Strona5/14
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14

219. OGRODNICTWO pokojowe czyli Przewodnik dla chodujących kwiaty w mieszkaniu. Kraków 1882. J. Wild. 16d, s. IV,148, opr. kart.

Oprawa naprawiana, naklejona uszkodzona okł. oryg. , karta tyt. podklejona z ubytkiem przy grzbiecie. Na końcu nazwy polskie roślin. 60,-

220. OPIEŃSKI H[enryk] - Jakób Lutnista. Opowieść sceniczna z XVI wieku w formie opery w dwóch aktach z prologiem. W-wa-Kraków-Lublin 1926. Gebethner i Wolff. 16d, s.61, 1 karta nut, okł. oryg.

Obca zapiska na karcie tyt. Libretto. 30,-

221. OPPMAN Edmund - Wodzowie Polski. Szlakami chwały oręża polskiego. Wyd.3. W-wa 1935. Inst. Propagandy Państwowo-Twórczej. 8, s.374, 20 portretow, opr. pł. oryg. ozdobna.

Oprawa przetarta, ślady podklejania. 21 biografii najwybitniejszych wodzów polskich od Bolesława Chrobrego do Józefa Piłsudskiego. 80,-

222. OREŃSKI Jerzy - Głuszec. (Tetrao urogallus). Monografia. Oprac. na podstawie źródeł polskich i obcych. .. W-wa 1908. Red. "Łowca Polskiego". 8, s.126, okł. kart. współczesna z naklejona okładką oryg.

Stan dobry. 80,-

223. S . ORGELBRANDA Encyklopedja powszechna. Z ilustracjamii mapami. T. I [1 28] : od litery A do Ażur. W-wa 1898. Wyd. Tow. Akc. 8, s.647, 532 rysunki, 11 map i tablica, opr. pł. współcześnie naprawiana, sygn. : O. Bunimowicz Wilno-Warszawa.

Stan bardzo dobry. 100,-

224. j . w . T.4 od wyrazu Constans do Dżyhad. W-wa 1899. 8, s.624, 707 rysunków, 2 mapy, opr. pł. współcześnie naprawiana, sygn. : O. Bunimowicz Wilno-Warszawa.

Brak tablicy roślin. 100,-

225. ORWELL George - Zwierzęcy folwark. Z ang. tłum. Teresa Jabłońska. Londyn 1947. Wyd. Świato­wego Zw. Polaków z Zagranicy. 16d, s.94, 4 ilustracje, okł. oryg.

Lekko naddarty grzbiet. 1 polskie wydanie, następne wydania ukazywały się z tytułem: Folwark zwierzęcy. Groteska, głośny utwór wymierzony przeciw komunizmowi. Okładka i ilustracje Wojciech Jastrzębowski. 250,-

226. OSMAN Bej - Zawojowanie świata przez Żydów wykazane na podstawie historyi i teraźniejszości przez Majora. .. Z niem. przeł. Leon Ukraiński. Lwów 187. Nakł. tłomacza. 8, s.45.

Bez okładki, przybrudzona karta tyt. 40,-

227. OSSENDOWSKI F. Antoni - Iskry z pod (!) młota. Powieść współczesna. [T. ] I: Kruszenie kamienia. Poznań [1936]. Wyd. Polskie (R. Wegner). 8, s.316, [4], opr. pł. oryg. Bibljoteka Autorów Polskich T.13.

Stan bardzo dobry. 1 jedyne wydanie . Tom drugi z tytułem: "Ogień wykrzesany" ukazał się w tym samym roku. 60,-

228. OTRĘBSKI Czesław - Treny o Adamie Żeromskim. Częstochowa 1939. Nakł. tygodnika "Promień". 8, s.16, okł. oryg. Biblioteka "Promienia" T. I.

Stan bardzo dobry. 40,-

229. PACIORKIEWICZ Maurycy Michał - "Wolna Myśl" i "Wolna Szkoła". Poznań1912. Druk. i Księg. św. Wojciecha. 8, s.56, okł. oryg. Głosy na Czasie 31.

Pieczęcie. Odręczna dedykacja autora. 30,-

230. PAMIĘTNIKI lekarzy. Wyd.3. W-wa 1939. Wyd. ZUS. 8, s. VII,678, [8], okł. oryg.

Podklejony grzbiet okładki. Z przedmową Melchiora Wańkowica. Pamiętniki Z. Karasiówny, S. Skopińskiej, "Salus aegroti suprema lex", S. Giebockiego, Cz. W. Jaworskiego, T. Skoreckiego, Cz. Piekarskiego, J. Hozera, T. Szamoty. 100,-

231. PASTERNAK Leon - Lata powrotu (1939-1945). B. m. [W-wa] 1945. "Książka. 8, s. 32,

okł. oryg. proj. Wł. Daszewski.

Stan dobry. Wiersze, 1 wydanie. 30,-

232. PERRAUD Adolphe - Éloge funèbre du général Ladislas Zamoyski prononcé dans l'Église de l'Ora­toire le jeudi, 30 janvier 1868. 2 éd. Paris 1868. Ch. Douniol. 16d, s.60, okł. oryg.

Podklejony grzbiet okładki. Mowa pogrzebowa ku czci generała Władysława Zamoyskiego. 50,-

233. PIĄTKOWSKI Romuald - Pamiętnik wzniesienia i odsłonięcia pomników Tadeusza Kościuszki i Kazimierza Pułaskiego, tudzież połączonego z tą uroczystością Pierwszego Kongresu Narodowego Polskiego w Waszyngtonie, D. C. .. w maju 1910 roku, poprzedzony krótkim zarysem historycznym emigracyi i rozwoju Polonii amerykańskiej i ozdobiony ilustracyami. Chicago, Ill. 1911. Nakł. Zw. Nar. Polaków w Północnej Ameryce. 4, s.650, ilustracje w tekście i tablice, inicjały, plan Waszyngtonu, opr. sk. z orłem polskim z Kaplicy Zygmuntowskiej na licu, grzbiet 5-cio polowy: złocone napisy i zdo­bienia; współczesne wyklejki. brzegi kart złocone.

Bardzo ładny egzemplarz . Monumentalne wydawnictwo pośw. Polonii amerykańskiej i jej polskim bohaterom narodowym. Treść: Cz.1: Zarys dziejów Polonii amerykańskiej; Historia wzniesienia pomników Kościuszki i Pułaskiego. Twórcy pomników. Przygotowania do uroczystości waszyngtońskich. Odsłonięcie pomników. Uzupełnienie do cz.1. Cz.2: Kongres Narodowy Polski w Waszyngtonie. Wycieczka do grobu Waszyngtona w Mount Vernon. Adresy i pisma na K. N. P. Referaty. 3.600,-

234. PIERWSZY Pułk Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego 1914-1945. Londyn 1987. Koło 1. Pułku Szwole­żerów J. P. 8, s.200, 58 ilustracji, opr. pł. oryg.

Stan bardzo dobry. Z listą imienną oficerów i szwoleżerów. 120,-

235. PIĘTKÓWNA Józefa - Lampa Alladyna. Bajka arabska. Wiersz i ilustracje. .. Kraków [wyd. okupa­cyj­ne], Wydawnictwo "Polonia". 16, s. [12],5 ilustracji.

Stan dobry. Bajeczek z kolorowemi obrazkami Wyd. "Polonia" Nr 6. 20,-

236. PIGOŃ Stanisław - Wieszczby Mickiewicza. Kraków 1932. Wyd. Ks. Jezuitów. 8, s.34, okł. oryg. Odbitka z Przeglądu Powszechnego.

Podklejony grzbiet okładki. Odręczna dedykacja autora: "Kraków 17 IX 32 r. W. Szanownemu Panu Prof. Dr. Lutosławskiemu z wyrazami poważania od autora, który w badaniach historycznoliterackich nie uznaje jakoby roli natchnienia. St. P. " 60,-

237. PIŁSUDSKI Józef - Pisma zbiorowe. Wydanie prac dotychczas drukiem ogłoszonych. T.1-10. W-wa 1937-38. Inst. J. Piłsudskiego. 8, z portretami, okł. oryg. projektował T. Gronowski, opr. psk. współczesna: grzbiety i narożniki z zielonej skóry, karton marmoryzowany, złocone zdobienia i napisy.

Stan bardzo dobry. Tom X-ty w oprac. Henryka Wereszyckiego obejmuje skorowidze i uzupełnienia. 600,-

238. [PIŁSUDSKI] . Na rozkaz Marszałka Piłsudskiego. Sur l'ordre du Maréchal Pilsudski. By Order of Marshal Piłsudski. Auf Befehl des Marschalls Piłsudski.

Piekło Brześcia Litowskiego przed forum Sejmu. Tekst interpelacji. Przedmowa Emila Vandervelde. Zurich 1931. Nakład Międzynarodówki Socjalistycznej. 8, s.58, okł. oryg.

Stan dobry. Tekst w 4 językach. 40,-

239. PINI Tadeusz - Krasiński. Życie i twórczość. Poznań[1928]. Wyd. Polskie [R. Wegner]. 8, s.321, [1], 8 portretów, opr. pł. oryg.

Oprawa lekko otarta, poza tym stan dobry. 100,-

240. PLENKIEWICZ Roman - Kształcenie młodzieży. (Nauczanie początkowe i średnie). Z przedmową J.Ocho­ro­wicza. W-wa 1898. Druk S. Sikorskiego. 16d, s.152, opr. pł. org. Biblioteka Dzieł Wybo­rowych No 24.

Stan dobry. Pieczęć. 35,-

241. POD sąd klasy robotniczej ! Proces przywódców podziemnej W. R. N. [P. P. S. Wolność Równość Niepodległość]. W-wa 1948. Wyd. Centr. Komitetu Wykonawczego P.P.S. 8, s.87, naklejony fragment okł. oryg.

2 karty podklejone. Proces przywódców W. R. N. : Kazimierza Pużaka, Tadeusza Szturm de Sztrema, Józefa Dzięgielewskego, Feliksa Misiorowskiego, Ludwika Cohna, Wiktora Krawczyka. 40,-

242. POL Wincenty - Poezye. Pachole hetmańskie. T.2. W-wa 1862. Księg. C. Lewickiego. 16d, s.212, sztychowana druga karta tyt. , sygn. : Rys. J. Kossak, Lit. M. Krynicki, opr. pł. współczesna.

Sztychowana karta podklejona przy grzbiecie, poza tym stan bardzo dobry. Drugi tytuł: Diariusz Walentego Rożanki dworzanina . .. Jana z Tarnowa Hetmana Wielkiego Koronnego. 80,-

243. LA POLOGNE Immortelle. (Polska nieśmiertelna). Nr specjalny pisma: L'Art et les Artistes. Second Série de Guerre: No 1. Revue d'Art Ancien et Moderne des deux mondes. Paris, mars 1916. A. Didot. 4, s.78, liczne ilustracje w tekście i na tablicach, okł. oryg. z orłem polskim.

Bardzo ładny egzemparz . Teksty: H. Sienkiewicz, M. Maeterlinck, L. Reau, C. Danilowicz, J. Styka, fragmenty poematu Z. Krasińskiego. Ilustracje wg najwybitniejszych artystów polskich. 100,-

244. POLSKA, jej dzieje i kultura od czasów najdawniejszych do chwili obecnej. T.1-3. W-wa 1927-28. Trzaska, Evert i Michalski. Czc. Druk. Narodowej w Krakowie. 4, s. XIV,590, XI,598, XVI,977, liczne ilustracje w tekście, jedno-i wielobarwne tablice, mapy, wykresy, opr. pł. oryg., sygn.: FR [Fran­ciszek Radziszewski], płótno czerwone, tłoczone zdobienia, złocone napisy, zdobienia roślinne i godło Polski.

Wyklejki współczesne i podklejenia przy grzbiecie na wyklejkach. Ładny egzemplarz, w oryg . oprawie wydawniczej . . Pomnikowe dzieło wydane z inicjatywy St. Lama, J. Michalskiego i Wł. Trzaski. Teksty do dzieła pisali znakomici literaci, historycy. Autorzy: A.Antoniewicz, St.Arnold, Al.Brückner, St.Dobrzycki, Br.Gemba­rzewski, R.Grodecki, M.Gumowski, O.Halecki, Z.Jachimecki, F.Kopera, J. St.Bystroń, A.Skałkowski, W.Sobieski, T Grabowski, M Kukiel, A.Lewak, T.Pini, A.Szelągowski, W.Tokarz. Z indeksem. 3.500,-

245. POLSKA . Obrazy i opisy. T.1-2. Lwów 1906,1909. Wyd. Macierzy Polskiej nr 83. 4, s. XXXI,930, [1],1032, [1], ponad 800 rycin, mapy, w t.1 okł. oryg. , opr. psk. współczesna, sygn. : Librarium: grzbiet i narożniki z bordowej skóry, karton marmoryzowany, grzbiety 6-ciopolowe, złocone zdobienia i napisy, futerał.

Skasowane pieczęcie, t.2: 2 pierwsze karty z niewielkimi śladami zawilgocenia, poza tym bardzo ładny egzem­plarz. Wydanie zeszytowe. . Obejmuje działy: literatura, geografia, historia, ludoznawstwo, sztuka, muzyka, nauki społeczno-ekonomiczne. Autorzy: M.Konopnicka, E.Romer, J.Karłowicz, F.Koneczny, A.Winiarz, A.Sokołowski, K.Wojciechowski, F.Kopera, St.Tomkowicz, Z.Jachimecki, A.Szelągowski, i in. 1.200,-

246. POMARAŃSKI Stefan - Józef Piłsudski. Życie i czyny. Wyd.10 popr. i uzup. W-wa 1934. Okręg Stołeczny Związku Peowiaków. 16d, s.83, ilustracje, okł. oryg. .

Stan dobry. . 40,-

247. PRĄDZYŃSKI Ignacy - Pamiętniki generała. .. Oprac. Bronisław Gembarzewski. T.2 [z 5]. Kraków 1909. Sp. Wyd. Pol. Druk. U. J. 8, s.720, portret generała, opr. pł.

Stan dobry. Pieczęć. Naklejka księgarni W. Zukerkandla w Złoczowie. Tom 2 pamiętników generała wojsk polskich (1792-1850), uczestnika powstania listopadowego obejmuje okres od marca 1831 po bitwie grochowskiej do klęski ostrołęckiej. 240,-

248. PRĘDSKI Artur - Inter arma. Kraków 1916. M. Mroczek. 8, s.52, opr. ppł.

Stan dobry. Wiersze, 1 wydanie. Cykle: Inter arma, Trzy wiersze, Z mojej lutni, Z tułaczej doli. 35,-

249. PRÓSZYŃSKI Kazimierz - Niesłychane odkrycie naukowe. W jaki sposób przechowała się do naszych czasów i jak się niedawno ujawniła Prawdziwa fotografja Pana Jezusa i ślady całej męki jego na całunie. Oprac. na podstawie źródeł naukowych . .. W-wa 1932. 8, s.15, 6 rysunków w tekście, okł. oryg.

Stan dobry. 20,-

250. PRZEPISY kancelaryjne dla Zarządu Centralnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych 1929 r. [Warszawa], MSW. 4, s.13, okł. oryg. 30,-

251. PRZYBYSZEWSKI Stanisław - Topiel. Dramat w trzech aktach. W-wa 1912. Gebethner i Wolff. 8, s.153, [1], okł. oryg. sygn. J. B[ukowski].

Pęknięty blok. 1 wydanie . Zakończenie pt. Ad aeternam rei memoriam. 120,-

252. PUSŁOWSKI Franciszek Xawery, Rostworowski Hubert Karol - Carmen Saeculare. Dożynki w Czarkowach. Poezya i muzyka. Kraków 1910. Druk. "Czasu". 4, s.19, nuty s.4.

Podklejony grzbiet. Odręczna dedykacja autorów . Tekst Fr. X. Pusłowski, muzyka K. H. Rostworowski. 60,-

253. PUSŁOWSKI Franciszek Xawery - Wigilja. Kraków [1909]. Nakład i druk W. L. Anczyca i Sp. 16d, s.39, okł. oryg.

Stan dobry. Wiersze, 1 wydanie, dedykowane H. K. Rostworowskiemu i L. H. Morstinowi. 100,-

254. PUŠKIN Aleksander - Polnoe sobranie sočinienij A. S. Puškina. Pod red. Il. N. Krasnova.

S ziznieopisaniem poeta, portretami i risunkami, otnosjasčimsja k jego žizni, i z 35-ju otdelnumi kartinami chodužnika I. V. Simakova. 2 stereotipnoje izd. Petersburg-Moskva b. r. Tov. M. Volff. 4, s. XXXII,804, VII, VIII, ilustracje, opr. pł. wyd. ozdobna: płótno czerwone, tłoczone zdobienia, złocone napisy.

Stan dobry. 120,-

255. La QUESTION polonaise au point de vue Allemand par Un Homme d'État Allemand. Traduit de l'allemand. Paris 1855. E. Dentu. 16d, s.72, okł. oryg.

Przykurzona, naddarta okładka. Sprawa polska z punktu widzenia niemieckego. 35,-

256. RACINE Jean - Oeuvres. T.1-5. Ed. stéréotype d'après le procédé de Firmin Didot. Paris 1817. P. Didot et de Firmin Didot. 16d, s.267,288,290,264,317, opr. kart. z epoki, szyldziki.

Karton oprawy przetarty, z ubytkami. Podpis: Colson. Dzieła wszystkie: dramaty, tragedie, listy franc. poety dramaturga (1639-1699), jednego z głównych oprzedstawicieli franc. klasycyzmu. 300,-

257. [RADECKI Jan Kazimierz] - Poezje Mazura. Bruxella 1844. U Jana Nepomucena Młodeckiego. 8, s.135, [1], winieta patriotyczna tytułowa sygn. : J. Bielski 1844 i winiety w tekście, opr. kart.

Na 2 kartach wycięty dolny margines, oprawa nieco przetarta. 1 jedyne wydanie . Wiersze patriotyczne, demokratyczne, a także antyklerykalne odzwierciedlające poglądy autora. Wszystkie wiersze zakończone winietą. Tu także moralizatorski dramat "Dożynki" - akcja rozgrywa się w Królestwie Polskim po powstaniu listopadowym. Rzadkie .

Autor (1813-1864), nieco zapomniany poeta, towiańczyk, podporucznik w powstaniu listopadowym. 200,-

258. REYMONT W[ładysław] S[tanisław] - Die polnischen Bauern. Tl. 1-2: Herbst, Winter. Übersetzung von J. P. d'Ardeschah [J. P. Kaczkowski]. Jena 1916. E. Diederichs Verlag. 16d, s. XXXII,321,351, opr. pł. ozdobna.

Stan dobry. Ozdobna karta tytułowa. "Chłopi" cz.1 i 2 w niem. tłumaczeniu. 120,-

259. REYMONT Władysław St. - Chłopi. Powieść. Z 20 ilustracjami barwnemi Apolonjusza Kędzierskiego i 75 ozdobami graficznemi Z . Kamińskiego . T.1-2. W-wa [1928]. Gebethner i Wolff. Druk W.L.Anczyca i Sp. 4, s.384, [1],450, [1], 20 kolorowych tablic, ozdoby graficzne proj. Z.Ka­mińskiego, opr. sk. współczesna: skóra brązowa, złocone zdobienia i napisy na wierzchnich okładkach i grzbietach.

W t.1 powtórzona karta tyt. z t.2go. Pieczęć na kartach przedtyt. Poza tym stan więcej niż dobry.

Ozdobne wyd. "Chłopów" z ilustracjami A. Kędzierskiego (1861-1939), malarza, ilustratora. Cykl akwarel zreprodukowanych w wyd. "Chłopów" Reymonta był jego najważniejszą pracą ilustratorską. 2.400,-

260. RICHTER L. , Marschner A. C. , Pocci F. u. Jurgens A. - Alte und neue Studenten-, Soldaten- und Volks-Lieder. Mit Bilder und Singweisen. Leipzig 1847. G. Mayer. 16d, s.205, liczne ilustracje, 3 szty­chowane karty tyt . , opr. kart. oryg.

Stan dobry. Śpiewnik: 62 pieśni studenckie, 31 żołnierskich i 64 ludowe. Wszystkie zdobione ilustracjami. Z nutami. 80,-

261. ROGOWSKI Stanisław - Panny leśne. Lwów 1936. A. Krawczyński. Druk. Ossol. 8, s.49, [1], okł. oryg.

Naddarte brzegi okładki. Wiersze, 1 wydanie . Nakład 250 egz. num. Ten 193. 60,-

262. ROSNER Ignacy - Wyzwolenie Wyspiańskiego. Kraków 1903. Nakł. aut. Czc. "Czasu". 16d, s.31, opr. kart. Odbitka z "Czasu".

Stan dobry. Omowienie wartości artystycznych i ideowych dramatu St. Wyspiańskiego. 40,-

263. ROWIŃSKI Krzysztof red. - Moje zderzenie z bolszewikami we wrześniu 1939 roku. Londyn 1986. Pol. Fundacja Kulturalna. Fundusz K. F. Vincenza-Szwajcaria. 8, s.224, mapka, okł. oryg.

Stan bardzo dobry. Wspomnienia nagrodzone w konkursie zainicjowanym przez Fundusz Kazimierza F. Vinzenza w Szwajcarii. 40,-

264. ROZPRAWY Akademii Umiejętności. Wydział Historyczno-Filozoficzny. Ser. II. t. XXXVII. Og. zb. tom 62. Kraków 1921. P. A. U. 8, s.355, opr. pł. współczesna.

Podniszczona karta tyt. Pieczęć: Z Biblioteki Dr. St. Tomkowicza. Treść: J. Ptaśnik: Papiernie w Polsce XVI wieku; R. Taubenschlag: Prawo lokalne w Dugestach i Responsach Cervidiusa Scaevoli; tenże: Proces apostoła Pawła w świetle papyrusów; tenże: Przyczynki do nauki o świadkach w prawie ptolomejskim; St. Zachorowski: Studja do dziejów wieku XIII-go w pierwszej jego połowie; L. Chmaj: Marcin Ruar. Studjum z dziejów racjonalizmu religijnego w Polsce. 80,-

265. - Wydział filologiczny. Ser. II. T. XXX. Og. zb. t.65. Kraków 1909. A. U. 8, s.358, 20 tablic, opr. pł. współczesna.

Pieczęć. Na kilku tablicach ślady zabarwienia. Treść: M. Kawczyński: Amor i Psyche w baśniach; W. Klinger: Jajko w zabobonie ludowym u nas i w starożytności; R. Lilientalowa: Święta żydowskie e przeszłości i teraźniejszości (z tablicami); T. Sinko: Polski głosiciel "stanu natury" z początku XVII w. [A. Łodzia Poniński]. 80,-

266. - Wydział filologiczny. Ser. III. T. XI. Og. zb. t.61. Kraków 1917. A. U. 8, s.347, opr. pł. współczesna.

Zniszczona okładka. Treść: St. Witkowski: Studya nad Homerem. Dolomeja; Al. Brückner: Zasady etymologii słowiańskiej; M. Mann: Nowa Heloiza Jana Jakóba Rousseau; St. Łempicki: Jan Zamoyski jako reformator wyższego szkolnictwa w Polsce; St. Schneider: Św. Hipolit o greckich misteryach. 80,-

267. RUDZKI Bolesław - Protokóły mędrców Syjonu czyli wykłady mędrca syjońskiego wtajemniczonego w plany podboju świata przez Żydów. Oprac. .. Krakau 1943. Nakł. "Nauka i Sztuka". 8, s.96, okł. oryg.

Stan dobry. 50,-

268. RUSINEK Michał - Kapitan Czerwonego Widma. W-wa-Kraków-Lublin [1928 data okładkowa]. Księg. "Stella". 16d, s.127, okł. oryg.

Stan dobry. Odręczna dedykacja autora: JWPanu Dyrektorowi B. Wallek Walewskiemu w dowód czci ofiaruje autor, 25/IV.927. 5 opowiadań, debiut literacki. 50,-

269. RUTKOWSKI Franciszek ks. - Biskup Antoni Malecki 1861 - 1935. W-wa 1936. 8, s.150, ilustracje, okł. oryg.

Stan dobry. Z indeksem. 35,-

270. RYDEL Lucjan - Królowa Jadwiga. Wyd. K. Kozłowski. Poznań1910. Druk. Dziennika Pozn. 4, s.324, [10], liczne ilustracje w tekście i 15 tablic, 2 tablice genealogiczne, okł. oryg. wg rysunku J. Bukowskiego, opr. pł. oryg.

Na oprawie minimalne otarcia. 1 wydanie monografii historycznej. Ilustracje J.Matejki, W.Eljasza, J.Simmlera, L.Ko­walskiego, A. Popiela, Wł. Tetmajera i in. , także podobizny wg starych sztychów. 200,-

271. RYMASZEWSKI Jerzy Marjan - Muzyka a sugestja. I: O kierunkach i zagadnieniach muzyki współczesnej. II: Fizjologiczne i psychologiczne wpływy muzyki. III: O sugestji muzycznej. IV: Z psy­chologji twórczości muzycznej. W-wa 1932. 8, s.125, [3], okł. oryg.

Stan dobry. 30,-

272. SAINT-Hilaire Emil Margo - Historia Napoleona. Wyd.2. Do druku przyg. R.Umiastowski. W-wa b. r. Skł. gł. : Gł. Księg. Wojsk. 8, s.300, [2], liczne ilustracje w tekście, opr. psk. współczesna, ozdobna, złocone zdobienia i napisy na grzbiecie, szyldzik z tytułem.

Ostatnia karta z podklejonym marginesem, poza tym stan więcej niż dobry. Ilustracje w tekście wg franc. malarzy (przeważnie J. David), przedstawiają najciekawsze sceny z życia publicznego i prywatnego Napoleona. 400,-

273. SALVANDY N[arcisse] A[chille] - Histoire de roi Jean Sobieski et du Royaume de Pologne. Nouv. éd. T.1-2. Paris 1876. Didier et Cie. 8, s. XXXVI,496, 468, opr. psk. ozdobna: skóra i karton czarne, grzbiety 5ciopolowe, na licu wieniec i pośrodku napis: Université de France. Lycée Fontanes. Złocone zdobienia i napisy.

Podpis własnościowy. Ładny egzemplarz . Obszerna biografia króla polskiego, opracowana na podstawie różnych źródeł. 400,-

274. SAMOTNE Piekło. /Z poezji emigracyjnej/. Feletos klado: Dr Zbigniew Kościuszko. Budapeszt 1943. "Wieści Polskie". Powielono w"Bibliotece Polskiej w Budapeszcie". 8, s.154, [2], okł. oryg.

Zabrązowienia na okładce. Antologia poezji polskiej. Autorzy: St.Baliński, A.Bogusławski, S.Borsukiewicz, W.Bu­dzyński, J.Faszyński, M.Hemar, R.Kiersnowski, Z.Kosidowski, J.Lechoń, M.Lisiewicz, P.Moskwa, M.Pawlikowska, T.Pawlikowski, J.Pietrkiewicz, E.Roman, J.Rostworowski, A.Słonimski, J.Tuwim, K.Wierzyński. 60,-

275. SCHEDEL Hartman - Liber chronicorum. Faksymile z wyd. : Nürnberg 1493, Ant. Koberger. Wyd. : Quantum Books 2000. Folio, k. [20],299, [5], 1809 ilustracji z drzeworytów M.Wohlgemutha i W.Pleydenwurffa, opr. ppł.

Reprint na białym papierze, z 1 łac. wydania najsławniejszego dzieła drukarskiego Ant. Kobergera (1440-1514). Kronika uważana za najlepiej ilustrowaną księgę XV w. Znajdują się tu widoki i opisy miast zarówno fantastyczne jak i wierne topograficznie w większości rysowane z natury, wizerunki panujących, mapy, ilustracje kosmosu, in. Na szczególną uwagę zasługują pierwsze widoki Krakowa, Wrocławia, Nysy. 800,-

1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14