Strona11/14
1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   14

529. GÉRICAULT Jean Louis Andre Théodore - Oficer szaserów na koniu podczas ataku, 1812. Ekspresyjna barwna litografia. Wym. : 46 x 51 cm.

Ślady załamania papieru w górnej i dolnej części kompozycji. Gericault (1791-1824), franc. malarz, grafik okresu romantyzmu, zwany "malarzem koni i wariatów". Tworzył portrety, sceny batalistyczne, liczne przedstawienia koni. Prekursor litografii we Francji. 1.200,-

530. GUILLAUMOT A[uguste-Etienne] fils - Soixante planches gravees par. .. Costumes & coiffeures du XVIIIe siecle, d'apres Desrais, Cochin, Watteau fils, etc. Paris [ca 1920]. Libr. A. Cagnon. Karta tyt. i 60 grawerowanych tablic, na papierze czerpanym. Wym. komp. : 15 x 11 cm, ark. : 28 x 22,7 cm.

Karta tyt. zabrązowiona, ryciny w bardzo dobrym stanie. 2 wydanie. Ubiory i fryzury w XVIII w. Kompendium do kultury obyczajów tego okresu. Wg artystów franc. ryt. A. Guillaumot syn (1844-1890), rytownik franc. 800,-

531. JANOWIEC . Les Ruines du Chateau de Janowiec.

Staloryt z dzieła: L. Chodźko: La Pologne historique. .. Paris 1835-42. Sygn. : Ales. Impr. : Leclerc. Wym. : 18,2 x 26,7 cm. 120,-

532. KAMPF Arthur - Zwanzig Radierungen zu Shakespeares Werken. Berlin [ca 1925].

Volksverband d. Bücherfreunde Wegweiser=Verlag G. M. B. H. Folio, s.4, 20 akwafort na grubym papierze, wym. komp. : 22 x 14 cm, ark. : 45,5 x 31 cm; sygn. na pł. : A. Kampf, egz . podpisany przez artystę, oryg. kart. teka.

2 karty tekstu i 1 akwaforta z niewielkimi zabrązowieniami. Ryciny przedstawiają sceny z dramatów Szekspira.

A. Kampf (1864-1950), niem. malarz hist. , grafik, prof. A. S. P. , członek Pruskiej Akademii Sztuk Pięknych. 500,-

533. KAZIMIERZ n/Wisłą: (Spichlerz). Les Greniers de Kazimierz sur la Vistule.

Staloryt z dzieła: L. Chodźko - La Pologne historique. .. Paris 1835-42. Sygn.: H.Hoffmann del. , Rouarque sculp. , Impr. de Leclerc. Wym. : 18 x 27 cm. 120,-

534. KOWALSKI Piotr - Karol Estreicher 1827-1908. Płaskorzeźba w drzewie lipowym wg obrazu L.Wy­czółkowskiego "Karol Estrecher w loży na "Weselu" 1905".

Popiersie, sygn. : "Karol Estrejcher", l. d. : 1827 - 1908, p. d. : PK 1969; na odwrociu sygn.: PK. Wym. : 23 x 15,7 cm.

P. Kowalski (1927-2004), franc. rzeźbiarz, architekt, urbanista pochodzenia polskiego, działający we Francji. 250,-

535. KRZESZOWICE, 1806. Widok Krzeszowic. Vue de Krzeszowice. Akwaforta sygn. na pł. l. d. : S. Vogel del. , p. d. : Frey sculp. Wym. : 26 x 35 cm.

Widok dworu Potockich, na pierwszym planie grupy spacerujących osób.

Akwaforta wykonana przez Jana Freya wg rysunku Zygmunta Vogla z 1792 r.

Veduta do albumu "Zbiór widoków sławniejszych pamiątek narodowych. .. " W-wa 1806.

Z. Vogel (1764-1826), nadworny artysta króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. 1.200,-

536. LE BAS Jacques Philippe (1707-1783) - DEPART de Chasse. Tableau qui est dans la Galerie de S. E. M. le Comte de Brühl de l'Ordre de l'Aigle Ministre d'Etat et du Cabinet des. .. le Roy de Pologne Electeur de Saxe. A Paris 1742, chez l'auteur.

Wyjazd na polowanie. Miedzioryt, sygn. na pł. l. d. : C[arel] Wan Falens [1683-1733], p. d. : JacPh. Le Bas sculp. 46,5 x 62 cm.

Stan bardzo dobry. 1.200,-

537. MARIE Joséphe d'Autriche Reine de Pologne, éléctrice de Saxe, Archiduchesse d'Autriche + 1757.

Miedzioryt, sygn. l. d. : Tableau du temps, p. d. : Gravé par Delannoy. Niżej tytuł.

Dessiné par L. Massard. Diagraphe et Pantographe Gavard. Nad ryciną: [no] 2636, Galerie historique de Versailles. W dole pieczęć: suchy tłok: Ministére de la Guerre.

Wym. : 26 x 13,5 cm.

Stan bardzo dobry. 200,-

538. MERIAN . "DELINEATION des Hartten Treffens so zwischen den Key: Gen: Graff Götzen duc de Savelli und Hertzog Bernhart von Saxen Weimar bey Witteneyr A.1638".

Wojna trzydziestoletnia, bitwa pod Wittenweiher. Bernard Weimarski oblega Wittenweiher i rozbija wojska cesarskie pod wodzą księcia Savello. Na całej rycinie plan rozmieszczenia wojsk. Sceny batalistyczne, widok z lotu ptaka dużej bitwy. W dole legenda.

Miedzioryt nie sygn. , 2 poł. XVII w. Wym. : 25 x 36 cm. Oprawa: rama, szkło. 800,-

539. MERIAN. STAWISZCZE . "Eigentliche Abbildung der Belägerte Statt Stawischze, welche dürch dess Königs in Polen, Generalen H. Stephan von Czarnez. .. Czarnezky . .. nach einer viertel Järigen Belägerung zu der über-gab gezwungen worden, so geschehen den 8. Octobris Anno 1664".

Plan oblężenia przez wojska Stefana Czarnieckiego zbuntowanego miasteczka Stawiszcze nad rzeką Tykiczem w gub. Kijowskiej podczas postania kozackiego, 8 sierpnia 1664 r. Zaznaczone pozycje wojsk polskich. Na pierwszym planie kawaleria polska.

Miedzioryt, 2 poł. XVII w. , sygn. p. d. : Casp. Merian f. (1627-1686). Tytuł w rolli w pr. górnym rogu. Wym. : 30,5 x 37,5 cm. Oprawa: rama, szkło. 800,-

540. MICKIEWICZ . Litografia alegorycza, przedstawia wieszcza wręczającego księgę przedstawicielom ludu. W górze nadpis: O grób dla kości naszych w ziemi naszej prosimy Cię Panie. Sygn. na pł. Fr. Daniszewski 1890. Pod komp.: Nakładem M. Kurnatowskiego Adolf Baron, Litograf w Krakowie. Wym. : 34 x 26 cm.

Poniżej vers z : Pana Tadeusza": "O gdybym kiedyś dożył tej pociechy Żeby te księgi zbłądziły pod strzechy". Dalej: Na pamiątkę przeniesienia zwłok Adama Miciewicza (ur. 1798 zm.1855) na ziemię ojczystą i złożenia tychże w grobach królewskich na Wawelu w dniu 4. Lipca 1890 r.

Fr. Ksawery Daniszewski (ur.1858), malarz, rysownik, ilustrator. Działał w Krośnie. 250,-

541. MONNIER Henry - L'Espoire de sa Famille. Karykatura, litografia barwna sygn.: l. d.:Henry Monnier, p. d. : Lith. de Senefelder [Alois], Chez Gihaute Freres Ed.

Wym. ark. : 34,5 x 26,5 cm.

Litografia z albumu: Recontres Parisienne macédoine pittoresque, Paris 182?.

H. Monnier (1799-1877), francuski karykaturzysta, pisarz, aktor. 300,-

542. MUCHA Alfons - La Dame aux Camelias Sarah Bernhardt. Oryg. litografia, na papierze. Pod komp. : Theatre de la Renaissance. Imp. F. Champenois Paris [1896]. Sygn. na l. boku: Mucha. Wym. ark. : 205 x 74,5 cm.

Sara Bernhardt w całej postaci jako Kamilla w Damie Kameliowej Al. Dumas.

Piękny plakat secesyjny . Litografia naklejona na płótnie, zabrudzona, liczne małe ubytki i załamania. Wymaga fachowej konserwacji. Z ozdobnym wałkiem z epoki, do powieszenia na ścianie.

Alfons Maria Mucha (1860-1939), znakomity czeski artysta, studia w ASP w Monachium i Académie Julian w Paryżu. Tworzył plakaty, malowidła ścienne, projektował witraże. Nazywany w Paryżu "arcykapłanem secesji"; wyrobił sobie indywidualny styl stosując delikatne kolory, stylizowane zdobienia roślinne, jego postacie kobiece charakteryzowały się strzelistością postaci i bujnymi, falistymi włosami. 8.000,-

543. MUCHA Alfons - Lorenzaccio pieces en V actes et un epiloque d'Alfred de Musset. Adaptation de M. Armand d'Artois. Oryg. litografia.

Z boków: Sarah Bernhardt Anno Domini MDCCCXCVI. Pod komp. : Theatre de la Renaissance. Imp. F. Champenois Paris. Sygn. : Mucha. Wym. do odcisku płyty: 201,7 x 70 cm.

Sara Bernhardt w męskiej roli Lorenza de Medici, w romantycznej tragedii A. de Musseta.

Wysokiej klasy plakat secesyjny . Wymaga fachowej konserwacji. Litografia naklejona na płótnie, zabrudzona, w wielu miejscach małe ubytki i załamania, zachowane częściowo marginesy. Odczyszczony mały fragment obrazuje oryginalny koloryt plakatu. Dołączone 2 ozdobne drewniane wałki z epoki, do powieszenia na ścianie. 8.000,-

544. NAGROBKI. HAUSER Eduard, bürgerl. Stadt-Steinmetz-Meister. Wien, IX. Spitalgasse 19.

9 plansz z projektami 87 nagrobków wykonanych przez firmę Eduard Hauser w Wiedniu. Wym. plansz: 48 x 50 cm. Illustrationen aus Scherer's chemigraphischer Anstalt, Wien. Druck von Ch. Reisner & J. Bayer u. von Friedrich Jasper, Wien.

Niewielkie ubytki na planszach podklejone bibułką.

Eduard Hauser (1840-1915), austriacki mistrz kamieniarski, określany ojcem nowoczesnego przemysłu kamieniarskiego w Austrii. Firma jest wykonawcą kamiennych elemntów i budowli w ok. 40 kościołach, licznych budynkach użyteczności publicznej oraz niezliczonych grobowców, z których wiele znajduje się na Cmentarzu Centralnym w Wiedniu. 1.200,-

545. NAPOLEON . GLOIRE Nationale Napoleon .

Portret Napoleona podkreślający jego wielkość i dokonania. Drzeworyt barwny [połowa XIX w. ], wym. : 65 x 41,5 cm.

Popiersie Cesarza na tarczy, po bokach bogaty sztafaż: 2 kolumny z wyszczególnionymi kampaniami [tu także wymieniona Polska], sztandary, liście laurowe, u góry orzeł z rozpostartymi skrzydałami.

Autorem jest Francois Georgin (1801-1863), ryt. J. B. Thiebault. [1 odbicie w 1834 r. ].

Pod ryciną legenda, wymieniająca dokonania cesarza. Niżej sygn. : De la fabrique de Pellerin, impr. -libr. a Epinal.

Na górnym i dolnym marginesie minimalne naddarcia. 500,-

546. NAPOLEON . Miniatura owalna, gwasz na kości. Sygn. nieczytelna. Wym. portretu: 8 x 5,7 cm. Koniec XIX w. Oprawa: drewno pozłacane, szkło.

Stan bardzo dobry. 1.500,-

547. - Cesarzowa JÓZEFINA. Miniatura owalna, gwasz na kości. Sygn. nieczytelna. Wym. portretu: 7 x 5,5 cm. Koniec XIX w. Oprawa: ozdobne metalowe obramowanie, drewno.

Stan bardzo dobry. 1.500,-

548. PAJĄCZKOWSKI Stefan - Ułan Wojska Polskiego. XX w. Akwarela, piórko, na papierze. Przedstawia ułana z 14-go Pułku Ułanów Jazłowieckich (14 p. uł. ). Sygn. p.d.: S.Pajączkowski. Wym. papier: 14 x 9 cm w świetle passe-partou, opr. w dębowej ramie wym. całości: 24,5 x 19 cm.

S. Pajączkowski (1900-1978), malarz, grafik, wybitny znawca umundurowania i uzbrojenia żołnierza polskiego na przestrzeni wieków, pierwszy powojenny dyrektor Muzeum Wojska w Poznaniu. 350,-

549. PLAKAT patriotyczny . "Patronowie polscy". I poł. XX w.

Sygn. pod kompozycją: Według obrazu W[alerego] Eljasza malował P. Gardzielewski. Patronowie polscy. Druk i nakład F. R. Ziółkowskiego i Sp. w Pleszewie.

Poniżej doklejona odręczna notatka: Nagroda wędrowna IV. okręgu Drużyn Sokolich. Wym. : 62 x 44 cm. Niezwykle efektowana rycina.

Zaplamienia i małe naddarcia na marginesach.

Paulin Gardzielewski(1866-1909), poznański malarz, tworzył kompozycje rodzajowe o charakterze historycznym, także nawiązujece do legend i podań ludowych, oraz obrazy o treści religijnej. 250,-

550. PLANCHES du tableau historique des costumes, des moeurs et des usages des principaux peuples de l'antiquité et du moyen age. T. I - II: Antiquité; Moyen age. Metz 1810. Chez Collignon. Wym. : 23,5 x 37,5 cm. Frontispis, 181 [z 208] kolorowych miedziorytów w tym mapa + karty opisowe, opr. sk. współczesna, zachowane oryg. z epoki 5-ciopolowe grzbiety ze zdobieniami.

Na części kart wyblakłe ślady zalania. Kolekcja historycznych zabytków starożytności i średniowiecza. Atlas do 7-mio tomowego dzieła pióra Roberta von Spalart i Louisa de Jaubert. Znakomite ryciny przedstawiaja wspaniałe budowle, pomniki, obeliski, kolumny, teatry, świątynie, detale architektoniczne, łaźnie, uzbrojenie, sceny batalistyczne, machiny wojenne, stroje, biżuterię, obuwie, narzędzia, sprzęty, lampy, wazy, maski, urny, instrumenty. Niektóre sygn. : P.Weindl sc. [Paul Johann, sztycharz austriacki]. 10.000,-

551. PONIATOWSKI Józef książę, wódz armii polskiej (1763-1813): wydobycie ciała marszałka z Elstery. Miedzioryt kolor. Tytuł pod ryciną: Le Corps du Pce Poniatowski retrouve dans l'Elster. Sygn. : Paris, chez Demaison [1813-1825]. Autor nieznany.

Jedna z 4 rycin z tej serii. Wym. : 19,5 x 28 cm. 800,-

552. REDLICH Henryk (1838(40)-1884) - Mohort przedstawia stadninę Xięciu Józefowi Poniatowskiemu, 1870.

Miedzioryt wg obrazu Juliusza Kossaka, wym. komp.: 32 x 54 cm, sygn. na pł.p.d.: monogram wiązany HR. Pod ryciną: Malował Juliusz Kossak, Rytował Henryk Redlich; poniżej tytuł i dedykacja: Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie Członkom swoim za rok 1870.

Miedzioryt naklejony na kartonie. 600,-

553. RYBISZKI, własność niegdyś OO. Jezuitów. Litografia, sygn.: Dessiné d'aprés nature par Albert Zamett de Wilna, Lith. par Bichebois, Fig. par V. Adam. Imp. par Lemercier … Paris. 21,3 x 30,7 (plansza 36 47,5) cm. Nad kompozycją: Album de Wilna 2 serie.

Widok dworu na wzgórzu, na pierwszym planie most z jeźdzcami na koniach.

Piękna, mocna kolorystycznie litografia.

Rycina z Album de Wilna, wyd. przez J. Wilczyńskiego. Wilno 1857. Naddarcia na lewym marginesie, na górnym i dolnym brązowe zaplamienia. 700,-

554. SOPOĆKO Konstanty Maria - Wędrowiec z kozą, parasolem i koszem na plecach. Drzeworyt, sygn. oł. pod ryciną: K. M. Sopoćko 33. Wym. : 9 x 5,2 cm.

Stan bardzo dobry.

K. M. Sopoćko (1903-1992), artysta grafik, uczeń m. in. W. Skoczylasa, członek "Rytu". Tworzył grafikę użytkową, plakaty, ekslibrisy, zdobnictwo książki. 200,-

555. SOWA-Sowiński Zygmunt - Irena, żona artysty. Miniatura, medalion na kości słoniowej. Wym. : 8 x 8 cm. Oprawa: passe-partout, rama, szkło.

Stan bardzo dobry. Artysta (1908-1954), osiadły w N. Jorku polski malarz, portrecista, miniaturzysta, więzień obozu Mauthausen-Gusen. Wykonał ok. 500 miniatur portretowych na kości słoniowej, postaci ze świata polityki, kultury, przyjaciół, rodziny. 1.000,-

556. STAJUDA Jerzy - Kompozycja. Akwarela, sygn. l. d. : 0410, p. d. oł. : Jerzy Stajuda.

Wym. : 9 x 26 cm.

Stan bardzo dobry. Jerzy Adam Stajuda (1936-1992), malarz z własną autonomiczną stylistyką, laureat prestiżowej nagrody Fundacji im. Alfreda Jerzykowskiego z Nowego Jorku. Prace artysty znajdują się w muzeach na całym świecie. 1.000,-

557. TARNOWSKI Stanisław. Hrabia Stanisław Tarnowski (1837-1917) jako rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Heliograwiura, XIX w. , wym. : 11 x 17 cm. U dołu napis: Comes Stanislaus Tarnowski, sygn. : Unie - Vilim.

Ślady zawilgocenia na marginesach. 120,-

558. UNIECHOWSKI Antoni - Projekt do ksiązki: Boy-Żeleński "Znaszli ten kraj", Kraków 1945, Czytelnik. Piórko, tusz, akwarela, na bibule, sygn. p. d. : AU45.

Wym. : 17,5 x 12,2 cm, ark. : 26,5 x 20 cm.

A. Uniechowski (1903-1976), rysownik, malarz, ilustrator książek. Tworzył lekkie rysunki tuszem, lawowane akwarelą, gwaszem lub temperą. 1.200,-

559. WEIGEL Hans (1549-1578) - Habit of a Polish Merchant. Merchand Polonois.

Miedzioryt kolorowy z dzieła: A Collection of the dress of different nations. .. London 1757-1772, T.Jefferys. Plansza no 96. Wym. : 26 x 20 cm. 350,-

560. WEIGEL Hans (1549-1578) - Habit of a Lady of Poland. Dame Polonoise.

Miedzioryt kolor. z dzieła: A Collection of the dresses of different nations. .. London 1757-1772, T.Jefferys. Plansza no 95. Wym. : 25,5 x 20 cm. 350,-

561. ZAMOJSKI Jan (1542-1605), kanclerz wielki koronny, hetman wielki koronny, założyciel Zamościa i Akademii Zamojskiej.

W całej postaci, z buławą w prawej ręce, lewa na mieczu, z kirysem i szyszakiem u stóp. Ustawiony w niszy otoczonej architektonicznym obramieniem z bogatą dekoracją rzeźbiarską. Pod ryciną cokół z płytą bez napisów w ozdobnym kartuszu. Na odwrociu biografia kanclerza w jęz. łacińskim.

Miedzioryt, akwaforta, wym. : 42,8 x 29,2 cm. Wg rysunków Giambattisty Fontany ryt. Dominucis Custos, 1601.

Rycina zamieszczona w: Schrenck von Notzing J. - Der aller. .. Kayser. .. Königen und Ertzhertzogen. .. Fürsten. .. Bildtnussen, Ynssprugg 1603. Nieznaczny ślad zalania, małe przedarcie. 1.000,-

562. ŻMUDA Alfred (1897-1966), - malarz, ilustrator. Studia w krak. ASP u J. Mehoffera. Uprawiał grafikę użytkową, liczne projekty okładek i ilustracje książkowe.

Zbiór 9 projektów okładek do powieści. Technika: akwarela, gwasz, karton.

Czarny rumak, 1944. Wym. : 34 x 24 cm, sygn. l. b. : ŻM 44. Projekt okładki do: E. Curwill "Czarny rumak", wyd. 1944 r. przez warsz. oficynę L. Fiszera.

Przestępcy . ok.1944. Wym. : 34 x 24 cm, sygn. l. b.: A.Żmuda Wa. Projekt do: G.O.Baxter "Prze­stępcy", wyd. ok 1944 r. przez ofic. L. Fiszera.

Nieposkromieni, ok.1945. Wym. : 34 x 24 cm, nie sygn. Projekt do: Max Brand: "Nieposkromieni", wyd. przez warsz. oficynę J. Kubickiego.

Biały brat, 1946. Wym. : 34 x 24 cm, sygn. l. d. : AŻmuda4 6. Projekt do G. O. Baxter : "Biały brat", wyd. w 1946 r. przez ofic. J. Kubickiego.

Wyspa tajemnicza, 1946. Wym. : 34 x 24 cm, sygn. l. d. : A. Ż.46. Projekt do J. Verne: "Tajemnicza wyspa", wyd. w 1946 r. przez ofic. J. Kubickiego.

Jeździec śmierci, ok.1946. Wym. : 34 x 24 cm, nie sygn. Projekt do: Max Brand: "Jeździec śmierci", wyd. ok. 1946 r. przez ofic. L. Fiszera.

Alcatraz, 1945. Wym. : 34 x 24 cm, sygn. l. d. : monogramem Ż45. Projekt do: Max Brand "Alcatraz", wyd. w 1945 r. przez ofic. J. Kubickiego.

Ferma wymarłych, 1946. Wym. : 25 x 18 cm, sygn. p. d. : A. Żmuda 46. . Projekt do: Max Brand "Ferma wymarłych", wyd. w 1946 r. przez ofic. L. Fiszera.

Tajemniczy znak, 1945. Wym. : 32,5 x 25,5 cm, sygn. p. d. monogramem AŻ45. Projekt do: Max Brand "Tajemniczy znak", wyd. w 1945 r. przez ofic. J. Kubickiego. 3.000,-

563. ŻURAWSKI Władysław - Dziewczęta z owocami,1929. Drzeworyt kolor. Wym. komp.: 15 x 17,5 cm. Sygn. na pł. : W. Żurawski, sygn. oł. pod ryciną: Dziewczęta z owocami (drzeworyt) W. Żurawski 1929.

Władysław Żurawski (1888-1962), malarz, grafik, ilustrator i pedagog. Uczeń W. Weissa i J. Malczewskiego. Uprawiał głównie drzeworyt. 400,-

564. ŻURAWSKI Władysław - Dziewczęta w kąpieli, 1934. Drzeworyt kolor. Wym.komp.: 20,5 x 16,5 cm. Sygn.na pł.: ŻW, sygn.ołówkiem pod ryciną: Dziewczęta w kąpieli (drzeworyt kolor.) W.Żurawski. 800,-

565. ŻURAWSKI Władysław - Osaczony odyniec,1936. Drzeworyt kolor. Wym. komp.: 17 x 20,5 cm. Sygn. oł. pod ryciną: Osaczony odyniec (drzeworyt kolor. ) W. Żurawski 1936. 400,-

GRAFIKA JAPOŃSKA
566. DRZEWORYT barwny trzyczęściowy, nie sklejony, przedstawia oddziały japońskie w wojnie japońsko-chińskiej - lipiec 1894 r. (Wojna trwała do kwietnia 1895 r. )

Dat. : 27 rok Meji. Wym. całości: 36 x 70,5 cm.

Minimalny ubytek w 1 części. 800,-

567. HOKUSAI Katsushika - Nawadnianie pól. Drzeworyt jednobarwny, ok. 1830 r. wym. : 18,5 x 26 cm.

Hokusai Katsushika (1760-1849), jeden z najwybitniejszych i najpłodniejszych twórców drzeworytu w stylu ukiyo e. 200,-

568. HOKUSAI Katsushika - Natarcie. Drzeworyt jednobarwny, 1830 r. Wym. : 18,5 x 26 cm. 200,-

569. HOKUSAI Katsushika - Carve a Wooden Buddhist Image. Drzeworyt jednobarwny z książki: Shaka Goichidaiki Zue. Vol. I: Ymada Isai: "Biografia Buddy". Epoka Koka 2, 1845. Wym. : 21 x 30,3 cm. 200,-

570. HOKUSAI Katsushika - Tribute to the King of Kapilavastu (Shaka's Father). Drzeworyt jednobarwny z książki: Shaka Goichidaiki Zue, 1845. Wym. : 20,7 x 29,8 cm. 200,-

571. HOKUSAI Katsushika - Conveyance of Sarira (Ashes of Shaka). Drzeworyt jednobarwny z książki: Shaka Goichidaiki Zue, 1845. Wym. : 20,5 x 30,5 cm.

Niewielkie zabrązowienie. 200,-

572. HOKUSAI Katsushika - [Demony wojny ?]. Drzeworyt jednobarwny z książki: Shaka Goichidaiki Zue, 1845. Wym. : 20,5 x 30 cm.

573. HOKUSAI Katsushika - Shichi - fukujin (Siedmiu bogów szczęścia). Drzeworyt jednobarwny, wym. : 18,5 x 26 cm.

Grupa siedmiu bóstw - płodności, szczęścia, bogactwa; każdy opisany. 200,-

574. ILUSTRACJA do powieści, ok. 1900 r. Styl Kuchi-e (Obraz w ustach). Drzeworyt barwny, wym.: 28 x 20 cm. 180,-

575. TOYOHARA Chikanobu (Yoshu Chikanobu) - Aktorzy kabuki. Drzeworyt barwny dwuczęściowy, sklejony. Wym. : 36 x 47 cm.

Toyohara Chikanobu znany jako Yoshu Chikanobu (1838-1912), drzeworytnik okresu Meiji, ukiyo-e, tworzył postacie aktorów kabuki, sceny z mitologii japońskiej. 600,-

576. TOYOHARA Chikanobu (Yoshu Chikanobu) - Drzeworyt barwny, ok.1880. Wym.: 35 x 24 cm. 400,-

577. TOYOHARA Chikanobu (Yoshu Chikanobu) - Kurtyzany. Drzeworyt barwny, ok. 1880 r.

Wym. : 37 x 23 cm.

Podklejenia na marginesach. 250,-

578. TOYOHARA Kunichika - Tryptyk. Drzeworyt barwny, 3 częściowy. Wym. : 35x71,10 cm., ok.1880.

Toyohara Kunichika (1835-1900), japoński artysta drzeworytnik, uczeń Utagawa Kunisada. Liczne drzeworyty z aktorami kabuki (Yakusha-e) i scen z popularnych dramatów. 750,-

579. TOYOHARA Kunichika - Aktorzy teatru kabuki. Tryptyk. Drzeworyt barwny, wym.: 34,5x74,10 cm.

600,-

580. TOYOHARA Kunichika - Aktorka kabuki. Drzeworyt barwny, wym. : 34,5 x 23,5 cm, ok.1887 r. 250,-

581. TOYOHARA Kunichika - Mois d'Aout (kobieta). Celebres vues des 12 mois de l'anné (Chimei Junikagetsu). Drzeworyt barwny (1882). Artyści: Kunichika i Kvosai (Kawanabe Kyosai 1831-1889). Wym. : 35 x 23 cm.

Podklejony bibułką ubytek. 300,-

582. TOYOHARA Kunichika - Mois de Javier (Mężczyzna). j. w. Drzeworyt barwny, wym. : 35 x 23 cm.

Podklejenia bibułką. 300,-

583. UTAGAWA Kunimasa - Aktorzy teatru kabuki. 2 drzeworyty barwne, yakusha-e. Wym. : 35,5 x 24 cm, ok. 1800 r.

Utagawa Kunimasa (1773-1810), uczeń Toyokuni I, twórca pełnych ekspresji portretów aktorów. 600,-

1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   14