Stwórzmy klimat dla przyszłości Kraków, 12. 03. 2010 Fundacja Aeris Futuro promuje zielone eventyPobieranie 10.26 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar10.26 Kb.

Kraków, 12.03.2010
Fundacja Aeris Futuro promuje zielone eventy
Fundacja Aeris Futuro rozpoczyna realizację projektu "Zielone Wydarzenia – Kampania edukacyjno-promocyjna dla świadomego i zrównoważonego stylu życia”. Fundacja otrzymała dofinansowanie w ramach programu "Ochrona Środowiska i zrównoważony rozwójze środków EEA i NORWAY GRANTS, których dysponentem jest firma ECORYS Polska Sp. z. o. o. Celem projektu jest edukacja i promocja „zielonych wydarzeń” oraz ‘offsetu’ jako sposobów na wdrażanie zrównoważonego rozwoju w pracy i domu, które przyniosą wymierne korzyści ekonomiczne, społeczne, a równocześnie ekologiczne.
- W ostatnich latach notuje się coraz większe zainteresowanie biznesu oraz innych grup społecznych szeroko pojętą ekologią. Ubocznym skutkiem każdej działalności jest jej negatywny wpływ na środowisko naturalne i klimat w wyniku niskiej świadomości ekologicznej, nadmiernej eksploatacji zasobów przyrodniczych i marnotrawstwu energii, kierowaniu się kryterium ekonomicznym, mówi Joanna Mieszkowicz, Prezes Fundacji Aeris Futuro. Instytucje zaczynają szukać możliwości organizacji wydarzeń przestrzegając zasad zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu (tzw. CSR). Skala ta jest jednak nadal mała ze względu na niską świadomość, brak wyczerpujących informacji o korzyściach i możliwościach w tym zakresie oraz zbyt słabą promocję takich działań-dodaje Joanna Mieszkowicz.
Projekt skierowany jest do przedstawicieli firm i instytucji zajmujących się organizacją różnego rodzaju eventów, CSR, PR, kadrami, zrównoważonym rozwojem i ochroną środowiska w swoich miejscach pracy, a także ci, którzy dopiero szukają okazji do rzetelnego zapoznania się z zagadnieniem. Uzyskają oni niezbędną wiedzę oraz narzędzia, aby skutecznie ograniczać swój wpływ na środowisko naturalne, a jednocześnie efektywnie realizować swoje zadania; rozszerzą swoją ofertę o projekty z zakresu CSR; nastąpi wzrost zadowolenia i satysfakcji pracowników, a także identyfikacji z pracodawcą oraz zwiększenie lojalności.
- Zaangażujemy przedsiębiorstwa, które zajmują się usługami i sprzedażą produktów proekologicznych, aby je wypromować oraz wzmocnić ich pozycję na rynku , co jest istotne szczególnie w dobie kryzysu, mówi Monika Krusiewicz, specjalista ds. szkoleń i promocji w projekcie.- Uczestnikami będą także jednostki samorządu terytorialnego, organizacje pozarządowe. Dzięki udziałowi w projekcie uzyskają oni wsparcie własnych działań związanych z zrównoważonym rozwojem na poziomie lokalnym. Efektem dziesięciomiesięcznego projektu będzie również uruchomienie strony internetowej www.zielonewydarzenia.pl, stworzenie poradnika na temat organizacji green eventów oraz katalogu firm i instytucji związanych z zielonymi wydarzeniami, dodaje Monika Krusiewicz.
Zielone wydarzenie (ang. sustainable event) to takie, które na każdym etapie przygotowań i realizacji zapewniają działania przyjazne dla środowiska naturalnego - redukujące negatywny wpływ danej imprezy poprzez oszczędności energii i materiałów. Efekt zeroemisyjności wydarzenia (ang. carbon neutral event) to krok dalej. Można go uzyskać poprzez ‘offset’ – rekompensując nieuniknioną emisję wspierając projekty ograniczające emisję –zalesiania, efektywność energetyczną, odnawialne źródła energii.

O Fundacji Aeris Futuro

Misją działającej od 2006 r. fundacji Aeris Futuro jest skutecznie przeciwdziałanie globalnym zmianom klimatu, ochrona i zwiększenie różnorodności biologicznej i krajobrazowej, wspieranie rozwoju społeczności lokalnych oraz promowanie odpowiedzialnego biznesu. Więcej na: www.aeris.eko.org.plKontakt

Monika Krusiewicz

Specjalista ds. szkoleń i promocji

Tel: 0692 44 86 87e-mail: mkrusiewicz@aeris.eko.org.pl
©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna