Sedativa feat. Dawid portaszPobieranie 7.07 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar7.07 Kb.
SEDATIVA feat. DAWID PORTASZ
Zespół Sedativa powstał w 2000 roku w Warszawie jako dwuosobowy elektroniczno-dubowy projekt Ramiego Al Ali (instrumenty klawiszowe, Syria) oraz Ignacego Pluzanskiego (groovebox).
Wkrótce do projektu dołączył Jurek "Buras" Burkacki (gitara basowa) i Andrzej "Jawor" Jaworowski (gitara), grający wcześniej w zespole TRANSMISJA. Wyżej wymienieni muzycy wnieśli świeże koncepcje i w efekcie skrystalizował się nowy image zespołu. Sedativa stała się grupą grającą żywą muzykę.
Sedativa zadebiutowała w 2001 roku na składance „Dub out of Poland” utworem „Chanting the water away”. Za perkusją zasiadł Marcin "Ułan" Ulanowski (Sistars), na trąbce zagral Dominik Trębski (Fisz), a na instrumentach perkusyjnych -Dariusz "Pablo" Pawilojcz.
W tym okresie z grupą współpracował także Pablopavo (Vavamuffin), czego owocem są między innymi: utwór „Banda Saskerland” wydany na składance „Dwa Gołębie - Kuba Wojewódzki show” oraz film w reżyserii Xawerego Zuławskiego zrealizowany dla kanału TVP KULTURA, przedstawiający koncert grupy w Pracowni Izerskiej w Szklarskiej Porębie.
W latach 2005-2008 Sedativa zagrała wiele koncertów w klubach warszawskich i w innych miastach Polski; występowała również na licznych festiwalach jak: Fafa Festival, Ostroda Reggae Festival, Saski Reggae Festival, festiwal Afryka w Toruniu, oraz w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W 2008 roku, na składance dołączonej do 4 wydania magazynu „Free Colours” ukazał się utwór zespołu „All you need” (sł. Krzysztof Ostas).
Również w 2008 roku muzycy Sedativy rozpoczęli prace nad swoim debiutanckim albumem zapraszając do współpracy wokalistę Dawida Portasza (Jafia Namuel, Rastasize). Materiał został zarejestrowany w Kings Tone Studio, a mix powierzono znakomitemu duetowi Mario & Smok (Studio As One). Na płycie udzielają się gościnnie również: Bartek Szopiński(Hammond), Tomek Busławski(instrumenty dęte)
Muzyka zespołu to przekraczająca granice fuzja gatunków i styli takich jak: reggae, jazz, rock, dub, muzyka arabska. Na płycie, która jest w końcowej fazie produkcji, wokalista Dawid Portasz swoim charakterystycznym bluesowym wokalem znakomicie dopełnił brzmienie grupy, dodając nowe wartości do tej jakże zróżnicowanej, a jednocześnie jednorodnej kulturowej mieszanki.
www.sedativagruop.com/

Kontakt:


Michał Ławniczak

Agencja OFFSIDE

tel. 697-024-515

e-mail: agencja.offside@gmail.comwww.offside.com.pl


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna