Rodzinna strefa sztuki LuxArt w tegorocznym wydaniu LuxFest 2014 prezentuje się imponującoPobieranie 10.37 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar10.37 Kb.
Rodzinna strefa sztuki LuxArt w tegorocznym wydaniu LuxFest 2014 prezentuje się imponująco:

 1. ARTYSTYCZNA ARKA – warsztaty prowadzone przez Joannę Mróz, inspirowane motywem zwierząt, wykorzystujące różne techniki plastyczne: malarstwo, rysunek, wyklejanki, kolaż.

 2. FLOWER ROMANTIC – warsztaty manualne prowadzone przez Olgę Niemczenko - prezentacja kilku technik i stylów wytwarzania kwiatowej biżuterii z wykorzystaniem różnych komponentów: jedwab, satyna, organtyna, pióra, kryształy i koraliki.

 3. MOTYLE ULOTNE – unikatowa akcja charytatywno-artystyczna prowadzona przez Barbarę Grochal, inspirowana pasją nieuleczalnie chorej dziewczynki – malowaniem motyli. Warsztaty plastyczne z wykorzystaniem kilku technik których celem jest uwrażliwienie drugiego człowieka na cierpienie i choroby innych dzieci. Wykonane prace zostaną przekazane na aukcję na rzecz hospicjum poprzez stowarzyszenie ”Siepomaga”.

 4. JEDZIE TRAKTOR I WARKOCZE – plecione fryzury dla odważnych dziewczyn. Warsztaty kreatywnego „fryzjerstwa” prowadzi Dobrochna i Viktoria Friedrich. Mile widziane własne pomysły i inspiracje, gwarantowana dobra zabawa i wymiana doświadczeń.

 5. MALARSTWO – warsztaty wykorzystujące różne techniki sztuk plastycznych prowadzone przez artystę Mariusza Mikołajka z fundacji OK ART. Malarstwo na płótnie, malowanie akrylami na koszulkach, oraz technika action painting – „malowidło gestu”, zajęcia z malowania akrylami na foli, tematyka inspirowana muzyką.

 6. SCENOGRAFIA – warsztaty z Marianną Mikołajek artystą z fundacji OK ART podczas których można zapoznać się z technikami wykorzystywanymi przy tworzeniu masek i kostiumów scenicznych.

 7. SKŁAD KULTURALNY – warsztaty literackie i artystyczne prowadzone przez Jolantę Maćkowiak-Piasecką i Kajetana Piaseckiego. Doskonała zabawa dla najmłodszych w otoczeniu dobrej literatury, zabawek autorskich. Samodzielne wykonywanie zabawek - postaci literackich i stempli.

 8. KSIĘGARNIA MUZYCZNA – warsztaty muzyczne gitarowe prowadzone przez Joannę Jaskólską i Rafała Bielawskiego. Wspólne komponowanie i granie utworów, ponadto dobrze zaopatrzony kącik z nutami, śpiewnikami i informacjami o szkołach gry.

 9. EMPIK – TO CIEKAWE – zajęcia twórcze „ Malujemy wielki obraz” i spotkania edukacyjne „Przecinek i Kropka”. Warsztaty plastyczne – eco godzina- z wykorzystaniem papieru, mydła i filcu.

 10. BIŻUTERIA LUXFESTOWA – warsztaty tworzenia niepowtarzalnej biżuterii prowadzone przez Annę Fiedler i Grażynę Wydrowską inspirowanej tegoroczna odsłoną festiwalu LuxFest.

 11. STOISKO ORGANIZATORA ENTER ART I LUPA Pracownia artystyczna – Punkt informacyjny i prezentacja działalności stowarzyszenia Enter Art. oraz Pracowni Artystycznej LUPA przez Luizę Niedźwiedzką- Kowalonek i Michała Kowalonka. Tylko tutaj doświadczysz też spotkania z wyjątkowymi instrumentami muzycznymi, takimi jak: harfa, violonczela i sitar, oraz zapoznasz się z tradycyjną techniką linorytu, którą zaprezentuje Jan Szopa.

 12. LUX FOTO STUDIO – miejsce pamiątkowych zdjęć uczestników z artystami, oraz miejsce spotkań mediów z artystami występującymi na festiwalu. Współpracują w studio: Krzysztof Matusiak, Jerzy Bryczek , Anna Kołeczek-Berczyńska.

 13. WARSZTATY PERKUSYJNE – muzyczne zajęcia na DJEMBE i podstawy gry na perkusji dla najmłodszych prowadzone przez Daniela Karpińskiego. W niedziele w ramach inkubatora muzycznego EnterArtu dodatkowo odbędzie się prezentacja młodego zespołu MISMATCHED z Poznania.

 14. WARSZTATY PLASTYCZNO-TEATRALNO-SCENOGRAFICZNE – zajęcia artystyczne z tworzenia elementów scenografii i kostiumów teatralnych prowadzone przez Magdalenę Szmigiel-Taube i Dominikę Pesz-Nawrot. Na warsztatach uczestnicy poznają sposoby i techniki tworzenia kukiełek, szykownych kapeluszy i innych oryginalnych nakryć głowy.

 15. WARSZTATY LUXFEST JAM – warsztaty co-creation – zabawa kolorowymi karteczkami prowadzona przez Sebastiana Pożogę, wykorzystująca takie techniki plastyczne jak wycinanie i nalepianie, mająca na celu złamanie konwencjonalnego sposobu myślenia. Projektowanie nowych rozwiązań i usług to cel tych wyjątkowych warsztatów. Najlepsze pomysły które powstaną na zajęciach, zostaną wykorzystane przy następnej edycji Festiwalu LuxFest 2015.

 16. STREFA MAMY KULKI - strefa spokoju i odpoczynku dla najmłodszych dopiero co urodzonych uczestników festiwalu. Kącik gdzie znajdziecie wszystko co potrzebne niemowlętom.

 17. WARSZTATY EKOLOGICZNE - Drogeria ekologiczna BEETER LAND, gdzie dowiesz się od Pawła Polocha jak samodzielnie możesz wykonać w domu pastę do zębów czy dezodorant.

 18. STOISKO POMIX – płyty, koszulki i gadżety zespołu Luxtorpeda.

 19. STOISKO ARKA NOEGO – płyty, koszulki i gadżety zespołu Arka Noego.

PODWÓRKO LUXFESTU; 1. RZEŹBY Z BANIEK MYDLANYCH – warsztaty sztuki tworzenia baniek i artystyczne pokazy prowadzone przez Weronikę Warych-Chrudzimską i Henryka Tereszczaka.

 2. STREET DANCE’OWY BLOK – warsztaty i pokazy taneczne prowadzone przez Damiana Jackowiaka. Style Street Dance: Taniec na głowie, Taniec robota, Freestyle i inne.

 3. WARSZTATY DESKOROLKOWE – podstawy i doskonalenie techniki jazdy na deskorolce, warsztaty prowadzone przez Krystiana Grzegorzewskiego.

 4. TOUR DE LUX – Wyścig Pokoju – gra kapslami na torze.

 5. KARUZELA Wenecka, Autodrom i inne atrakcje.


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna