Ramowy program imprezy słoneczna iberiada w terminie 01. 09 16. 09. 2012Pobieranie 10.53 Kb.
Data03.05.2016
Rozmiar10.53 Kb.
RAMOWY PROGRAM IMPREZY SŁONECZNA IBERIADA

w terminie 01.09 – 16.09.2012

Norymberga – Lyon – Avignon - Carcassonne - Lourdes - San Sebastian - Salamanka - Fatima - Lizbona - Sintra - Cabo da Roca - Batalha – Alcobaca - Sewilla - Kordoba - Granada - Toledo - Madryt - Saragossa - Barcelona - Montserrat - Cannes - Nicea

1 dzień


Wyjazd z Lublina we wczesnych godzinach porannych, przejazd przez Polskę w kierunku granicy niemieckiej. Przyjazd w okolice Norymbergi. Kolacja, nocleg.

2 dzień


Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Notymbergi. Kontynuacja jazdy przez Niemcy do Francji do Lyonu. Zakwaterowanie w hotelu. Wycieczka metrem do centrum miasta i spacer po starówce (Bazylika Notre- Dame de Fourvierre, ogrody, Katedra St-Jean i Plac Bellecour). Kolacja, nocleg.

3 dzień


Po śniadaniu przejazd przez Avignon (krótki postój przy słynnym fragmencie kamiennego mostu) do Carcassonne- zwiedzanie średniowiecznego miasteczka: m.in. Chateau Comtal - zamek książęcy, forteca w fortecy, ma własną fosę, pięć baszt i drewniane ganki obronne wokół murów, Bazylika St-Nazaire - romańsko- gotycka katedra, w której przechowywany jest „kamień z oblężeniem”, przedstawiający oblężenie Carcassonne przez krzyżowców w 1209 roku. Możliwość zwiedzenia Lourdes (Bazylika, Grota Objawień). Kolacja, nocleg w okolicach Lourdes.

4 dzień


Po śniadaniu przejazd do San Sebastian – najwytworniejszego hiszpańskiego kurortu, z luksusowymi hotelami i fascynującą starówką pełną barów z przekąskami tapas. Zwiedzanie miasta i portu, wizyta w oceanarium. Przejazd na kolację i nocleg w okolicach Burgos.

5 dzień


Po śniadaniu przejazd przez Burgos do Salamanki- jednego z najważniejszych centrów naukowych w Europie. Zwiedzanie: Stary Uniwersytet, Catedral Vieja i Catedral Nueva - dwie przylegające do siebie katedry wybudowane w odmiennych stylach, tworzące jednak harmonijną całość, Plaza Mayor – największy i najpiękniejszy plac w Hiszpanii. Przejazd do Fatimy, kolacja, nocleg. Wieczorny spacer do Sanktuarium.

6 dzień


Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Portugalii - Lizbony- przejazd słynnym tramwajem linii 28 na przepiękną panoramę miasta z zamku Św. Jerzego, Alfama, Pomnik Zdobywców, Wieża w Belem i Klasztor Hieronimitów. Przejazd do Sintry (pałac królewski, park krajobrazowy – na liście UNESCO), przejazd na Przylądek Cabo da Roca (najdalej na zachód wysunięty punkt kontynentu europejskiego). Kolacja i nocleg w hotelu w Fatimie.

7 dzień


Poranny spacer po Fatimie - odwiedzamy miejsca gdzie w 1917 roku objawiła się MatkaBoska (Sanktuarium i droga krzyżowa. Około południa przejazd przez Batalhę (klasztor Santa Maria da Vitoria – arcydzieło portugalskiego gotyku) - Alcobaca (opactwo cystersów - na liście UNESCO) do Nazare – możliwość rześkiej kąpieli w oceanie. Wyjazd w kierunku Sevilli. Po drodze kolacja i nocleg w okolicach Faro lub Badajoz.

8 dzień


Rano przyjazd do Sewilli, zwiedzanie (Katedra, Alkazar Królewski i ogrody, Santa Cruz i Plac Hiszpański). Przejazd do Kordoby, krótkie zwiedzanie Mezquita- Wielkiego Meczetu. Wyjazd w kierunku Granady. Kolacja i nocleg w Granadzie.

9 dzień


Po śniadaniu zwiedzanie największej, mauretańskiej atrakcji Andaluzji - Alhambry. Po południu wizyta na starówce Granady, zwiedzanie Katedry. Kolacja. Dla chętnych (fakultatywnie) fascynujący „wieczór flamenco”. Nocleg w hotelu w Granadzie.

10 dzień


Po śniadaniu przejazd do Toledo, zwiedzanie (Katedra, Kościół Św. Tomasza z obrazem El Greco, synagoga, most rzymski). Przejazd do Madrytu, kolacja, nocleg.
11 dzień

Po śniadaniu przejazd do Escorialu (Klasztor – Pałac króla Filipa Habsburga). Powrót i zwiedzanie Madrytu (Pałac Królewski, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, Muzeum Prado). Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

12 dzień

Po śniadaniu przejazd do Saragossy – zwiedzanie okolic Plaza del Pillar (katedra La Seo, Bazylika). Wyjazd w kierunku Barcelony. Kolacja i nocleg w okolicach Barcelony.

13 dzień

Po śniadaniu Montserrat - klasztor benedyktyński ze słynną Czarną Madonną. Przejazd do Barcelony, zwiedzanie stolicy Katalonii: Sagrada Familia, Park Güell i inne budowle słynnego architekta, tereny Olimpijskie, Kolumna Krzysztofa Kolumba, Katedra Św. Eulalii, Las Ramblas. Wieczorem tańczące fontanny. Kolacja i nocleg w okolicach Barcelony.

14 dzień

Po śniadaniu przejazd na Lazurowe Wybrzeże. Krótki postój i zwiedzanie Cannes. Kolacja i nocleg w okolicy Nicei lub Cannes.

15 dzień

Po śniadaniu przejazd przez Niceę, postój na zdjęcia (Pasaż Anglików) i wyjazd w drogę powrotną przez Włochy (autostrada kwiatów), do Austrii, kolacja i nocleg w okolicy Klagenfurtu/Grazu, i Czechy do Polski.

16 dzień

Po śniadaniu dalszy ciąg przejazdu przez Austrię, Słowację do Polski. Powrót do Lublina w późnych godzinach wieczornych.


Świadczenia

Zakwaterowanie: 15 noclegów w hotelach turystycznych: 1 noclegi w Niemczech, 3 noclegi we Francji, 3 noclegi w Portugalii, 7 noclegów w Hiszpanii, 1 nocleg w Austrii. Pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami.

Wyżywienie:15 śniadań, 15 obiadokolacji.

Ubezpieczenie: Signal Iduna S.A.Realizacja programu turystycznego.


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna