Wspaniałe Zabytki w Cieniu Tulipanów! Benelux 10 dni (autokar)Pobieranie 20.13 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar20.13 Kb.Wspaniałe Zabytki w Cieniu Tulipanów!

BENELUX

10 dni

(autokar)

T


rzy małe wielkie kraje – oto definicja Beneluksu. Fascynujące miasta, wspaniałe zabytki, wielkie muzea i galerie, ciekawa architektura, interesujące zjawiska przyrodnicze. Flandria czy raczej Hrabstwo Flandrii to bardzo ważne miejsce w historii Europy. To tu powstały pierwsze nowoczesne ośrodki miejskie, tu ustalano pierwsze ustawodawstwo miejskie, tu zrodził się nowoczesny handel i giełda towarowa. Tu tworzyli sławni artyści jak Rembrand, Vermer, Rubens, Van Gogh. Czy to nie wystarczające przesłanki by odwiedzić te kraje? Jeśli nie, to dodajmy kolejne elementy tj.: stolica Unii Europejskiej, kanały żeglowne Amsterdamu, poldery wydarte morzu, znane na całym świecie wystawy kwiatowe tulipanów i hiacyntów, słynne sery holenderskie czy niemniej znane belgijskie piwa. Zapraszamy na niezapomnianą podróż po pięknej krainie historycznych Niderlandów!
1 dzień WARSZAWA ŚWIECKO

11:00 Zbiórka przed Pałacem Kultury - parking przed Kinoteką (od strony Al. Jerozolimskich).

11:15 Odjazd autokaru w kierunku Świecka. *Możliwość wsiadania (Stryków, Poznań).

Przyjazd do hotelu w pobliżu granicy polsko-niemieckiej, zakwaterowanie.


2 dzień ŚWIECKO MORZE WATTOWE HARLINGEN

(śniadanie) Przejazd do Holandii. Zobaczymy dziwne przyrodnicze zjawisko nad Morzem Wattowym (płytki morski obszar wodno-błotny - dziś rezerwat biosfery, wpisany na listę UNESCO), przejazd drogą nadmorską przez osiedle przymorskie (mały port) - przy ładnej pogodzie spacer po osuchach Morza Wattowego. Nocleg w okolicach Harlingen.

3 dzień HARLINGEN ALKMAAR AMSTERDAM

(śniadanie) Po śniadaniu przejazd 32 km tamą Afsluitdijk (oddzielającą Morze Północne od słodkowodnego zbiornika Jsselmer) w kierunku Alkmaar. Wizyta na Rynku Serowym (targi sera odbywają się tu od przełomy XVI/XVII w. - w piątki) – możliwość zakupów znanych specjałów holenderskich!, Waga Miejska (serowa), Stare Miasto i kościół Św. Laurenta z 2 zabytkowymi organami. Przejazd do Amsterdamu. Zwiedzanie m.in.: Plac Dam i Pałac Królewski, gotycki Nowy Kościół, pałacowy Dworzec Główny, Nowy Rynek i Waga, kwartał uniwersytecki, futurystyczny Nemo, dzielnica czerwonych latarni, przejażdżka łodzią po kanałach wodnych wśród kupieckich kamieniczek, rezydencji i pływających mieszkalnych łajb.

4 dzień AMSTERDAM KEUKENHOF HAGA

(śniadanie) Wyjazd na zwiedzanie miasta. Rijsk Muzeum (malarstwo holenderskie) lub Muzeum Van Gogha (zbiór obrazów zgromadzonych przez jego brata Theo). Wyjazd do Keukenhof – zwiedzanie słynnej wystawy kwiatowej! (to największy w świecie kwitnący ogród roślin cebulowych - 7 mln tulipanów, hiacyntów, narcyzów do obejrzenia tylko wiosną! – *tylko w terminie kwietniowo/majowym). Przejazd do Hagi. Zwiedzanie Binnenhof – zespół historycznych budynków obecnie polityczne centrum Holandii, Pałac Pokoju (siedziba Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości), Biały Ratusz, Rezydencja Króla, Galeria Obrazów Mauritshuis (m.in.: Dziewczyna z Perłą Vermeera, czy Lekcja Anatomii Rembrandta). Nocleg w hotelu.

5 dzień HAGA BREDA ANTWERPIA

(śniadanie) Wyjazd do Bredy - miasto mocno związane z Polską. Przechadzka przez Stary Rynek, widok na zamek miejski, wizyta na cmentarzu Polskich Żołnierzy Generała Maczka. Przejazd do Antwerpii. Zwiedzanie miasta: Katedra Kolejowa, Rubenshuis (Dom Rubensa – pracownia, galeria i stary ogród), główny deptak Mair, olbrzymia gotycka katedra NMP (jedna z największych świątyń w świecie zawierająca 4 obrazy Rubensa), piękny Rynek Główny i renesansowy Ratusz, średniowieczna Twierdza Steen nad Skaldą, Ew. kościół Św. Pawła.

6 dzień ANTWERPIA BRUGIA GANDAWA BRUKSELA

(śniadanie) Przejazd do pięknej średniowiecznej Brugii (miasta wpisanego na listę UNESCO), zwiedzanie - Plac Burg i Plac Markt, następnie wieża Belfort i hale targowe, wspaniały gotycki ratusz, Bazylika Św. Krwi, katedra Św. Salwatora z XIII w., przejdziemy wzdłuż żeglownych kanałów miasta do kościoła NMP z jedynym dziełem Michała Anioła poza Italią, ew. Muzeum szpitalne Św. Jana, czas wolny. Po południu przejazd do niemniej znanej i pięknej Gandawy - katedra Św. Bawona i zamek Hrabiów Flandrii, dzwonnica Belfort z XIV w., domy cechowe i magazyny portowe, monumentalna twierdza Gravensteen. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Brukseli.

7 dzień BRUKSELA

(śniadanie) Zwiedzanie Brukseli m.in.: zobaczymy najbardziej znaną wizytówkę Brukseli - Atomium, następnie Pałac Królewski i Muzeum Historyczne z kilkoma polonikami, Grand Place (uznawany za najpiękniejszy historyczny rynek miejski w Europie), pasaż Św. Huberta, Manneken Pis, monumentalna katedra Św. Michała i Goduli, przejazd przez dzielnicę Unii Europejskiej, wizyta w ogrodach Królewskich (*tylko w terminie kwietniowo/majowym), ew. bazylika du Sacre Coeur, czas wolny w Brukseli na zakupy i degustację lokalnego piwa!

8 dzień BRUKSELA TOURNAI MONS NAMUR

(śniadanie) Wyjazd do Tournainajstarszego miaste belgii,miasta z doskonale zachowanym Starym Miastem i zabytkami wpisanymi na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, m.in. piękna w swej surowości romańsko-gotycka katedra Notre-Dame z XIIw i najstarszy w Belgii Belfort. Po drodze krótki postój w Mons z rozległym Rynkiem Głównym i XVw- kolegiatą Św. Waldetrudy z b. ciekawym wyposażeniem, następnie przyjazd do niewielkiego Nivelles gdzie góruje potężna romańska forteca sakralna św. Gertrudy). Nocleg w hotelu w okolicach Namur.

9 dzień NAMUR ARDENE LUXEMBURG KOBLENZJA

(śniadanie) Wizyta w baśniowej krainie jaskiń krasowych w Ardenach. Zwiedzanie Grottes du Han (jaskinia pochodzenia krasowego), następnie przejazd w kierunku Luksemburga. Zwiedzanie stolicy Wielkiego Księstwa m.in.: skała de Bock (będącą zalążkiem miasta), Pałac Wielkich Książąt, Place d'Armes, Katedra Notre Dame w Luksemburgu i cudowna figurka, słynny most Adolphe, pozostałości Twierdzy Luksemburg (niegdyś najlepiej strzeżonego miasta Europy), rzut oka na dolinę rzeki Alzette i Petrusse. Na koniec przejazd luksemburską drogą krajową mijając małe miejscowości, krótki postój w malowniczo położonym Vianden, nad którym góruje potężne zamczysko, nocleg w Niemczech okolicach Koblencji.

10 dzień KOBLENCJA WARSZAWA

(śniadanie) Wyjazd autokarem w kierunku Warszawy przez przejście graniczne w Świecku.

Przyjazd autokaru przed Pałac Kultury (późnym wieczorem) - parking przed Kinoteką (od strony Al. Jerozolimskich).UWAGI

Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie. Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych, z łazienkami. Na początku wycieczki należy przekazać dewizową część ceny wycieczki w kwocie 130 EUR + 20 EUR* (*w terminie kwietniowo majowym). Brakujące kolacje można zorganizować na miejscu, za pośrednictwem pilota – koszt ok. 15 EUR za jeden posiłek.O wyborze miejsc w autokarze decyduje kolejność zgłoszeń - wybór miejsc w autokarze przy wpłacie zaliczki!

TERMIN IMPREZY CENA

27.04 – 06.05.2016 2 490 PLN

07.09 – 16.09.2016 2 490 PLN

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 900 PLN©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna