Sezon zimowy na krakowskim lotniskuPobieranie 6.46 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar6.46 Kb.
Balice, 28 października 2011 r.

Informacja prasowa

SEZON ZIMOWY NA KRAKOWSKIM LOTNISKU

W najbliższą niedzielę wchodzi nowy rozkład lotów w Kraków Airport. W sezonie zimowym 2011/2012 z krakowskiego lotniska będzie można podróżować do 36 portów (32 miasta) w ramach połączeń regularnych. Nowym kierunkiem jest holenderski Eindhoven (od 31 października, Ryanair). Loty będą się odbywać dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki.

Sezonowe destynacje do popularnych miast na południu Europy oraz inne wakacyjne kierunki powrócą pod koniec marca. Podobnie loty do Kijowa, które ukraińska linia Aerosvit zawiesiła na zimę z powodów ekonomicznych.

Zimą z Krakowa są także oferowane czartery: do Egiptu (Hurghada, Sharm El Sheikh) i na Wyspy Kanaryjskie (Gran Canaria).Zimą z Kraków Arport będzie operować 13 linii lotniczych, o dwie więcej niż w poprzednim sezonie zimowym. Większa jest także liczba połączeńrok temu były to 33 porty i 29 miast.

Już teraz wiadomo, że w przyszłym roku będzie więcej rejsów do Berlina. Niemiecka linia airberlin zapowiedziała, że od wiosny będzie latać z Krakowa 12 razy w tygodniu (dzisiaj cztery). Przewoźnik chce dowozić pasażerów do nowego habu w Berlinie, skąd będzie oferował połączenia m.in. do Dubaju, Tel Awiwu, Nowego Jorku, Bangkoku.1 listopada na lotnisku rozpoczyna się „akcja zima”, która potrwa do 31 marca. Jest to okres wzmożonej pracy m.in. służb odpowiedzialnych za utrzymanie nawierzchni lotniskowych, czyli drogi startowej, dróg kołowania i płyty postojowej. Podczas każdej zmiany 9 pracowników obsługuje 6 zestawów do odśnieżania drogi startowej, 2 oczyszczarki na płycie postojowej, polewarkę lotniskową o rozpiętości ramion 24 m oraz wysokowydajne pługi wirnikowe.

W zeszłym roku Kraków Airport, korzystając z dofinansowania Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko kupił nowoczesny sprzęt do oczyszczania nawierzchni lotniskowych wart blisko 7,4 mln zł, m.in. urządzenie do pomiaru współczynnika hamowania na nawierzchniach betonowych i asfaltowych zabudowane w nadwoziu samochodu osobowego (tzw. friction tester). Tego typu sprzęt jest używany na lotniskach całego świata.


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna