Wystawy Wystawa Poznańskie PremieryPobieranie 35.15 Kb.
Data02.05.2016
Rozmiar35.15 Kb.


Wystawy

1. Wystawa Poznańskie Premiery

Podczas targów MEBLE 2008, odbędzie się kolejna, 6 już edycja, wystawy Poznańskie Premiery. Ideą wystawy, jaka od początku przyświeca organizatorom, jest prezentacja nowości produktowych, mających swoją premierę na targach. Udział w wystawie zapowiedziało 15 firm


z sektora mebli tapicerowanych i skrzyniowych. Wśród uczestników znajdują się zarówno wystawcy targowi, jak i firmy, które pokazują swoje produkty tylko na Poznańskich Premierach.

Tegoroczna edycję wystawy wyróżni gra barw - nasycone kolory ścian i podłogi sprawią, że nie da się przejść obojętnie obok mebli na niej prezentowanych.

Wystawa, zaprojektowana przez Agnieszkę Morawiec Pracownia Projektowa Siedem, zajmie przestrzeń ponad 400 m2. Meble skrzyniowe prezentowane będą w formie pełnych aranżacji wnętrz mieszkalnych. Na wystawie zobaczyć będzie można między innymi: sypialnię SPA
w wybarwieniu czereśni miodowej firmy Woodways, najnowszą linię wzorniczą APART firmy KM Klose, wykonaną z orzecha oraz buku twardzielowego o wyrazistym rysunku drewna,
z podświetlanymi półkami orazkolekcje meblowe firm: Forte, MM Trading, a także komodę
z intarsją kwiatową firmy Profap. Z kolei meble tapicerowane reprezentowane będą przez firmy: HF Helvetia Furniture, Vero, Meblomak, Meble Gawin, NOTI, Lege Artis, Suszek Formy Niebywałe, Gala Collectione oraz Meblotap.

Najciekawsze eksponaty wystawy uhonorowane zostaną wyróżnieniami, które przyzna Grupa Polskich Kupców Meblowych


Organizatorzy: MTP, kwartalnik „Świat Mebli”

Patronat honorowy: Grupa Polskich Kupców Meblowych

Pawilon 5


2. Wystawa STREFA 7 PE-P

Wystawa Programu Edukacyjno –Projektowego (w skrócie PE-P) od sześciu lat towarzyszy targom MEBLE organizowanym przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Program jest prowadzony przez Katarzynę Laskowską z Wydziału Architektury i Wzornictwa, ASP z Poznania oraz jej asystentów: Aleksandrę Adamczyk, Przemysława Pstrokońskiego, Joannę Grocholewską-Brooks. Jego celem jest umożliwienie studentom nawiązania współpracy z przemysłem, otrzymania propozycji ze strony przedsiębiorstw, odbycia praktyk zawodowych i co najistotniejsze, przygotowuje do podjęcia pracy w charakterze projektanta bezpośrednio po zakończeniu studiów. W ramach programu studenci przechodzą przez pełen proces projektowy od idei projektu do etapu wdrożenia do produkcji.

Podczas siedmiu lat realizacji programu PE- P z firmami współpracowało 78 studentów Katedry Mebla ASP w Poznaniu. Przygotowali oni 108 niezależnych projektów, z których 24 zostało wykonanych w formie prototypów przez fabryki mebli, 2 projekty wdrożone do produkcji, wszystkie prezentowane były w ramach sześciu wystaw specjalnych PE-P na Targach Meble, Kuchnia, Biuro w Poznaniu.

Ubiegłoroczna współpraca zakończyła się wdrożeniem dwóch projektów do produkcji przez NOTI


i wyróżnieniem COMFEE w konkursie PROdeco 2007.

Program 7 PE-P realizowany jest we współpracy z partnerami : BRW, HETTICH, KRONOPLUS, SCHATTDECOR.Tegoroczna Wystawa STREFA 7 PE-P obejmie cztery niezależne grupy projektów, które przygotowane zostały z przeznaczeniem do produkcji seryjnej.

OUTLINE - strefa jadalni projekt: Ewa Skadłubowicz, Joanna Rypina współpraca:, Paweł Pernal, Paweł Grajkowski

OTOCZENIE PEŁNOSPRAWNE - system mebli do pomieszczeń kuchennych dla osób niepełnosprawnych ruchowo, dyplom magisterski Kuba Czyżewski.

LIMBE - siedzisko biurowe, współpraca z abc Formy Siedzenia,

dyplom magisterski Szymon Filoda.STARTER - taborety sztaplowane

ELEPHANT, JOY projekt grupowy: Paweł Pernal, Ewa Skadłubowicz, Paweł Grajkowski, Joanna Rypina, Kuba Czyżewski, Szymon Filoda.

STRONG - projekt Paweł Pernal
Organizatorzy wystawy:ASP, Schattdecor, BRW, Hettich, Kronoplus, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Patronat: Marszałek Województwa Wielkopolskiego

Hol północny ( przy ul. Bukowskiej)


3. koncept_08

wystawa wydziałów projektowych

Będzie to wystawa dość nietypowa, gdyż wiele projektów podziwiać będzie można wyłącznie


na filmie, którego projekcja będzie częścią składową wystawy. Taka forma prezentacji da możliwość oddania głosu również tym studentom- autorom projektów, którzy nie wykonali modelu, makiety czy też prototypu, a których prace zasłużyły na promocje poprzez wystawę koncept_08.

Celem wystawy i filmu koncept_08 jest promowanie studentów i młodych absolwentów szkół wyższych, którzy specjalizują się w projektowaniu. Ma ona być impulsem do tworzenia


i promowania projektów odpowiadających potrzebom odbiorców, a jednocześnie wybiegających
w przyszłość, kreatywnych i zaskakujących.

Zaproszenie do wzięcia udziału w wystawie skierowane zostało do siedmiu Akademii Sztuk Pięknych ( Gdańsk, Łódź, Katowice, Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław) i Instytutu Wzornictwa Politechniki w Koszalinie.

Każda z tych uczelni dysponuje wachlarzem nowych, ciekawych projektów, także tych, które powstały w międzyuczelnianych i międzynarodowych programach. Są wśród nich prace nagrodzone na prestiżowych konkursach. Świetnym przykładem jest projekt Natalii Jakóbiec, studentki IV roku wzornictwa w ASP w Katowicach, która zdobyła pierwsze miejsce w International Design Award 2007 w Kolonii, oraz projekt Układ słoneczny Grażyny Wolender, studentki Wydziału Architektury i Wzornictwa ASP w Poznaniu, nagrodzony pierwszym miejscem w konkursie
na projekt edukacyjnego placu zabaw dla Muzeum Pałacu w Wilanowie.


Właśnie takie projekty zaprezentowane będą podczas tegorocznej wystawy wydziałów projektowych koncept_08 w Poznaniu
Organizatorzy: Wydział Architektury i Wzornictwa, Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Kuratorzy: Katarzyna Laskowska, Mateusz Wróblewski, Łukasz Stawarski, Marcin Konicki

Patronat medialny: 2+3D, rzeczy.net, meble plus

Patronat: Marszałek Województwa Wielkopolskiego

Pawilon 3A


4. Najlepsze Dyplomy Projektowe w Poznaniu

28 maja b.r. o godz. 16.00 na Targach Meble 2008 odbędzie się wernisaż wystawy „Najlepsze dyplomy projektowe 2006/2007” - przegląd najwyżej ocenionych projektów studenckich z dziedziny grafiki użytkowej i wzornictwa uczelni artystycznych w Polsce. To już piąta edycja przeglądu organizowana przez redakcję kwartalnika 2+3D i trzecia wspólnie z Śląskim Zamkiem Sztuki


i Przedsiębiorczości w Cieszynie. W tym roku projekt powstał we współpracy z firmą Meble Vox oraz Stowarzyszeniem Projektantów Form Przemysłowych. Wystawa prezentowana była już
w Cieszynie, Krakowie, Gdańsku, a w październiku będzie także we Warszawie. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki Waldemar Pawlak, a także Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski.

„Najlepsze dyplomy ” to 26 prac z zakresu grafiki użytkowej i wzornictwa przemysłowego. Są wśród nich projekty m.in. szkła, tkanin, mebli, oświetlenia, telefonu komórkowego, obuwia, a nawet samochodów, statku, pojazdu do odśnieżania i specjalistycznych turbin.

Projekt pojazdu do odśnieżania dachów „Roofus” Michała Głogowskiego - był nominowany
do nagrody w konkursie International Design Competition 2007/JDF w Osace i znalazł się
w pierwszej dwudziestce spośród 300 zgłoszonych prac.

Wszystkie prace prezentują niezwykle wysoki poziom oraz oryginalne spojrzenie na problem wzornictwa, warto więc skorzystać z okazji i odwiedzić tę wystawęOrganizatorzy: Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Pawilon 3A


5. V Jubileuszowa wystawa transFORM Design ponad granicami!

Autorką i organizatorką wystawy jest Maria Magdalena Korpys- dyrektor kreatywny, właścicielka grupy inspira. Ideą przewodnią wystawy jest polsko-niemiecka współpraca projektowa, przemysłowa i edukacyjna pomiędzy twórcami, przedsiębiorstwami oraz Wyższymi Uczelniami.

Wystawa transFORM od pięciu lat buduje platformę europejskiego dialogu o designie. W tym roku na powierzchni 300 m2 przedstawione zostaną produkty– perełki designu: krzesła i fotele biurowe SILVER, GOAL, PIOS, YOUNIKO, LABSTER firmy Interstuhl, armatura łazienkowa AXOR firmy Hanasgrohe, zestaw wypoczynkowy MULA firmy Noti i lampy firmy MOFlight/ NCART. Obok tych eksponatów prezentowane będą projekty i modele Studentów V roku Architektury, Politechniki Poznańskiej z zakresu wzornictwa przemysłowego.

Organizatorzy: grupa inspira mmk, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Pawilon 6A


6. Oświetlić Wnętrze – Viva LED: nowoczesny design w oświetleniu

Viva LED to tytuł tegorocznej edycji wystawy „Oświetlić Wnętrze” organizowanej przez wydawcę „Dom Design” – dodatku kwartalnika „Świat Mebli” oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.


Na wystawie zaprezentowane zostaną nowinki technologiczne oraz szerokie spektrum zastosowań LED. Przesłaniem wystawy jest przegląd dorobku młodych polskich projektantów. Zgromadzone eksponaty cechują przede wszystkim nowatorstwo, świeżość pomysłu oraz dobry design.

Do udziału w wystawie zaproszeni zostali projektanci – pasjonaci, nagradzani na konkursach międzynarodowych, pokazujący swoje prace na wystawach i targach w kraju i za granicą. Swoje projekty zaprezentują m.in.: MALAFOR Agata Kulik i Paweł Pomorski, Puff Buff Anna Siedlecka


i Radek Achramowicz, Michał Radziemski, Emandes – Małgorzata Ratajczak i Sebastian Szlabs, DBWT Daria Burlińska i Wojtek Traczyk.

Autorzy projektów będą obecni na wystawie we wszystkie dni targowe. Chętnie odpowiedzą


na wszelkie pytania dotyczące prezentowanego oświetlenia, ale także przyszłości technologii LED oraz jej wpływu na jakość i rodzaj oświetlenia wnętrz oraz całego naszego otoczenia.
Organizatorzy: Wydawnictwo FAKT Katarzyna Laskowska, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Pawilon 3, stoisko 2


7. Deco Inspiracje 2008 – szkło i ceramika inaczej

Organizowana przez agencję I & D STUDIO 2 oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie wystawa DECO INSPIRACJE 2008 prezentuje najciekawsze formy ceramiczne w modnych w tym sezonie dekoracjach. Do prezentacji na wystawie wytypowano kilkadziesiąt form ceramicznych z kilku grup asortymentowych, takich jak nakrycia stołowe, ceramika dla hoteli i gastronomii, aranżacja wnętrz


i prezenty. Integralną częścią wystawy są także aranżacje przestrzeni mieszkalnych wykorzystujące ceramikę użytkową. Wystawa obrazuje wiodące tendencje architektoniczne
i stylistyczne, realizowane we współczesnych wnętrzach. Sposób prezentacji przedmiotów to źródło inspiracji dla wielu nowych pomysłów aranżacyjnych dla przestrzeni mieszkalnych.

Do udziału w ekspozycji zaproszone zostały firmy kreujące trendy we współczesnym wzornictwie. Celem wystawy jest przede wszystkim promocja dobrego wzornictwa, ale także edukacja, twórcze wykorzystanie tradycji w aranżowaniu wnętrz oraz konfrontowanie ze sobą różnych technik dekoracyjnych.PermalinkOrganizatorzy: Wydawnictwo I & D Studio 2, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Pawilon 3A


8. Forum Trendów TREND DESIGN 2008/2009

Forum Trendów TREND DESIGN 2008/2009 to wystawa wzornictwa tkanin prezentująca najnowsze propozycje na rynku tekstyliów domowych oraz dekoracji wnętrz. Wystawa organizowana na targach już od pięciu lat tradycyjnie kreuje także trendy kolorystyczne


na nadchodzący sezon. Współtwórcą ekspozycji jest znany designer kolorów, dr Marek Borowiński, który na targach poprowadzi autorski wykład na temat trendów kolorystycznych w branży wyposażenia wnętrz. W tym roku zaprezentowane zostaną trendy „Naturalny”, „Magiczny Kolor”
i „Strukturalny Design”.

Trend „Naturalny” to inspiracja naturą, tym co proste i piękne. Struktura tkanin imituje drewno


i kamień, desenie przypominają wełnę, tweed, strukturę ziemi. Mieniąc się w słońcu tkaniny zmieniają swoje odcienie i barwy, które przechodzą od pomarańczy poprzez beże aż do brązów. Trend „Natura” to także różnorodne surowce w ciepłej kolorystyce oraz wysmakowane wzornictwo inspirowane przyrodą.

„Magiczny Kolor” to spontaniczność i energia inspirowane latami 70-tymi i 80-tymi. Można w nim spotkać bardzo odważne i zdecydowane połączenia barwne, oparte w dużej mierze na zasadzie kontrastu. Modnymi połączeniami są np. zestawienia koloru pomarańczowego lub różu z czernią. Ważną rolę odgrywają także rytmiczne wzory w prostych układach. W nowoczesnych meblach dużym powodzeniem cieszą się wielokolorowe elementy geometryczne oraz motywy kwiatowe, łączące jednocześnie kilka technik tkackich lub drukarskich. „Magiczny Kolor” łączy w sobie to, co najmodniejsze i najnowocześniejsze we współczesnym designie.

„Strukturalny Design” to połączenie nowoczesnej technologii i wysmakowanej formy. W trendzie tym najważniejszą rolę odgrywają struktura oraz faktura materiału, które budują klimat oraz nadają charakter zarówno mebla, jak i tkaniny Szczególnie często stosowane są flock i welur, obok nich pojawia się jednak także przezroczyste pleksi. Chodzi tu bowiem o wzajemne przenikanie się powierzchni matowych i świecących. Błyszczące, brokatowe powłoki oraz metaliczne włókna mienią się niezwykłym światłem dając wrażenie bogactwa i przepychu. Kolor w tym trendzie jest skromniejszy i podporządkowany strukturze materiału. Królują elegancka czerń, granat i brąz.
W świetle błyszczą także srebro i złoto. Trend „Strukturalny Design” jest zapowiedzią nowego spojrzenia na świat tkanin i mebli.
Organizatorzy: Promedia, wydawca czasopism „Tekstylia w domu” oraz „Ambiente”, Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Pawilon 3


9. EKO DESIGN – oświetlenie ekologiczne

Podczas targów Home Decor odbędzie się wystawa ekologicznych opraw oświetleniowych zaprojektowanych przez kilkunastu krajowych producentów oświetlenia w ramach konkursu EKO DESIGN, organizowanego przez Philips Lighting Poland. Oprawy wykorzystujące energooszczędne świetlówki Philips MASTER TL 5 oraz MASTER PL-R Eco zaprojektowane zostały z myślą o takich obiektach jak: hotele, restauracje i rezydencje. Ocenie konkursowej podlegać będą przede wszystkim design, funkcjonalność, uniwersalność oraz sprawność zaproponowanych rozwiązań. Uroczyste rozstrzygniecie konkursu nastąpi 30 maja, o godz. 14.00.


Organizatorzy: Philips Lighting Poland, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Pawilon 3
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna