Wieści z boisk, stadionóWPobieranie 8.16 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar8.16 Kb.
WIEŚCI Z BOISK, STADIONÓW
W miniony weekend 12-13września br. młodzi piłkarze z klubów sportowych LKS Orzeł Trąbki Wielkie ,LKS Sokół Ełganowo i LKS Błękitni Sobowidz po raz pierwszy w historii futbolu trąbkowskiego rozegrali oficjalne mecze między sobą w ramach rozgrywek Pom.ZPN w Gdańsku - derby Gminy Trąbki Wielkie.

W Sobowidzu zmierzyły się drużyny uczestniczące w rozgrywkach Pom.ZPN w Gdańsku- Klasy Junior E1 rocznik 1999 - 2000 LKS Błękitni Sobowidz i LKS Orzeł Trąbki Wielkie. Młodzi piłkarze Błękitnych pokonali swoich rówieśników z Trąbek Wielkich 12:0 /4:0/ Bramki dla zwycięzców strzelili: Kamil Staniszewski 4, Filip Drożyński 3, Krzysztof Grabowski,i Dawid Zimny po 2 oraz Hubert Hałun 1. Również w/w strzelcy zapisują się w karcie historii jako pierwsi którzy strzelili bramki w tych rozgrywkach. Podopieczni trenera Tomasza Kempy od samego początku przejęli inicjatywę na boisku,co miało oddźwięk w akcjach pod bramką Orła i zaowocowało strzeleniem 12-tu bramek podopiecznym Dariusza Ciarczyńskiego. Goście bardzo przeżyli swój debiut i całkowicie oddali inicjatywę gospodarzom - Błękitnym z Sobowidza. Tylko dobrej postawie swojego bramkarza zawdzięczają , że straconych bramek na ich koncie nie było więcej.

W tym historycznym meczu zwycięzcy zagrali w składzie:Filip Drożyński, Krzysztof Grabowski, Kamil Staniszewski, Hubert Hałun kap., Dawid Zimny, Bawid Kozak, Michał Staniszewski, Daniel Szynka, Michał Czaja, Maciek Żelewski i Kamil Kęsy.

W drugim derbowym spotkaniu w Trąbkach Wielkich zmierzyły się drużyny uczestniczące w rozgrywkach Pom.ZPNw Gdańsku Klasy Junior C1 rocznik 1995-96 LKS Orzeł Trąbki Wielkie i LKS Sokół Ełganowo. Tym razem gospodarze mimo nie pełnego składu /tylko 8-miu zawodników grało w Orle/ pokonali pewnie swoich rówieśników z Ełganowa 6:2 /3:1/ Gospodarze podopieczni Macieja Gęborysa mimo nie pełnego składu na tle debiutantów z Sokóła zaprezentowali dojrzałą piłkę grając skutecznie z kontry. W grze Orła było widać większa dojrzałość i ogranie się w pomorskiej lidze juniorów. Pierwszą historyczną bramkę w/w meczu derbowym strzelił Tomasz Dończyk wykorzystując swoją szybkość, pozostałe bramki dla Orła strzelili; Damian Kleist 2, Mariusz Brzeziński 2 i Sylwester Bąk 1.Bramki dla Sokoła strzelili Oskar Stolarczyk i Patryk Tomczak po 1.

Drużyna LKS Orzeł zagrała w składzie; Waldemar Hennig w bramce,Adam Radziszewski, Jakub Lewańczyk kapitan,Sylwester Bąk, Damian Klost,Tomasz Dończyk, Mariusz Brzeziński i Krystian Bogdan, a LKS Sokół , w bramce Marek Woźniak, Bartłomiej Bruchmann, Michał Klem, Patryk Tomczak, Karol Kapicki, Tomasz Sulewski, Dawid Bukowski,Tomasz Sadoch kapitan, Sebastian Zajączkowski, Kamil Kraiński, Oskar Stolarczyk i Łukasz Tareczyński

Mimo porażki trener Sokoła Karol Kusaj był zadowolony z postawy swoich zawodników. Powiedział był to moich podopiecznych pierwszy oficjalny mecz w rozgrywkach ligowych. Zjadła ich trema i całkowicie zapomnieli o taktyce i ustaleniach przedmeczowych. Zagrali po prostu „ radosny futbol”.
Wyniki uzyskane przez pozostałe drużyny z gminy Trąbki Wielkie :

w rozgrywkach Klasy Junior A LKS Orzeł Trąbki Wielkie zremisował z KS Polonia Gdańsk 0:0

w rozgrywkach Klasy Junior D1 LKS Błękitni Sobowidz sensacyjnie na boisku rywala pokonali Lechię Gdańsk 4:0 /1:0/ bramki zdobyli Adrian Chabros 2, Damian Bartosik i Piotr Dajda po 1.

Podopieczni trenera Tomasza Kempy od samego początku zagrali z wielką determinacją i chęcią odniesienia sukcesu. Pressing i walka o każdą piłkę dała efekt w postaci zwycięstwa na boisku Lechii Gdańsk. Po tym zwycięskim spotkaniu młodzi piłkarze Błękitnych Sobowidz zostali samodzielnym liderem rozgrywek Pomorskiej klasy junior D1 grupa III .Trzy mecze i trzy zwycięstwa!!!

Zespól Błękitnych zagrał w składzie:Adrian Kaniuka br., Damian Drobniewski, Kacper Głowacki, Piotr Rosłowski, Tomasz Nieradko, Bartek Kruk, Adrian Chabros, Bartek Gutorski kapitan, Przemysław Czerw, Damian Bartosik, Piotr Dajda, Mateusz Dończyk, Łukasz Koszałka, Bartek Bobrowski,i Łukasz Hennig.

Niestety seniorskie drużyny w/w klubów są w odwrocie i notują kolejne porażki. Orzeł w IV lidze przegrał 4:0 z Rodłem Kwidzyń, Błękitni Sobowidz w V lidze w pojedynku na boisku swojego imiennika ze Starego Pola przegrali 1:2. Sokół Ełganowo Kl.A nie pojechał na mecz do lidera po dwóch kolejkach KS Komorowscy Szarża Krojanty z uwagi na awarię autokaru.

info i foto Wkempa


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna