Strona8/14
1   ...   4   5   6   7   8   9   10   11   ...   14

390. ARKADY . [Pismo polskiej grafiki reklamowej]. Miesięcznik. Red. W. Filipowiczowa. Wyd. : Polska Agencja Telegraficzna. W-wa.

R . I . 1935, grudzień. 4, s.437-498,501-2.

R . II . 1936, grudzień. 4, s.649-715, [6].

R . III . 1937, wrzesień, listopad-grudzień. 4, s.443-495,553-664, [10].

R . V . 1939, marzec, czerwiec. 4, s.105-152, [6],235-274, [8].

Liczne ilustracje w tekście i kolorowe tablice . Oprawa pł. w 1 wol. 500,-

391. ARKADY . R . II . 1936 marzec-grudzień. 4, s.121-720, liczne ilustracje w tekście i tablice, okł. oryg. , opr, pł. 600,-

392. ARKADY. R . III . 1937 styczeń-grudzień. 4, s.664, [22], liczne ilustracje w tekście i kolorowe tablice, okł. oryg. , opr. pł. 600,-

393. ARKADY . R . IV . 1938 styczeń-grudzień. 4, s.638, [14], liczne ilustracje w tekście i

kolorwe tablice, opr. pł. 600,-

394. ARKADY. R . IV . 1939 styczeń-czerwiec. 4, s.274, [6], liczne ilustracje w tekście i kolorowe tablice, okł. oryg. , opr. pł. 400,-

395. BANACH Andrzej - Les "Enfers" domaine polonais. Paris 1966. J. J. Pauvert. 16, s.244, [1], 2 tablice kolor . , liczne ilustracje w tekście, opr. pł. oryg. [Seria] : Bibliotheque Internationale d'Érotologie.

Stan bardzo dobry. Erotyzm po polsku. Przegląd polskiej sztuki erotycznej od średniowiecza do XX wieku: malarstwo, sztuki piękne, sztukę ludową, grafikę, sztukę popularną, kino, symbolizm, surrealizm. Bogato ilustro­wane reprodukcjami i fotografiami. 160,-

396. BATOWSKI Zygmunt - Norblin. Lwów 1911. Tow. Nauczycieli Szkół Wyższych. 8, s.219, [1], 148 ilustracji w tekście i na oddz. tablicach, opr. pł. oryg. ozdobna: płótno zielone, złocone napisy na grzbiecie i okładce, zdobienia złocone i białe. Nauka i Sztuka T. XIII. Wyd. T. N. S. W. we Lwowie.

Ładny egzemplarz. 200,-

397. BURGESS Fred. W. - Chats on Old Copper and Brass. London 1914. T. Fisher Unwin. 8, s.400, kolor. frontispis, 86 ilustracji na tablicach, opr. pł. oryg. ozdobna.

Stan bardzo dobry. 1 wydanie. O wyrobach artystycznych z miedzi i mosiądzu. Praktyczny przewodnik dla kolekcjonerów. Na tablicach przykłady wyrobów od czasów prehistorycznych do współczesnych. 100,-

398. CASSELL's DORÉ Gallery: containing two hundred and fifty beautiful engrawings, selected from The Doré Bible, Milton, Dante's Inferno, Dante's Purgatorio and Paradiso, Atala, Fontaine, Fairy Realm, Don Quichotte, Baron Münchausen, Croquemitaine, etc. With memoir of Doré, critical essay, and descriptive letterpress, by Edmund Ollier. London-Paris-New York [ok.1890]. Cassel & Co. Ltd. 4, s. XLVII,152 + 250 drzeworytów całostronicowych, opr. psk. z epoki: narożniki i grzbiet 6-polowy z czarnej skóry, karton ciemnozielony, złocone zdobienia, napisy i brzegi kart.

Oprawa wewnętrz lekko odchodzi od grzbietu, poza tym stan bardzo dobry, karty czyste, bez zawilgoceń.

Galeria pięknych rycin wybranych z dzieł literatury europejskiej ilustrowanych przez wybitnego artystę. Z tekstem o artyście Galerii Cassell i opisem zamieszczonych drzeworytów. Charakterystyczne ryciny ukazują upodobanie mistrza do romantycznej fantastyki, grozy i groteski.

A. Doré (1832-1883), franc. grafik, malarz i rzeźbiarz, twórca licznych ilustracji książkowych. 2.000,-

399. DOBROWOLSKI Tadeusz - Sztuka Krakowa. Kraków 1950. Wyd. M. Kot. 8, s.477, [1], liczne ilustracje, plan miasta, opr. ozdobna sygn. : L. Bażela Introl. Kraków.

Stan bardzo dobry. Z indeksem, oprac. H. Lipska. 100,-

400. FLACH Józef - Sprawa Muzeum Narodowego w Rapperswylu. Wyd. "Towarzystwa Opieki nad Polskimi Zabytkami Sztuki i Kultury" w Krakowie. Druk. "Czasu". 8, s.38, okł. oryg.

Stan dobry. 40,-

401. JAKUBOWSKI Stanisław - Bogowie Słowian. The Gods of the Slavs. Le Dieux des Slaves. Kraków 1933. Druk. "Powściągliwość i Praca". 4,s58, [1], 21 tablic, ryciny w tekście, okł.oryg., opr.sk. współ­­czesna, ozdobna, nie sygn. : skóra brązowa, na wierzchniej okładce kolorowe i tłoczone zdobienia w formie gałązek z liśćmi, na tylnej okładce i grzbiecie tłoczenie ślepe, grzbiet 7-polowy, szldzik z tytułem.

Bardzo ładny egzemplarz, podpisany przez artystę . Album 132 drzeworytów w tekście i na tablicach, tłoczonych z oryg. klocków. Inicjały i tytuły czerwone. Druk na grubym papierze. Tekst także w j. ang. i franc.

Autor (1895-1964), mistrz drzeworytu, grafik, malarz, nauczyciel rysunku, grafiki, konserwacji rycin. 800,-

402. KAEMMERER Ludwig - Chodowiecki. Bielefeld-Leipzig 1897. Velhagen & Klasing. 4, s.131, 204 ilustracje w tekście, opr. pł. oryg. Künstler - Monographien. Bd. XXI.

Stan dobry. D. Chodowiecki (1726-1801), ur. w Gdańsku malarz, rysownik i rytownik; twórca portretów, scen rodzajowych i historycznych, ilustrator książek. 60,-

403. KANTOR Tadeusz - Metamorphoses. Paris 1982. Ch'ĕne/Hachette Galerie de France. 4, s.141, [1], liczne ilustracje, okł. oryg.

Stan bardzo dobry. Z pol. na język franc. tłum. Jerzy Lisowski. 60,-

404. KATALOG Galerii Malarstwa Polskiego. W-wa 1938. Muzeum Narodowe. 16d, s.93, [7], 108 reprodukcji na tablicach, okł. oryg.

Stan dobry. Katalog - informator opisuje 372 obiekty, z krótkim biogramem artystów. Wstęp dr Jerzy Sienkiewicz. 60,-

405. KOMORNICKI Stefan S. - Przewodnik po Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie.

Wyd.2 rozsz. Kraków 1938. Druk W. L. Anczyca i Sp. 16, s.30, [1], ilustracje, okł. oryg. Wyd. Muzeum XX. Czartoryskich II.

Stan bardzo dobry. 20,-

406. KOSSAK Wojciech - Wspomnienia. Z 92 illustracyami w tekscie oraz 8 kolorowemi na osobnych kartach . W-wa--Lublin-Łódź 1913. Gebethner i Wolff. 8, s. [8],334, ilustracje, okł. oryg. , opr. sk. sygn. : R . Jahoda Kraków: skóra brązowa lakierowana, dublura, złocone zdobienia i napisy, grzbiet 5ciopolowy, brzegi kart złocone.

Stan więcej niż dobry. Ucięta dedykacja Wojciecha Kossaka, pozostał odręczny podpis artysty: Wojciech Kossak Boże Narodzenie 1940. Obca zbiorowa dedykacja, wśród podpisów: Marta Stebnicka.

1 wydanie . Barwna biografia artysty na tle epoki XIX/XX w. W gawędziarski sposób oddana atmosfera tego czasu, klimat duchowy, wydarzenia. 800,-

407. KOSSANYI Bela - A Báthory - Sobieski emlékkiállitas katalogusa. Catalogue de l; exposition commémorative Báthory - Sobieski. Budapest 1933. Sarkany-Nyomda. 8, s.165, okł. oryg. A Magyar Nemzeti Muzeum Kiallitsai VIII.

Naddarty grzbiet okładki. Katalog wystawy poświęconej Stefanowi Batoremu i Janowi Sobieskiemu. W jęz. węgierskim i francuskim opis 325 obiektów. 60,-

408. KOZAKIEWICZ Stefan - Warszawskie Wystawy Sztuk Pięknych w latach 1819-1845 . Wrocław 1952. Ossol. 8, s. XXXVI,420, 6 ilustracji w tekście,64 tablice, opr. pł. Państw. Inst. Sztuki. Źródła do dziejów sztuki polskiej. T.1.

Stan dobry. 100,-

409. KOZICKI Władysław - Michał Anioł. Lwów-W-wa [1908]. TNSW. 8, s.230, 89 ilustracji w tekście i na oddz. tabl. , opr. pł. oryg. Nauka i Sztuka T. VIII.

Stan dobry. 80,-

410. KRYCIŃSKI Walerjan - Rysunki odręczne, zdobnicze i malarstwo dekoracyjne. Nowe metody nauczania w szkołach różnych typów, według planów Ministerstwa W. R. i O. P. Lwów-W-wa-Kraków 1926. Ossol. 8, s. XVI,140, 102 rysunki w tekście, 76 reprodukcji jedno-i wielobarwnych, opr. kart.

Blok podklejony przy grzbiecie. Ilustracje z prac uczniów, którzy tą metodą byli prowadzeni. 100,-

411. LANDON Paul Charles - Vies et oeuvres des peintres les plus celebres de toutes les ecoles; . .. 2 tomy. Paris 1805. Chez l'auteur. 4, s.48, 120 miedziorytów, 1 portret, s.14, opr. psk. : skóra i karton czerwone, złocone napisy na grzbiecie.

Ślady zabrązowienia. Druk. na papierze czerpanym. Życie i dzieła najsłynniejszych malarzy wszystkich szkół. Poświęcone życiu i dziełom Dominique'a Zampieri zwanego Domenichino (1581-1641); sławnego malarza i rysownika włoskiego baroku. Posiadał tytuł architekta papieskiego. Malował obrazy o tematyce religijnej, mitologicznej, alegorycznej, pejzaże i portrety, uprawiał malarstwo freskowe. Jego kompozycje figuralne odznaczają się dużą ekspresją, precyzją rysunku i harmonią kompozycji. Pozostawił ok.2000 rysunków. 1.200,-

412. LEMOISNE P[aul] A[ndré] - L'Estampe japonaise. Paris [1914]. H. Laurens. 8, s.169, 32 plansze z 48 ilustracjami, okł. oryg. Art et Histoire.

Przedarcia na okładce. Grafika japońska, opisani mistrzowie drzeworytu japońskiego m. in. : Kiyonaga, Sharaku, Outamaro, Hokusai. Na 2 kartach sygnatury wybranych artystów. 100,-

413. LEPSZY Leonard - Leonardo da Vinci, jego artyzm, wynalazki i przepowiednie wojny światowej. (Odczyt publiczny wygłoszony w Krakowie). Kraków 1917. Druk. Koziańskich. 8, s.38.

Zachowana wierzchnia okł. oryg. Odręczna dedykacja autora: Kochanemu Przyjacielowi Prof. Dr. Julianowi Pagaczewskiemu (1874-1940) z serdecznem pozdrowieniem autora. 4. X.1917.

L. Lepszy (1856-1937), historyk sztuki, członek A. U. 60,-

414. MATLAKOWSKI Władysław - Zdobienie i sprzęt ludu polskiego na Podhalu. Zarysy życia ludowego. Poprzedziwszy życiorysem autora, wydał Dr. med. Józef Peszke. W-wa 1901. 4, s. [7], XCI,176, [2], 2 podobizny autora, 65 tablic, 158 rycin w tekście, opr. psk. z epoki: grzbiet 6-polowy, złocone zdobienia i napisy na grzbiecie.

Płótno oprawy odbarwione, poza tym stan bardzo dobry . 1 wydanie . Niezastąpione i najbogatsze źródło w badaniu nad artystyczną kulturą duchową Podhala. W miarę pełny i dokładny obraz zdobienia i sprzętów ludu podhalańskiego, bogactwo pomysłów zdobniczych, przy tym opisanie życia i obyczajów Podhalan. Zdobione rycinami pg rysunków autora, Witkiewicza, W. Zaborowskiego, W. Eljasza i in. Trwale zapisuje się w historii polskiej etnografii. Dzieło rzadkie w tak dobrym stanie.

Autor (1850-1895), lekarz, etnograf, pisarz, badacz literatury, autor rozpraw z zakresu chirurgii. 2.000,-

415. PIĄTKOWSKI Henryk, Dobrzycki Henryk - Andriolli w sztuce i życiu społecznem. W-wa 1904. Nakł. H. Dobrzyckiego. Druk P. Laskauera i Sp. Folio, s. X,200, 9 [z 25] tablic i 278 ilustracji w tekście, opr. psk. współczesna.

Niewielkie ślady zabrudzenia, 1 ilustracja podklejona na marginesie, obca dedykacja. 600,-

416. POLSKA bibliografia sztuki 1801-1944. T.1: Malarstwo polskie. Cz.1-2: Prace ogólne, historia, malarze A-Ż. Oprac. : Janina Wiercińska, Maria Liczbińka. Wrocław-W-wa-Kraków 1975-76. Ossol. 8, s. XXX,355,483, opr. pł. oryg. Instytut Sztuki PAN.

Stan dobry. Z indeksami. 150,-

417. j . w . T.2: Rysunek, grafika, sztuka książki i druku. Oprac. : Janina Wiercińska, Maria Liczbińska. Wrocław-W-wa-Kraków 1979. 8, s. XXIII,221, [1], opr. pł. Instytut Sztuki PAN.

Stan dobry. Z indeksami. 75,-

418. j. w. T.3: Rzeźba. Oprac. : Janina Wiercińska, Maria Liczbińska, Hanna Faryna-Paszkiewicz. Wrocław-W-wa-Kraków 1986. Ossol. 8, s. XXVII,464, opr. pł. oryg.

Stan dobry. Z indeksami. 75,-

419. j. w. T.4: Architektura. Cz.1: Źródła, opracowania ogólne, historia, architekci i budowniczowie. Pod red. Janiny Wiercińskiej. Wrocław-W-wa-Kraków 1991. Ossol. 8, s.212, opr. pł. oryg.

Stan dobry. Z indeksami. 75,-

420. POTOCKI Antoni - Grottger. Lwów 1907. H. Altenberg. Druk W. L. Anczyca i Sp. 4, s. VIII,236, liczne ilustracje na tablicach jedno-i wielobarwne, opr. psk. : płótno zielone, skóra brązowa, złocone napisy i zdobienia na grzbiecie.

Małe naddarcia skóry na grzbiecie, poza tym stan bardzo dobry. Z indeksem. 500,-

421. [STAŻEWSKI]. Henryk Stazewski . Pioniero Polaco der arte concreto. [Katalog Wystawy]. Las Palmas de Gran Canaria, 19 de abril - 27 de de mayo 1990. Centro Atlantico de Arte Moderno. 4, s.220, w tym 112 kolorowych ilustracji, okł. oryg.

Stan bardzo dobry. Wystawa polskiego artysty, czołowego przedstawiciela abstrakcjonizmu gemetrycznego. 100,-

422. STEFANOWICZ Kajetan – Pieśń legionisty w rysunkach. .. podoficera I-go p. ułanów Legionów Pols­­kich. Lwów 1916. Nakł. aut. Druk. W.A.Stryjkowskiego. Folio, 9 tablic + 1 okładkowa, okł. oryg.

Teka przewiązana ozdobnym sznurem. Brzegi okładki nieco naddarte. Wszystkie ilustracje w owalu, opatrzone krótkimi tekstami poetyckimi. 360,-

423. TABORSKY Fr. - Arthur Grottger, jeho laska a dilo. Z jeho deniku a listu a z pamatniku jeho snoubenky sestavil a doplnil. .. Praha 1933. Nakł. Slov.Ustavu. 8, s.246, [4], ilustracje w tekście i 4 ta­blice, okł. oryg. , opr. pł. Prace Slovanského Ustavu v Praze. Sv. X.

Stan dobry . Podpis: Dr Jan Magiera. Oprac. na podstawie dzieł "Arthur i Wanda" oraz Potocki-Grottger i Bołoz-Antoniewicz-Grottger. 50,-

424. WASYLEWSKI Stanisław - Portrety pań wytwornych. Czasy stanisławowskie. Lwów-W-wa 1924. H. Altenberg. 4, s.126, [2], 50 ilustracji w tekście i 12 tablic, okł. oryg. , opr. kart. oryg.

Podklejony grzbiet, poza tym stan bardzo dobry. 80,-

KSIĘGOZNAWSTWO - BIBLIOFILSTWO
425. BREWER Reginald - The Delightful Diversion. The whys and wherefores of book collecting. N. York 1935. Macmillan Co. 8, s. VIII, [8[,320, ilustracje na tablicach, opr. pł.

Stan dobry. Autor objaśnia dlaczego kolekcjonuje księgi, nie rarytasy, lecz inne, które sprawiają przyjemność. Z listą pierwszych wydań, słowniczkiem i indeksem. Na tablicach karty tyt. , oprawy, ilustracje książkowe. 80,-

426. CONSTANTIN L[eopold] A[uguste] - Bibliothéconomie, ou nouveau manuel complet pour l'arran­gment, la conservations et l'administration des bibliotheques. Nouv. éd. rev. Paris 1841. Libr. Encycl. de Roret. 16, s.266,36: [katalog de Roret], 2 skł. tabele, okł. oryg. Encyclopédie-Roret.

Okładka lekko naddarta. Pieczęć. Podręcznik do nauki jak zarządzać bibliotekami, ochraniać księgi, zachęcać do czytania. 100,-

427. CRANE Walter - Von der Dekorativen Illustration des Buches in alter und neuer Zeit. Vortraege und Aufsatze von. .. Aus dem Englischen von L. u. K. Burger. Leizpzig 1901. H. Seemann Nachf. 8, s. [12], 223, [1], 143 ilustracje w tekście i 11 tablic, opr. pł. oryg.

Stan dobry. Ilustracja książkowa na przestrzeni wieków. Przykłady zdobnictwa książki różnych krajów. Autor (1845-1915) był ang. malarzem i grafikiem, jednym z twórców nowoczesnej sztuki stosowanej. 80,-

428. FESTSCHRIFT Hübel & Denck Leipzig 1875-1925. - Leipzig 1925. 8, s.141, [2], w tym od s.85-135 ilustracje, opr. pł. oryg.

Stan bardzo dobry. Księga pamiątkowa na 50-lecie firmy introligatorskiej Hübel & Denck w Lipsku. Ilustracje z przykładami artystycznych opraw wykonanych w firmie. Nakład 1000 egz. num. Ten 801. 100,-

429. FLAUBERT Gustaw - Manjak książkowy. Przetł. Paweł Zychowski. Poznań 1923. Wyd. Bibljofilijne. 8, s.21, okł. oryg.

Stan dobry. Opowiadanie. 50,-

430. GERRING Charles - Notes on Book Binding, by. .. Author of "Notes on English Book Plates", and "Notes on Book Illustration". Nottingham 1899. Frank Murray. 16, s.22, [2], [5 kart czystych], 37 ilustracji na tablicach, opr. pł. oryg.

Stan bardzo dobry. Wydanie bibliofilskie, na papierze czerpanym, nakład 100 egz. , ten 91. Odręczna zapiska autora: 100 Copies of this edition printed, of which, this is no.91. Charles Gerring.

Uwagi na temat opraw ksiąg. Na tablicach przykłady artystycznych opraw. 100,-

431. Der GRUNDGESCHEUTE Antiquarius. Hrsg. von Carl Georg von Massen. München. 1. Jg. 1920 H.1-3. 8, s.104, okł. oryg.

Stan dobry. Pismo przeznczone dla Grupy Monachijskiej. W treści liczne artykuły, anegdoty, studia z historii literatury i nauki o książce. 80,-

432. KILIAN-Stanisławska Janina - Exlibrisy Ludwika Tyrowicza. Zbiór podobizn uzupełniony wykazem exlibrisów z czasokresu od roku 1931 do 1947. Łódź 1947. Wyd. "Kolumna". 4, s.30, 30 podobizn exlibrisów naklejanych i w tekście, okł. oryg.

Stan dobry. Odb. na papierze bezdrzewnym w nakładzie 500 egz. num. Ten 124. 80,-

433. MONATSHEFTE für Bücherfreunde und Graphiksammler. [Hrsg. von Hans Loubier u. Willy Kurth. [I. Jg. ]. 1925. Lepzig, Klinkhardt & Biermann. 4, s. VIII,546, liczne ilustracje w tekście i na tablicach, opr. pł. oryg.

Stan dobry. Pismo dla miłośników ksiąg i kolekcjonerów grafiki. Opisane galerie. Na tablicach grafiki i karty tyt. ksiąg, rysunki i dzieła graficzne mistrzów. 100,-

434. PIEKARSKI Kazimierz - Katalog Bibljoteki Kórnickiej. T. I: Polonica XVI-go wieku. Kórnik 1929. Nakł. Bibljoteki. Druk. W. L. Anczyca i Sp. 8, s. VI,334, 45 tablic, okł. oryg.

Stan bardzo dobry, egz. nie rozcięty. -I: Spis alfabetyczny, II: Spis wedle drukarzy, III: Konkordancja sygnatur bibliotecznych i numerów katalogu. Obejmuje opis 1655 druków. 60,-

435. PRZEGLĄD Bibljoteczny. Wyd. Zw. Bibljotekarzy Polskich. Red. E. Kuntze. Kraków. Od 1949 r. wychodzi w Warszawie.

Publikuje prace z zakresu nauki o książce, wiadomości bibliograficzne, recenzje literatury księgoznawczej.

R . I . 1927 8, s.192, okł. oryg. 60,-

436. j. w. R . IV . 1930 z.1-4 8, s.508,40, okł. oryg. 100,-

437. j. w. R . V . 1931 z.1-4 8, s.246, okł. oryg. 80,-

438. RABENLECHNER Michael Maria - Streifzüge eines Bibliophilen durch die deutsche Dichtung Österreichs der letzten hundertfünfzig Jahre. Wien 1931. Wiener Bibliophilengesellschaft. 8, s.242, ilustracje na tablicach, okł. oryg.

Nieznaczne zaplamienie na okładce, poza tym stan dobry. Rozważania bibliofila o niemieckiej poezji w Austrii ostatnich stu pięćdziesięciu lat. Na tablicach karty tyt. i ilustracje z ksiąg. Z indeksem. 80,-

439. RAMSDEN Charles - Bookbinders of the United Kingdom (outside London) 1780 - 1840. London 1987. B. T. Batsford Ltd. 8, s.250, 16 tablic, opr. pł. obwoluta.

Stan bardzo dobry. Introligatorzy działający w Zjednoczonym Królestwie poza Londynem w latach 1780 - 1840. W układzie alfabetycznym lista introligatorów z miejscem ich działania. Na tablicach przykłady pięknych opraw. 120,-

440. RAMSDEN Charles - London Bookbinders 1780 - 1840. London 1967. B.T.Batsford Ltd. 8, s. XIV,155, 40 tablic, opr. pł. , obwoluta.

Stan bardzo dobry. Introligatorzy londyńscy działający w latach 1780-1840. Na tablicach przykłady pięknych opraw. Z opisem bibliograficznym ksiąg pokazanych na tablicach i twórców ich opraw. Od s.27 w układzie alfabetycznym wykaz introligatorów z miejscem działania. 120,-

441. SCHULZE Friedrich - B. G. Teubner 1811-1911. Geschichte der Firma in deren Auftrag hrsg. von. .. Leipzig 1911. 8, s. VI,520, liczne ilustracje, opr. pł. oryg.

Stan dobry. Historia zasłużonej firmy wydawniczej, założonej przez Benedykta Gotthert Tubnera (1784-1856), spcjalizującej się w wydawnictwach z kultury klasycznej, inżynierii, matematyki, nauk ściśłych. Ilustracje z portretami, widokami, wkładki z faks. rękopisów, każda karta w ozdobnej ramce. 100,-

442. WORRINGER Wilhelm - Die Altdeutsche Buchillustration. München-Leipzig 1912. R. Piper & Co. 4, s.152, 105 ilustracji w tekście, opr. kart. oryg. Klassische Illustratoren IX.

Podkreślenia i zapiski w tekście, pieczęć. Niemiecka ilustracja książkowa XV i XVI wieku. Ilustracje wg drzeworytów najwybitniejszych grafików niemieckich: Dürera, Weidlitza, Holbeina, i in. z wydań Petrarki, Schedla, Biblii, kalendarzy, kronik. 120,-

STARODRUKI
443. ANTIPHONARIUM Parisiense, ad usum Ecclesiarum quae Officio Canonico non tenentur; Illustrissimi. .. . D. D. Caroli-Gaspar-Guillelmi de Vintimille, ex Comitibus Massiliae Du Luc, Parisiensis Archiepiscopi. .. Parisiis 1737. Sumpt. suis ediderunt Bibliopolae Usuum Parisiensium. Typ. J. B. Coignard. Folio, s. [14],508; Commune Sanctorum s. CCXXIV, winieta tyt. , opr. z epoki: skóra, deska, 8 metalowych ochronnych guzów, fragmenty sk. zapięć.

Brak grzbietu oprawy, wyklejki zabrązowione, na kilku kartach uszkodzony dolny róg, 1 karta przedarta. Dołączona podstawka drewniana, inkrustowana masą perłową, połowa XX wieku: artystyczny arabski wyrób. 5.000,-

444. BAR [Jacques Charles] - Recueil de tous les costumes des ordres religieux et militaires, avec un abrégé historique et chronologique, enrichi des notes et de planches colories. T.1-2 [z 6]. Paris 1778-79. Chez l'Auteur. Folio, snlb. , kolorowe miedzioryty: T.1: frontispis, 119 całostronicowych rycin, winieta końcowa; T.2: frontispis, 112 całostronicowych rycin [1 dwustronicowa], winieta końcowa, opr. sk. z epoki.

Oprawa przetarta, pęknięta przy grzbiecie, 1 karta tekstu przedarta, w t.2 dolne rogi pierwszych kart z małym ubytkiem i zabrązowieniami. Pozostałe karty w stanie więcej niż dobrym.