Szanowni Państwo DyrektorzyPobieranie 10.1 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar10.1 Kb.
Szanowni Państwo Dyrektorzy,

przede wszystkim serdecznie dziękujemy za udział kolejnym Wrocławskim Spotkaniu Edukacyjnym poświęconym tematowi: Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016. Konferencja odbyła się 9 listopada 2010 r. (wtorek) w godzinach 9.30 – 11.00 w auli Zespołu Szkół Nr 1 we Wrocławiu na zaproszenie Wydziału Edukacji oraz Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Prelegentami Spotkania byli prof. Adam Chmielewski, który stoi na czele Instytucji Kultury Wrocław 2016, koordynującej starania Wrocławia o tytuł Stolicy Kultury, oraz Pan Jarosław Obremski, wiceprezydent Wrocławia.

Oto niektóre wnioski powstałe na tym spotkaniu:


  • Osiągnięcie celu, jakim jest zwycięstwo w konkursie na Europejską Stolicę Kultury, będzie możliwe tylko wtedy, gdy uznamy go za cel wspólny, wtedy, gdy będziemy realizować go jako wrocławianie.

  • Chcielibyśmy, aby do działań włączyli się najmłodsi wrocławianie, pod opieką swoich nauczycieli, to ich bowiem zaangażowanie i kreatywność będą stanowiły o kondycji kultury oraz społeczeństwa w przyszłości. Europejska Stolica Kultury we Wrocławiu jest projektem organizowanym zwłaszcza z myślą o nich.

  • Słusznym wydaje się wyznaczenie w każdej ze szkół jednego lub dwóch nauczycieli szczególnie aktywnych w zakresie dbałości o rozwój kulturalny i społeczny uczniów, którzy wzięliby udział w kolejnym spotkaniu zorganizowanym przez Instytucję Kultury Wrocław 2016 i Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli zaplanowanym na 14 grudnia 2010 r..

Zapraszamy,

na spotkanie informacyjno-organizacyjne wyznaczonych przez Państwa nauczycieli, którzy będą reprezentowali szkoły w praktycznej realizacji wniosków z dnia 9 XI 2010 r.

Spotkanie to odbędzie się 14 grudnia 2010 r. (wtorek) w godzinach 14.00 – 16.00 w auli Zespołu Szkół Nr 1 we Wrocławiu przy ulicy Słubickiej 29-33.
Plan spotkania w dniu 14 grudnia 2010 r., od godz. 14.00:
1. Pomoce dydaktyczne przydatne przy realizacji lekcji popularyzujących starania Wrocławia o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 – prezentacja przedstawicieli Biura Instytucja Kultury Wrocławia*

2. Street art – sztuka prosto z ulicy – wykład krytyka sztuki, kuratorki BWA Joanny Stembalskiej**
Ponadto podczas spotkania będzie mowa o:

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu do 10 grudnia (piątek) 2010 r. telefonicznie (71 796 45 60) lub mailowo poczta@wcdn.wroc.pl
Zespół Wspierania Edukacji Artystycznej i Kulturalnej

Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli:


Elżbieta Kazańska, Ewa Obara-Grączewska i Krzysztof Popiel.
* www.wro2016.pl

**Street art - do niedawna uznawany za zjawisko undergroundowe, teraz staje się elementem debat historyków sztuki i krytyków sztuki. Długo stawiany był na równi z aktami wandalizmu. Dziś to jeden z najbardziej aktualnych nurtów sztuki współczesnej. Wielu artystów ulicznych trafia do oficjalnego, galeryjnego obiegu, a ich prace sprzedawane są za niebotyczne kwoty. Tymczasem Wrocław wyrasta na polską stolicę sztuki ulicy i to w jak najlepszym wydaniu, gdzie docierają artyści z całego świata. Ich murale powstały w wielu punktach Wrocławia na zapuszczonych, od dawna nieremontowanych ścianach kamienic. W odróżnieniu od chuligańskich, grafficiarskich wrzut, prace tych artystów nie tylko zdobią wstydliwe dla miasta ściany, ale stają się również komentarzem do współczesnego życia jego mieszkańców.Joanna Stembalska - kuratorka, krytyczka sztuki (pisze m.in. do "Biura", "Obiegu"), fotografik. Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim i Podyplomowe Studia Kuratorskie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuje w BWA Wrocław od 2005 roku, wraz ze Zbiokiem organizuje Festiwal Out of Sth, którego dwie edycje (2008 i 2010) miały miejsce we Wrocławiu, za pierwszą otrzymała nagrodę Nocne Marki za najlepszą wystawę, przyznawaną przez Aktivista oraz była nominowana do nagrody WARTO 2008 Gazety Wyborczej.


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna