oraz szereg filmów telewizyjnych.Stuart Dryburgh (zdjęcia)

Operator nominowany do Oscara za zdjęcia do „Fortepianu” Jane Campion (1993).

Autor zdjęć do takich przebojów kinowych jak: „Portret damy” (1996), „Depresja gangstera” (1999), „Uciekająca panna młoda” (1999), „Dziennik Bridget Jones” (2001), „Kate i Leopold” (2001), „Rekrut” (2003), „Kraina szczęścia” (2004), „Aeon Flux” (2005), „Malowany welon” (2006), „Życie od kuchni” (2007), „Rolling Stones w blasku świateł” (2008).

Jeffrey Kurland (kostiumy)

Nominowany do Oscara za „Strzały na Broadwayu” (1994) i zdobywca nagrody BAFTA za „Złote czasy radia” (1987). Zaprojektował kostiumy min. do: „Hannah i jej siostry”, „Nowojorskie opowieści”, „Jej wysokość Afrodyta”, „Wszyscy mówią: kocham cię”, „Mój chłopak się żeni”, „Człowiek z księżyca”, „Erin Brockovich”, „Ocean’s Eleven: ryzykowna gra”, „Hidalgo – ocean ognia”, „Zakładnik”.Barry Robison (scenografia)

Autor scenografii do: „Debiutant”, „Hidalgo – ocean ognia”, „Dick i Jane – niezły ubaw”, „Polowanie na druhny”, „Ja, ty i on”, „Transfer”.
©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna