Wydawnictwo ae nagrodzone przez ministra edukacji narodowej I sportuPobieranie 5.29 Kb.
Data01.05.2016
Rozmiar5.29 Kb.
WYDAWNICTWO AE NAGRODZONE PRZEZ MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU
Prestiżowym wyróżnieniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu nagrodzono Wydawnictwo Akademii Ekonomicznej w Poznaniu za książkę "Matematyka wspomagająca zarządzanie" pod redakcją prof. Krzysztofa Piaseckiego. Nagrodę przyznano podczas IX Krajowych Targów Książki Akademickiej ATENA'2002., które odbyły się na początku listopada br.

Podręcznik przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów kierunku zarządzania. W sposób możliwie kompleksowy pozwala zapoznać się z formalnym aparatem matematycznym przydatnym w trakcie nauki przedmiotu. Przytaczane przykłady pokazują szeroką paletę różnorodnych możliwości zastosowań matematyki w zarządzaniu i ekonomii. Przykłady te zawierają treści ekonomiczne na tyle proste, że ich lektura nie przysporzy kłopotów początkującym adeptom wiedzy ekonomicznej. 2002, wyd. 4, 296 s., podręcznik,,Wyłożony w książce materiał obejmuje to, czego wymagają obowiązujące minima programowe, odzwierciedla równocześnie osobiste zainteresowania Autorów, którzy pewnym zagadnieniom poświęcili mniej, a innym więcej miejsca niż to się zazwyczaj spotyka w podręcznikach matematyki dla ekonomistów. Nieco odmienny od standardowego dobór materiału uważam za trafny. W szczególności akceptuję zwrócenie większej uwagi na matematykę dyskretną i szersze od zwykle spotykanego omówienie logiki, podstaw teorii mnogości oraz grafów, kosztem pewnego uszczuplenia wiadomości o rachunku różniczkowym i całkowym. Ta strukturalna zmiana została podyktowana chęcią doboru materiału najpotrzebniejszego studentom uczelni ekonomicznej, w szczególności studentom kierunku ,,zarządzanie".

Z recenzji wydawniczej profesora Zbigniewa Czerwińskiego" 

Ten sam podręcznik otrzymał I nagrodę w kategorii nauk ścisłych podczas VIII Wrocławskich Targów Książki Naukowej odbywających się 20-23 marca br., wygrywając konkurs na najtrafniejszą szatę edytorską.


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna