Wiosna 2013 w tvp2 Wiosenną ofertę programową tvp2 otworzą długo wyczekiwane przez widzów nowości, m in.: „The Voice of Poland. Najlepszy głos”Pobieranie 114.98 Kb.
Data05.05.2016
Rozmiar114.98 Kb.


WIOSNA 2013 W TVP2
Wiosenną ofertę programową TVP2 otworzą długo wyczekiwane przez widzów nowości, m.in.: „The Voice of Poland. Najlepszy głos” – druga odsłona wielkiego muzycznego talent-show; „Dzięki Bogu już weekend!” – nowy kabaretowy cykl z wyrazistymi osobowościami świata społeczno-kulturalnego; oraz kontynuacje seriali, w tym m.in. „Głęboka woda” – 2. seria serialu z Marcinem Dorocińskim, obsypana nagrodami na międzynarodowych festiwalach i konkurach; 4. seria „rodzinki.pl” z udziałem legendarnych polskich sportowców i najnowszy, 8. sezon kultowego „Dr. House’a”.
2 marca o 20.05 Dwójka zaprasza na pierwszy odcinek 2. edycji „The Voice of Poland” z nowymi trenerami, którymi tym razem będą: Justyna Steczkowska, Patrycja Markowska, Marek Piekarczyk z TSA oraz Baron i Tomson z Afromental.

Nowy skład trenerski to jednak nie jedyna nowość w programie. Jednym z nowych elementów show będzie możliwość przejęcia przez pozostałych trenerów uczestnika konkurencyjnej drużyny, który odpada z rywalizacji na etapie „Bitwy”.


Dwójka – kolebka telewizyjnych kabaretów – pokaże wiosną odnowioną formułę programów kabaretowych w cyklu „Dzięki Bogu już weekend!” (piątek 21.45, od 1 marca). Gośćmi satyrycznych podsumowań tygodnia będą m.in.: Rafał Rutkowski, Andrzej Grabowski, Jerzy Kryszak, Grzegorz Turnau i Czesław Mozil, GrubSon, Katarzyna Pakosińska, Maria Czubaszek, Teatr Montownia i Kacper Ruciński.

W ramach nowego, piątkowego pasma kabaretowego TVP2 przygotowała również program „Tylko dla dorosłych” (piątek 23.05, od 1 marca), w którym satyrycy, aktorzy i artyści przedstawiać będą skecze, monologi, piosenki i wiersze o treści frywolnej, choć niepozbawionej dobrego smaku.


10 marca na antenie telewizyjnej Dwójki startuje „Życie od kuchni” (niedziela 17.20), czyli kuchenna strona życia polskich rodzin w formie niekonwencjonalnego reality show. W programie Małgorzata Ohme – psycholog, a także autorytet w dziedzinie żywienia, powie, co i jak należy zrobić, aby jakość życia, nie tylko w obrębie sfery żywieniowej, była na najwyższym poziomie.
Wśród serialowych wiosennych nowości Dwójki znalazły się: 2. seria „Głębokiej wody” (niedziela 22.00, od 24 marca) o grupie pracowników socjalnych jednego z Ośrodków Pomocy Społecznej; 8. seria „Dr. House’a” (czwartek 20.40 i 21.35, od 7 marca) z Hugh Laurie w tytułowej roli oraz 4. seria „rodzinki.pl” (piątek 20.40 i 21.10, od 1 marca,), którą odwiedzą m.in.: Mariusz Czerkawski, Sylwia Gruchała, Otylia Jędrzejczak, Adam Wójcik, Tomasz Majewski i Maja Włoszczowska.
W rozrywkowej Dwójce nie zabraknie emisji koncertów najciekawszych polskich grup muzycznych. W ramach projektu „Made in Polska” (od 2 marca) Dwójka pokaże cykl koncertów w trzech sekcjach tematycznych: reaktywacja (wystąpi zespół „Transmisja”), debiut (zaprezentowany zostanie „Skubas”) i klasyki gatunków (zagrają grupy – „Molesta Ewenement”, duet Abradab i Gutka. Abradab, „Hemp Gru”, Indios Bravos”, „Cool Kids Of Death”).
W cyklu dokumentalnym Dwójki, w pierwszej połowie 2013 r., pokazane zostaną m.in. dwa najnowsze filmy Marcina Koszałki, jednego z najlepszych i najgłośniejszych współczesnych polskich dokumentalistów. „Zabójcę z lubieżności” – opowieść o losach mordercy, skazanego na karę śmierci, emerytowanego policjanta, który go przesłuchiwał i dziennikarza, który sprawę tę opisał – zobaczymy 19 marca o 22.50. Z kolei film „Będziesz legendą człowieku” – sensacyjny, przełamujący oficjalny wizerunek i pozbawiony retuszu portret środowiska skupionego wokół polskiej piłki nożnej – zaplanowano do emisji w czerwcu br.
TVP2 zawsze obecna jest na najważniejszych wydarzeniach kulturalnych w kraju. Dlatego wiosną zaprosi widzów m.in. na: 33. Przegląd Piosenki Aktorskiej „Zawsze gorzej może być” – koncert poświęcony pamięci Jerzego Wasowskiego (24 marca 22.55) oraz w związku z 80. rocznicą urodzin Krzysztofa Pendereckiego w ramach cyklu „Rozmowy poszczególne” na rozmowę Marcina Gmysa z kompozytorem (29 marca 11.25) i „Pasję wg św. Łukasza” Krzysztofa Pendereckiego w reżyserii Grzegorza Jarzyny (29 marca 22.50).
Z różnorodnej i bogatej oferty filmowej, Dwójka szczególnie poleca pasmo „Kocham Kino”, rekomendowane przez Grażynę Torbicką. W znanym widzom cyklu TVP2 pokaże takie obrazy, jak np.: „Pachnidło – historia mordercy”, reż. Tom Tykwer (7 marca 22.35), „Para na życie”, reż. Sam Mendes (14 marca 22.35) i „Jestem twój”, reż. Mariusz Grzegorzek (28 marca 22.35).
WIOSENNE NOWOŚCI TVP2
THE VOICE OF POLAND. NAJLEPSZY GŁOS (2. edycja)

sobota, od 2 marca, 20.05


Na antenę TVP2 powraca wielkie muzyczne talent-show, zatytułowane „The Voice of Poland. Najlepszy głos”. Podobnie jak w pierwszej edycji programu, która miała swoją premierę jesienią 2011 r., dzięki profesjonalnym trenerom oraz współpracującym z nimi sztabem specjalistów, utalentowani, debiutujący wokaliści zrobią milowy krok w swojej karierze. Podczas 2. edycji „The Voice of Poland” w rolę trenerów wcielą się Justyna Steczkowska, Patrycja Markowska, Marek Piekarczyk z TSA oraz Baron i Tomson z Afromental.

Nowy skład trenerski to jednak nie jedyna nowość, którą zaskoczą widzów twórcy „The Voice of Poland”. Program wzbogacony zostanie o kilka punktów zwrotnych, które podniosą dramaturgię rywalizacji. Jedną z nich będzie możliwość przejęcia przez pozostałych trenerów uczestnika konkurencyjnej drużyny, który odpada z rywalizacji na etapie „Bitwy”. Twórcy 2. edycji planują też większy nacisk położyć na elementy „reality show”, które pozwolą widzom bliżej poznać swoich faworytów.

„The Voice” to program, który odniósł ogromny sukces na świecie i jest obecnie emitowany w 47 krajach. Największy sukces spośród uczestników pierwszej polskiej edycji show odniósł Rafał Brzozowski, którego debiutancki singiel „Tak blisko” został hitem tegorocznego lata i gościł w czołówkach list przebojów największych stacji radiowych. Na rynku fonograficznym doskonale radzi sobie także zwycięzca 1. edycji „The Voice of Poland”, Damian Ukeje. Jego debiutancka płyta ukaże się już na początku lutego, a singiel z tej płyty zdobywa listy przebojów rockowych rozgłośni.

Nowa odsłona „The Voice of Poland” – podobnie jak 1. edycja – składać się będzie z kilku etapów. W trakcie „Przesłuchań w ciemno” każdy z trenerów wybiera dwunastu uczestników, którzy trafią do jego drużyny. Trenerzy nie widzą śpiewających osób, siedząc na specjalnych fotelach odwróconych tyłem do sceny. Wybierając wokalistę, polegają wyłącznie na swoim słuchu i intuicji. Gdy głos uczestnika zachwyci któregoś z trenerów, ten odwraca się, a uczestnik automatycznie trafia do jego zespołu. Co dzieje się w sytuacji, gdy odwróci się więcej niż jeden trener? Wówczas to uczestnik decyduje, z kim będzie współpracować.

Po tym etapie rozpoczyna się „Bitwa”. Wokaliści zmierzą się w duetach z kolegami z tej samej drużyny, a trenerzy zdecydują, który z ich podopiecznych opuści program. Następnie w odcinkach na żywo trenerzy i widzowie wybierają najlepszy głos w Polsce.

Program będzie trwał 12 tygodni.


GŁĘBOKA WODA (2. seria)

niedziela, od 24 marca, 22.00


Obsypana nagrodami „Głęboka woda”, wiosną ponownie pojawi się w TVP2. Serial był wydarzeniem tegorocznych międzynarodowych festiwali i konkursów, zdobywając m.in. prestiżową nagrodę Prix Italia, wyróżnienie specjalne na Prix Europa w Berlinie oraz „Gold Plaque” w ramach Hugo Television Awards. 2. seria, z Marcinem Dorocińskim w roli głównej, już w marcu.

Telewizja Polska podpisała umowę z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej na kontynuację serialu „Głęboka woda”, który powstaje również przy współfinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

„Głęboka woda” opowiada o grupie pracowników socjalnych jednego z Ośrodków Pomocy Społecznej. Zespół, pod przewodnictwem Wiktora Okulickiego (Marcin Dorociński) mierzy się z kolejnymi ludzkimi dramatami. Bohaterowie serialu to z zawodu pracownicy socjalni, z powołania zaś społecznicy, którzy za wszelką cenę starają się przeprowadzić potrzebujących przez „głęboką wodę" na bezpieczny brzeg.

W 2. sezonie, składającym się z dwunastu nowych odcinków, rozwinięte zostaną wątki osobiste głównych bohaterów, w tym postaci granej przez Marcina Dorocińskiego. Widzowie m.in. poznają tajemnice przeszłości Wiktora, która tak silnie determinuje jego życie.


DZIĘKI BOGU JUŻ WEEKEND!

piątek, od 1 marca, 21.45


Nowy kabaretowy cykl Dwójki będzie pozycją wzmacniającą rozrywkowy profil piątkowych wieczorów TVP2. Terapeutyczna moc śmiechu, satyryczne podsumowanie tygodnia, możliwość obejrzenia swoich ulubieńców w premierowych, specjalnie do programu przygotowanych numerach, nawiązanie do klasyki kabaretowej podanej na nowo – to wszystko sprawi, że rozpoczniemy weekend w doskonałym humorze.

„Dzięki Bogu już weekend” to próba odnowienia formuły programów kabaretowych, do jakiej przyzwyczaiła swoich widzów Dwójka. Na ekranie pojawią się nie tylko popularne grupy kabaretowe, ale także wyraziste osobowości świata społeczno-kulturalnego, postacie niekojarzone bezpośrednio z kabaretem, w tym przede wszystkim twórcy oraz aktorzy.

Do współpracy zaprosiliśmy znanych z ekranów i lubianych przez widzów: Roberta Górskiego, Neo-Nówkę, Limo, Artura Andrusa i Andrzeja Poniedzielskiego, Tomasza Jachimka, Kabaret Młodych Panów, Grupę MoCarta, Kabaret pod Wyrwigroszem i Formację Chatelet. To oni, wraz z reżyserem, będą tworzyć scenariusze kolejnych odcinków.

Ich gośćmi będą znakomici artyści, m.in.: Rafał Rutkowski, Andrzej Grabowski, Jerzy Kryszak, Grzegorz Turnau i Czesław Mozil, GrubSon, Katarzyna Pakosińska, Maria Czubaszek, Teatr Montownia, Kacper Ruciński.

Artyści zaproponują premierowe, specjalnie napisane do programu skecze, monologi i piosenki oraz skomentują wydarzenia mijającego tygodnia. Każdy kabaret przygotuje swoją wersję kultowego już „Posiedzenia rządu” autorstwa Roberta Górskiego, a publiczność w studiu wyznaczy zadanie do wykonania kabaretowi, który wystąpi za tydzień. W każdym odcinku pojawi się też filmik komentujący bieżące wydarzenia, nakręcony specjalnie dla programu przez grupę pyta.pl. „Strażnikiem transmisji” pojawiającym się w każdym odcinku będzie Piotr Kędzierski.
TYLKO DLA DOROSŁYCH

piątek, od 1 marca, 23.05


W ramach nowego, piątkowego pasma kabaretowego zaprosimy widzów na kabaretowy program „Tylko dla dorosłych”.

Satyrycy, aktorzy i artyści kabaretowi przedstawiać tu będą skecze, monologi, piosenki i wiersze o treści frywolnej, choć niepozbawionej dobrego smaku. Znajdzie się tu miejsce na mocny stand up, a znane osoby zaprezentują swoje ulubione brzydkie słowo.

Program jest przeznaczony dla widzów od 16 lat.
ŻYCIE OD KUCHNI

niedziela, od 10 marca, 17.20


Zdrowe i ekonomiczne odżywianie! Kuchenna strona życia polskich rodzin!
Już od 10 marca na antenie telewizyjnej Dwójki nowe, przygotowane w atrakcyjnej i niekonwencjonalnej formie, pasjonujące reality show. Nie tylko o tym, jak radzić sobie w kuchni, ale też w życiu.

W Polskich rodzinach nie dzieje się najlepiej. Co znajdujemy na talerzach dorosłych Polaków i ich dzieci? Czy wiemy, co jemy i jak walczymy z problemami żywieniowymi? Według Światowej Organizacji Zdrowia nasze dzieci są w czołówce najbardziej otyłych. 29 proc. 11-latków ma nadwagę, a wśród 13-latków na otyłość cierpi, co czwarty. Ta przypadłość w dzieciństwie predysponuje do występowania chorób serca, cukrzycy i nowotworów w dalszych latach. U otyłych dzieci oraz młodzieży stwierdza się częstsze niż u ich rówieśników występowanie poważnych problemów zdrowotnych. Do typowych zaburzeń należą: wysoki poziom cholesterolu, cukrzyca, stłuszczenie wątroby i kamica żółciowa, czasami nawet poważne choroby serca.

Jednocześnie kuchnia była kiedyś najważniejszym miejscem w domu. Tu skupiało się życie rodzinne. Podczas śniadania, obiadu czy kolacji rozmawialiśmy i rozwiązywaliśmy problemy życiowe. A jak jest dziś? Ile faktycznie czasu spędzamy z rodziną przy stole? I czy wspólne spożywanie posiłków ma wpływ na relacje między domownikami? A może rodzinne konsumowanie wyparły już „fast-foody” oferujące tłuste, smażone potrawy jedzone w biegu i na szybko?

Nowa propozycja Dwójki to pomysł na stawienie czoła niebezpieczeństwom związanym z nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi. Warto zastanowić się, jak unikać podstawowych błędów i uchronić siebie oraz rodzinę przed następstwami nieprawidłowego odżywiania, chorób, stresu czy braku czasu. Często błahy i lekceważony problem może okazać się tragiczny w skutkach. Rozwiązania i podpowiedzi widzowie TVP2 znajdą właśnie w „Życiu od kuchni”. Tutaj nie ma teorii, jest tylko praktyka. To nie tylko wysmakowana rozrywka, intrygujące show, ale też właściwe spojrzenie na kluczowe zagadnienia życia rodzinnego i społecznego.

Bohaterami programu są polskie rodziny, którym z trudem przychodzi zarządzanie budżetem na jedzenie, popełniające błędy żywieniowe, niepotrafiące gotować i obawiające się zmian w swoich jadłospisach. W „Życiu od kuchni” pod czułym okiem prowadzącej, Małgorzaty Ohme, rodziny stawią czoła problemom. Każda z rodzin będzie musiała nauczyć się, nie bez wyrzeczeń, nowego sposobu prowadzenia domowego gospodarstwa i samodyscypliny. Nowe zasady zmienią też relacje między domownikami. Nie będzie taryfy ulgowej.

Małgorzata Ohme, psycholog, a także autorytet w dziedzinie żywienia, powie, co i jak należy zrobić, aby jakość życia, nie tylko w obrębie sfery żywieniowej, była na najwyższym poziomie. Jej zadaniem będzie przeprowadzenie występujących w programie uczestników przez ten przełomowy dla nich etap. Perfekcyjnie, dogłębnie i bezkompromisowo.

W nowym show widzowie Dwójki zobaczą życie toczące się za zamkniętymi drzwiami naszych domów. To właśnie tam są prawdziwe emocje i autentyczne doznania. Przy tym zarówno oni, jak i bohaterowie „Życia od kuchni”, będą mogli zaadoptować rady specjalistów.
DR HOUSE (8. seria)

czwartek, od 7 marca (po dwa odcinki), 20.40 i 21.35


Od marca widzowie Dwójki będą mogli oglądać 8., najnowszy sezon kultowego serialu „Dr House” z Hugh Laurie w tytułowej roli. Od grudnia TVP2 przypomina przedostatnią, 7. serię słynnej produkcji.

22 odcinki kończące historię jednego z najbardziej oryginalnych i kontrowersyjnych ekranowych lekarzy to zwieńczenie kilkuletniej pracy nad serialem, który zdobył ogromną popularność wśród widzów na całym świecie i wiele prestiżowych nagród. Dwójka ostatni, 8. sezon pokaże wiosną.

Co się wydarzy w 8. sezonie? Po wyjściu z więzienia dr House powróci do szpitala klinicznego Princeton-Plainsboro. Nie będzie to jednak powrót łatwy. House szybko się zorientuje, że zmianie uległa dotychczasowa hierarchia w szpitalu. Zmienił się również personel, co nie pomoże niepokornemu lekarzowi w odzyskaniu utraconej pozycji.

Serial opowiadający historię cynicznego doktora, stosującego niekonwencjonalne i kontrowersyjne metody, dwukrotnie zdobył nagrodę Złoty Glob, nominowany był do tej nagrody sześciokrotnie. Odtwórca głównej roli, Hugh Laurie, do Złotych Globów wytypowany był czterokrotnie. Był także trzy razy nominowany do najważniejszej nagrody telewizyjnej – Emmy.
RODZINKA.PL (4. seria)

piątek, od 1 marca (po dwa odcinki), 20.40 i 21.10


Na wiosnę Boscy podniosą się z kanapy i ruszą w plenery, na lodowisko i na rower. O ich kondycję fizyczną zadbają legendarni polscy sportowcy. Aktywną rodzinkę odwiedzą m.in.: Mariusz Czerkawski, Sylwia Gruchała, Otylia Jędrzejczak, Adam Wójcik, Tomasz Majewski i Maja Włoszczowska.

W 4. serii „rodzinki.pl” chłopcy nie będą narzekać na małą liczbę zajęć pozalekcyjnych. Aktywna rodzinka to ruch i bieg po zdrowie. Natalia i Ludwik doskonale wiedzą, jak zadbać o kondycję fizyczną swoich pociech. Kacper będzie rozwijać hokejowe hobby pod bacznym okiem Mariusza Czerkawskiego, którego na lodowisku zobaczymy w roli sędziego sportowego. Rodzice zapiszą Kacpra także na treningi halowej piłki nożnej, podczas których Ludwik będzie spełniał się, jako asystent niezwykle surowego trenera (w tej roli wielka gwiazda polskiej piłki nożnej). U najmłodszego Boskiego jeszcze więcej nowości… Zosia, posługując się wrodzoną przebiegłością, namówi go , by „zostać parą”.

Za to Kuba rozpocznie „karierę” koszykarza. Na boisku zmierzy się z Adamem Wójcikiem i jego synami. Co więcej, znajdzie sobie niezwykle atrakcyjną, dbającą o wygląd dziewczynę, Agatę, budzącą mieszane uczucia w rodzinie (w roli Agaty wystąpi Wiktoria Gąsiewska).

Najstarszy syn Boskich, Tomek, szybko dorasta. Wspólnie z kolegą znajdzie pracę w barze kanapkowym (przedtem spróbuje swoich sił jako bileter w kinie), będzie częściej imprezować i znakomicie poczuje się za kierownicą. Tomek zechce też poszukać własnego mieszkania… Jego związek z Magdą rozkwitnie, choć nie ominie ich mały kryzys.

Dorastający chłopcy będą przysparzać nowych problemów, co okaże się nie lada wyzwaniem dla Natalii i Ludwika. Podczas gdy Ludwik będzie spokojnie czuwał nad domowym porządkiem, Natalia za wszelką cenę będzie chciała pomóc synom w problemach sercowych i innych ważnych decyzjach.

W domu Boskich nie zabraknie gości. Poza znanymi widzom przyjaciółmi Marią i Markiem oraz dziadkami Janiną i Zenonem, poznamy kuzyna Ludwika – Artura – znanego muzyka, swobodnie podchodzącego do życia. Częstymi gośćmi będą wybranki chłopców – Zosia, Agata, Magda, ale także wierni kumple – Filip, Bolo i Maciek.


MADE IN POLSKA (cykl koncertów)

2 marca 00.15 – Molesta

9 marca 23.45 – Hemp Gru

16 marca 00.10– Abradab&Gutek

23 marca 00.10– Indios Bravos
Projekt „Made in Polska” obejmuje rejestrację i emisję koncertów najciekawszych polskich grup muzycznych, w tym rockowych oraz hip-hopowych. To także promocja i prezentacja młodych artystów tworzących współczesną muzyczną pop-kulturę, zespołów, których sceniczne dokonania nie były dotąd rejestrowane. Przedsięwzięcie wpisuje się w misję oraz tradycję TVP tworzenia zasobów audiowizualnych, utrwalających dokonania rodzimych twórców.

Projekt powstaje we współpracy TVP z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.


Koncerty zostały podzielone na trzy sekcje tematyczne:
REAKTYWACJA

W ramach sekcji „Reaktywacja" wystąpi zespół „Transmisja” balansujący między reggae, funkiem a ragga. Warszawska grupa działała w latach 1994-1999 i nagrała dwa oficjalne albumy: „Lekkie Uderzenie” i „Lekkie Urojenie”. Po rozpadzie zespołu wokalista Marcin „Gorg” Krasowski dołączył do nowo powstającego składu „Vavamuffin”. Zespół zdecydował się wystąpić specjalnie z myślą o projekcie „Made In Polska".


DEBIUT

W sekcji „Debiut” zaprezentowany zostanie „Skubas”, czyli Radek Skubaja – debiutant z Lublina, na stałe związany z wytwórnią Kayax, gdzie wydał bardzo dobrze przyjętą płytę „Wilczełyko”. Jego muzykę można określić jako połączenie rocka, brudnych, gitarowych riffów i melancholijnego wokalu.


KLASYKI GATUNKÓW

W ramach tej sekcji zagrają grupy o ugruntowanej pozycji na rynku muzycznym. Reprezentantami hip-hopu będą prawdziwi giganci polskiej sceny muzycznej: „Molesta Ewenement” – grupa działająca od 1995 r., której debiutancki album „Skandal” zwiastował przełom na polskiej scenie muzycznej i zapoczątkował dominację muzyki hip-hopowej w polskim show-biznesie. Zaprezentujemy również duet Abradab i Gutka. Abradab to jeden z najoryginalniejszych polskich raperów, zdobywca dwóch Fryderyków, weteran „Kalibra 44”. Gutek, na co dzień wokalista „Indios Bravos”, współpracował m.in. z „Kalibrem 44” i „Paktofoniką”.

Kolejnym koncertem będzie występ „Hemp Gru” – zespołu mającego na koncie pięć płyt, uznawanego za jeden z najpopularniejszych obecnie składów hip-hopowych.

W kategorii reggae zobaczymy „Indios Bravos”, pacyfistyczną grupę, grającą mieszankę reggae, rocka i bluesa, założoną przez twórcę zespołu „Hey”, Piotra Banacha.

Polski rock natomiast zaprezentują „Cool Kids Of Death”. Grający muzykę alternatywną łodzianie zadebiutowali w 2002 r. i od razu zostali wybrani Nadzieją Roku w plebiscycie czytelników magazynu muzycznego „Tylko Rock”. Od tamtej pory nagrali 6 albumów, a liczba ich fanów stale rośnie.
ZA KULISAMI

Każdemu nagraniu towarzyszyć będą materiały prezentujące atmosferę za kulisami, wywiady z muzykami oraz przygotowania do koncertu. Wprowadzą one widza w historię zespołu oraz przedstawią sylwetki muzyków.


FILM DOKUMENTALNY W DWÓJCE
W pierwszej połowie 2013 r. TVP2 planuje m.in. emisję dwóch najnowszych filmów Marcina Koszałki, jednego z najlepszych i najgłośniejszych współczesnych polskich dokumentalistów.
ZABÓJCA Z LUBIEŻNOŚCI

19 marca 22.50


Opowieść o losach trzech osób: mordercy na tle seksualnym, skazanego na karę śmierci, emerytowanego policjanta, który go przesłuchiwał oraz dziennikarza, który sprawę tę opisał.

Reż. Marcin Koszałka.


BĘDZIESZ LEGENDĄ CZŁOWIEKU

11 czerwca 22.50


Ekipa znakomitych polskich operatorów pod wodzą Marcina Koszałki towarzyszyła polskiej reprezentacji piłkarskiej podczas Euro 2012. Filmowcy zaglądają za kulisy oficjalnego widowiska sportowego, dokumentują nieformalne rozmowy, reakcje, emocje i zależności. W efekcie powstał sensacyjny, przełamujący oficjalny wizerunek i pozbawiony retuszu portret środowiska skupionego wokół polskiej piłki nożnej. Obraz Koszałki to także unikatowy dokument ukazujący nieznane, zaskakujące kulisy organizowanych w Polsce Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Reż. Marcin Koszałka.


Poza tym Dwójka planuje emisję nowych, interesujących, zdobywających nagrody na najważniejszych festiwalach filmowych dokumentów, w tym m.in.:
pasmo ŚWIAT BEZ TAJEMNIC
MÓJ BIUST ŚWIADCZY O MNIE

4 marca 13.30


Choć wszyscy im zazdroszczą, posiadaczki dużych piersi wcale nie są z nich zadowolone. Wszyscy się na nie gapią i nie mogą powstrzymać się od komentarzy. Dźwiganie dodatkowych kilogramów powoduje ból ramion i pleców. Wiele codziennych czynności staje się udręką. Na przykładzie trzech młodych kobiet – Maddie, Jodie i Vicky – autorzy filmu pokazują jak można poradzić sobie z tym „słodkim ciężarem”.

Real. Clare Silery.


PATTI SMITH: SEN O ŻYCIU

14 marca 0:23


Życie to przygoda naszego własnego projektu, nawiedzana seriami szczęśliwych i nieszczęśliwych wypadków deklamuje Patti Smith. Film Stevena Sebringa jest refleksją na temat jednych i drugich.

Po kilkunastu latach spędzonych na prowincji i długiej żałobie po mężu 60-letnia Smith powraca na scenę. Fotograf mody Steven Sebring zaczął realizować jej filmową biografię 11 lat temu. Nic dziwnego, że projekt stał się dla obojga ważnym elementem biografii i obrósł legendą (podobno wspólnie ze Smith żartował, że prace ustaną wraz ze śmiercią jednego z nich).

Znana jako trudna i nieprzystępna, Smith okazuje się wspaniałą i dowcipną kompanką. Reżyser towarzyszy w jej licznych podróżach i w trasie koncertowej. Wędruje za nią do Nowego Jorku, Tokio, Londynu, Rzymu, New Jersey i Atlanty. Utrwala też Smith aktywną politycznie, wygłaszającą publicznie fenomenalne przemówienia antywojenne. W efekcie wieloletniego procesu powstał wielowarstwowy, poruszający obraz, wiele mówiący o jednej z nielicznych żyjących ikon artystycznej sceny Manhattanu lat 70. Miłość do ludzi, którzy stworzyli legendę Nowego Jorku, wypełnia cały film Sebringa. Nowy Jork to miejsce, które mnie uwiodło, Nowy Jork to miejsce, które mnie uformowało i które mnie zdeformowało, Nowy Jork to miejsce, które mnie nauczyło perwersji i które mnie nawróciło. Nowy Jork to też miejsce, które kocham mówi młoda jeszcze Smith.

Reż. Steven Sebring.


Wiosną w paśmie ŚWIAT BEZ TAJEMNIC również:
BORN DEAD, reż. Jacek Bławut

8 kwietnia 13.30


WOJNA W SIECI, reż. Paul Moreira

18 kwietnia 13.30


BIRMA VJ, reż. Andres Ostergaards

25 kwietnia 13.30


KRÓTKIE PANOWANIE EDWARDA, reż. Nick Read

29 kwietnia 13.30


11 WRZEŚNIA OCZAMI AL-KAIDY, reż. Olivier Pighetti i Catherine Graciel

28 maja 13.30


PRZYSTANEK ŚWIEBODZIN, reż. Antonina Schmidt, Wioletta Weiss

29 maja 13.30


KOSZMAR DARWINA, reż. Hubert Sauper

30 maja 0.50


NIGDZIE W EUROPIE, reż. Kerstin Nickig

11 czerwca 13.30


pasmo ŚWIAT BEZ FIKCJI
EGIPT: DZIECI REWOLUCJI

5 marca 22.50


Pac Tahrir, zwany sercem Kairu, w 2011 r. stał się centralnym miejscem walki o wolność. Od 25 stycznia ludzie z całego Egiptu gromadzili się na placu, zjednoczeni w dążeniu do obalenia dyktatora Hosni Mubaraka i zbudowania nowego państwa. Ekipa filmowa towarzyszyła trzem młodym rewolucjonistom – aż do czasu nowych, demokratycznych wyborów. Dwudziestoczteroletnia studentka Gigi Ibrahim wykształcona w Ameryce córka biznesmena, walczyła o swobody obywatelskie. Ahmed Hassan dołączył do rewolucji, ponieważ mimo dyplomu z telekomunikacji nie mógł znaleźć pracy. Dwudziestoczteroletni Tahir Yassi pochodzący z muzułmańskiego ruchu salafitów – walczył o stworzenie religijnego państwa islamskiego, inspirowanego modelem Arabii Saudyjskiej.

Partiom muzułmańskim rewolucja egipska przyniosła po raz pierwszy szansę na realną władzę partie te wygrały wybory. Jednak dla wielu z tych, którzy poszli na plac Tahrir, by obalić dyktaturę narodziny nowego Egiptu to jeszcze sprawa przyszłości.

Reż. May Abdalla.
Wiosną w paśmie ŚWIAT BEZ FIKCJI również:
NARÓD NIEPOLICZONYCH, reż. Aaron Yeger

4 kwietnia 22.50


CZASEM ŚNIĘ, ŻE LATAM, reż. Aneta Popiel-Machnicka

16 kwietnia 22.50


OSTATNIE ŚWIADECTWO –TREBLINKA, reż. Spiie Geilinger I Dollan Cannell

23 kwietnia 22.50


W OTCHŁANI, reż. Werner Herzog

30 kwietnia 22.50


CHODORKOWSKI, reż. Cyril Tuschi

7 maja 22.50


SEKRETY MIŁOŚCI, reż. Krystian Matysek

14 maja 22.50


WIELKA GRA, reż. Manuel Herrero

28 maja 22.50


CAŁA PRAWDA O BOTOKSIE, reż. Colin Stone

4 czerwca 22.50


pasmo CZY ŚWIAT OSZALAŁ?
SEKS W INTERNECIE. CO W TYM ZŁEGO?

11 marca 23.45


Dziennikarka Nathalie Emmanuel postanowiła sprawdzić, w jaki sposób Internet zmienia życie intymne młodych ludzi. W tym celu przeprowadziła wywiady z młodymi użytkownikami serwisów społecznościowych i randkowych, z naukowcem badającym zjawisko seksu w Internecie, z seksuologiem oraz adwokatką zajmującą się przestępstwami na tle seksualnym. Nathalie wypróbowała najnowsze aplikacje na tablety i smartfony, które ułatwiają zawieranie znajomości w Internecie, przedstawiła ich zalety oraz ostrzegła przed mnóstwem niebezpieczeństw, które czyhają na lekkomyślnych internautów zamieszczających swoje dane w sieci.

Reż. Chris Alcock.


EUROKATASTROFA

18 marca 23.45


Film dokumentalny BBC przystępnie wyjaśniający przyczyny obecnego kryzysu Strefy Euro. Autorzy stawiają tezę, sięgając do historii jednoczenia się Europy, że u podłoża idei zjednoczenia legła koncepcja osłabienia Niemiec po II wojnie światowej i zażegnania zabójczego dla Europy ich konfliktu z Francją. Analizują, jak wprowadzenie wspólnej waluty wyprzedziło unię polityczną kontynentu. W konsekwencji, państwa różne kulturowo i ekonomicznie, zjednoczone wspólną walutą, w odmienny sposób wykorzystywały wspólne zasoby. Doprowadziło to do nadmiernego zadłużania się gospodarek Grecji, Włoch i Hiszpanii, i obecnej katastrofalnej sytuacji ekonomicznej całej Europy. Paradoksalnie, jedynie Niemcy, które unia miała osłabić politycznie i gospodarczo, zachowały, a nawet poprawiły swój status ekonomiczny.

Reż. John Thynne.


ŚWIAT WEDŁUG BILLA GATESA

25 marca 23.45


Czy najbogatszy człowiek na świecie – dzięki swojej filantropii – staje się zbawcą ludzkości? Bill Gates – twórca Microsoftu – zarobił ponad 65 miliardów dolarów, a teraz zamierza podzielić się swoim bogactwem z resztą świata. Bill Gates oddał 95 proc. majątku na fundację swojego imienia. Wraz z żoną Melindą chcą się zająć największymi problemami ludzkości. Starają się to robić dzięki swojej Fundacji, posiadającej więcej pieniędzy niż jakakolwiek inna organizacja międzynarodowa.

Dokument Świat według Billa Gatesa próbuje się obiektywnie przyjrzeć charytatywnej działalności fundacji szczególnie w krajach rozwijających się i stawia pytania: czy jeden człowiek i jego nieprawdopodobny majątek może zmienić świat, jak odnoszący największe sukcesy biznesmen stał się największym filantropem świata, czy jego metody nie są czasem kontrowersyjne, i wreszcie czy powinniśmy się martwić, że majątek Gatesów pozwala im decydować o losach planety - bez żadnej demokratycznej kontroli?

Real. Jeremie Drieu.
Wiosną w paśmie CZY ŚWIAT OSZALAŁ? również:
GDZIE SIĘ PODZIAŁY UNIJNE MILIONY, reż. Pierre-Emmanuel Luneau-Daurignac i Olivier Toscer

8 kwietnia 23.45


WOJNA DRONÓW, reż. Rob Moore

15 kwietnia 23.45


EUROPEJSKIE ELDORADO, reż. Sylvie Duquenoy i Guillaume Wolner

29 kwietnia 23.45


TRZECIA PŁEĆ, reż. Stephane Rodrigez

6 maja 23.45


DZIECI POMARAŃCZOWEJ WOJNY, reż. Risto Vuorinen

3 czerwca 23.45


GANGSTERSKIE TOKIO, reż. Calder Greenwood

10 czerwca 23.45


pasmo RODZINNE OGLĄDANIE
ZAGŁĘBIE POTWORÓW MORSKICH

28 kwietnia 10.00


Dokument przedstawiający podwodny świat w cieśninie między indonezyjskimi wyspami Lembeh i Sulawesi. Cieśnina wydaje się całkiem zwyczajna, jest to jednak najdziwniejsza i najbardziej tajemnicza morska mila kwadratowa wszystkich oceanów naszej Planety. Miejsce to jest skupiskiem rozmaitych i osobliwych istnień niespotykanych nigdzie indziej na świecie, a które wykształciły niezwykłe sposoby egzystencji w wodzie, na dnie lub pod powierzchnią dna. Dla tych stworzeń życie jest nieustaną walką o przetrwanie. Niektóre z nich komunikują się za pomocą sygnałów, których nie potrafimy odczytać. Inne mają wzrok tak skomplikowany, że uważa się je za przybyszy z kosmosu. Żyje tu jeden z najszkaradniejszych drapieżników gigantyczny robak Eunice aphroditois. Dlatego naukowcy ogłosili ten region epicentrum ziemskiej bioróżnorodności morskiej.
Wiosną w paśmie RODZINNE OGLĄDANIE również:
TAJEMNICE MORZA ŚRÓDZIEMNEGO

5, 12, 19, 26 maja 10.00


KULTURA I SPOŁECZEŃSTWO
TVP2 obecna jest na najważniejszych wydarzeniach kulturalnych w kraju. Wiosną zaprosimy naszych widzów na:
33. PRZEGLĄD PIOSENKI AKTORSKIEJ – ZAWSZE GORZEJ MOŻE BYĆ

24 marca 22.55


Koncert poświęcony pamięci Jerzego Wasowskiego.
Z KRZYSZTOFEM PENDERECKIM ROZMAWIA MARCIN GMYS

w cyklu ROZMOWY POSZCZEGÓLNE

29 marca 11.25


PASJA WG ŚW. ŁUKASZA K. PENDERECKIEGO W REŻYSERII G. JARZYNY

29 marca 22.50


POLSKIE NAGRODY FILMOWE ORŁY 2013

4 marca 18.55 (cz. 1.), 4 marca 22.50 (cz. 2.)


MAKŁOWICZ W PODRÓŻY – ZANZIBAR

niedziela, od 3 marca


FRYDERYKI – NAGRODY MUZYCZNE

25 kwietnia 22.40


FILM FABULARNY W DWÓJCE
pasmo KOCHAM KINO
W cyklu rekomendowanym przez Grażynę Torbicką, na wiosnę telewizyjna Dwójka zaprasza na najlepsze, nagradzane produkcje filmowe z całego świata, w tym:
PACHNIDŁO – HISTORIA MORDERCY

7 marca 22.35


Dramat kostiumowy. Ekranizacja głośnej powieści Patricka Süskinda. Jej bohater, Jan Baptysta Grenouille, został obdarzony nadludzkim zmysłem powonienia przy jednoczesnym braku własnego zapachu. Już te uwarunkowania czynią go postacią niezwykłą, ale z pozoru niewinny bohater zyskuje sławę przede wszystkim dzięki swoim makabrycznym skłonnościom. Wiara w możliwość stworzenia jedynego na świecie zapachu, dzięki któremu będzie miał nieograniczony wpływ na ludzi, popycha go do okrutnych czynów. Grenouille bez skrupułów kompletuje zapachy dziewic, które posłużą mu do stworzenia nadzapachu. Jego ofiarami są młode, niewinne i niezwykle piękne dziewczyny. Tragedia, która paraliżuje ludność miasteczek i wsi, trwa bardzo długo, ponieważ nikt nie podejrzewa, że niepozorny nieudacznik może być sprawcą serii brutalnych morderstw, które wstrząsają XVIII wieczną Francją.

Reż. Tom Tykwer, wyst.: Ben Whishaw, Alan Rickman, Dustin Hoffman, Rachel Hurd-Wood.


PARA NA ŻYCIE

14 marca 22.35


Ciepła, trochę zwariowana komedia o parze trzydziestolatków, którzy poza sobą nie mają prawie nic: mieszkają w obskurnym mieszkaniu, jeżdżą zdezelowanym samochodem. Nie są nawet małżeństwem, bo dziewczyna nie pała entuzjazmem do formalnych związków. Ale spodziewają się dziecka, więc postanawiają zmienić swoje życie. W związku z tym wyruszają w podróż po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, odwiedzają znajomych, rodzinę i przyjaciół, by znaleźć nowe, lepsze miejsce do życia dla siebie i przyszłej latorośli.

Reż. Sam Mendes, wyst.: John Krasinski, Maya Rudolph Jeff Daniels, Maggie Gyllenhaal.


POWAŻNY CZŁOWIEK

21 marca 22.35


Ameryka, 1967 r. Larry Gopnik pracuje na uniwersytecie, gdzie uczy fizyki znudzonych studentów. Ma żonę i dwójkę dorastających, a więc sprawiających kłopoty dzieci. Nieoczekiwanie życie tego idealnego przedstawiciela klasy średniej zaczyna mu się wymykać spod kontroli, jakby cały świat obrócił się przeciwko niemu: żona jak gdyby nigdy nic oznajmia mu, że chce rozwodu, jej nowy kochanek przekonuje Larry’ego, że powinien on wyprowadzić się z domu i zamieszkać w tanim, obskurnym motelu. Na domiar złego, kariera naukowa Larry’ego staje pod wielkim znakiem zapytania.

Reż. Joel Coen, Etahn Coen, wyst.: Michael Stuhbarg, Fred Melamed, Adam Arkin.


JESTEM TWÓJ

28 marca 22.35


Dramat. Nagroda na Festiwalu w Gdyni dla Doroty Kolak za rolę drugoplanową. Marta, trzydziestoletnia lekarka, traci panowanie nad swoim życiem. Odrzuca zakochanego w niej męża, biznesmana Jacka. Zostaje sama. Przypadkowo poznaje młodego kryminalistę Artura, który zakochuje się w niej bez pamięci. Nagłe niekontrolowane zbliżenie, niechciana ciąża, którą Marta chce usunąć. Artur chce ratować dziecko, pomaga mu w tym matka. Siostra Marty, Alicja próbuje pomóc siostrze na życiowym zakręcie, choć jej własne życie to emocjonalna ruina. Tajemnice, maski, skrywane obsesje wybuchają z wielką siłą. Jakie będą losy nienarodzonego dziecka?

Reż. Mariusz Grzegorzek, wyst.: Małgorzata Buczkowska, Mariusz Ostrowski, Roma Gąsiorowska, Dorota Kolak,Ireneusz Czop, Lech Mackiewicz


Wiosną w paśmie KOCHAM KINO również:
MELANCHOLIA, reż. Lars von Trier

4 kwietnia 22.35


HEL, reż. Kinga Dębska

25 kwietnia 22.35


MÓJ NAUCZYCIEL, reż. Bohdan Slama

2 maja 22.35


ŚWIĘTA DZIEWCZYNA, reż. Lucrecia Martel

16 maja 22.35


pasmo KINO RELAKS
Wybrane tytuły wiosny:
SAMI SWOI

27 lutego 21.45


Komedia obyczajowa, opowiadająca o zwaśnionych rodach zabużańskich chłopów – Pawlaków i Kargulów – które zadawniony spór o miedzę przeniosły tuż po wojnie na ziemie zachodnie.

Reż. Sylwester Chęciński, wyst.: Wacław Kowalski, Władysław Hańcza, Zdzisław Karczewski, Ilona Kuśmierska i inni.


NIE MA MOCNYCH

6 marca 21.45


Komedia obyczajowa, kontynuacja losów dwóch rodzin zabużańskich, osadników na Dolnym Śląsku, którzy po latach szukają męża dla swej wnuczki, by zdobyć następcę do swojego gospodarstwa.

Reż. Sylwester Chęciński, wyst.: Wacław Kowalski, Władysław Hańcza, Anna Dymna, Andrzej Wasilewski, Maria Zbyszewska i inni.


KOCHAJ ALBO RZUĆ

13 marca 21.45


Trzecia część komediowej opowieści o rodzinach Pawlaków i Karguli.

Reż. Sylwester Chęciński, wyst. Wacław Kowalski, Władysław Hańcza, Anna Dymna, Irena Karel i inni.


NA PEWNO, BYĆ MOŻE

20 marca 21.45


Komedia obyczajowa z wątkiem romantycznym, w której bohater, William Hayes, odkrywa przed 10-letnią córką Mayą tajemnice swoich intymnych związków w młodości z różnymi kobietami, które odegrały ważną rolę w jego życiu. Historia Willa zaczyna się w 1992 r., kiedy jako młody aspirujący polityk przenosi się z Wisconsin do Nowego Jorku, aby rozpocząć pracę przy kampanii prezydenckiej. Usiłując opowiedzieć córce jak najbardziej łagodną wersję swojej historii, zmienia imiona kobiet, dlatego też Maya musi sama dowiedzieć się, kim jest kobieta, którą ojciec ostatecznie poślubił. Czy jej matka to miłość Willa ze szkoły, niezawodna Emily (Banks)? Czy jest nią może jego długoletnia przyjaciółka i powiernica, apolityczna April (Fisher)? A może to niezależna, ambitna dziennikarka Summer (Weisz)? Maya składając w całość kawałki układanki związanej z tajemniczą historią miłosną taty, zaczyna zdawać sobie sprawę, że miłość wcale nie jest taka prosta. Pomaga Willowi zrozumieć, że nigdy nie jest za późno, aby spojrzeć w przeszłość i być może odnaleźć szczęśliwe zakończenie.

Reż. Adam Brooks, wyst.: Ryan Reynolds, Rachel Weisz, Isla Fisher, Derek Luke, Abigail Breslin.


STARE WYGI

27 marca 21.45


Komedia. Życie dwóch biznesmenów, stojących u progu największego sukcesu w karierze, zostaje wywrócone do góry nogami, gdy niespodziewanie pod ich kuratelę trafiają siedmioletnie bliźniaki. Improwizowane metody wychowawcze doprowadzają do licznych katastrof, m.in. traumatycznego spotkania z gorylem, wpadki z lekami czy bijatyki na obozie skautów. Po tej ekstremalnej lekcji rodzicielstwa, podstarzali kawalerowie uzmysławiają sobie, co jest w życiu naprawdę ważne.

Reż. Walt Becker, wyst.: John Travolta, Robin Williams, Kelly Preston, Matt Dillon, Seth Green.


Wiosną w paśmie KINO RELAKS również:
CZTERDZIESTOLETNI PRAWICZEK, reż. Judd Apatow

3 kwietnia 21.45


CO Z OCZU, TO Z SERCA, reż. Steven Soderberg

10 kwietnia 21.45


JA, TY I ON, reż. Anthony Russo

17 kwietnia 21.45


SALON PIĘKNOŚCI, reż. Bille Woodruff

24 kwietnia 21.45


JA WAM POKAŻĘ!, reż. Denis Delic

1 maja 21.45


JAK ROZPĘTAŁEM II WOJNĘ ŚWIATOWĄ, reż. Tadeusz Chmielewski.

22 maja (cz. 1.), 29 maja (cz. 2.), 5 czerwca (cz. 3.) 21.45


film fabularny W SOBOTY
TOŻSAMOŚĆ BOURNE’A

2 marca 22.05


Główny bohater zostaje uratowany od śmierci podczas szalejącego sztormu przez załogę małej łódki rybackiej. Po odzyskaniu przytomności nie pamięta żadnych faktów ze swojego dotychczasowego życia. Odkrywa, że jest śledzony przez ludzi, którzy okazują się płatnymi mordercami. Bourne zna techniki walki, potrafi doskonale obchodzić się z bronią. Ale kim jest, czym zajmował się w swoim dotychczasowym życiu? W odkrywaniu prawdy pomaga mu Marie.

Reż. Doug Liman, wyst.: Matt Damon, Franka Potente, Julie Stiles.


ŚLADY ZBRODNI

9 marca 22.05


Thriller kryminalny. Tom Cutler, były policjant, prowadzi firmę zajmującą się sprzątaniem miejsc zbrodni. Pewnego dnia dostaje rutynowe zlecenie wyczyszczenia domu, w którym doszło do zabójstwa. Udaje się na miejsce, znajduje zapasowy klucz i pod nieobecność domowników gruntownie czyści salon. Gdy następnego dnia udaje się pod ten sam adres z rachunkiem, mieszkająca w domu kobieta twierdzi, że nie zamawiała żadnych usług, a poprzedniego dnia była poza miastem. Tom postanawia wyjaśnić, kto faktycznie wystawił zlecenie.

Reż. Renny Harlin, wyst.: Samuel L. Jackson, Eva Mendes, Ed Harris, Luis Guzman.


MIASTO ŚMIERCI

16 marca 22.05


To historia młodej amerykańskiej dziennikarki Lauren Adrian, która urodziła się w Meksyku, ale po tragicznej śmierci ojca została adoptowana przez amerykańskie małżeństwo. Dorastała w USA, od lat nie była w swojej ojczyźnie, z trudem nawet mówi po hiszpańsku. Pracuje w jednej z chicagowskich gazet. Nastawiona na robienie kariery, nie założyła dotąd rodziny. Kiedy szef zleca Lauren napisanie artykułu o morderstwach kobiet z Juarez, dziennikarka początkowo się waha. Ostatecznie jednak jedzie do „miasta śmierci", gdzie kontaktuje się z Alfonso Diazem, swoim dawnym przyjacielem, redaktorem niezależnej, lokalnej gazety. Akurat tego samego dnia co Lauren w redakcji pojawia się też 16-letnia dziewczyna, Eva Jimenez, w towarzystwie swojej matki. Kilka dni wcześniej wracająca autobusem z wieczornej zmiany nastolatka została w pustym autobusie zaatakowana przez kierowcę. Chwilę później dołączył do niego inny mężczyzna. Pobitą i zgwałconą dziewczynę napastnicy porzucili na pustyni na pewną śmierć. Eva jednak przeżyła, dowlokła się do domu. Teraz błaga Diaza o pomoc.

Reż. Gregory Nava, wyst.: Jennifer Lopez, Maya Zapata, Antionio Banderas, Sonia Braga.


Wiosną filmy fabularne W SOBOTY również:
DRZEWO JOZUEGO, reż. Vic Armstrong

6 kwietnia 22.05


PSYCHOPATA, reż. Jon Amiel

13 kwietnia 22.05


INNI, reż. Alejandro Amenabar

20 kwietnia 22.05


CZAS ZABIJANIA, reż. Joel Schumacher

27 kwietnia 22.05


UNDERWORLD, reż. Len Wiseman

4 maja 22.05


UNDERWORLD: EWOLUCJA, reż. Len Wiseman

11 maja 22.05


pasmo KINO NA MAKSA
SKARB NARODÓW

24 lutego 20.05


Zrealizowany z wielkim rozmachem kinowy film przygodowy. Opanowany rodzinną obsesją poszukiwacz skarbów Ben Gates (Cage) stara się odszyfrować stare wskazówki, które mogą zaprowadzić go do pochodzącego jeszcze z czasów Templariuszy, największego w dziejach ludzkości skarbu. Po piętach depcze mu bezwzględny, nie cofający się przed niczym rywal. Gotowy na wszystko Gates podejmuje brawurowe działania, w których pomaga mu techniczny geniusz i piękna archiwistka.

Reż. Jon Turteltaub, wyst.: Nicolas Cage, Diane Kruger, Justin Bartha.


BĘKARTY WOJNY

3 marca 20.05


Francja, lata II wojny światowej. Shosanna Dreyfus jest świadkiem egzekucji swojej rodziny, której dokonuje nazistowski pułkownik Hans Landa. Shosannie udaje się uciec i wyjechać do Paryża, gdzie, jako właścicielka kina, przyjmuje nową tożsamość. W innym miejscu w Europie porucznik Aldo Raine organizuje grupę żydowskich żołnierzy, którzy mają dokonywać aktów zemsty. Do oddziału Raine'a dołącza niemiecka aktorka i agentka Bridget Von Hammersmark, której misją jest pozbawienie władzy przywódców Trzeciej Rzeszy. Losy tych ludzi zbiegają się pod kinowym afiszem, gdzie Shosanna przygotowuje własny plan zemsty...

Reż. Quentin Tarantino, Eli Roth, wyst.: Brad Pitt, Christopher Waltz, Melanie Laurent, Diane Kruger, Til Schweiger, Eli Roth.


TAXI 2

10 marca 20.05


Minister obrony Japonii przybywa z wizytą do Marsylii, aby przyjrzeć się pracy grupy, która walczy ze zorganizowaną przestępczością – niestety zostaje porwany przez Yakuzę, japońską mafię.

Reż. Gerard Krawczyk, wyst.: Samy Naceri, Frederic Diefenthal, Emma Sjoberg, Marion Cotillard.


TAXI 3

17 marca 20.05


Daniel, szalony i kochający niebezpieczną jazdę taksówkarz znowu będzie musiał połączyć swoje siły z policjantem Emilienem. Tym razem bohaterowie będą musieli poradzić sobie z niezwykle niebezpiecznym gangiem Świętych Mikołajów.

Reż. Gerard Krawczyk, wyst.: Sylvester Stallone, Bernard Farcy, Emma Sjoeberg, Samy Naceri.


LARGO WINCH

24 marca 20.05


Largo Winch to 26-letni buntownik, który przy okazji jest też bilionerem – dziedzicem rodzinnego imperium biznesu, jak również czarującym pogromcą kobiecych serc. Już wkrótce będzie musiał użyć swych niezwykłych umiejętności, aby przeciwstawić się czyhającym na jego fortunę i życie wrogom.

Reż. Jerome Salle, wyst.: Tomer Sisley, Kristin Scott Thomas, Miki Monojlovic.


Wiosną w paśmie KINONA MAKSA również:
MIAMI VICE, reż. Michael Mann

7 kwietnia 20.05


MUMIA: GROBOWIEC CESARZA SMOKA, reż. Rob Cohen

14 kwietnia 20.05


SEXIPISTOLS, reż. Joachim Roenning

28 kwietnia 20.05


DOM SNÓW, reż. Jim Sheridan

5 maja 20.05


RAMBO: PIERWSZA KREW, reż. Ted Kotcheff

12 maja 20.05


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna