Ta historia Cię poruszyPobieranie 4.35 Kb.
Data10.05.2016
Rozmiar4.35 Kb.
Ta historia Cię poruszy...

 

Recenzja sztuki pt. ”Oskar” Teatru Telewizji


Marek Piwowski wyreżyserował sztukę „Oskar” na podstawie książki Erica Emanuela Scutta.

Akcja sztuki rozgrywa się w szpitalu, obrazuje życie małego dziesięcioletniego chłopca Oskara, który choruje na białaczkę. Zaprzyjaźnia się z wolontariuszką Różą. Kobieta zdradza chłopcu, że zostało mu tylko 12 dni życia. Róża wymyśla zabawę, która polega na tym, że każdy kolejny dzień życia chłopca ma równowartość dziesięciu lat. W ten sposób Oskar, może umrzeć zgodnie z naturą, jako stary, doświadczony, pogodzony z życiem człowiek.

Wolontariuszka jest jedyną dorosłą, potrafi rozmawiać z chłopcem, przed czym uciekają jego rodzice. Oskar codziennie prosi Boga o jedną rzecz, głównie cierpliwość, odwagę i zrozumienie.

Spektakl jest pełen miłości. Pokazuje jak odnajdywać wiarę, pokonać strach i nie poddawać się. W sztuce grają mało znani aktorzy, dzięki czemu są bardzo wiarygodni. Rolę Oskara odtwarza Maciej Matulka, Róży - Agnieszka Mandat, ponadto grają także: Ola Czernecka i Aleksander Machalica. Spektakl jest wzruszający. Oglądając sztukę miałam wrażenie, że rozwija się ona wraz ze swoim bohaterem. Wyzwoliła ona we mnie potrzebę zastanowienia się nad własnym życiem, a przede wszystkim nad śmiercią.

Uważam, że spektakl pokazuje jak zachowywać się w sytuacjach, które nas przerastają.

 

Ania 


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna