Sycylię. Wylot 23 maja powrót 30 maja (8 dni), cena 2090 zł Wylot: 19: 45 – 22: 35 Powrót: 16: 30-19: 20 Wylot z ModlinaPobieranie 12.97 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar12.97 Kb.
SYCYLIA 2014

W roku 2014, proponujemy wycieczkę na Sycylię.


Wylot 23 maja - powrót 30 maja (8 dni), cena 2090 zł
Wylot: 19:45 – 22:35
Powrót: 16:30-19:20


Wylot z Modlina
Bagaż 15 kg do luku i 10 kg podręczny,

Cena zawiera: Przelot w dwie strony,transfer lotnisko-hotel-lotnisko,zakwaterowanie,

wyżywienie 2 posiłki dziennie (śniadania, obiadokolacje + ¼ l wina, ½ l wody) - opiekę polskiego rezydenta, ubezpieczenie KL, NNW, bagaż.
Oferta nie zawiera wycieczek fakultatywnych.

Na miejscu polski rezydent i możliwość zakupu wycieczek po polsku.

 

Oferta z cenami.


HOTEL perla del golfo ***
Nowoczesny hotel Perla Del Golfo usytuowany jest nad samym brzegiem zatoki Castellammare. Obiekt ten dysponuje kortem tenisowym, prywatną plażą i 3 basenami. Hotel oferuje bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu w holu oraz klimatyzowane pokoje z widokiem na morze. Odległość od miejscowości Terrasini wynosi 6 km. Pokoje w hotelu Perla Del Golfo wyposażone są w jasne meble. Podłogi w pokojach wyłożono kafelkami. Każdy pokój dysponuje łazienką z suszarką do włosów. W 2012 roku hotel Perla przeszedł w ręce nowych właścicieli. produkty. Hotelowa restauracja zaprasza na specjały kuchni sycylijskiej i klasyczne dania kuchni włoskiej. W lecie obiekt oferuje program rozrywkowy. Wieczorem na miejscu do dyspozycji Gości jest bar i dyskoteka. Z obiektu można w 30 minut dojechać samochodem do ruin starożytnego miasta Segesta.

Przedpłaty w wysokości 900 zł, przyjmowane są w sekretariacie 10,11,12 grudnia w godz. pracy sekretariatu.

 Wycieczki fakultatywne:

PALERMO i MONREALE – cena 56 € + bilety wstępu ok. 20 €
Nasza wycieczkę rozpoczniemy od przejazdu do katedry w Monreale. Niezwykłego kompleksu, którego budowę rozpoczął władca normański Wilhelm II (został tu pochowany) w XII w. Katedra słynie ze wspaniałych średniowiecznych mozaik, które pokrywają 6,5 tys metrów2 powierzchni ścian i sufitu. Tylko Hagia Sofia w Istanbule ma ich wiecęj! Nad powstaniem mozaik pracowało przez trzy lata 150 artystów. Ułożyli oni 132 dużych obrazów. W sklepieniu głównej absydy tronuje Chrystus Panrokrator czyli Wszechmogący. Na uwagę zasługuje również dziedziniec klasztorny. Następnie przejazd do centrum Palermo - urzekającej egzotyką stolicy Sycylii. Odwiedzimy, katedrę Il Duomo, gdzie znajdują się sarkofagi władców Sycylii. Panoramiczny objazd Palermo, podczas którego zobaczymy różne oblicza miasta. Ponadto wizyta w Klasztorze Kapucynów, z katakumbami mieszczącymi mumie mnichów i osób świeckich szlachetnie urodzonych. Katakumby stały się miejscem spoczynku dla ponad 8000 osób. Niezykle wrażenie robi bardzo dobrze zachowane i zabalsamowane cialo Rozalii. Dziewczynka sprawia wrażenie jakby spała. Po skończonym programie przejazd pod Teatr Massimo, czas wolny na spacer i obiad.
ERICE + MARSALA – cena 36 € + bilety wstępu ok. 8 €

Erice - średniowieczne, kamienne miasteczko położone na szczycie góry, gdzie z punktów widokowych podziwiać można panoramę Trapani i Wysp Egadyjskich. Zwiedzanie: Chiesa Matrice, Giardini del Balio. Wizyta w sklepie przy cukierni produkującej regionalne słodycze na bazie migdałów, z których słynie Erice – możliwość zakupów. Następnie przejazd trasą nadmorską wzdłuż bardzo ciekawego odcinka wybrzeża - płytkie wody laguny zdobią tradycyjne, zabytkowe wiatraki, które służą do wypompowywania wody morskiej i pozyskiwania soli. Przejazd przez Marsalę - dawne fenickie miasto, które sławę zawdzięcza produkowanym tu mocnym, deserowym winom o tej samej nazwie. Wizyta w winiarni, możliwość degustacji wina Marsala.
SEGESTA I RUINY ŚWIĄTYŃ W SELINUNTE - cena 25 € + bilety wstępu ok. 6 €

Segesta to miejscowość w pólnocno – zachodniej części Sycylii, w prowincji Trapani. Starożytne miasto Segesta założone zostało i zamieszkane było przez lud Elymów. Niezależne politycznie, walczyło z miastami greckimi, głównie z Selinuntem i Syrakuzami. W 307 r. p.n.e. zostało spustoszone przez syrakuzańskiego tyrana Agatoklesa, a w 241 p.n.e. zdobyte przez Rzymian. Ze starożytnych zabytków Segesty do czasów współczesnych zachowały się: nieukończona dorycka świątynia z V w. p.n.e. oraz teatr grecki, w którym do dziś odbywają się przedstawienia. Następnie przejazd do greckich ruin świątyń w Selinunte, malowniczo położonych na cyplu otoczonym rzeką.
AGRIGENTO – cena 36 € + bilety wstępu ok. 10 €

Agrigento to miasto na południowym wybrzeżu Sycylii. W starożytności nosiło nazwę Akragas, później Agrigentum, następnie Girgenti i wreszcie od 1927 Agrigento. Będąc w mieście koniecznie trzeba zobaczyć Dolinę Świątyń - kompleks wspaniale zachowanych świątyń greckich zajmujący imponujący obszar ok. 1.800 ha. Teren ten w całości został wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Większość zebranych tu budynków pochodzi z czasów największego rozkwitu miasta, czyli V wieku p.n.e. Wszystkie one reprezentują styl dorycki i powstały z tufu (lokalnej skale wapiennej o intensywnej żółtej barwie).
ETNA i TAORMINA – cena 70 euro + bilety wstępu ok. 8 €
Etna
- symbol Sycylii - najwyższy czynny wulkan Europy, miejsce zamieszkania kulawego boga Hefajstosa. Gorące wnętrze krateru służyło mu jako palenisko kuźni, w której wykuwał zbroje dla innych bogów. Niezwykle aktywny wulkan, który posiada 4 stożki główne i około 270 pasożytniczych! Mówi sie, ze Etna wyznacza rytm życia mieszkańców okolicznych miast i wiosek. Wjazd autokarem na wysokość ok. 2 000 m n. p. m gdzie znajduje sie krater Monte Silvestri, a także liczne sklepy i bary. Jednak aby w pełni poczuć siłę i wielkość Etny, proponujemy przejazd kolejką linową, a następnie jeepem do kraterów głównych na wysokość 3 000 m n.p.m. (płatne dodatkowo 58 EUR). Następnie przejazd do jednego z najsławniejszych i najładniejszych miasteczek Sycylii - Taorminy, spacer po głównej ulicy miasta Corso Umberto ze sklepami, kawiarenkami i restauracjami oraz zwiedzanie Teatro Greco, ruin teatru greckiego, drugiego pod względem wielkości teatru antycznego na wyspie (po Syrakuzach).

Prezentowane ceny są cenami z 2013 r. i mogą ulec zmianie.


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna