Wiktoria victorii s. P. 2 Sianów w międzynarodowym turnieju grodzisk cup- 2014Pobieranie 16.14 Kb.
Data10.05.2016
Rozmiar16.14 Kb.
WIKTORIA VICTORII S.P.2 SIANÓW W MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU GRODZISK CUP- 2014
Piłkarki Victorii S.P. 2 Sianów wzięły udział w jubileuszowym, bo

już X Międzynarodowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Kobiet

Grodzisk CUP-2014 w Grodzisku Wielkopolskim w trzech kategoriach wiekowych: seniorkach, juniorkach młodszych oraz młodziczkach. 35 osobowa ekipa dziewcząt z Sianowa toczyła przez 3 dni boje ze swoimi rówieśniczkami z całej Polski oraz z Anglii a konkretnie z Londynu. Najlepiej spisały się seniorki, które w gronie 14 zespołów okazały się zdecydowanie najlepsze. Sianowianki w całym turnieju nie przegrały żadnego spotkania a tylko dwa zremisowały. Piłkarki Victorii S.P.2 jako jedyne w turnieju wygrały kolejno wszystkie spotkania grupowe: 5:3 z Victorią Aglomeracja Wałbrzyska, 3:1 z KS Błękitni Stargard Szczeciński, 3:0 z UKS Bierutów, 4:0 z Kotwicą Kórnik, 3:0 ze Zjednoczonymi Kaczory i 3:1 z KS Teresin. Te wyniki dały sianowiankom pierwsze miejsce w grupie A z 18 pkt i w bramkach 21-5. Do dalszej rywalizacji z grupy A zakwalifikowały się oprócz Victorii S.P.2 zespoły ze Stargardu Szcz. i Teresina , które po zaliczeniu wyników ze swojej grupy spotkały się w walce z trzema zespołami grupy B. Sianowianki na tym etapie najpierw wygrały 2:0 z KS Olimp Gościno a następnie zremisowały 1:1 z Gromem Wolsztyn i 0:0 z gospodyniami turnieju GSS Grodzisk Wlkp. Rezultaty te dały Victorii S.P.2 pierwsze miejsce w tej grupie i awans do półfinału , w którym zmierzyły się z KS Teresin . Sianowianki w tym meczu zagrały koncertowo i wygrały 4:0. W finale spotkały się z KS Błękitni Stargard Szczeciński i pewnie, choć tylko 1: 0 pokonały swoje finałowe przeciwniczki. Piłkarki z Sianowa, jako jedyne w całym turnieju nie przegrały żadnego meczu. Były zdecydowanie najlepsze i całkowicie zasłużyły na piękne trofeum, jakie otrzymały za zajęcie pierwszego miejsca. W drużynie trenerów Jędrzeja Bieleckiego i Mieczysława Bercia zagrały: Małgorzata Chwastek, Natalia Sadowska, Agnieszka Pencherkiewicz, Karolina Struszczyk, Klaudia Saganowska, Malwina Grzelak, Żaneta Sieg, Izabela Pawłowska, Ewelina Gudan, Marika Krupska, Paula Szawurska i Wiktoria Cieplak.

Królową strzelczyń turnieju z 13 bramkami została Malwina Grzelak, najlepsza bramkarką Iwona Karpicka ze Stargardu Szczecińskiego a najlepszą zawodniczka turnieju Monika Ziółkowska z KS Teresin. Ponadto po zakończeniu turnieju wybrano drużynę gwiazd , w której znalazły się: Małgorzata Chwastek, Agnieszka Pencherkiewicz, Malwina Grzelak wszystkie z Victorii S.P.2 Sianów oraz Dagmara Najbuk z Victorii Aglomeracja Wałbrzyska i Patrycja Domagała z GSS Grodzisk Wlkp. Zawody miały bardzo ładną oprawę artystyczną a nagrody najlepszym wręczali starosta grodziski Mariusz Zgaiński, burmistrz Grodziska Wlkp. Henryk Szamański, sekretarz Grodziska Jan Koza , Prezes GSM Grodzisk Grzegorz Pełka w asyście obecnego prezesa GSS Grodzisk Wlkp. Jerzego Klapy , byłego prezesa GSS Jerzego Piątyszka oraz Zbigniewa Klapy mistrza świata w biegach długodystansowych.

TABELA KOŃCOWA TURNIEJU

 1. miejsce UKS Victoria S.P. 2 Sianów

 2. miejsce KS Błękitni Stargard Szczeciński

 3. miejsce KS Teresie

 4. miejsce GSS Grodzisk Wielkopolski

 5. miejsce Grom Wolsztyn

 6. miejsce KS Olimp Gościno

 7. miejsce Darbor Bolesławice

 8. miejsce Victoria II Aglomeracja Wałbrzyska

 9. miejsce Victoria I Aglomeracja Wałbrzyska

 10. miejsce Kotwica Kórnik

 11. miejsce MLKS Tucholanka Joltex Tuchola

 12. miejsce KS Zjednoczeni Kaczory

 13. UKS Bierutów

 14. Greig City Academy Londyn


RYWALIZACJA W JUNIORKACH MŁODSZYCH
W rywalizacji juniorek młodszych udział wzięło 10 zespołów. Zespół z Sianowa uplasował się na czwartym miejscu, przegrywając trzecie miejsce rzutami karnymi z Darborem Bolesławice. Wcześniej sianowianki w meczach grupowych wygrały 2:1 z Błękitnymi Stargard Szczeciński, 2:0 z Gromem Wolsztyn i 1:0 z Darborem Bolesławice i przegrały 0:3 z Bielawianką Bielawa . W fazie walki o wejście do półfinału zremisowały 1:1 z GSS Grodzisk Wielkopolski , przegrały 0:1 z Olimpem Gościno i w ostatnim meczu wygrały 2:0 z UKS Bierutów. W meczu półfinałowym spotkały się z Olimpem Gościno i przegrały 0:2. W ostatnim meczu turnieju w walce o trzecią lokatę sianowianki zremisowały 0:0 z Darborem Bolesławice i przegrały 1:2 w rzutach karnych . Pierwsze miejsce i to zasłużenie wywalczyła ekipa Olimpa Gościno po zwycięstwie w finale z Bielawianką Bielawa w stosunku 3:0. W drużynie Victorii S.P. 2 wystapiły; Daria Czapla, Weronika Malinowska, Nikola Wodarczyk, Wiktoria Połowniak, Klaudia Rogowicz, Wiktoria Tomaszewska, Daria Czernik, Dominika Kowalska i Klaudia Woźniak. Najlepszą zawodniczką została Agnieszka Kaczorowska z UKS Bierutów, królowa strzelczyń z 8 bramkami Weronika Szuba z KS Błękitni Stargard Szczeciński a bramkarką Agata Szymańska z Olimpa Gościno.
TABELA KOŃCOWA TURNIEJU

 1. miejsce KS Olimp Gościno

 2. miejsce Bielawianka Bielawa

 3. miejsce Darbor Bolesławice

 4. miejsce UKS Victoria S.P. 2 Sianów

 5. miejsce UKS Bierutów

 6. miejsce GSS Grodzisk Wlkp.

 7. miejsce KS Błękitni Stargard Szcz.

 8. miejsce KS Zjednoczeni Kaczory

 9. miejsce Grom Wolsztyn

 10. miejsce LUKS Ziemia LubiąskaRYWALIZACJA W MŁODZICZKACH
W tej kategorii wystąpiło 8 zespołów, które zagrały system każdy z każdym a następnie grały o miejsca. Victoria S.P. 2 Sianów zajęła piąte miejsce. Początkowo sianowianki, które były najmłodszym zespołem turnieju nie bardzo sobie radziły, ale z czasem było coraz lepiej. W pierwszej części przegrały 0:2 z Dragonem Miszkowice, 0:2 z UKS Bierutów, 0:3 z LUKS Ziemia Lubińska i 0:3 z Bielawianką Bielawa . Zremisowały też trzy mecze wszystkie 0: 0 kolejno z : GSS Grodzisk Wlkp. , Olimpem Gościno i Gromem Wolsztyn. W meczach fazy o miejsca 5-8 wygrały najpierw z LUKS Ziemia Lubińska 3: 0 i w meczu ostatnim o 5-6 miejsce wygrały karnymi z Olimpem Gościno. Dało im to ostatecznie bardzo dobra piątą lokatę. Grały przecież przeciwko starszym przeważnie o 2 lata dziewczynom. W Victorii S.P. 2 Sianów prawie 100 procent stanowiły dziewczyny z rocznika 2003 i 2004. Najlepszą zawodniczką została Agata Gaweł z LUKS Ziemia Lubińska, królową strzelczyń z 9 bramkami Julia Migacz z Dragona Miszkowice a bramkarką Wiktoria Cisowska z Gromu Wolsztyn. W ekipie sianowskiej wystapiły: Joanna Kasprzak, Oliwia Salwerowicz, Inga Gębura, Nikola Polek, Aleksandra Gąsiorek, Adrianna Banasiak, Malwina Kamińska, Karolina Czerenkiewicz, Amelia Polek, Kamila Bujak, Natalia Jarmakowicz, Oliwia Woch, Oliwia Tuziemska i Natalia Miller.
TABELA KOŃCOWA MŁODZICZEK


 1. miejsce Bielawianka Bielawa 5. miejsce UKS Victoria S.P. 2 Sianów

 2. miejsce UKS Bierutów 6. miejsce UKS Olimp Gościno

 3. miejsce Dragon Miszkowice 7. miejsce LUKS Ziemia Lubińska

 4. miejsce Grom Wolsztyn 8. miejsce GSS Grodzisk Wlkp.


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna