W październiku nowy Windows Mobile 5 i telefony WindowsPhonePobieranie 16.78 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar16.78 Kb.
Warszawa, 3 września 2009 r.


W październiku nowy Windows Mobile 6.5 i telefony WindowsPhone
Czołowi operatorzy sieci komórkowych i producenci telefonów z całego świata przygotowują się do premiery nowoczesnych telefonów pracujących pod najnowszym systemem Windows
Firma Microsoft Corp. poinformowała, że już 6 października pojawią się w sprzedaży pierwsze telefony WindowsPhone pracujące pod systemem operacyjnym Windows Mobile 6.5, najnowszej wersji systemu firmy Microsoft dla telefonów komórkowych. Nowy system został wyposażony w intuicyjny interfejs, udoskonalone funkcje przeglądania oraz dostęp do cennych usług, takich jak Windows Marketplace for Mobile oraz Microsoft My Phone. Aparaty telefoniczne wyposażone w Windows Mobile 6.5 otrzymały nazwę WindowsPhone.
WindowsPhone pracujący pod Windows Mobile 6.5 to urządzenia, które sprawdza się w każdej dziedzinie życia, zapewniając użytkownikom stały kontakt z najważniejszymi dla nich ludźmi
i informacjami poprzez wykorzystanie mocy komputerów, telefonów i sieci WWW
”, powiedział Todd Peters, wiceprezes działu Mobile Communications Marketing Group w firmie Microsoft.
Najważniejsi producenci telefonów budują WindowsPhone
Partnerzy z całego świata zamierzają zaktualizować lub rozszerzyć ofertę o telefony z systemem Windows Mobile 6.5.

  • W Ameryce Północnej: operatorzy komórkowi — AT&T, Bell Mobility, Sprint, TELUS i Verizon Wireless oraz producenci telefonów — HP, HTC Corp., LG Electronics, Samsung i Toshiba Corp.

  • W Europie: operatorzy komórkowi — Orange, Deutsche Telekom AG and Vodafone Group Plc oraz producenci telefonów — Acer, HTC, LG Electronics, Samsung, Sony Ericsson i Toshiba

  • W Ameryce Łacińskiej: operator komórkowy TIM Brazil oraz producenci telefonów — HTC, LG Electronics i Samsung

  • W rejonie Azji i Pacyfiku: operatorzy komórkowi NTT DoCoMo Inc., SoftBank Mobile Corp., SK Telecom, Telstra i WILLCOM Inc. oraz producenci telefonów — Acer Inc., HTC, LG Electronics, Samsung, Sony Ericsson i Toshiba


Jeden telefon do pracy i zabawy
Telefony Windows to idealne urządzenia do pracy i zabawy, które umożliwia konsumentom korzystanie z mobilnych wersji oprogramowania znanego z komputerów PC. Przeprojektowana przeglądarka Internet Explorer Mobile zawiera nowy silnik i wbudowaną obsługę Adobe Flash Lite do lepszego renderingu stron i sprawniejszego wykonywania zadań, więc łatwiej jest zrobić więcej za pomocą telefonu, na przykład zarezerwować lot, znaleźć drogę albo opłacić rachunki. Microsoft Office Outlook Mobile zapewnia znajome, spójne wrażenia podczas czytania poczty w komputerze PC, telefonie i przeglądarce, a Microsoft Office Mobile umożliwia klientom otwieranie i edytowanie dokumentów Worda, Excela i PowerPointa bezpośrednio w telefonie. Dzięki usłudze Windows Live użytkownicy mogą kontaktować się z przyjaciółmi w jednym miejscu, bez względu na serwisy społecznościowe, do których należą — Facebook, Twitter czy też MySpace Windows Live.
Zaawansowane usługi mobilne
WindowsPhone zadebiutują wraz z dwiema nowymi, zaawansowanymi usługami mobilnymi. Z serwisu Windows Marketplace for Mobile będzie można bezpośrednio do aparatów pobrać szeroką gamę certyfikowanych aplikacji. Natomiast bezpłatna usługa My Phone umożliwi klientom automatyczne tworzenie kopii zapasowych i synchronizowanie muzyki, zdjęć, kontaktów oraz wiadomości SMS między telefonem a siecią WWW. W ten sposób dane użytkowników będą zawsze bezpieczne.
Dostosowane wrażenia — od klawiatur do widgetów
Klienci mają do wyboru szeroką gamę modeli, od modnych urządzeń z ekranem dotykowym do telefonów z pełną klawiatury QWERTY, więc każdy z łatwością znajdzie coś dla siebie. Windows Mobile 6.5 zapewnia łatwy dostęp do aplikacji firm trzecich, takich jak Facebook, Netflix i Zagat, a ulepszony, dotykowy interfejs użytkownika pozwala klientom dostosować telefon do indywidualnych potrzeb. W nowej wersji użytkownicy mogą zmienić wygląd i styl telefonów za pomocą designerskich motywów albo osobistego tła i dostosować widoczne na ekranie głównym widgety.
Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. W ofercie spółki znajdują się m.in.: system operacyjny Microsoft Windows, oprogramowanie biurowe Microsoft Office System, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System oraz technologia Microsoft.NET.
Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia ponad 95 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym ponad 300 osób w Polsce. Poza biurem
w Warszawie firma posiada również, otwarte przez Billa Gatesa w 2006 roku, jedno z trzech na świecie Centrum Inżynierii Oprogramowania. Ponadto, w Łodzi i Poznaniu działają Centra Innowacji Microsoft. Microsoft współpracuje z ośmioma tysiącami partnerów i dwudziestoma tysiącami inżynierów w całej Polsce.
Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland lub kontaktu
z Centrum Obsługi Klienta Microsoft pod numerem 0 801 308 801.
***

Microsoft, Windows, Windows Mobile, Visual Studio, Windows Server System, Windows Server, SQL Server, Visual Studio, BizTalk Server, Microsoft Dynamics są zarejestrowanymi znakami towarowymi, bądź znakami towarowymi Microsoft Corp.


w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach. Nazwy wymienionych firm i produktów mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi ich właścicieli.
Dodatkowych informacji udzielą:
Agnieszka Dziedzic Joanna Frąckowiak

Microsoft Sp. z o.o. Microsoft Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 195 A Al. Jerozolimskie 195 A

02-222 Warszawa 02-222 Warszawa

tel. 0 22 594 10 00 tel. 0 22 594 10 00

fax.0 22 594 10 02 fax. 0 22 594 10 02

e-mail: adziedzi@microsoft.com e-mail: joannafr@microsoft.com

Piotr Kaniowski Marek Zaleski

Microsoft Sp. z o.o. Weber Shandwick

Al. Jerozolimskie 195 A tel. 0 22 210 12 80

02-222 Warszawa fax. 0 22 210 12 81

tel. 0 22 594 10 00 kom. 0 605 601 976

fax.0 22 594 10 02 e-mail: mzaleski@webershandwick.come-mail: v-piotrk@microsoft.com

z


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna