Targi Mody Poznań miejsce dla projektantów, producentów i handlowcówPobieranie 14.59 Kb.
Data02.05.2016
Rozmiar14.59 Kb.
Targi Mody Poznań – miejsce dla projektantów, producentów i handlowców
Jesienna edycja Targów Mody Poznań już za nami. W czterech pawilonach połączonych Aleją Lipową, w której sercu znajdował się tętniący kolorami i stylem wybieg, swoją ofertę zaprezentowało 478 firm i marek z 16 krajów. Przez trzy dni trwania targów stoiska wystawców odwiedziło blisko 5000 przedstawicieli branż odzieżowej i skórzanej, którzy mogli zapoznać się z ofertą na przyszły sezon w ramach Salonu Odzieży, Bielizny i Dodatków NEXT SEASON, Salonu Obuwia, Skóry i Wyrobów Skórzanych BTS oraz uzupełnić bieżącą kolekcję podczas Salonu Mody FAST FASHION.
Atmosfera sprzyjała nawiązywaniu kontaktów, prowadzeniu negocjacji i podpisywaniu kontraktów. Przez trzy dni pawilony, w których zlokalizowana była ekspozycja wybrzmiewały rozmowami handlowymi prowadzonymi w różnych językach – Poznań jak zawsze otwarty był na świat, a Targi Mody Poznań potwierdziły, że odgrywają znaczącą rolę w kształtowaniu wizji prężnie działającej i nowoczesnej branży mody.

PREZENTACJE KOLEKCJI MŁODYCH PROJEKTANTÓW
Oprócz naszego podstawowego działania, jakim jest zaproszenie handlowców do zapoznania się z ofertą wystawców, organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby podkreślić rolę projektanta w procesie twórczym. Pierwszego dnia targów podczas uroczystej Gali Nagród odbyły się pokazy młodych projektantów: Agi Pou, Edyty Jermacz, Gavła Grzegorskiego, Karoliny Bernat i Karoliny Marczuk. Tymczasem goście Wieczoru Branżowego mogli obejrzeć niekonwencjonalną prezentację kolekcji Łukasza Czajkowskiego.
-W tym kierunku chcemy się rozwijać – mówi Edyta Bonin-Kanikowska, dyrektor Targów Mody Poznań. – Zależy nam, by projektanci poczuli, że jest to doskonałe miejsce na promocję ich twórczości, a producenci wiedzieli, że tu wyłapuje się talenty.
Nie tylko projektanci ze swoimi autorskimi kolekcjami zaprezentowali się na targach. Każdy z wystawców miał możliwość przedstawienia swojej oferty na modelkach i modelach przechadzających się codziennie po wybiegu w Alei Lipowej. Skorzystały z tego następujące firmy: No Name, Jasmin Zasar, Fuchs & Schmidt, Midori, Gettex, Semper, Stanley, Faber, YAYA, Quadri Foglio oraz Meva Fashion.

BOGATY PROGRAM TARGÓW
Oprócz pokazów mody, wystawcy i zwiedzający mogli skorzystać także z doświadczenia i wiedzy prelegentów, którzy w pierwszy i drugi dzień targów dzielili się nimi podczas seminariów odbywających się w przestrzeni specjalnej Speakers’ Corner. Wśród wykładowców znaleźli się między innymi: Jerzy Osika, Hanna Gajos, Anna Bombała, Ewelina Torbińska, Piotr Kaperkiewicz i Monika Harłacz. Tematyka obejmowała szerokie spektrum zagadnień, od kwestii gender w modzie czy projektowania wystawy sklepowej, poprzez email marketing i sprzedaż internetową aż do prawnych aspektów i strategii handlu z krajami Europy Wschodniej i Zachodniej.
Pierwszego dnia targów odbyło się spotkanie trendsetterów, stylistów, początkujących projektantów i miłośników mody, którzy swoja pasją dzielą się na blogach internetowych.

PRESTIŻOWE NAGRODY

Pierwszego dnia targów odbyła się uroczysta Gala Nagród, podczas której wręczone zostały jedne z najbardziej rozpoznawalnych nagród polskiego biznesu – Złote Medale MTP. Otrzymały je produkty charakteryzujące się innowacyjnymi rozwiązaniami i najwyższą jakością. Statuetki wręczyli: prof. dr hab. Irmina Aksamitowska oraz Wiceprezes Międzynarodowych Targów Poznańskich Przemysław Trawa. Kapituła za godne tego odznaczenia uznała 6 produktów:LAUREACI ZŁOTYCH MEDALI MTP TARGÓW MODY POZNAŃ 11-13.09.2012

  1. Kolekcja czapek dla dzieci i niemowląt „AKADEMIA ŻEGLARSKA”

Firma Odzieżowa BARBARAS Marcin Skowron, Staszów


  1. Kolekcja REVOLUTION SLIM

SELF COMPANY GROUP Kucharscy & Szcześniak sp.j., Bielawy


  1. Komplet damski VIVIEN

PPHU JUST STYLE Barbara Słomkowska Just, Łódź

Zgłaszający: PPH KASIA, Pabianice
  1. Koszulka nocna damska

MEVA FASHION sp. z o.o., Biłgoraj


  1. I-sklep

I-Systems sp. z o.o., Gliwice


  1. Obuwie damskie PS 186-5

ScaיViola, Józefów

Zgłaszający: ScaיViola, Józefów


Z wszystkimi nagrodzonymi produktami zwiedzający mogli zapoznać się nie tylko na stoiskach firm, ale także w Strefie Mistrzów, gdzie za pomocą ekranów dotykowych można było oddawać głosy na najbardziej odpowiadający konsumentom produkt - Złoty Medal „Wybór Konsumentów”. Głosowanie kontynuowane jest na stronie internetowej www.targimodypoznan.pl i potrwa do 11 października.

Podczas Gali Nagród wręczone zostały także Fashion Website Awards dla najlepszych sklepów internetowych. Zwycięzców ogłosił Jerzy Osika, właściciel firmy Promedia, która jest organizatorem konkursu. Nagrodę główną w postaci prestiżowej statuetki FWA zdobył sklep Answear.com. Drugie miejsce na podium zajął sklep Deezee.pl, zaś trzecie sklep Groshki.pl firmy Miko.
ZAPRASZAMY NA NASTĘPNĄ EDYCJĘ W LUTYM 2013 ROKU
Choć jeszcze nie opadły emocje po dopiero co zakończonych Targach Mody Poznań, organizatorzy już teraz rozpoczynają pracę nad następna edycją, która odbędzie się w dniach 19-21 lutego 2013.
- Mamy nadzieję, że uda nam się wzbogacić ją nie tylko o ciekawe pokazy młodych kreatorów mody, ale także o showroomy, w których będą mogli oni prezentować swoje kolekcje. – mówi dyrektor Targów Mody Poznań, Edyta Bonin-Kanikowska. – Zakończona właśnie edycja potwierdziła, że idziemy w dobrym kierunku. Od lat Targi Mody Poznań są idealnym miejscem dla biznesu. W tej chwili pracujemy nad tym, aby było to wydarzenie, podczas którego wyznaczane są trendy i które jest idealnym miejscem do inwestowania w przyszłość swoją i swojej firmy zarówno dla producentów i handlowców, jak i dla projektantów.


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna