Trzeci Rajd Mikołowski już za nami! W weekend 26 I 27 kwietnia odbył się trzeci Rajd Mikołowski, będący rozpoczęciem sezonu dla zawodnikówPobieranie 12.05 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar12.05 Kb.
Mikołów, 6 maja 2014 r.


Trzeci Rajd Mikołowski już za nami!
W weekend 26 i 27 kwietnia odbył się trzeci Rajd Mikołowski, będący rozpoczęciem sezonu dla zawodników. Dla mikołowian wydarzenie było natomiast okazją do wzięcia udziału w licznych atrakcjach motoryzacyjnych przygotowanych przez organizatorów.
Rajdowe emocje rozpoczął w sobotę 25 kwietnia start honorowy z mikołowskiego rynku. Zawodników przywitali burmistrz Mikołowa Marek Balcer oraz prezes Automobilklubu Ziemi Tyskiej, Grzegorz Michalski. Po krótkiej prezentacji załogi wyruszyły na odcinki specjalne w Łaziskach, Wyrach i Gostyni. Odcinkiem kończącym rywalizację był odcinek specjalny, przebiegający przez samo centrum Mikołowa. To on wzbudził w widzach najwięcej emocji. Rajdówki mknące po głównych ulicach miasta zgromadziły wzdłuż trasy tłumy chcące przyjrzeć się zmaganiom kierowców. Mistrzami trzeciego Rajdu Mikołowskiego okazali się Piotr Baran i Michał Paciej. Wyprzedzili oni swoich najgroźniejszych rywali – Damiana Kostka oraz Krzysztofa Janika – zaledwie o 1,20 sekundy. Na podium znaleźli się również Adrian Jurasz i Krzysztof Marczewski.
Wystawa zabytkowych aut
Trzeci Rajd Mikołowski to nie tylko auta osiągające zawrotne prędkości. Podczas specjalnej wystawy zlokalizowanej na rynku miasta można bowiem było podziwiać zabytkowe pojazdy. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy z zaciekawianiem zaglądali przez szyby starych samochodów. Po krótkiej prezentacji tych pojazdów, rozpoczął się rajd krajobrazowy, który prowadził do Muzeum Energetyki w Łaziskach i Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Zabytkowe auta zaprezentowały swoje możliwości także na trasie odcinka miejskiego.
Miasteczko bezpieczeństwa ruchu drogowego
Drugą atrakcją, z jakiej podczas rajdu mogli skorzystać fani motoryzacyjnych wrażeń było zorganizowane przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach miasteczko bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zlokalizowane było ono na parkingu Centrum Handlowego Auchan Mikołów. Wizyta w miasteczku była doskonałą okazją do zapoznania się z zasadami bezpieczeństwa na drodze. Chętni mogli skorzystać z symulatorów dachowania i zderzenia, a także spróbować swoich sił w jeździe na trolejach. Ten element imprezy cieszył się dużym zainteresowaniem i z pewnością będzie kontynuowany w przyszłości.
Wspaniałym zwieńczeniem trzeciego Rajdu Mikołowskiego był koncert zespołu Oberschlesien na mikołowskim rynku oraz widowiskowy pokaz sztucznych ogni.
Wsparcie wydarzenia
Trzeci Rajd Mikołowski zorganizowany był przez Automobilklub Ziemi Tyskiej. Imprezę wsparli Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, burmistrz miasta Mikołów, pan Marek Balcer, wójt gminy Wyry, pani Barbara Prasoł, a także władze Łazisk Górnych i powiatu Mikołowskiego. Sponsorami wydarzenia byli zaś Proform, Silesia Oil, Info Graf, Tech System, Zywica.eu, Taurus, PZ Service, Geoplan, Kronika Fotograficzna Polskich Rajdów, Stacja Diagnostyczna Diagneo, Hotel Modus, MSK Sport Promotion, Toshiba, AVIA, Truck Service Sikora, Stacja Paliw NIWA.
INFORMACJE DODATKOWE:
O Centrum Handlowym Auchan Mikołów:
Centrum Handlowe Auchan Mikołów to hipermarket Auchan z galerią handlową 52 sklepy, punkty usługowe i restauracje. Centrum handlowe mieści się przy ul. Gliwickiej 3 w Mikołowie i jest czynne 7 dni w tygodniu. Centrum Handlowe posiada parking na 2 200 miejsc, w tym 36 dla osób niepełnosprawnych. Centrum handlowe zostało otwarte w sierpniu 2000 roku i jest w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Więcej informacji na www.auchanmikolow.pl.
O Immochan:
Immochan to oddział Auchan Polska sp. z o.o., działający jako deweloper, komercjalizator i zarządca galerii oraz parków handlowych Auchan. Immochan na świecie, jako część międzynarodowej Grupy Auchan, prowadzi działalność w 12 krajach, uczestnicząc w rozwoju centrów handlowych Auchan. Immochan w Polsce posiada i zarządza 22 centrami handlowymi o łącznej powierzchni najmu 570 tys. mkw. Ofertę centrów z galerią handlową i hipermarketem Auchan wzmacniają Decathlon, Leroy Merlin oraz Norauto, których łączna powierzchnia sprzedaży wynosi ok. 170 tys. mkw. Więcej informacji na www.centraauchan.pl.
Kontakt dla mediów:
Justyna Kolczyńska

Public Relations CH Auchan | justyna.kolczynska@redcomm.pl |+48 515 533 093


Aleksandra Złotek

Manager CH Auchan Mikołów | azlotek@immochan.com | +48 32 781 82 14
©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna