Regulamin imprezy: II krajowa defilada pamieci zołnierzy niezłomnych gdańsk 2016 I wydarzenia towarzyszące odbywającej się w dniu 28 lutego 2016 w GdańskuPobieranie 10.37 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar10.37 Kb.

Strona z


REGULAMIN IMPREZY:
II KRAJOWA DEFILADA PAMIECI ZOŁNIERZY NIEZŁOMNYCH Gdańsk 2016


I wydarzenia towarzyszące

odbywającej się w dniu 28 lutego 2016 w Gdańsku 1. Organizatorem imprezy pod nazwą II Krajowa Defilada Pamięci Żołnierzy Niezłomnych Gdańsk 2016 (dalej Defilada Niezłomnych) i wydarzenia towarzyszące jest Stowarzyszenie SUM.

 2. Osobą odpowiedzialną z ramienia Stowarzyszenia za ład i porządek oraz zgodność za scenariuszem przedsięwzięcia jest Adam Hlebowicz, tel. 510 293 337

 3. Zadanie utrzymania porządku i bezpieczeństwa podczas trwania Defilady Niezłomnych zostaje przez organizatora powierzone służbom porządkowym. Służby będą oznakowane w sposób ułatwiający identyfikację wśród zgromadzonych.

 4. Uczestnicy Defilady Niezłomnych mają obowiązek wykonywać polecenia służb porządkowych.

 5. W trakcie przemarszu należy zachować spokój i ustaloną kolejność przemarszu oraz zwracać uwagę na bezpieczeństwo zarówno własne jak i innych uczestników.

 6. Zbiórka grup zorganizowanych i osób indywidualnych (z wyłączeniem grup i osób uczestniczących we mszy świętej) nastąpi od godz. 11:30

 7. Grupa kibiców gromadzi się po mszy św. na placu wewnętrznym plebanii, uczniowie szkół wraz z wychowawcami od strony Pomnika ks. Jankowskiego. Formacje wojskowe na ul. Profesorskiej.

 8. Początek Defilady Niezłomnych formuje się na ul. Profesorskiej - na skrzyżowaniu z ul Katarzynki (tutaj miejsce na czele Defilady zajmie odtwórca roli gen. Andersa).

 9. Przemarsz rozpocznie się o godz. 12.15

 10. Ustala się następującą kolejność ustawiania Defilady:

 1. Uczestnicy Defilady przejdą ulicami: Katarzynki, Podmłyńska, Pańska, Węglarska, Kołodziejska, Tkacka, (uczestnicy zajmą cała szerokość jezdni wymienionych ulic) Długa, Długi Targ

 2. Uczestnicy wydarzenia zębowianin są do zachowywania szczególnej ostrożności i bezpiecznej odległości od koni i pojazdów biorących udział w wydarzeniu, ze szczególnym uwzględnieniem czołgu.

 3. Po dojściu na Długi Targ za Fontanną Neptuna grupy rekonstrukcyjne, uczniowie i kibice wchodzą na teren ograniczony płotkami i zajmują część ulicy pomiędzy ulicami Kaletniczą i Kramarską oraz fragment Długiego Targu dalej w stronę Zielonej Bramy a także przedproża kamienic między ulicami Kaletniczą i Kramarską. Tu nastąpi część pokazu – odprawy oddziałów „Żołnierzy Niezłomnych” i wspólne śpiewanie z zespołem „Wilczy Ślad – Piosenki Niezłomnych.” pieśni patriotycznych.

 4. Pojazdy zatrzymają się we wskazanych na planie szczegółowym miejscach.

 5. Pomoc przedmedyczna udzielana będzie w oznakowanym punkcie przy karetce.

Zamiarem organizatora jest przeprowadzenie Defilady Niezłomnych w sposób godny. Organizator przypomina wszystkim uczestnikom imprezy o obowiązku stosowania się do przepisów prawa i zasad współżycia społecznego.©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna