Strona12/14
1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   14

584. UTAGAWA Kunimasa IV Baido Kunimasa - Haiyn Genpei Dagassen, 1877. Barwny drzeworyt 3 czę­ściowy. Wym. całości: 34 x 72 cm.

Od wczesnej wpoki Edo (17 wiek) bardzo popularne w Japonii były ballady zwane Kimira, opowiadające o wojnie w XII wieku między klanami Minamoto (Genji) i Taira (Heike). Poszczególne bitwy były przedstawiane na rysunkach i grafikach, a historie tamtych wydarzeń stały się tematem nawet sztuk teatralnych. Prezentowany drzeworyt przedstawia jedną z takich bitew. Tytuł: Haiyn Genpei Daigassen oznacza własnie tę wojnę.

Baido Kunimasa (1848-1920), szkoła Utagawa, ukiyo-e. Sygn. grafiki: "Kunimasa", "Baido Kunimasa", "Kunisada", "Baido Kunisada". 1.500,-

585. UTAGAWA Kunisada - Drzeworyt barwny, ok.1860 r. Wym. : 35 x 24 cm.

Utagawa Kunisada (1786-1864) to jeden z najzdolniejszych uczniów Toyokuni I (1769-1825). Od 1844 r. używał imienia artystycznego Toyokuni II, po swoim zmarłym mistrzu. 300,-

586. UTAGAWA Yoshiiku [Yosiki] - Benten Kozo. Rok 1865. Aktorzy w sztuce : Aoto Zoshi Hana no Nishiki-e (premiera w 1862 r. ). Drzeworyt kolorowy, 3 częściowy, nie podklejony.

Wym. całości: 36,5 x 72,20 cm.

Utagawa Yoshiiku (1833-1904), szkoła Utagawa, ukyio-e. 750,-

587. UTAGAWA Yoshiiku - Tryptyk z 4 postaciami, 1865 r. Drzeworyt barwny, wym. całości: 30,5x75 cm.

W jednej części podklejone przedarcia, pofałdowany margines. 600,-

KARTOGRAFIA
588. CZECHY . GENERAL Karte des Königreichs Böhmen hrsg. vom k. k. militär-geographischen Institute im Jahre 1865. Prag. Skala: 1 : 288000.

Staloryt. Mapa w 4 częściach, pocięta na 48 odcinków, podklejona na płótnie.

Wym. : 104 x 124 cm. Po bokach legenda. Kartonowy futerał.

Stan dobry. 600,-

589. [KSIĘTWO Oświęcimskie] . Ducatus Oswięczensis et Zatoriensis.

Mapa Księstwa Oświęcimskiego i Zatorskiego. Miedzioryt kolor. , wym. : 41 x 51,5 cm. Wyd. J. Blaeu,1662.

Tytuł w dole mapy w kartuszu, obok putto przy snopie zboża, dalej podziałka i putto z cyrklem. Na odwrociu tekst franc.

Mapa Blaeu'a do Atlas Maior, 1662 jest przeróbką mapy Porębskiego. Stan bardzo dobry. 2.500,-

590. MERCATOR Gerard - Atlas sive cosmographicae meditationes de fabrica mundi et fabricati figura. Gerardo Mercatore Rupelmundano, Illustrissimi Ducis Julię Clivię et Motis etc. Cosmographo Autore. Cum Privilegio. Duisburgi Clivorum. Duisburg 2001. Lachem zum Zürichsee. 45 cm, k. [134: faksymile 57 rozkładanych map, ilustracje w tekście], s.31, [1], opr. ozdobna.

REPRINT z wyd . Duisburg 1595 . Piękne faksymile słynnego atlasu Europy G. Mercatora (1512-1594). Z objaśnieniami do kartografii w jęz. niem. 800,-

591. POLSKA . Mapa Polski . Ku upamiętnieniu uchwalenia przez Sejm pruski, prawa o wywłaszczeniu Polaków z ziemi ojczystej, oraz zakazu używania języka polskiego na zebraniach. Nakład IV, w chwili obchodu Wielkiej Rocznicy Grunwaldzkiej. Wydawnictwo Stanisława Tomaszewskiego, Kraków [1910], Bonerowska 14. Wykonał "Słowiański Zakład Lit. F. Dĕder" Praga, Krzemencowa 7.

Litografia barwna, wym. : 78 x 94,5 cm. Tytuł na górną ramką.

Ścienna mapa polityczna, z granicami I Rzeczypospolitej, zachodnimi granicami Królestwa Polskuego i Galicji oraz terytorium Prus do Odry. Mapa otoczona portretami królów polskich z krótkimi biogramami. Po bokach herby województw, biskupów, miast polskich, królów polskich. W górze Matka Boska Częstochowska z małym widoczkiem klasztoru jasnogórskiego, w dole: banderia królewska i narodowa. Nad mapą historyczne daty zwycięstwa nad Niemcami, w dole: pięć okresów historii polskiej; ważniejsze rocznice w Polsce.

Mapa naklejona na płótnie, zwinięta na 2 drewnianych wałkach. Wydawca (1861-1935) był polskim działaczem narodowym.

Pęknięcia na złożeniach, wiele małych śladów odbrawienia. 200,-

592. POLSKA. ROMER E[ugeniusz], Wąsowicz J[ózef] - Polska. Mapa polityczna. Instytut Karto­gra­ficzny im. E. Romera. Podziałka 1: 1 250 000. Lwów: Nakład i druk Ski. Akc. Książnica-Atlas, Zjednoczone Zakłady Kartograficzne i Wydawnicze T. N. S. W. Lwów - Warszawa [1930].

Wym.: 91 x 66,5 cm.

Kolor. ścienna mapa administracyjna. Mapy poboczne: Okręg Węglowy, Gdańsk i Gdynia, Kopaliny, Gęstość zaludnienia, Etnografja, Kościół rzym. kat., Szkolnictwo, Sądownictwo, P. K. P. i Poczta. Poza ramką na wschód od Połonnego zaznaczono Marchlewsk Aut. Rej. Polski. Na mapkami pobocznymi Legenda.

Mapa na płótnie, zwinięta na 2 drewnianych wałkach. Małe odbarwienie w tytule mapy. 200,-

593. ROMER Eugeniusz - Powszechny atlas geograficzny. Wyd.2 ze skorowidzem nazw. W-wa 1938. Książnica-Atlas. 4, s. VIII,35, 57 kolor. map dwustronicowych, opr. pł. oryg.

Stan dobry. 150,-

594. WŁOCHY . Italia settentrionale e centrale, disegnata da Carlo Cerri. Vienna 1859. Artaria e Co.

Kolor. mapa Włoch północnych i środkowych, pocięta na 8 odcinków, naklejona na pł. Wym. : 40,5 x 60 cm. 120,-

595. WŁOCHY. Carta postale, itineraria e administrativa delle prov. Lombardo - Venete, disegnata ed incisa sugli ultimi scomparti da Pietro Allodi l'anno1848, Milano: Vallardi e Venezia Procurati Vecchie.

Mapa administracyjna, pocztowa i drogowa Lombardi. L. d. Legenda.

Wym. : 58 x 82 cm.

Ślady zabrązowienia. 120,-

596. WŁOCHY. Regno Lombardo - Veneto. General-Post und Strassenkarte des Lombardisch-Vene­zianischen Königreichs. Gezeichnet von R. A. Schulz. Wien 1848. Artaria. Gest. Dominik Biller Jr.

Mapa pocztowa i drogowa Lombardii - Wenecji. Tytuł w l. d. rogu, nad mapą legenda.

Mapa pocięta na 16 odcinków, podklejona na płótnie. Wym. : 51 x 69 cm. 120,-

597. WŁOCHY. VERONA . Szczegółowy plan miasta, poł. XIX w.

Mapa pocięta na 12 odcinków, podklejona na płótnie. Wym. : 48,5 x 55,5 cm. 120,-

FOTOGRAFIE
598. ALBUM karykatur wojskowych: 85 fotografii przedstawiających karykatury wojskowych z 54 Pułku Piechoty Strzelców Kresowych. Sygn. : Paliwoda p.35. Wszystkie opisane nazwiskami. B. m. w. [po 1935]. 24 luźne karty z fotografiami + 2 czyste, oprawa: tektura, marginesy płócienne, przewiązane sznurkiem. Wym. fotografii różne. 180,-

599. BUŁHAK Jan - Kraków. 10 fotografii naklejonych na oryg. kartonach. Fotografie i kartony sygn. : J.Bułhak Wilno [suchy tłok]. Na odwrociu pieczęcie tuszowe: Polska w obrazach fotogr. J. Bułhaka, Kraków.

Stan bardzo dobry. Widoki: Brama Floriańska, Tyniec, Kościół Dominikanów, Noc nad Wisłą, Kościół Św. Barbary, Kościół Panny Marii, Mały Rynek, Wawel, Biblioteka Jagiellońska, ul. Kanonicza. 600,-

600. CENTRALNA Szkoła Podoficerów Piechoty Nr 1 w Chełmnie, 1933 r.

Fotografia grupowa, czarnobiała, wym. : 22,5 x 16,5 cm.

Niewielkie załamanie wzdłuż fotografii. 150,-

601. CYRANKIEWICZ Józef (1911-1989), Premier RP.

Fotografia z obrad Układu Warszawskiego 1955 r. Na odwrociu opis: 11 maja 1955 r. rozpoczęła się w Warszawie Konferencja Warszawska państw europejskich w sprawie zapewnienia pokoju i bezpieczeństwa w Europie.

Na zdjęciu: Delegacja polska w sali obrad. Fot. C. A. F. - fot. Zygm. Wdowiński.

Pieczęć: ŚWIAT. Archiwum. Fotografia czarnobiała, wym. 18 x 13 cm.

Stan dobry. 50,-

602. GARNIZONOWA Izba Chorych w Złoczowie. Fotografia grupowa, czarnobiała, wym.: 14 x 9 cm. Na odwrociu autografy 10 osób ujętych na zdjęciu.

Ślady zalania. 50,-

603. HOTEL pod Cichem. Fotografia naklejona na kartonie. Na odwrociu rkp. zapiska: Hotel pod Cichem. .. . d.10/6 r. [19]06. Wym. : 10 x 13 cm. 60,-

604. JABŁOŃSKI Władysław (1872-1952), Prezydent miasta stołecznego Warszawy.

Zestaw 3 fotografii, wym. : 17 x 12,5 cm naklejonych na kartonach wym. : 25 x 19,5 cm.

Zdjęcia wykonane w latach dwudziestych XX wieku.

Na zdjęciach prezydent W. Jabłoński z współpracownikami z magistratu (m. in. Walerian Kronenberg), z rodziną (fotografie wykonane pod Garwolinem) i przyjaciółmi Państwem Hordliczkami. Na odwrocie kartonów napisy ołówkiem informujące o osobach uwiecznionych na fotosach.

Stan dobry. 150,-

605. JAN Paweł II - pierwsza pielgrzymka do Polski. 2 - 10 VI 1979.

Album z 36 kolorowymi fotografiami, form. ca 8,5 x 13 cm, w oryg. plastikowej oprawie. Na licu oprawy nadruk: Pielgrzymka Ojca Św. Jana Pawła II w Polsce 2 - 10.06.1979 r.

Album pamiątkowy z historycznej pielgrzymki przebiegającej pod hasłem Gaude Mater Polonia. Na dolnych margineach fotografii nadruki identyfikujące.

Stan bardzo dobry. 200,-

606. KAKOWSKI Aleksander (1862-1938), ostatni prymas Królestwa Polskiego.

Fotografia czarnobiała z autografem arcybiskupa, na oryg. kartonie. Pod zdjęciem sygn. : St. Bogacki w Warszawie. Wym. : 14,3 x 10,5 cm.

Stan bardzo dobry. 200,-

607. LASKOWSKI Jan (1872-1939) - polski ksiądz katolicki, kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odro­dzenia Polski, duchowy przywódca straju dzieci wrzesińskich w 1901 r., niestrudzony obrońca polskości w walce z pruskim zaborcą.

Zestaw 6 fotografii czarnobiałych, wym. : od 9 x 6,5 cm do 14 x 19 cm.

Na 2 zdjęciach zapiski: Konarzewo r. 5/I 30; z wakacji w Konarzewie 25. VII.1937.

Strajk uczniów we Wrześni w latach 1901-1902 skierowany był przeciw germanizacji szkól, głównie przeciw modlitwie i nauce religii w języku niemieckim. Obejmował również protest rodziców przeciw biciu dzieci przez pruskie władze szkolne.

Stan bardzo dobry. 200,-

608. LENARTOWICZ Teofil - Portret poety, pół postaci. Fotografia na oryg. kartonie, sygn. pod zdjęciem: J. Krieger w Krakowie, na odwrociu: J. Krieger Fotograf w Krakowie w głównym Rynku przy ulicy Sgo Jana w domu narożnym pod L.1. Wym. : 16,5 x 11 cm.

Stan zachowania bardzo dobry. 150,-

609. MAŁCUŻYŃSKI Witold (1914-1977), wybitny polski pianista. Fotografia grupowa z koncertu w Ognisku Polskim w Londynie - styczeń 1953 r. , w tle gen. Anders.

Fot. : Universel Photo-Service London. Wym. : 12 x 16 cm. 60,-

610. MODRZEJEWSKA Helena (1840-1909)), światowej sławy artystka teatralna.

Fotografia artystki 3/4 postaci, siedzącej na krześle, 1890. Naklejona na kartonie, wym. : 35,5 x 26,5 cm, wym. kartonu: 44,5 x 28,5 cm. Sygn. atramentem pod zdjęciem: JMien & Sebald.

Na odwrociu kartonu ekslibris Grzybowskich i zapiska: Teatralia Krystyny Grzybowskiej, ołówkiem: Modrzej 1890.

Józef Sebald (1853-1931), polski fotograf działający w Krakowie. Fotografii uczył się St. Bizańskiego. Wykonywał głównie fotografie portretowe. W latach 1890-1893 wspólnie z Juliuszem Mienem w atelier przy ul. Sławkowskiej.

Stan zachowania wiecej niż dobry. 1.200,-

611. MODRZEJEWSKA Helena. Portret artystki w całej postaci w roli teatralnej.

Fotografia naklejona na kartonie, nie sygn. Wym. : 35,5 x 25,7 cm.

Stan zachowania dobry. 800,-

612. MONIUSZKO Stanisław (1819-1872), kompozytor, dyrygent, pedagog.

Fotografia na firmowym kartonie: Rodecki z Warszawy i Wang przy ul. Majera w dworu niegdyś Majera p. L. 135 we Lwowie. Wym. : 10,5 x 6 cm. Na odwrociu zapiska rkp.: Moniuszko.

Stan bardzo dobry . 120,-

613. MURNAU . Oflag VII A Murnau - niemiecki obóz jeniecki (Oflag) dla oficerów polskich podczas II wojny światowej.

2 fotografie: na jednej brama wjazdowa przed Oflag VII A Murnau, na drugiej zdjęcie grupowe polskich oficerów (jeńców) - na odwrociu podpisy osób uwiecznionych na zdjęciu. Fotografie czarnobiałe, wym. : 14 x 9 cm.

Stan bardzo dobry. 120,-

614. NSZZ "Solidarność". Prymas Polski Józef Glemp, Lech Wałęsa; 13.09.1981 r.

Fotografia grupowa, czarnobiała, wym. : 24 x 18 cm. Na odwrociu pieczęć: Fot. : Władysław Rut czł. Zw. Pol. Art. Fot. Poznań.

Stan bardzo dobry. 40,-

615. ORKIESTRA 4 Pułku Piechoty przed dworcem kolejowym w Truskawcu.

Fotografia pocztówkowa czarnobiała, wym. : 14 x 9 cm.

Stan dobry. 40,-

616. PRYMAS Polski Józef Glemp, Franciszek Macharski; 15.09.1981 r.

Fotografia czarnobiała, wym. : 24 x 18 cm. Na odwrociu pieczęć: Fot. : Władysław Rut czł. Zw. Pol. Art. Fot. Poznań.

Stan bardzo dobry. 40,-

617. PUŁK Artylerii Ciężkiej (8 pac) - Pluton szkoły podoficerskiej 8. Pułku Artylerii Ciężkiej [lata trzydzieste XX w. ].

Fotografia pocztówkowa, wym. : 8,8 x 13,7 cm.

Stan dobry. 80,-

618. PUŁK Piechoty. 23 Pułk Piechoty im. płk. Leopolda Lisa-Kuli )23 pp): Oficerowie w kasynie.

Fotografia czarnobiała, wym. : 14 x 9 cm.

Na odwrociu ślad po odklejeniu z kartonu. 30,-

619. 73 Pułk Piechoty . Fotografia czarnobiała, wym. : 14 x 9 cm. Żołnierze 73 Pułku Piechoty przed budynkami koszar przy uicy Koszarowej w Katowicach.

Stan dobry. 50,-

620. 3 PUŁK Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego. 2 fotografie czarnobiałe, grupowe, przy haubicy, wym. : 14 x 9 cm.

Zdjęcia wykonane w miejscowości Wołkowysk, 5. V.1920 r.

Stan dobry. 100,-

621. PUŁK . 55 Poznański Pułk Piechoty (55 pp). Na zdjęciu żołnierze II Baonu. Fotografia grupowa, czarnobiała, wym. : 14 x 9 cm.

Stan dobry. 50,-

622. RYDZ - Śmigły Edward (1875-1952), ppłk. Projekt rzeźby - popiersia, niezrealizowany. Wym.: 41 x 31 cm. Pieczęć wyciskowa Zakładu Artystycznego Fotograficznego Kuczyński, Kraków Rynek Pałac Spiski.

Projekt autorstwa Stanisława Popławskiego (1886-1959), artysty rzeźbiarza, prof. ASP w Krakowie, żołnierza Legionów Polskich.

J. Kuczyński (1875-1952), wybitny fotograf, uczeń J. Miena i J. Sebalda. W 1907 r. otworzył w Pałacu Spiskim własny zakład fotograficzny, który zyskał ogromną popularność. Zbierała się tu śmietanka artystyczna z Jackiem Malczewskim i Xawerym Dunikowskim na czele. Fotografował wielkie osobistości i wydarzenia artystyczne. Tu w 1916 r. serię zdjęć wykonał Józef Piłsudski, wydane później w fomie kart pocztowych. Kuczyński fotografował także projekty artystyczne luminarzy polskiej sztuki. Był członkiem Kapituły Seniorów Fotoklubu Polskiego. 450,-

623. SIKORSKI Władysław. Generał Sikorski podczas wizyty brytyjskiej pary królewskiej: króla Jerzego VI i królowej Elżbiety w 1. Korpusie Polskim w Wielkiej Brytanii [III.1941].

Fotografia o wym. : 8,9 x 6,1 cm. Na odwrociu zapis atramentem: 7/III.41. Forfar.

Stan bardzo dobry. 50,-

624. SMOLKA Stanisław (1854-1924), historyk, współtwórca i przedstawiciel krakowskiej szkoły historycznej.

Stanisław Smolka w chłopięcym wieku. Fotografia na kartonie, obcięte marginesy.

Wym. : 10 x 6,5 cm. Na odwrociu rkp. zapiska: Stanisław Smolka. Dathe d 10 Września 1864. 120,-

625. SOKÓŁ . Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" w Krakowie - mężczyzna w stroju "sokolim", fotografia portretowa (początek XX wieku), wym. : 14,9 x 7,6 cm, karton: 16,2 x 8,1 cm. Pod zdjęciem nadruk: Fr. Kryjak Kraków.

Fotografia wykonana na oryg. kartonie, na odwrociu ozdobna winieta z nadrukiem: Franciszek Kryjak Zakład artystyczno fotograficzny w Krakowie ul. Dominikańska l.3.

Stan bardzo dobry. 100,-

626. SZCZECIN . Schnelldampfer Kaiser Wilhelm [II]. 2 fotografie z 4 widokami, przedstawiające budowę i wodowanie statku pasażerskiego "Kaiser Wilhelm" w stoczni Vulkan. Fotografie nr 86 i 92. Na odwrociu: Neue Photographische Gesellschadt A. G. Steglitz-Berlin 1903,1904.

Przetarcia na marginesach. 50,-

627. ŚMIGŁY- Rydz . Generał Edward Śmigły - Rydz i minister Józef Beck w Krakowie [lata trzydzieste XX w. ]. Fotografia pocztówkowa, wym. : 8,2 x 13 cm, przedstawia generała i ministra spraw zagranicznych w limuzynie podczas niezidentyfikowanej uroczystości w Krakowie.

Stan bardzo dobry. 40,-

628. UROCZYSTOŚCI pogrzebowe - wyprowadzenie trumien z kościoła w Bobrujsku [1919/1920]. Fotografia pocztówkowa, wym. : 8,7 x 13,8 cm, wykonana przez L. S. Lewina w Bobrujsku.

Na fotografii żołnierze w hełmach niemieckich w r.1916 niosący trumny z poległymi żołnierzami 1 Pułku Strzelców Wielkopolskich (później 55. Poznańskiego Pułku Piechoty). Widoczny m. in. płk. Daniel Konarzewski dowódca 1. Dywizji Strzelców Wielkopolskich.

Na odwrocie pieczęć: Fotografija "Modern" L. S. Lewina w Bobrujsku ul. Szosowa No 12. , oraz zapiska: Pamiątka z wojska 1920 r.

Stan dobry. 50,-

629. WARSZAWA - widok na Zamek Królewski i Plac Zamkowy w tle.

Fotografia czarnobiała z 1920 r. , wym. : 11,8 x 16,5 cm.

Stan dobry. 50,-

630. ZAKŁADY Przemysłu Barwników "BORUTA" w Zgierzu. Fotografia grupowa, czarnobiała, wym. : 23 x 17 cm.

Na zdjęciu kadra kierownicza i pracownicy, lata 20-te/30-te XX wieku.

Historia niegdyś największego w Polsce zakładu produkującego barwniki "Boruta" rozpoczyna się w 1894 roku, gdy dwóch wspólników: Jan Śniechowski - jeden z niewielu wówczas polskich przemysłowców zajmujących się barwnikami oraz Ignacy Hordliczka - czeski potomek rodziny fabrykantów dysponujący sporym kapitałem, założyli fabrykę barwników w Zgierzu.

Stan bardzo dobry. 150,-

631. ZAKOPANE . Wylew w Zakopanem. Fotografia na kartonie sygn. .: St. Bizański Kraków i Zakopane. Na odwrociu zapis ołówkiem: Wylew w Zakopanem (Stara Polana) w r. 1891. Wym. : 12,8 x 17,8 cm.

Stanisław Bizański (1846-1890), polski fotograf, znany głównie z prac o tematyce tatrzańskiej. Po jego śmierci atelier w Zakopanem i Krynicy prowadziła rodzina.

Stan dobry. 150,-

632. ZAKOPANE . Zawalony most na Chramcówkach. Fotografia na kartonie, sygn.: St.Bizański Kraków i Zakopane. Na odwrociu zapis atramentem: Zawalony most na Chramcówkach w dniu 12 sierp. 1893 r. Wym. : 12,8 x 17,8 cm.

Stan dobry. 150,-

633. ZWIĄZEK Administracji Polskiej. [Warszawa 1920 r. ].

Opisane zdjęcia urzędników, w tle budowle Warszawy.

Fotografia czarnobiała, wym. : 47x 37,5 cm. Sygn. : Fot. Br. Mieszkowski Warszawa.

Stan dobry. 250,-

634. ŻEGIESTÓW. Kurkhaus. Fotografia na firmowym kartonie: A. & T. Mroczkowscy Tarnów, koniec XIX w. W dole zapiska rkp. : Żegiestów Kurkhaus. Wym. : 16,5 x 11 cm. Na odwrociu pełny adres atelier: Fotogr. artyst. Zakład Aleks. i Tad. Mroczkowskich w Tarnowie ul. Kaczkowskiego.

Ślady przybrudzenia. 80,-

635. ŻEGIESTÓW. Łazienki na Popradzie. Fotografia na firmowym kartonie: A. &T. Mroczkowscy Tarnów. Koniec XIX w. W dole zapiska rkp. : Żegiestów Łazienki na Popradzie. Wym. : 16,5 x 11 cm. Na odwrociu pełny adres atelier.

Ślady przybrudzenia. 80,-

636. ŻEGIESTÓW . Willa Żegotka. Fotografia na firmowym kartonie: A. & T. Mroczkowscy Tarnów, koniec XIX w. W dole zapiska rkp. : Żegiestów Willa Żegotka. Wym. : 11 x 16,5 cm. Na odwrociu pełny adres atelier.

Ślady przybrudzenia. 80,-

VARIA
637. ALBUM na fotografie. Zakopane, lata 30-te XX wieku.

Drewno rzeźbione, wym. : 23,5 x 33 cm.

Na wierzchniej okładce rzeźba w drewnie, ukazująca profil górala tatrzańskiego, w charakterystycznym kapeluszu i guńce, w tle górski krajobraz. Na tylnej okładce płaskorzeżbiony monograf "JB" w stylizowanym kartuszu.

Nie sygn. , utrzymany w stylu typowym dla wyrobów zakopiańskich okresu międzywojennego, kiedy miejscowi artyści tworzyli pamiątki wyróżniające się wysokim poziomem artystycznym.

Album zawiera 20 kart z bibułkami, grzbiet skórzany przewiązany ozdobnym sznurem.

Stan bardzo dobry. 400,-

638. BANKNOT 50 Groszy 1944 z pierwszej serii tzw. lubelskiej. Drukowany w moskiewskiej drukarni Goznak. Rysunek ornamentalny wykonany przez grafików radzieckich, druk w kolorze amarantowym. W górze: Narodowy Bank Polski, pod nominałem klauzula: Fałszowanie będzie karane zgodnie z prawem. Bez numerów i podpisów. Wym. : 5 x 8 cm.

Ślady zamięcia. 15,-

639. BANKNOT 50 Złotych. Bank Emisyjny w Polsce. Kraków 1 sierpnia 1941 r.

Seria D 1309384. Z prawj wizerunek Emilii Plater, z lewej głowa kobiety, na marginesie rozeta z cyfrą "50". Na rewersie widok Sukiennic. Znak wodny z głową chłopa.

Druk w kolorze ciemnozielonym. Autor projektu Leonard Sowiński. Druk. : Zakłady Graficzne Banku Emisyjnego w Krakowie. Wym. banknotu: 10 x 18 cm. Złożony. 40,-

640. BILET na svobodnoje proživanie v g. Varsave vydannyj Kanceljarieju 8 Imperatorskago Učatka. No 073492 1885 god.

Bilet imienny wydany dla Witolda Gąsiorowskiego. Dat. : Varsava 10/22 avgusta 1885 r.

Podpisy, pieczęć domu. Pozwolenie na przebywanie w Warszawie. 100,-

641. CZARKOWY, p. Korczyn gub. Kielecka. Karta pocztowa: Widok pałacu hr. Pusłowskich przed spaleniem, przed I wojną światową. Wym. : 9 x 14 cm. 45,-

642. DEWIZKA . Patriotyczna dewizka do zegarka z wizerunkiem herbu Rzeczpospolitej - XIX/XX w. Srebro; długość dewizki: 14 cm.

U dołu dewizki dwustronny wisior z kartuszem wpisanym w koło, ujętym ażurową ramka, z trój polowym herbem z Orłem, Pogonią i Archaniołem Michałem w awersie, z Orłem w rewersie.

Stan bardzo dobry. 400,-

643. GETTO Łódzkie. Litzmannstadt-Getto. 6 okólników obozowych .

Rundschreiben an alle Abteilungen. Dat. : 5. März 1941. Pieczęć: Der Aelteste der Juden in Litzmannstadt Gericht. (Okólnik do wszystkich oddziałów, dotyczy płacy pracowników w Getcie i poza Gettem).

1   ...   6   7   8   9   10   11   12   13   14