Rifugi del gusto schroniska dla smakoszyPobieranie 5.47 Kb.
Data10.05.2016
Rozmiar5.47 Kb.
Rifugi del gusto - schroniska dla smakoszy

Zwiedzanie Dolomitów może być nie tylko przyjemne, ale i smaczne. Chcąc zwabić turystów zapachem i smakiem włoskiej kuchni, po raz kolejny rok z rzędu, czterdzieści cztery schroniska na terenie Trentino organizują prawdziwy „festiwal smaków”.

W terminie od 22 września do 7 października 2012, we wspomnianych górskich chatach spróbować będzie można wyśmienitych, przyrządzanych z największą dbałością o szczegóły, lokalnych potraw i podelektować się lampką wybornego wina TRENTODOC Metodo Classico. Głównym założeniem i celem projektu jest – poprzez specjalne, oparte na kulinarnej tradycji Trentino menu – promowanie i zachęcenie do odwiedzenia jesienią górskich schronisk.

W specjalnie przygotowanym na czas promocji menu znajdą się typowe dla regionu Trentino dania, których wyboru dokona wielki kulinarny mistrz – Rinaldo Dalsasso wraz z właścicielami schronisk biorących udział w projekcie. Jeżeli jeszcze wahacie się, czy jesienią odwiedzić włoską prowincję, proszę pomyśleć o wegetariańskiej zupie z pstrągiem, grzybowych kluseczkach z topionym alpejskim masłem, duszonym mięsie podawanym z polentą Storo i lokalnym serem, orzechowej tarcie, wywodzącym się z doliny Val di Non jabłkowym flanie oraz słynnych włoskich winach z rekomendacją DOC. Co więcej, wszystkie te pyszności dostępne będą w specjalnych, promocyjnych cenach.Pomysłodawcami wspierającymi projekt są m.in. Ministerstwo Rolnictwa i Leśnictwa, Biuro Promocji Turystycznej Autonomicznej Prowincji Trento, Biuro Promocji Trentino S.p.a. oraz Stowarzyszenie Właścicieli Restauracji Rifugi del Trentino.

TRENTINO MARKETING

Società di marketing territoriale del Trentino

www.visittrentino.it

MEDIA REALTIONS

Tel. 0039 0461 219317 219314 - Fax 0039 0461 219402

trentinostampa@visittrentino.it - ufficiostampa@visittrentino.it

©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna