ŚWIĘTA, sylwester I nowy rok w tvp2Pobieranie 74.82 Kb.
Data04.05.2016
Rozmiar74.82 Kb.

ŚWIĘTA, SYLWESTER I NOWY ROK W TVP2

Świąteczno-noworoczne propozycje TVP2 to przede wszystkim humor i rozrywka w najlepszym wydaniu, zapewniające relaks w dobrym towarzystwie. W Święta Dwójka zaprasza do oglądania znakomitej oferty familijnej, m.in. „Księżniczka na lodzie” z Kim Cattrall i Joan Cusack w rolach głównych, „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra” ze znakomitym Gerardem Depardieu oraz „Królową być” z Catherine Denevue.


Rodzinne Święta z Telewizją Polską z pewnością urozmaici wielki koncert z okazji jubileuszu 25. Kabaretu Konia Polskiego. Doskonałą rozrywkę zapewni Kabaret Neo-Nówka, który przygotował świąteczny program przedstawiający „Wiadomości” na wesoło.
Ponadto Dwójka przygotowała specjalne wydania popularnej „Familiady” i „Szansy na sukces”, programu „Laskowik & Malicki niedziela wieczór” a także niezwykle rodzinny koncert świąteczny „Zacisze gwiazd”. Na najlepszą zabawę w Sylwestra Dwójka zaprasza do Łodzi na niezwykły, efektowny show z polskimi i zagranicznymi gwiazdami estrady.

24 GRUDNIA 2009, WIGILIA
CICHA NOC, godz. 06.05
SILENT NIGHT, USA 2000, świąteczna bajka animowana.

Mały osiołek marzy o tym, aby być koniem, bo konie mają lepsze życie niż osły. I wtedy jego ciotka opowiada mu historię Bożego Narodzenia, kiedy to właśnie osiołek imieniem Abib posłużył Józefowi w podróży do Betlejem wraz ze swą żoną Marią. I to właśnie osiołek był najbliższym świadkiem narodzenia Jezusa. Abib był także obecny przy wizycie pastuszków i Trzech Króli.


BALTO - WILCZA WYPRAWA, godz. 06.55

BALTO THE WOLF QUEST, USA 2002
Baśń animowana. Balto został szczęśliwym ojcem i wszystkie szczeniaczki trafiły w dobre ręce. Wszystkie, z wyjątkiem jednego - małego Aleu. Podczas polowania w lesie odkrywa, że nigdy nie zostanie zaakceptowany, tak jak jego bracia i siostry, ponieważ wygląda bardziej na wilka niż na psa. Załamany ucieka w poszukiwaniu swego miejsca w świecie i sensu życia. Zaniepokojony Balto, nawiedzany przez dziwne sny, w których występuje tajemniczy biały wilk i kruk wyrusza, by przyłączyć się do Aleu. I tak rozpoczyna się niezwykła przygoda pośród lodowatych, niegościnnych bezkresów Alaski.
W POSZUKIWANIU ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA, godz. 08.10

Postać Świętego Mikołaja wydaje się powszechnie i od zawsze znana. Tymczasem wizerunek uśmiechniętego staruszka z biała brodą i torbą pełna prezentów, na sankach zaprzężonych w renifery, narodził się stosunkowo niedawno. Przeznaczony na święta dokument pokazuje Świętego Mikołaja jako postać, na którą złożyło się wiele tradycji i kultur z całego świata.


LISICZKA, godz. 09.05

KOGITSUNE HELEN
Film dla młodych widzów. Ciepła, wzruszająca opowieść o chłopcu, który zaopiekował się porzuconym lisim szczenięciem. 7-letni Taichi mieszka na wsi na wyspie Hokkaido. Chłopiec jest obdarzony żywą wyobraźnią, potrafi wymyślać niezwykłe historie, ale właśnie dlatego trudno mu znaleźć wspólny język z innymi dziećmi w szkole, które uważają go za dziwaka. Takie niezwykłe historie wymyśla dla Taichiego jego mama, która jest fotografem i z powodu swojej pracy często musi wyjeżdżać w odległe strony. Chłopiec bardzo wtedy za nią tęskni. Pewnego dnia Taichi znajduje przy drodze porzuconą maleńką lisiczkę. Zwierzątko jest głuchonieme i niewidome. Chłopiec zanosi je na posterunek policji, przekonany, że ktoś liska zgubił. Policjant kieruje go jednak do miejscowego weterynarza Koji Yajimy, który niezbyt chętnie zgadza się zająć zwierzątkiem, powtarzając, że dość ma już „podrzutków", na których nic nie może zarobić. Taichi faktycznie nie może mu zapłacić, ale stara się odpracować u weterynarza koszty opieki nad lisiczką. Z czasem lisiczka coraz bardziej przywiązuje się do chłopca. Rodzi się między nimi prawdziwa przyjaźń.

Reż: Keita Kono

Wyst: Takao Osawa, Yasuko Matsuyuki, Arashi Fukasawa, Ryoko Kobayashi
JEŹDZIEC ZNIKĄD, godz. 11.55

SHANE
Absolutna klasyka westernu. Shane przyjeżdża nie wiadomo skąd, zatrzymuje się u rodziny Starrettów, która jest terroryzowana wraz z innymi rolnikami przez bandy wynajęte dla ochrony interesów wielkich hodowców bydła. Shane staje się bohaterem dla rodziny Starrettów, zwłaszcza dla małego Joey'a. Broni rolników przed zbirami wynajętymi przez Rykera. Zabija czarne charaktery i odjeżdża nie wiadomo dokąd.

Reż.: George Stevens

Wyst: Alan Ladd, Jean Arthur, Van Heflin, Jack Palance
GRINCH: ŚWIĄT NIE BĘDZIE, godz. 14.55

HOW THE GRINCH STOLE CHRISTMAS USA 2000
Wysoko, daleko, „na samym gór szczycie w łańcuchu Samosiów” na Mont Zsypie, nieco na północ od miasteczka, pewien stwór jaskiniowy podpatruje w maleńkim płatku śniegu jak to na dole w Ktosiowie, Ktosie gorączkowo przygotowują się do ukochanych świąt Bożego Narodzenia. Kim jest ten włochacz z kwaśną miną? To nie kto inny jak Grinch (Jim Carrey), który jak sam przyznaje wprost nienawidzi Gwiazdki i ma już po dziurki w nosie tych radosnych krzyków, śpiewów i zabawy. Nikt nie potrafi odgadnąć dlaczego Grinch jest taki ... Grinchowaty. Nikt bez wyjątku, nawet jego jedyny kompan, wiecznie przez niego nękany pies Maks. Z przebrzydłym uśmiechem, Grinch wpada na nowy szelmowski pomysł, jak by tu raz na zawsze pozbyć się tak znienawidzonych przez niego świąt. Przywdziewa kostium, który ma mu pomóc zwieść czujnych Ktosiów i w nowym przebraniu składa wizytę w Ktosiowie, pragnąc zrealizować swój własny gwiazdkowy plan…

Reż: Ron Howard

Wyk: Jim Carrey, Anthony Hopkins, Christine Baranski
DO BETLEJEM – WIECZÓR KOLĘD Z PRZYJACIÓŁMI ZACZAROWANEJ PIOSENKI, godz. 16.40
Uroczysty koncert kolęd, który odbędzie się w kościele św. Jana w Gdańsku.  Wystąpią Finaliści Festiwalu Zaczarowanej Piosenki z lat 2006 i 2007 oraz artyści i aktorzy m. in.  Olga Bończyk, Mirosław Czyżykiewicz, Anna Dymna, Artur Gadowski, Ewelina Flinta, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Cezary Kosiński, Paweł Kukiz, Irena Santor, Justyna Steczkowska, Joanna  Lewandowska, Dominika Łakomska.
KSIĘŻNICZKA NA LODZIE, godz. 18.00

ICE PRINCESS USA 2005
Komedia familijna. Największym marzeniem Brainy Casey Carlyle jest zostać mistrzynią jazdy figurowej na lodzie. Niestety dziewczyna nie potrafi nawet jeździć na łyżwach. Jej mama chce, aby córka uczyła się na Harvardzie. Nieoczekiwanie Brainy dostaje szansę trenowania jazdy figurowej z jedną z najlepszych łyżwiarek w kraju - Gen i jej mamą, byłą mistrzynią łyżwiarstwa. Brainy decyduje się spełnić swoje marzenia, mimo iż przekreśli plany matki. Z pomocą trenerki i chłopaka, który obsługuje maszynę do czyszczenia lodu, Brainy rozpoczyna rywalizację o tytuł mistrzyni jazdy figurowej na lodzie. Czy uda jej się wygrać? Czy mama wybaczy dziewczynie i będzie wspierała ją podczas walki o zwycięstwo?

Reż: Tym Fywell

Wyst: Michelle Trachtenberg, Kim Cattrall, Joan Cusack, Amy Stewart.
SPECJALNY ŚWIĄTECZNY PROGRAM „LASKOWIK & MALICKI”, godz. 20.35 (część I i II)
W programie znajdą się brawurowe wykonania kolęd w zaskakujących i dowcipnych aranżacjach oraz piosenki „z dzwoneczkami”. Do tego skecze i monologi w wykonaniu Laskowika, Fedorowicza i Kabareciarni odnoszące się do świątecznego „zakręcenia” Polaków.
GRA O MIŁOŚĆ, godz. 23.15

FOR LOVE AND THE GAME USA
Film zrealizowany na podstawie powieści Michaela Shaary, opowiada o ostatnich latach wspaniałej kariery jednego z najlepszych bejsbolistów amerykańskich Billy’ego Chapela.

Billy Chapel jest zmuszony przetasować priorytety w swoim życiu, kiedy staje twarzą w twarz z nieprzewidzianymi okolicznościami - po 20 latach bycia sercem i duszą drużyny Detroit Tigers ma zostać „odłożony na półkę", a na dodatek Jane Aubrey - miłość jego życia - opuszcza go. Otoczony przez tłumy fanów zasiadających na trybunach stadionu, stoi na bazie w środku jednej z najlepszych swoich rozgrywek, analizując, jaki obrać kierunek w życiu. Będąc świadomym, że stawka w jego życiu dramatycznie wzrosła, Billy zdaje sobie sprawę, że musi podjąć kilka poważnych decyzji, które odbiją się nie tylko na jego sportowym, ale także osobistym życiu. W roli głównej: Kevin Costner.

Reż: Sam Raimi

Wyst: Kevin Costner, John. C. Reilly, Steve Lyons, Kelly Preston, Jena Malone, Brian Cox, JK Simmons


PRZERAŻENIE, godz. 01:30

PANIC USA, 2000
Po kilku sesjach terapeutycznych Alex, młody ojciec, w poczekalni nawiązuje znajomość z Sarą, atrakcyjną 23-letnią dziewczyną. Między pacjentami rodzi się romans. Jednak najsmutniejsza tajemnica Alexa pozostaje ukryta przed lekarzem. Mężczyzna jest mordercą, a na tę drogę wprowadził go nie kto inny, jak własny ojciec. Właśnie otrzymał od taty kolejne zlecenie.

Reż.Henry BromellWyst: William H. Macy, John Ritter, Neve Campbell, Donald Sutherland
25 GRUDNIA 2009, BOZE NARODZENIE
DARMO OTRZYMALIŚCIE, DARMO DAWAJCIE - KONCERT KOLĘD, godz. 06.05
Koncert odbył się w budynku starego dworca w Katowicach i stał się okazją nie tylko do pośpiewania najpiękniejszych, tradycyjnych polskich kolęd, ale także do głębszej refleksji nad sensem Świąt Bożego Narodzenia. Celem zestawienia fragmentów Pisma Świętego i wersów znanych wszystkim kolęd, z poruszającymi obrazami współczesności, rzeczywistością ludzi najuboższych i bezdomnych jest podkreślenie ich związku - przesłanie zawarte w Ewangelii odnosi się do nas, do życia we współczesnym świecie. Ma przypomnieć, że Jezus przyszedł na świat jako bezdomny. W koncercie występują: Michał Bajor, Anna Dymna, Ewelina Flinta, Paweł Kukiz, Joanna Lewandowska, Dominika Łakomska, Dorota Miśkiewicz, Janusz Radek, Irena Santor, Katarzyna Skrzynecka, Katarzyna Zielińska oraz Finaliści Festiwalu Zaczarowanej Piosenki: Justyna Adamska, Rafał Fusiek, Paulina Gil, Nikola Klepacz, Kasia Nowak, Zuzia Osuchowska, Marta Rogalska, Karolina Sawka, Ola Sobiech, Krzysio Szymaszek, Sebastian Szymański, Łukasz Żelechowski.
Z WIZYTĄ W WATYKANIE, godz. 07.00
Watykan fascynuje ludzi od stuleci. Lecz rzadko udaje się zajrzeć za kulisy grubych murów, otaczających najmniejsze państwo świata. Ekipa telewizji ZDF obserwuje dzień powszedni w Watykanie w czasie przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Dzięki pracy małych trybików ogromna maszyneria Watykanu funkcjonuje sprawnie i fascynuje dziesiątki tysięcy pielgrzymów i turystów. W pełnym toku są ćwiczenia choru chłopięcego Kaplicy Sykstyńskiej, który będzie śpiewał na pasterce, budowa szopki, ustawianie choinki na Placu św. Piotra, szycie szaty i mitry dla papieża i przygotowywanie nowego fotela na audiencję.
AMERYKAŃSKA OPOWIEŚĆ, godz. 07.45

AN AMERICAN TAIL, USA
Fievel jest młodą rosyjską myszką żydowskiego pochodzenia. Oddzielił się od rodziców podczas podróży do Ameryki, czyli krainy, o której myszki z Europy bardzo marzą, gdyż krąży opinia, że nie ma tam kotów. Kiedy sam trafia do nowego, wielkiego świata ma nadzieję, że odnajdzie rodzinę. Zawiera nowe przyjaźnie, bawi się, a czasami ucieka przed kotami, których się tu nie spodziewał.
DUDLEY DOSKONAŁY, godz. 09.10

DUDLEY DO-RIGHT USA 1999
Komedia. Dudley Doskonały to przezabawna opowieść o wyczynach sumiennego, ale niefortunnego młodego funkcjonariusza Królewskiej Policji Konnej (Brendan Fraser) usiłującego przechytrzyć złego Snidelya Whiplasha (Alfred Molina). Snidely wpada na pomysł oszustwa stulecia i rozkręca największą gorączkę złota od czasów słynnego Klondike. Poszukiwacz złota Kim J.Darling (Eric Idle), niczego nieświadomy niedołęga, przyłącza się do ludzi pragnących zostać milionerami, którzy masowo przybywają do miasta Whiplash City. Słodki i naiwny Dudley ma ręce pełne roboty. Musi przejąć władzę, pokonać nikczemnego Snidelya, zdobyć serce Nell Femwick (Sarah Jessica Parker) i przywrócić spokój w Semi-Happy Valley. Miejmy nadzieję, że to mu się uda i niczego nie sknoci…

Reż: Hugh Wilson

Wyst: Brendan Fraser, Sarah Jessica Parker, Alfred Molina.
WASABI – HUBERT ZAWODOWIEC, godz. 12.10

WASABI FRA, JAP
Hubert Fiorentini (Jean Reno) jest paryskim policjantem, który w zwalczaniu przestępczości stosuje niekonwencjonalne metody. Po jednej z akcji zostaje wysłany na przymusowy urlop. Wyjeżdża do Tokio, gdzie przed wielu laty poznał smak prawdziwej miłości. Wprawdzie ukochana Huberta już nie żyje, ale w mieście czeka na niego miła niespodzianka. Okazuje się, że jest ojcem 19-letniej Yumi Yoshimido. Bystra i przedsiębiorcza dziewczyna przysparza jednak ojcu samych kłopotów. Od chwili poznania oboje muszą uciekać przed japońską mafią.

Reż. Gerard Krawczyk

Wyst. Jean Reno, Michel Muller, Alexandre Brik, Carole Bouquet, Haruhiko Hirata
SZANSA NA SUKCES - ŚWIĄTECZNE WYDANIE, godz. 14.40
W świątecznym wydaniu programu kolędy śpiewać będą aktorzy: Katarzyna Glinka, Katarzyna Zielińska, Laura Samojłowicz, Anna Dereszowska, Borys Szyc, Marcin Dorociński, Andrzej Młynarczyk, Kuba Wesołowski. Na kanapie przeznaczonej dla jurorów zasiądą dzieci z domu dziecka, które będą oceniały występy aktorów.
ASTERIX ET OBELIX: MISJA KLEOPATRA, godz. 15.40

ASTERIX ET OBELIX: AU SERVICE DE CLEOPATRE 2002 FRA/DEU
Ekranizacja słynnego francuskiego komiksu o mieszkańcach pewnej wioski w Galii, uparcie walczących z Rzymianami. Akcja toczy się w I wieku przed naszą erą. Galia (współczesna Francja) okupowana jest przez Rzymian. Na północy kraju istnieje jednak niewielka wioska, której mieszkańcy zwycięsko opierają się okupantowi. Tym razem Astrix i Obelix wyruszają do Egiptu, aby pomóc architektowi Numrobisowi wybudować nowy pałac dla Kleopatry, królowej Egiptu.

Reż: Alain Chabat

Wyst: Gerard Depardieu, Christian Clavier, Jamel Debbouze, Monica Bellucci, Alain Chabat, Claude Rich, Gerard Darmon, Edouard Baer
ZATAŃCZ ZE MNĄ, godz. 18.05

SHALL WE DANCE, USA
John, wzorowy ojciec rodziny, w tajemnicy przed żoną zapisuje się na kurs tańca towarzyskiego. Jedna z nauczycielek, piękna Paulina, przeżywa życiowy kryzys. Po którejś lekcji wybucha płaczem. John chce ją pocieszyć i proponuje wspólną kolacją. Urażona dziewczyna odrzuca zaproszenie. Tymczasem żona Johna, Beverly, podejrzewając męża o romans, wynajmuje prywatnego detektywa...

Reż: Peter Chelsom

Wyst: Richard Gere, Jennifer Lopez, Susan Sarandon, Stanley Tucci
NEO-NÓWKA WESOŁYCH WIADOMOŚCI, godz. 21.10 i godz. 22.00
Program przygotowany przez wrocławski kabaret Neo-Nówka jest próbą pokazania specjalnego, świątecznego wydania „Wiadomości”. Członkowie kabaretu wcielają się bowiem w role prezenterów telewizyjnych. Korzystając z chwilowej nieobecności Piotra Kraśki próbują temu zadaniu sprostać. W trakcie okazuje się, że przygotowane wcześniej newsy nie do końca podobają się nowym prezenterom, dlatego ci postanawiają program poprowadzić w swoim, niepowtarzalnym i zaskakującym klimacie. Zamiejscowymi korespondentami wiadomości będą kabarety zaproszone do programu, tj. Grupa MoCarta, Paranienormalni, Nowaki i Hlynur. Oprócz zaskakujących relacji z terenu nie zabraknie także prognozy pogody i wiadomości sportowych. Za dźwięk i oprawę muzyczną programu będzie odpowiedzialny działający przy kabarecie Neo-Nówka zespół Żarówki. Takich wiadomości w historii telewizji jeszcze nie było.
PLAN LOTU, godz. 23.25

FLIGHT PLAN
Kyle Pratt (Jodie Foster) jest specjalistką od silników lotniczych i pracuje w Berlinie. Kiedy jej mąż ginie w nieszczęśliwym wypadku, ona wraz z córką mają odwieźć trumnę do USA. Po trzech godzinach lotu dziewczynka znika. Nikt je nie widział, nawet załoga maszyny. Swoją pomoc oferuje ochroniarz Gene Carson (Peter Saarsgard). Poszukiwania dziewczynki nie przynoszą rezultatów, ale Kyle zna budowę samolotu.

Reż: Robert Schwentke

Wyst: Jodie Foster, Peter Sarsgaard, Kate Beahan
OKO ZA OKO, godz. 01.10

AN EYE FOR AN EYE     
Sensacyjne kino akcji. Kiedy zostaje zamordowany przyjaciel policjanta, porzuca on służbę i rusza do samotnej walki z gangiem handlarzy narkotyków. Przyłącza się do niego mistrz karate, który pragnie pomścić śmierć swojej córki.

Reż: Steve Carver

Wyst: Chuck Norris, Mako, Christopher Lee
26 GRUDNIA 2009, II DZIEŃ BOŻEGO NARODZENIA
HISTORIA GWIAZDY BETLEJEMSKIEJ, godz. 05.50
W bodaj najbardziej magicznej opowieści naszej cywilizacji słyszymy, że trzej mędrcy ujrzeli na niebie niezwykłą gwiazdę, która doprowadziła ich do Betlejem, miejsca narodzin Mesjasza. Czy historia o gwieździe betlejemskiej to prawda czy tylko piękny mit? Czy legendarni trzej królowe mogli ujrzeć niezwykłe ciało niebieskie nad Judeą? Pytanie to zadawano sobie od stuleci Dzięki ostatnim odkryciom współcześni astronomowie są coraz bliżsi odpowiedzi.
AMERYKAŃSKA OPOWIEŚĆ CZ. II - FIEVEL JEDZIE NA ZACHÓD, godz. 08.45
Film animowany. „Fievel jedzie na Zachód" to wyprodukowana przez Stevena Spielberga kontynuacja przygód dzielnej małej myszki, która zdobyła serca widzów w filmie „Amerykańska Opowieść”. Fievel ulega namowom obrotnego kota i wraz z rodziną udaje się na Dziki Zachód. Aby zapobiec zdradzieckim planom oszusta, który chce z mysich osadników zrobić "myszoburgery", Fievel musi zmobilizować do pomocy słynnego psiego strażnika sprawiedliwości. Pełen radości i muzyki animowany film ucieszy i dzieci, i rodziców.
TATA – DUCH, godz. 10.05
Komedia. Owdowiały biznesmen Elliot Hopper (Bill Cosby) ginie w wypadku samochodowym. Jego sprawy na Ziemi nie są jednak uporządkowane, dlatego jego duch dostaje trzy dni, by pomóc swoim dzieciom. Niestety, ukazuje się swym bliskim jako widmo i nie wszyscy wierzą w jego istnienie...

Reż: Sidney Poitier

Wyst: Bill Cosby , Kimberly Russell, Denise Nicholas,
KING KONG, godz. 11.35
Film USA 1976. Remake słynnego "King Konga" z 1933 roku. Pomysł do filmu zaczerpnięto z baśni o Pięknej i Bestii. Ocalona z rozbitego statku Dwen (Jessica Lange) trafia na odludną wyspę, gdzie grasuje gigantyczna małpa. King Kong ujrzawszy piękną Dwen zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Porwaną przez King Konga dziewczynę ratuje znajdujący się na wyspie paleontolog (Jeff Bridges), wynajęty do schwytania niezwykłej małpy. Kiedy Dwen wraca do Nowego Yorku King Kong podąża za nią...

Reż; John, Guillermin

Wyst: Jessica Lange, Jeff Bridges, Charles Rodin
KONCERT „ZACISZE GWIAZD”, godz. 15.00
Dwuczęściowy rodzinny koncert muzyczno-kabaretowy z okazji 5-lecia programu „Zacisze gwiazd”. Celem widowiska jest ukazanie w lekkiej, rozrywkowej, ale ciepłej formie silnych więzi rodzinnych i przyjacielskich Gwiazd, które wystąpiły w programie.

Koncert poprowadzi Zbigniew Wodecki, a wystąpią Gwiazdy ze swoimi rodzinami: Małgorzata i Paweł Królikowscy, Małgorzata Kożuchowska, Elżbieta Starostecka, Golec Orkiestra, Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński, Karolina Nowakowska, Alicja Majewska, bracia Zielińscy, czyli słynni Skaldowie.


ASTERIX I WIKINGOWIE - FILM ANIMOWANY, godz. 16.05
Grupa nieustraszonych Wikingów udaje się na podbój wioski Galów. Chcą uprowadzić „czempiona strachu", który ma nauczyć ich latać. Doszły ich bowiem słuchy, ze strach dodaje ludziom skrzydeł. W tym samym czasie Asterix z Obelixem, w pocie czoła, kształtują charakter Trendixa ( w polskim dubbingu Maciej Stuhr), syna wodza Galów. Stoją przed nie lada zadaniem: jak z maminsynka zrobić prawdziwego mężczyznę? Gdy jednak tchórzliwy Trendix wpada w ręce Wikingów, Asterix z Obelixem nie będą stali z założonymi rękoma. Spotkanie dzielnych i zaprawionych w bojach ludów musi zakończyć się w jeden sposób! Nieoczekiwanie do akcji wkracza Abba - piękna córka wodza Wikingów ( w tej roli w polskim dubbingu wokalistka Doda). Czy Trendix zdoła udowodnić, ze jest prawdziwym mężczyzną? Oj, będzie się działo...
POWRÓT DO BŁĘKITNEJ LAGUNY, godz. 18.10
Wdowa Sarah, pewien marynarz i dwoję niemowląt cudem przeżywa katastrofę statku. Dryfują po oceanie. Pewnego dnia jednak marynarz próbuje zabić dwójkę dzieci, jednakże chroniąc je Sarah zabija jego. Wkrótce docierają na bezludną wyspę. Sarah decyduje się uczyć i wychowywać dzieci. Gdy mają one około ośmiu lat, Sarah umiera, a Richard i Lilly pozostają zdani jedynie na siebie. Przez wiele lat mieszkają razem, razem dorastają, budzi się w nich także miłość. Kiedy jednak przybywa statek z potencjalnym ratunkiem pojawiają się problemy, a w końcu Lilli i Richard postanawiają pozostać na wyspie, „pobrać się" i mieć dziecko ...

Reż. William A. Graham

Wyst. Milla Jovovic, Brian Krause, Lisa Pelikan
25-LECIE KABARETU KOŃ POLSKI „WIELKA ŚWIĄTECZNA WYPRZEDAŻ”, godz. 20.05
Wielki jubileuszowy koncert z okazji 25-lecia jednego z najbardziej utytułowanych polskich kabaretów. Z tej okazji kabaret Koń Polski robi wielką wyprzedaż skeczy, piosenek, rekwizytów i wszelkich innych pamiątek. W aukcji uczestniczą goście – przyjaciele kabaretu: Marcin Daniec, Joanna Jeżewska, Andrzej Grabowski, kabaret pod Wydrwigroszem, kabaret Smile, zespół Raz Dwa Trzy.
NIEŚMIERTELNY, godz. 23.20
Connor Macleod jest nieśmiertelny, członkowie klanu skazują go na banicję. Connor spotyka innego nieśmiertelnego, Ramireza, który mówi mu, że takich jak oni jest kilku i wzajemnie na siebie polują. Czterysta lat potem Connor mieszka w USA i dowiaduje się, że żyje jeszcze tylko jeden nieśmiertelny - niejaki Kurgan. Connor zdaje sobie sprawę, że jeśli Kurgan go pokona, ludzkość znajdzie się w niebezpieczeństwie...

Reż: Russel Mulcahy

Wyst: Christopher Lambert, Brenda Wyatt, Brown Clancy, Sean Connery, Beatie Edney
COŚ, godz. 01.00

THE THING USA 1982
Horror. Akcja filmu dzieje się w 1982 roku na amerykańskiej stacji arktycznej. Z oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów stacji norweskiej przylatuje śmigłowiec. Ludzie na pokładzie usiłują zastrzelić uciekającego przed nimi psa. Jeden ginie przypadkowo, drugi, który strzela na oślep i zagraża ludziom, zostaje zabity przez szefa stacji badawczej. Od tej pory na stacji zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Wizyta w pozostałościach po stacji norweskiej pozwala wnioskować, że Norwegowie odnaleźli w lodzie UFO, a przebudzony z hibernacji przybysz z kosmosu próbuje zawładnąć, czym się da.

Reż: John Carpenter

Wyst: Kurt Russell, A. Wilford Brimley, T.K. Carter, David Clennon,
27 GRUDNIA 2009 r.
KRÓLOWĄ BYĆ, godz. 09.20
Perypetie rodziny królewskiej w fikcyjnym państwie. Monarcha ginie tragicznie w wypadku helikoptera. Jego miejsce ma zająć starszy syn Albert. Tymczasem królowa Eugenia czyni starania, by na tronie zasiadł młodszy syn Arnaud. Jego żona księżniczka Armelle, z zawodu logopeda, uczy się dworskiej etykiety Pierwsze kroki są trudne, więc popełnia wiele gaf, ale szybko zdobywa przychylność poddanych i sympatię mediów.

Reż. Valerie Lemercier

Wyk: Valerie Lemercier, Catherine Denevue, Lambert Wilsonb, Vincent Grass, Mathilde Seigner
NIE PRZYSYŁAJ MI KWIATÓW, godz.12.10
Komedia romantyczna w doborowej obsadzie.

George Kimbell jest z natury hipochondrykiem i bardzo dba o swoje zdrowie. Pewnego dnia przez pomyłkę dostaje wyniki cudzych badań, które jednoznacznie wskazują, że niedługo umrze. Przerażony George postanawia załatwić swoje ziemskie sprawy, przede wszystkim znaleźć kochającego męża dla swojej żony...

Reż: Norman Jewison

Wyst: Rock Hudson, Doris Day, Tony Randall.


ZACISZA GWIAZD - KONCERT NA BOŻE NARODZENIE, godz. 15.00
Dwuczęściowy rodzinny koncert muzyczno-kabaretowy z okazji 5-lecia programu „Zacisze gwiazd”. Celem widowiska jest ukazanie – w lekkiej, rozrywkowej, ale ciepłej formie – silnych więzi rodzinnych i przyjacielskich Gwiazd, które wystąpiły w programie (a więc zaprosiły widzów TVP 2 do swych domów, przedstawiły swych najbliższych, opowiedziały o swej prywatności), realizujących się przez wspólne śpiewanie i muzykowanie oraz scenki i skecze kabaretowe oraz pełną anegdot, wspólną rozmowę wielu Gwiazd.
Koncert poprowadzi Zbigniew Wodecki, a wystąpią Gwiazdy ze swoimi rodzinami: Małgorzata i Paweł Królikowscy, Małgorzata Kożuchowska, Elżbieta Starostecka, Golec uOrkiestra, Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński, Karolina Nowakowska, Alicja Majewska, bracia Zielińscy, czyli słynni Skaldowie.
TO WŁAŚNIE MIŁOŚĆ, godz. 20.00

LOVE ACTUALLY USA, GBR, 2003
Film opowiada historie wielu osób, które tylko pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego. W rzeczywistości ich losy się przeplatają. Możemy obserwować kilka rodzajów miłości: do drugiej osoby, do brata, do pasierba, zupełnie zwariowanej, wszechobecnej, czasami niesprawiedliwej, zaborczej i wymagającej wielkiego poświęcenia.

Nowy premier już pierwszego dnia swej kadencji zakochuje się w młodej pracownicy. Początkowo nie zdaje sobie sprawy ze swego uczucia, jednak gdy prezydent USA okazuje jej swoje zainteresowanie - premier postanawia zawalczyć o swą ukochaną. Daniel opłakuje śmierć swojej żony, a tymczasem jedynym marzeniem jego pasierba jest wyznać uczucie uwielbianej koleżance ze szkoły, która nawet nie zna jego imienia. Jamie po rozstaniu z kolejną kobietą udaje się do swego domku nad jeziorem, aby tam odpocząć i napisać książkę. Skąd mógł wiedzieć, że nie będzie mógł oderwać oczu od swej pięknej pomocy domowej - Aurelii? Na przeszkodzie ich uczuciu nie może stanąć nawet bariera językowa... Harry przechodzi tzw. kryzys wieku średniego i pozwala się zdobywać swej pięknej i zmysłowej pracownicy. Nie zdaje sobie sprawy z tego, że jego żona Sarah domyśla się wszystkiego i bardzo cierpi... Tymczasem Juliet nie potrafi zrozumieć pozornej niechęci, jaką żywi do niej przyjaciel jej męża, który jednak w głębi serca uważa ją za uosobienie doskonałości. Miłość pojawia się również w sercach dwójki młodych aktorów, grających razem w filmie.

Reż. Richard Curtis

Wyk: Hugh Grant, Rowan Atkinson, Colin Firth, Liam Neelson, Emma Thompson


KSIĘŻYC NAD KAROLINĄ, godz. 23.20

CAROLINA MOON USA
Claire Forlani, Oliver Hudson i znakomita Jacqueline Bisset przedstawiają niezwykłą opowieść z dreszczykiem w tle, o kobiecie, która powraca w rodzinne strony, by pogodzić się z nieprzyjazną przeszłością.

Obdarzona niezwykłym darem Tory (Claire Forlani) powraca do domu, by odkryć, że jej rodzinne miasteczko stało się areną dla seryjnego mordercy - zbrodniarza, który odebrał życie jej przyjaciółce, i którego przed laty kobieta widziała w jednej ze swoich wizji. Teraz, kilkanaście lat później Tory odkrywa, że będzie kolejnym celem napastnika. Ma zatem dwa wyjścia: może wykorzystać swój dar i powstrzymać zabójcę lub dołączyć do jego martwej kolekcji.

Reż: Stephen Tolkin

Wyst: Jacqueline Basset, Claire Fontani, Oliver Hudson


PODZIEMNY SZPITAL, godz. 01.00

HOPITAL SOUTERRAIN
Na podstawie powieści Herve'a Jaouena. Pierre i Isabelle Roussel wraz z córeczką Martine postanawiają spędzić weekend na małej bretońskiej wyspie Roz Ven, słynącej niegdyś z magicznych praktyk. Dziś wyspa przyciąga turystów za sprawą niezwykłego muzeum -podziemnego, niemieckiego szpitala. Pod koniec wizyty w podziemnych labiryntach, państwo Roussel z przerażeniem stwierdzają, że ich córka zniknęła. Policja nie wyklucza żadnej hipotezy. Rodzice Martine próbują szukać córki na własną rękę.

Reż:Serge Meynard

Wyst: Florence Thomassin, Jean-Pierre Lorit, Daniel Ceccaldi
31 GRUDNIA 2009, SYLWESTER
ZIMOWE UROKI JAPONII, godz. 06.25
Film dokumentalny. Film przedstawia zimowe raje na wyspach Japonii. Rezerwat Jigokudani na wyspie Honsiu słynie przede wszystkim z dzikich makaków japońskich, odwiedzających dolinę w okresie od listopada do marca. Małpy zaczęły schodzić ze stromych urwisk i lasów w celu zażywania kąpieli w gorących źródłach, co jest widokiem unikalnym w świecie zwierząt. Poza możliwością ogrzania się w basenach, głównym powodem odwiedzin doliny przez makaki jest poszukiwanie pożywienia.

Wyspa Hokkaido to Park Narodowy. Shiretoko jest z kolei zimowym rajem dla bielików olbrzymich. Ogromne drapieżniki nie są tu prześladowane, więc nie boją się ludzi i można je spotkać nawet w porcie Rausu. 100 kilometrów od portu rozciąga się zatoka Nemuro, gdzie co roku okres zimowy spędza około 5 tysięcy łabędzi krzykliwych. W parku Narodowym Kushiro siedlisko ma szczególny ptak żuraw mandżurski, którego mieszkańcy Japonii nazywają bogiem mokradeł i bagien.


TRZY MAŁE ŚWINKI, godz. 07.20

THREE LITTLE PIGS USA 2001
Klasyczna bajka animowana dla dzieci. Adaptacja bajki braci Grimm o trzech świnkach.
BLUES BROTHERS, godz. 12.40
Zwariowana komedia muzyczna.

Jake Blues wychodzi z więzienia i wraz z bratem Elwoodem Bluesem otrzymują misję od Boga - uratować sierociniec, w którym się wychowali. Żeby zarobić pieniądze decydują się reaktywować swój stary zespół i dać koncert. Niestety coś, co łatwo brzmi, jest dość trudne do wykonania, zwłaszcza, gdy ma się na karku byłą narzeczoną, nazistów z Illinois, policję czy muzyków country. Film ponadto ma także doskonałą obsadę drugo i trzecioplanową. Występują tu gwiazdy muzyczne: John Lee Hooker, Ray Charles i James Brown, ale także Carrie Fisher czy w nawet sam Stephen Spielberg.

Reż: John Landis

Wyst: John Belushi, Dan Aykroyd.


OFIARY LOSU, godz. 16.00

SCREWED USA, 2000
Pracujący u starszej pani lokaj, ma dość wyzyskiwania i poniżania przez swoją szefową. Postanawia zemścić się na niej, porywając jej ukochanego pieska. Razem z przyjacielem, przystępują do działania. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem...

Reż: Scott Alexander i Larry Karaszewski

Wyst: Norm MacDonald, Dave Chappelle, Danny Di Vito, Elaine Stritch, Daniel Benzali i inni
TWISTER, godz. 18.05

TWISTER USA
To porywający film przygodowy z rewelacyjnymi efektami specjalnymi oraz Helen Hunt i Billem Paxtonem w rolach naukowców, którzy ruszają w pościg za najgroźniejszym tornadem w historii Ameryki. Chcą umieścić w jego wnętrzu elektroniczne czujniki, a uzyskane dzięki nim dane wykorzystać do opracowania systemu wczesnego ostrzegania przed zbliżającym się huraganem. Aby tego dokonać, muszą stanąć oko w oko z cyklonem. Rozpoczyna się gra o wysoką stawkę.

powt.


Reż: Jan De Bont

Wyk: Helent Hunt, Bill Paxton, Jami Gertz


KABARETOWY WIECZÓR SYLWESTROWY, godz. 20.00
Najlepsze polskie kabarety (Kabaret Moralnego Niepokoju, Ani Mru Mru, Paranienormalni, Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Skeczów Męczących) pokażą widzom Dwójki kabaretową interpretację największych światowych przebojów, wcielą się w największe gwiazdy takie jak: Madonna, Michael Jackson, Abba, Kylie Minoque, Lady GaGa, Rihanna itd.

Między tymi przebojami kabarety pokażą, jak Polacy spędzają tę wyjątkową noc, jak wspominają mijający rok.


SYLWESTER Z DWÓJKĄ, godz. 21.00
Największa tegoroczna impreza sylwestrowa organizowana przez TVP2 odbędzie się na Placu Wolności w Łodzi. Zagrają największe gwiazdy polskiej estrady m.in.: Maryla Rodowicz, Doda, Kombi, Pectus i wielu innych. Z zagranicznych gwiazd na sylwestrowej scenie zobaczymy Oceane’e, Katrine, Neo i Booty Luv. Koncert poprowadzą Grażyna Torbicka i Maciej Kurzajewski.
1 STYCZNIA 2010, NOWY ROK
MAGICZNA KARUZELA, godz. 06.30

SPRUNG! THE MAGIC ROUNDABOUT
Baśń animowana, historia pewnej karuzeli, która jest źródłem funkcjonowania krainy, w której żyją nasi bohaterowie: Dyziek - pies kudłacz, kocha cukierki i swoją panią - Florę. Euralia - krowa operowa, uwielbia śpiewać arie. Bartosz Pędziwiatr - ślimak. Sprinter wśród ślimaków. Dylan - królik. Zna wschodnie sztuki walki: kung fu, karate i judo. Zły czarownik Zeebad zamraża cały obszar wraz z karuzelą, w której uwięzione są inne osoby. Grupka przyjaciół wyrusza na poszukiwanie magicznych kamieni. W czasie podróży muszą zmierzyć się ze złym czarownikiem...
CZARODZIEJSKIE BUTY JIMMY'EGO, godz. 07.55
Jimmy, wychowywany przez samotną matkę, mieszka w Manchesterze . Jest fanatykiem piłki nożnej. Gra w szkolnej drużynie, ale jest bardzo marnym zawodnikiem. Nie lubi szkoły ani kolegów. Wszystko się odmienia, kiedy od nieznajomej staruszki otrzymuje stare piłkarskie buty, które podobno mają być zaczarowane, gdyż należały przedtem do słynnego gracza Manchester City. Od tej pory gra jak z nut i staje się jednym z najlepszych zawodników. Myśli, że to za sprawą butów. Kiedy zawistny kolega chowa jego buty przed decydującym dla szkoły meczem, Jimmy załamuje się i gra jak noga. Po przerwie i rozmowie z trenerem mobilizuje się i strzela decydującego gola. Okazuje się, że buty były zupełnie przeciętne i należały do zwykłego chłopca, a Jimmy po prostu uwierzył w siebie i swój talent.

Film familijny.

Reż: John Hay

Wyst: Robert , Gina Mekce, Ray Winstone


NA ŁONIE NATURY, godz. 10.15

GREAT OUTDOORS
Komedia. Chet wyjeżdża z rodziną na wakacje w leśną głuszę, aby kontynuować rodzinną tradycję i umacniać więzy rodzinne. Niespodziewanie pojawia się tam jego szwagier Roman, za którym Chet nie przepada. Roman ma nieco inną wizję dobrej zabawy niż Chet, a ponadto ma pewien interes do Cheta....

Reż: Howard Deutch

Wyst: Dan Aykroyd, John Candy, Stephanie Faracy
KONCERT NOWOROCZNY Z WIEDNIA, godz.11.50
Tradycyjnie już, 1 stycznia w Złotej Sali Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego odbywa się uroczysty koncert, transmitowany przez wiele rozgłośni radiowych i telewizyjnych. Do udziału w koncertach zapraszani są wybitni dyrygenci.
KRÓL ZŁODZIEI, godz. 15.35

THE THIEF LORD
Familijny film przygodowy z elementami fantasy – adaptacja bestsellerowej powieści Cornelli Funke.

Historia Prospera i Bo, dwóch osieroconych braci, którzy uciekają do Wenecji przed złą ciotką i jej mężem. W Wenecji chłopcy przystają szajki młodocianych złodziei, na której czele stoi Scipio - Król Złodziei. Król Złodziei otrzymuje zlecenie od tajemniczego Hrabiego, ma ukraść rzecz pozornie małej wartości: drewniane skrzydło. Skrzydło okazuje się brakującym elementem karuzeli, która ma czarodziejską moc postarzania lub odmładzania każdego, kto na nią wsiądzie…

Reż: Richard Claus

Wyst: Aaron Johnson, Jasper Harris, Rollo Weeks, Carole Boyd, Caroline Goodall


TURBULENCJA 2 – STRACH PRZED LATANIEM, godz. 23.20
Grupa ludzi odbywa kurs terapeutyczny, którego celem jest pokonanie strachu przed lataniem samolotami. Kurs zakończony jest wspólnym lotem do Los Angeles, podczas którego okazuje się, że jednak było się czego obawiać - samolot zostaje porwany przez terrorystów. Kiedy ginie kapitan, jeden z pasażerów musi bezpiecznie sprowadzić odrzutowiec na ziemię.

Reż: David Macka

Wyst: Craig Sheffer, Tom Berenger, Jennifer Beals
TERROR NA DRODZE, godz. 01.05

DEADLY ENCOUNTER (OVER THE EDGE) 
Joanne Saunders samotnie wychowuje syna i ciężko pracuje próbując związać koniec z końcem. Któregoś dnia nieumyślnie zajeżdża komuś drogę. Kiedy próbuje przeprosić poszkodowanego kierowcę, ten ucieka. Od tej pory jej życie zamienia się w koszmar. Tajemniczy mężczyzna nęka ją telefonami, groźbami, w końcu porywa jej synka. Joanne zdaje sobie sprawę z tego, że musi wziąć sprawy w swoje ręce.

Reż: Richard RoyWyst: Laura Leighton, Frank Schorpion, Alain Goulem, Catherine Colvey, Daniel Magder

©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna