Święta tuż, tuż…Pobieranie 107.69 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar107.69 Kb.


PISMO GIMNAZJUM im. ADAMA MICKIEWICZA W SYPNIEWIE

05.03.2013r.

NR: 41

Święta tuż, tuż…

Zbliża się najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie

Jezusa Chrystusa - WIELKANOC. W poprzedzającym te święto okresie Wielkiego Postu

znajdujemy czas na duchową refleksję nad sobą. Kościół daje tu jednoznacznie trzy

drogowskazy, które są niezmienne od wieków – modlitwa, post, jałmużna. To one wskazują

nam właściwą drogę. Z tej okazji pragnę złożyć życzenia w imieniu całego zespołu

redakcyjnego gazetki PULS.

Życzymy Wszystkim,

aby Wielkanoc ogarnęła Was szczególną tradycją

i nowymi szczęśliwymi przeżyciami,

Ale przede wszystkim

by Wielkanoc umocniła Waszą wiarę,

podniosła na duchu

i Wasze serca radością.


Redaktor Naczelny Gazetki PULS Ola Stepnowska


Wielkanocne zwyczaje

w innych krajach…

Na pierwszy ogień pójdzie Szwecja, w których święta Wielkanocne opierają się o kościół ewangelicko-luterański. W kościele tym, święto Wielkiej nocy jest jednym z najważniejszych świąt w roku. Wielki Tydzień rozpoczyna się Niedzielą Palmową, podczas której używane są wierzbowe gałązki. Pojawiają się one nie tylko w domach, ale i w biurach, miejscach pracy. Kolejne dni związane są z wieloma przesądami. Na przykład w Wielki Czwartek Wiedźmy Wielkanocne ruszają na miotłach w kierunku tajemniczego uroczyska zwanego "Blakulla", gdzie słuchały rad Szatana. Aktualnie dziewczęta i chłopcy przebierają się za wiedźmy i składają wizyty sąsiadom. Obdarowują ich specjalnie dekorowanymi na tę okazję kartkami, laurkami i Listami Wielkanocnymi. A w zamian oczekują drobnych podarków. Na stole pojawiają się gotowane jajka. Szwedzi znają zwyczaj malowania jajek, który w niektórych regionach jest dość powszechny. Jednak wzornictwo pisanek nie jest podobne do tego znanego na kontynencie.

W sąsiednich Niemczech głównym symbolem Wielkiej nocy jest zając, który zostawia jajka. Szukanie wspomnianych jajek, a oprócz nich również małych prezentów i czekoladowych zajączków stanowi świąteczną zabawę, w której uczestniczą wszyscy, bez względu na wiek, biorą udział. Ważną tradycją jest dekorowanie domów świątecznymi drzewkami (gałązki z młodymi, zielonymi listkami, ustrojone kolorowymi, wiszącymi jajkami), zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Tradycją, która zanika jest rozpalanie wielkich ognisk, przy których zbierali się mieszkańcy i żegnali zimę, witając wiosnę.

Wielkanoc w USA obchodzi się nieco inaczej niż w Polsce i tylko w niedzielę. W poniedziałek normalnie idą do pracy. Jeśli chodzi o malowanie jajek to nie ma w USA tradycji dzielenia się nimi między członkami rodziny, podczas świątecznego śniadania. Nie ma też tradycji święconki. Popularnym symbolem Wielkanocy w USA jest nie baranek, lecz królik (Easter Bunny), tradycja wywodzi się z Niemiec i przyszła na kontynent wraz z emigrantami z tego kraju. Wiąże się z czasami pogańskimi i kultem bogini Eastre (stąd angielska nazwa Wielkanocy - Easter) była czczona za pośrednictwem jej ziemskiego symbolu, królika. W poniedziałek, chociaż jest to normalny dzień pracy, w Białym Domu odbywa się tradycyjna, wywodząca się z Anglii, wielkanocna impreza dla dzieci: Easter Egg Roll, czyli toczenie jajek po trawniku.Paula Wierzbowska

Strona dla chłopaków!!!
Skibob– pomysł na zimowe szaleństwo

Sezon zimowy się zbliża, więc warto zakręcić się za ciekawym sposobem na spędzenie czasu. Jeśli szkoda ci odstawić do garażu rower, a narty są już nudne, proponujemy dobrą alternatywę: skibob.Skiboby nie są nowym fenomenem, istnieją od wielu lat. Za pierwszego twórcę uznaje się Johna Stevensa, który w 1892 roku jako pierwszy doczepił narty do roweru tworząc „lodowy welocyped”. Jednak pomysł nie miał takiej siły przebicia, by stać się oficjalnie sportem. Prawdziwe początki współczesnego skibobbingu sięgają lat czterdziestych XX wieku, kiedy to niemiecki inżynier, Georg Gfäller wynalazł i opatentował pojedyncze sterowane sanki. Z połączenia tych konceptów powstał właśnie skibob. Skibobbing to sport dla ludzi żądnych nowych wrażeń. Jest to dyscyplina indywidualna, przypominająca narciarstwo alpejskie. Z tą różnicą, że zamiast na nartach, jeździsz na skibobie. Jest to pojazd będący połączeniem nart i roweru. Czasem sami jeżdżący mają małe nartki przymocowane do butów, żeby utrzymać stabilność w czasie jazdy. Sprzęt posiada siodełko, ale jest ono umieszczone znacznie niżej podłoża niż w przypadku zwykłego roweru, czy też BMX-a. Skibob nie ma pedałów, a zamiast nich mamy miejsce na postawienie nóg. Szaleć można wszędzie, a najlepiej nadają się do tego strome stoki, które dadzą potężny zastrzyk adrenaliny. Jest wiele wersji skibobów, ale ważne jest, żeby nie pomylić ich ze snowbikiem, który służy do rekreacyjnej jazdy po śniegu. Warto pamiętać o odpowiednim ubiorze. Tradycyjny strój narciarski wystarczy, jednak lepiej zaopatrzyć się w coś bardziej wodoodpornego, ponieważ „narciarz” jest bliżej ziemi. Skibobbing to także dyscyplina sportowa. Rozgrywane są wyścigi takie jak: bieg zjazdowy, slalom, slalom gigant oraz super gigant. Prędkość, jaką można rozwinąć na skibobie to około 40-65 km/h, a w biegu zjazdowym odnotowano nawet 160 km/h. Zachęcające prawda?

Jak zacząć jazdę? Proste, wsiadasz i ruszasz przed siebie. Przypomina to jazdę na BMX-ie, nic więcej. Niestety, upadki są groźne i na początku częste, więc na mocne szaleństwa lepiej się nie nastawiać. Skibobbing dostarczy ci ekstremalnych wrażeń. Ewolucje, jakie możesz na nim wykonywać z pewnością zadziwią twoich kolegów.

Rafał Borucki

Rankingi

Najlepsi Artyści Polscy

 1. Dżem- zespół ten grał rocka i bluesa od 1973 roku. Jest on uważany za najważniejszy w Polskiej historii muzyki. W skład zespołu wchodzili: Adam Otręba i Beno Otręba i Paweł Berger(założyciele), Ryszard Riedel(wokalista), Jerzy Styczyński(gitarzysta). Zespół jest znany bardziej przez „dzieci bluesa”. O zespole najgłośniej było wtedy, gdy Ryszard Riedel zaczął brać narkotyki. Pod koniec życia Ryszard spytany: „Czy gdybyś mógł cofnąć czas, wziąłbyś jeszcze raz narkotyki?” odpowiedział „Nigdy. Gdybym mógł cofnąłbym czas i nigdy bym nie wziął do ust tego świństwa”. Zespól nadal koncertuję, jednak bez Ryszarda, lecz z Maciejem Balcarem.

 2. Lady Pank- ich piosenki zna chyba każdy. Powstał, kiedy młody prawnik i poeta Andrzej Mogielnicki ("Mogiel") poznał Jana Borysewicza, który grał wówczas w Budce Suflera. Spotkali się w krakowskim Teatrze STU, gdzie nagrywali płytę Izabeli Trojanowskiej. Jan Borysewicz, będąc jeszcze w Budce, skomponował "Obejdzie się bez łez" i "Nie wierz nigdy kobiecie".

 3. Czesław Niemen- to jeden z najważniejszych i najwybitniejszych twórców muzyki w Polsce. Po odejściu w 1967 roku z bigbeatowego zespołu Niebiesko-Czarni, występował jako solista. Kierował także własnymi grupami: Akwarele, Niemen-Enigmatic oraz Grupa Niemen.

 4. Perfect - powstał w 1977 roku, w Warszawie. Początkowy skład to perkusista Wojciech Morawski (wcześniej między innymi Breakout), basista Zdzisław Zawadzki (też eks-Breakout), wokalistki: Basia Trzetrzelewska i Ewa Konarzewska oraz keyboardzista Paweł Tabaka. Wkrótce dołączył śpiewający gitarzysta Zbigniew Hołdys.

 5. Marek Grechuta -należy do grona najwybitniejszych polskich artystów XX wieku – jest wokalistą, pianistą, kompozytorem i aranżerem, poetą, a także malarzem.

 6. Kasia Kowalska -śpiewać zaczynała w kościele, potem na szkolnych akademiach, następnie przyszedł czas na kluby, małe sceny, jeździła na festiwal do Jarocina. Gościnnie śpiewała - między innymi - na płytach zespołów Fatum, Piersi i Genocide. Występowała z warszawską formacją Human.

 7. Hey -powstał w czerwcu 1992 roku. Trzy miesiące później został laureatem II nagrody punk-rockowego festiwalu w Jarocinie. Po tym sukcesie zespołem zainteresowała się Katarzyna Kanclerz, która jako pierwszy manager Hey'a, umożliwiła nagranie profesjonalnej płyty - "Fire" (1993).

 8. Kult-Polski zespół grający rocka alternatywnego i post punk z elementami new wave. Występują w składzie – Kazimierz „Kazik” Staszewski (wokal, saksofon), Piotr Morawiec (gitara), Janusz Grudziński (instrumenty klawiszowe, gitara, wiolonczela, wibrafon), Ireneusz Wereński (gitara basowa), Tomasz Goehs (perkusja), Janusz Zdunek (trąbka), Tomasz Glazik (saksofon tenorowy), Wojciech Jabłoński (gitara) oraz Jarosław Ważny (puzon).

 9. O.N.A- główną postacią gdańskiej formacji jest obdarzona intrygującą barwą głosu, wielkimi możliwościami interpretacyjnymi oraz nieposkromionym temperamentem - Agnieszka Chylińska.

 10. WILKI-Jeden z fenomenów polskiej sceny muzycznej początku lat 90. Formacja została założona przez wokalistę - Roberta Gawlińskiego (eks-Madame, Made in Poland i Opera) w 1990 roku. W jej pierwszym składzie znaleźli się: R. Gawliński, W. Bruślik, R. Ochnio i P. Szkudelski. Rok później Gawliński zdecydował się na zmianę składu. Obecnie zespół tworzą - Robert Gawliński, Marcin Ciempel, Mikis Cupas, Marcin Szyszk.

10 filmów, które KONIECZNIE trzeba obejrzeć

 1. Lincoln”(2012)- to kino monumentalne. Wszystko w tym filmie aż krzyczy "Oscary! Oscary! Oscary!". Począwszy od perfekcyjnych zdjęć Janusza Kamińskiego, przez dopracowane w każdym szczególe kostiumy i scenografię, po pieczołowitą rekonstrukcję zdarzeń historycznych, które po raz pierwszy od 150 lat nabierają życia.

 2. Życie Pi”(2012)- są tu momenty nieskrępowanej, wizualnej poezji: krystalicznie czysta tafla oceanu zlewająca się z nieboskłonem, blask meduz rozjaśniających czarną jak smoła toń, legion surykatek zgromadzonych wokół oczka wodnego pośrodku olbrzymiej dżungli, łódka rozcinająca wzburzone, sztormowe fale. Wydaje się wręcz, że formalne szaleństwa twórców są sednem całej opowieści – pamiętajcie, żeby zabrać z kina szczękę, będzie w okolicach butów.

 3. Poradnik Pozytywnego Myślenia”(2012)-ten film przypomina nam, że miłość to wiele odcieni i trzeba poznać niejeden, żeby poczuć się w tym stanie szczęśliwym i spełnionym. Film Davida O. Russella konfrontuje mroczne emocje związane z zakochaniem z tymi bezwarunkowymi, czyniącymi nas lepszymi ludźmi. Reżyser osiągnął w ten sposób znakomity efekt - pozornie snując prostą opowieść, gra na wrażliwości.

 4. Les Miserables.Nędznicy”(2012)- kluczem do sukcesu okazała się wystawna oprawa wizualna. Hooper postawił na piękne, zrobione z rozmachem scenografie, które wspaniale oddają popularne wyobrażenia o XIX-wiecznej Francji. Imponuje również dopracowanie kostiumów i charakteryzacja, w szczególności postaci Fantine (granej przez Anne Hathaway), Valjeana (Hugh Jackman) i Cosette (Amanda Seyfried).

 5. Operacja Argo”(2012)- scenarzysta Chris Terrio skonstruował fabułę "Operacji Argo" na wzór kina spod znaku heist movie. Najpierw mamy więc dokładne planowanie akcji, potem zbieranie zespołu, a na końcu wielki skok. Aktorsko najlepiej prezentuje się druga część, gdy ekran zawłaszczają dla siebie jowialny John Goodman jako Chambers oraz Alan Arkin w roli hollywoodzkiego producenta Lestera Siegela.

 6. Skyfall”(2012)- śpiewająca tytułową piosenkę Adele nie kłamie: niebo wali się Bondowi na głowę. Najpierw rażony kulą agent zostaje uznany za zmarłego, potem zapuszcza zarost i sięga po flaszkę, wreszcie powraca do służby, aby pomóc osaczonej przez nieznanych napastników M. Koniec końców, staje do walki z przeciwnikiem, którego pech do fryzjerów równy jest tylko wrogości. I choć tradycyjnie pomogą mu zimna krew i gorące kobiety, nie jest to bohater, którego znamy z poprzedniego filmu. Nie ma w nim śladu wspomnień po ukochanej Vesper, nie ma wściekłości, melancholii.

 7. Hobbit: Niezwykła Podróż”(2012)- Jackson wciąż jest mistrzem w kręceniu filmowych eposów o lojalności, honorze i odwadze. Nadal potrafi zgrabnie połączyć ze sobą baśń, wystawne widowisko oraz intymne sceny dialogowe. Od czasu "Powrotu króla" Nowozelandczyka nie dotknęła również martwica mózgu, jeśli chodzi o dobór aktorów. Grający Bilbo Martin Freeman idealnie nadaje się na prowincjonalnego poczciwinę, który zdobywa się na czyny godne herosów kina akcji.

 8. Django”(2012)- z jednej strony pastisz, z drugiej – hołd dla gatunku. Obydwa światy spotykają się w "Django" na  podobnych zasadach co w poprzednich filmach Tarantino. Ich zderzenie widać w niepodrabialnej inscenizacji, słychać w ostrych jak brzytwa dialogach, czuć w rytmie poszczególnych ujęć i scen. "Django" udowadnia jednak, że konwencja westernu nie jest tak elastyczna jak gatunek kina wojennego, samurajskiego czy blaxploitation i że o wiele trudniej uwolnić ją od balastu nostalgii.

 9. Hitchcock”(2012)- czy Alfred Hitchcock mógł przypuszczać, że kilka dekad po realizacji kontrowersyjnej "Psychozy" nowe pokolenia twórców i aktorów będą na dużym ekranie wracać na plan tego arcydzieła? Prawdopodobnie nie był tak próżny i bezkrytyczny, by spodziewać się filmu o swoim filmie. Tymczasem stało się! W ciele Anthony'ego Hopkinsa Hitchcock przypomina, szczególnie tej młodszej widowni, jak to się kiedyś thrillery kręciło i czym była prawdziwa sława.

 10. Drogówka”(2013)- najnowszy film Smarzowskiego potwierdza, że jest on jednym z najlepszych kinowych rzemieślników w kraju. Ogląda się to świetnie, a montażowy kolaż standardowych ujęć i materiałów kręconych telefonami komórkowymi czy kamerami przemysłowymi faktycznie robi wrażenie. Przy okazji jednak obnażona zostaje nie ta prawda, którą chciałby napiętnować reżyser.

Justyna Tulska

Wiedza Bezużyteczna

Król Władysław Łokietek miał około 140 cm wzrostu.

Jeśli rudy pomaluje włosy czarną farbą to zafarbuje je na zielono.W stanie Alabama (USA) zabroniona jest gra w domino w niedzielę.

W Tanzanii istnieje limit długości włosów- max 36 cm.Każdy kalendarz w telefonie kończy się 31 grudnia 2099 roku.

Notes Marii Skłodowskiej Curie z końca XIX wieku wciąż jest zbyt radioaktywny żeby go trzymać w ręku.Co 5 osoba w wieku 50 lat ma facebook’a.Na Ukrainie skala ocen wynosi od 1 do 12. 1 jest najgorsza, 12 jest najlepsza.

Na świecie żyje tylko 2% ludzi o zielonych oczach.Co trzecia osoba zaczynająca żuć miętową gumę, kicha.


Ewelina Żebrowska, Natalia Kochanowicz


Gimnazjalisto co dalej???

Oferta szkół ponadgimzjalnych na rok szkolny 2013/2014OSTROŁĘKA:

Licea:


I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Józefa Bema

Kierunki kształcenia:

Matematyczno – informatyczna

Matematyczno - ekonomiczna

Biologiczno – medyczna

Biologiczno – chemiczna

Humanistyczno – medialna

Społeczno – prawna

II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida

Kierunki kształcenia :

Matematyczno-fizyczna z informatyką

Humanistyczna

Biologiczno-chemiczna z promocją zdrowia

Matematyczna z biologią i chemią

Matematyczna z językiem angielskim i fizyką

Matematyczna z geografią i informatyką

Język Niemiecki, historia i WOSIII Liceum Ogolnokształcące im. Unii Europejskiej

Kierunki kształcenia :

Matematyczno – informatyczna

Menedżerska

Grafiki komputerowej

Europejska

Medyczna


Ekologiczna

Turystyczna

Dziennikarska

PolicyjnaII Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Toniego Halika

Kierunki kształcenia:

Humanistyczna

Wojskowo- policyjna

Ekonomiczno – prawna

Promocja zdrowia i ratownictwo medyczne

Dziennikarsko- językowa

Technika:

Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Józefa Psarskiego

Kierunki kształcenia:

Technik elektronik

Technik elektryk

Technik energetyk

Technik geodeta

Technik informatyk

Technik logistyk

Technik mechanik

Technik pojazdów samochodowych

Technik mechatronik

Technik spedytor

Technik teleinformatykZespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Pułku Ułanów Zasławskich

Kierunki kształcenia:

Technik budownictwa

Technik handlowiec

Technik usług fryzjerskich

Technik informatyk – profil wojskowy

Technik mechanik- profil wojskowy

Technik weterynarii

Technik urządzeń sanitarnych

Technik drogownictwa

Technik organizacji reklamy

Technik ochrony środowiska

Technik gazownictwa

Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej

Technik technologii drewnaZespół Szkół Zawodowych nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Kierunki kształcenia:

Technik agrobiznesu

Technik architektury krajobrazu

Technik ekonomista

Technik handlowiec

Technik procesów drukowania

Technik turystyki wiejskiej

Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika

Kietunki kształcenia:

Technik ekonomista

Technik handlowiec

Technik technologii odzieży

Technik żywienia i usług gastronomicznych

Technik hotelarstwa

Technik obsługi turystycznej

Zawodówki:Zespół Szkół Zawodowych nr 1 im. Józefa Psarskiego

Kierunki kształcenia:

Elektromechanik pojazdów samochodowych

Elektryk

Mechanik pojazdów samochodowychZespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Pułku Ułanów Zasławskich

Kierunki kształcenia:

Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Monter sieci,instatalcji i urządzeń sanitarnych

Sprzedawca

Fryzjer

CukiernikKucharz

Piekarz


Lakiernik

Blacharz samochodowy

Mechanik pojazdów samochodowych

Elektryk


Rolnik

Stolarz


Monter konstrukcji budowlanych

Dekarz


Zespół Szkół Zawodowych nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Kierunki kształcenia:

SprzedawcaZespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika

Kierunki kształcenia:

Kucharz

MAKÓW MAZOWIECKI


I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie Skłodowskiej

Rodzaje klas:

Politechniczna

Medyczna

Językowa – prawnicza

Uniwersytecka

Wojskowo- technicznaZespół Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej

(brak danych)


Katarzyna Borucka, Katarzyna Budna, Wiktoria Piotrowska


Choinka 2013

W czwartek 24.01.2013r w godz. 16.00-21.00 w naszym gimnazjum odbyła się choinka szkolna. Podczas dyskoteki uczniowie świetnie się bawili. Jak co roku o nasze bezpieczeństwo zadbali nasi nauczyciele oraz rodzice. Zabawy i śmiechu było bez liku, każdy tańczył tak jak potrafił. Podczas choinki około godz.18.00 odbył się poczęstunek uczniów jak i naszych opiekunów. Po mimo drobnych usterek sprzętu wszyscy świetnie się bawili. Dla wszystkich to był mile spędzony czas. :)

Justyna Klik i Karolina Świder


Walentynki

Zgodnie z tradycją 14 lutego w naszej szkole obchodzony jest Dzień Zakochanych. Tego dnia o godzinie 9.50 cała społeczność szkolna spotkała się na małej sali gimnastycznej. Klasa II z wychowawczynią p. Moniką Dembińską przygotowała świetny ,,Poranek Walentynkowy". Uczniowie tej klasy recytowali wiersze o miłości, natomiast pozostali uczestnicy spotkania wspólnie z organizatorami śpiewali miłosne hity. Zabawa była wspaniała, nikt nie mógł się nudzić. Każdy znalazł jakiś przebój dla siebie. Było gwarno i wesoło . Bawiliśmy się doskonale.Horoskop

Koziorożec

Bardzo dobry okres na realizację twoich zamierzeń. Nie bój się, że twoi znajomi będą pukać się w czoło, gdy zobaczą co wyprawiasz. Miej pewność, że zwycięstwo będzie po twojej stronie. Niedowiarkom udowodnisz, że liczy się odwaga i wiara w siebie. Będziesz podziwiana. Ktoś pragnie się z tobą umówić na randkę. Nie zawracaj sobie głowy, gdyż ten związek nie ma sensu. Najbliższy czas będzie obfitował w wiele kuszących propozycji. Prywatki, imprezy, spacery we dwoje. Zastanów się jednak czy podołasz obowiązkom towarzyskim i obowiązkom szkolnym. Ostatnia chwila aby poprawić średnią twoich ocen więc zdecyduj czy cały wolny czas warto poświęcić na zabawę? Zbliża się gorący okres w sferze twoich uczuć. Postaraj się jednak chłodno oceniać sytuację. Strasznie wiele spraw cię ostatnio absorbuje. Brakuje ci czasu dla rodziny, przyjaciół, a nawet na własne przyjemności.


Wodnik


Podjęłaś kilka nieprzemyślanych do końca decyzji i teraz zbierasz tego plony. Twoja sytuacja jest nieciekawa. Musisz włożyć wiele wysiłku, aby doprowadzić do pomyślnego rozwiązania sprawy. Jeśli wykażesz trochę inicjatywy wszystko zakończy się pozytywnie. W najbliższych dniach ktoś powie ci kilka ciepłych i miłych słów. Przyjmij te słowa z pokorą, gdyż ta osoba może ci pomóc w twoich kłopotach. Nadchodzące dni wycisną piętno na twojej psychice. Bardzo wiele się zmieni. Będziesz kierowała się emocjami, a to nie jest najlepszy doradca. Niewiele twoich planów doczeka się realizacji, gdyż nie będziesz umiała zapanować nad wydarzeniami, które odbywać się będą niejako poza tobą. Czeka cię bardzo burzliwe spotkanie z osobą, dla której twoje serce bije mocniej niż zwykle.

Ryby


Nadchodzące dni będą dla ciebie bardzo nerwowe. Twoje kłopoty z koncentracją odbiją się na twoich zamierzeniach i planach. Nic nie rób na siłę. Odpocznij, zapomnij o nieudanych poczynaniach, a zaraz potem wszystko pójdzie jak najlepiej. Nie podpalaj się gdy ktoś zaproponuje ci z pozoru kokosowy interes. Lepiej trzy razy zastanowić się nad efektami niż potem żałować podjętej decyzji. Uwaga! Zbliża się wielka miłość. Najbliższe tygodnie miną na drobnych przyjemnościach. Jednak nie będziesz mogła uznać tego okresu za udany. Masz kilka zadawnionych spraw do wykonania, ale odsuwasz je od siebie jak najdalej. Cały czas o nich myślisz i psują ci one nastrój. Jeśli nie załatwisz wszystkich tych spraw w najbliższym czasie później może być to niemożliwe. Koniecznie rozmów się z twoją sympatią. Działanie na dwa fronty wcale nie przynosi ci chluby.

Baran


Będziesz miała więcej zajęć i obowiązków niż planujesz. Tak więc to co masz zrobić jutro zrób dziś, gdyż potem będziesz odczuwała brak czasu. W nadchodzących dniach będzie ci sprzyjało szczęście postaraj się to wykorzystać, ale nie znaczy to, abyś uprawiała hazard. To prawda, że twoje serce bije szybciej na widok pewnej osoby, jednak daj sobie spokój. Ta osoba myśli zupełnie o kimś innym. Czasami zachowujesz się tak, jakby wyszło z ciebie powietrze. Przestałaś mieć ochotę na cokolwiek. Zachowujesz się tak jakby cały świat się zawalił. To prawda masz kłopoty, ale to wcale nie znaczy, że musisz się załamywać. Zwierz się ze swoich problemów przyjaciołom. Z całą pewnością pomogą ci. Twoje uczucia w stosunku do osoby, o której jeszcze tak niedawno wypowiadałaś się bezkrytycznie powoli, ale systematycznie opadają. Mimo, że wydaje ci się, że wszystko sprzysięgło się przeciw tobie, najbliższy czas odmieni co złe na dobre.

Byk


W najbliższym czasie czeka cię wiele zaskakujących sytuacji. Niespodziewanie zostaniesz zaproszona na spotkanie przez kogoś o kim nawet nie miałeś odwagi myśleć. Nie obiecuj sobie po tym spotkaniu zbyt wiele, gdyż najprawdopodobniej ktoś chce wykorzystać cię do własnych celów. Zwróć uwagę na zachowanie twoich rodziców. Dojrzeli już do tego, aby dać ci więcej swobody, jednak nie mogą się na to zdecydować. Daj im jakiś pozytywny impuls. Musisz odnaleźć samą siebie, gdyż zbytnio ulegasz wpływom innych ludzi. Nie zawsze jest to wpływ korzystny, więc zazwyczaj wynikają z tego kłopoty. Masz szansę, aby kłopoty te nie wzmagały i nie powodowały całkowitej utraty kontroli nad własnym postępowaniem. W twoim najbliższym otoczeniu jest ktoś kto chciałby ci pomóc, ale ty mu na to nie pozwalasz. Może jednak warto usłyszeć kilka cierpkich słów, a potem poczuć jak ktoś cię przytula?

Bliźnięta


Wysłuchaj opinii osób zainteresowanych, ale kieruj się przede wszystkim własną intuicją. Nie przegap szczęścia, które jest bardzo blisko ciebie. Twoja najbliższa rodzina ma do ciebie pretensję, że ich olewasz. Mają trochę racji, postaraj się więc dać im nieco twojego serca. Z całą pewnością opłaci ci się to już niebawem. Swoim zachowaniem wywołujesz ogromne zamieszanie. W najbliższym czasie możesz spodziewać się wielu zmian dotyczących bezpośrednio ciebie. Musisz powstrzymywać nerwy na wodzy. To prawda, że zachowanie niektórych twoich znajomych wyprowadza nie tylko ciebie z równowagi, ale bierz to na spokój, a zwyciężysz. Twoja rodzina martwi się o ciebie. Wyjaśnij im, że zupełnie niepotrzebnie. Powiedz twojej sympatii czy myślisz o nim poważnie. Krótko i konkretnie - tak lub nie. Wszystko układałoby się dobrze, gdybyś potrafiła iść na kompromisy.

Rak


Musisz odnaleźć samą siebie, gdyż zbytnio ulegasz wpływom innych ludzi. Nie zawsze jest to wpływ korzystny, więc zazwyczaj wynikają z tego kłopoty. Masz szansę, aby kłopoty te nie wzmagały i nie powodowały całkowitej utraty kontroli nad własnym postępowaniem. W twoim najbliższym otoczeniu jest ktoś, kto chciałby ci pomóc, ale ty mu na to nie pozwalasz. Może jednak warto usłyszeć kilka cierpkich słów, a potem poczuć jak ktoś cię przytula? Nie daj się przytłoczyć przez chandrę, bo ta zabiera ci radość życia! Walcz z nią, uśmiechaj się mimo, że nie jest ci do śmiechu. Zrób coś głupiego i bez sensu. Zobaczysz, że niebawem twój podły nastrój odejdzie, a w twojej głowie wreszcie pojawi się wiosna. Ktoś ci zagraża, ale bez problemu sobie z nim poradzisz. Wystarczy kilka ostrych słów i po kłopocie.

Lew


Zachowujesz się tak, jakbyś wszystkim chciała powiedzieć, że ci wszystko wisi. Osiągasz swój cel, ale w związku z tym coraz więcej osób przestaje cię traktować poważnie. Nie denerwuj się, gdy zostaniesz odrzucona przez grupę twoich znajomych, a raczej zastanów się na własnym zachowaniem. Twoje serce bije szybciej na widok pewnej osoby, jednak osoba ta wcale cię nie zauważa. Raczej zmień obiekt swych westchnień. Bardzo nie lubisz jak ktoś ocenia twoje zachowanie. Tymczasem ty zachowujesz się delikatnie mówiąc mało poprawnie. Co gorsza to właśnie ty oceniasz innych uważając przy tym, że wszystko wiesz najlepiej. Jeśli nie przystopujesz już niebawem zwali się na twoją głowę mnóstwo kłopotów. Twoja sympatia zaczyna wątpić w to czy ją kochasz. Czy naprawdę tak trudno wypowiedzieć to magiczne słowo?

Panna


W najbliższym czasie czeka cię niespodziewane spotkanie z osobą, o której dawno zapomniałaś. Zaskoczenie będzie tym większe, że osoba ta jest już zupełnie innym człowiekiem niż ten ktoś kogo pamiętasz z dawnych lat. Nie będziesz mogła się pozbyć myśli o ponownym spotkaniu z tą osobą. Zaczniesz wierzyć w przeznaczenie. Masz ogromne szanse na bliskie odnowienie znajomości. Potrzebujesz trochę odpoczynku. Wybierz się na wycieczkę z przyjaciółmi i ochłoń z emocji jakie były twoim udziałem w ciągu ostatnich dni. Chwilę spokoju postaraj się wykorzystać na ułożenie wszystkich nie ułożonych dotąd spraw. Ktoś przyjdzie do ciebie po poradę. Chociaż pytanie wyda ci się mało poważne postaraj się pomóc człowiekowi. W sprawach sercowych nic nie zmieni się na lepsze. Szykuje się balanga na jakiej dawno nie byłeś. Zabawa będzie świetna do chwili gdy nie zaczniesz pić alkoholu. Później twoje zachowanie będzie przypominać komedię. Jeśli więc chcesz uniknąć śmieszności nie popisuj się.

Waga


Twoim życiem kierują emocje. Tymczasem w najbliższym okresie potrzebujesz spokoju i rozważnego myślenia. Twój przyjaciel wie o tym i stara ci się pomóc, ale ty reagujesz nerwami. Najlepszym lekarstwem na chandrę jest cisza, spokój i praca. Zajmij się czymś co sprawia ci wiele radości, a niebawem zapomnisz o kłopotach. Nie zapominaj jednak o codziennych obowiązkach, gdyż mimo wszystko życie toczy się dalej. W ostatnim czasie zatraciłaś gdzieś swoją romantyczną duszę. Tymczasem właśnie to było jednym z twoich atutów. Zbyt trzeźwo patrzysz na świat. W twoim postępowaniu brakuje odrobiny szaleństwa. Za dużą wagę przywiązujesz do rzeczy materialnych. Klips czy inna błyskotka nie jest warta takich poświęceń

Skorpion

Raz na wozie, raz pod wozem - tak w największym skrócie można by opisać to co cię czeka. Nie przejmuj się niepowodzeniami, lecz zrób wszystko, aby zamienić je w sukces. Masz duże możliwości, ale trochę brak ci wiary w siebie. Czeka cię miła niespodzianka ze strony twojej najbliższej rodziny. Zwróć uwagę na sympatię, która jakby zaczynała tracić dla ciebie serce. Sama nie wiesz czego chcesz. Raz zachowujesz się jak człowiek godny poważania, a zaraz potem jak małe dziecko. Musisz się zdecydować co chcesz osiągnąć. Łapanie kilku srok za ogon nie jest dobrym rozwiązaniem. Twoi rodzice marzą o zbliżeniu się do twoich problemów. Daj im tą satysfakcję. Zobaczysz, że niebawem wasze stosunki unormują się, a ty wyjdziesz na tym najlepiej. W miłości bez rewelacji i nie oczekuj niczego nadzwyczajnego. Znajomi mówią o tobie poza twoimi plecami. Czasami są to słowa uznania, ale częściej krytykują twoje postępowanie.


Strzelec


Masz duże możliwości, ale trochę brak ci wiary w siebie. Czeka cię miła niespodzianka ze strony twojej najbliższej rodziny. Zwróć uwagę na sympatię, która jakby zaczynała tracić dla ciebie serce. Marzysz, marzysz, marzysz i nic z tych marzeń nie wynika. Przestań rozczulać się nad sobą i uwierz w siebie. Wcale nie jesteś gorsza od innych. Przecież wiesz, że do odważnych świat należy. Masz dobry okres, więc zbierz w sobie całą odwagę i zacznij zmagać się z życiem. Wbrew temu co myślisz o sobie jesteś osobą na którą wielu zwraca uwagę. Zrób choć mały gest w kierunku jednej z nich, a nie będziesz samotny! Twoim życiem kierują emocje. Tymczasem w najbliższym okresie potrzebujesz spokoju i rozważnego myślenia. Twój przyjaciel wie o tym i stara ci się pomóc, ale ty reagujesz nerwami.

Natalia, Ewelina


Łamigłówki dla mądrej główki!!!

Podział na dwie części”

Dwa niedźwiadki znalazły składzik z miodem. Był w nim 8-litrowy słój pełen miodu i dwa słoje puste: 5-litrowy oraz 3-litrowy.

Jak, korzystając tylko z tych słoi, podzielić równo miód?


(Odpowiedzi szukajcie w następnym numerze gazetki PULS)

W.K.


Śmiechu warte!!!

Jak nazywa się ręcznik, który mamy pod ręką?

Podręcznik.

***


Blondynce dzwoni telefon w torebce.

Szuka, szuka, aż w końcu zrezygnowana mówi

- No tak, pewnie zgubiłam.

***


Przychodzi garbaty do lekarza, a lekarz pyta:

- A co się pan tak skrada?

***

Jak się nazywa żarówka w ciąży?Ciężarówka.

***


Co robi blondynka z zamkniętymi oczami przed lustrem?

Patrzy jak śpi.

***

Co robi detektyw podczas czytania książki? Śledzi tekst.Co robi Jan Kochanowski na siłowni?

Trenuje.


***

Lecą trzy samoloty: jeden w lewo, drugi w prawo, a trzeci za nimi.

***

Jadą dwa samochody. Jeden skręca, drugi też zielony.

***

Co mówi blondynka, która została skazana na 150 lat więzienia?Dobrze, że nie na dożywocie.

***


Powiedz mi coś budującego.

Cegła.


***

Czemu blondynka wychodząc na dwór nic nie mówi?

Nie chce rzucać słow na wiatr.

***


Żeby śmiały się pisanki,
uśmiechały się baranki,
mokry śmigus zraszał skronie,
dużo szczęścia sypiąc w dłonie.

Weronika Dworecka

Redaktor naczelny: Aleksandra Stepnowska

Zespół redakcyjny: Justyna Klik, Karolina Świder, Julia Nowak, Ewelina Żebrowska, Natalia Kochanowicz, Kasia Budna, Kasia Borucka, Wiktoria Piotrowska, Justyna Tulska, Weronika Dworecka, Aleksandra Stepnowska, Rafał Borucki, Paula Wierzbowska

Oprawa komputerowa: Justyna Tulska, Weronika Dworecka, Aleksandra Stepnowska

Opiekunowie: mgr Wiesława Koterwas

©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna