Występują: Sambor Czarnota Magdalena Boczarska Borys Szyc Łukasz Simlat Anna Dereszowska Ewa Hornich Jan FryczPobieranie 72.95 Kb.
Data10.05.2016
Rozmiar72.95 Kb.
Monolith Films

Prezentuje

Fim fabularny Braci Skolimowskich
metafizyczny dramat

Ixjana


Występują:
Sambor Czarnota

Magdalena Boczarska

Borys Szyc

Łukasz Simlat

Anna Dereszowska

Ewa Hornich

Jan Frycz

W kinach: 23 listopada 2012r.Polska 2012

Czas trwania filmu: 97 min

kolor, Dolby SR, 1:1.85
Dystrybucja: Monolith Films
Michał i Józef Skolimowscy

metafizyczny dramat

Ixjana
muszę Cię przed nią ostrzec !

Obsada
MAREK Sambor Czarnota

MARLENA Magdalena Boczarska

ARTUR Borys Szyc

AMANDA Anna Dereszowska

RAJTER/KOSMATEUS Łukasz Simlat
ULA Ewa Hornich

HELLER Jan Frycz


w pozostałych rolach


Mariusz Drężek

Michał Breitenwald

Konrad Bugaj

Paweł Czajor

Redbad Klijnstra

Jarosław Kamiński

Małgorzata Kozłowska

Paweł Maserak

Aleksander Mikołajczyk

Tomasz Turos


oraz

Sandra Majka, Jarosław Bajdowski, Dariusz Bubienko, Piotr Falkowski, Piotr Fotek, Sebastian Frankiewicz, Magdalena Janikowska-Celówna, Michał Jaros, Izabela Jarosińska, Marta Masłowska, Agnieszka Marks, Elżbieta Piwek, Małgorzata Poskróbko, Ewa Rukat, Dariusz Sadowski,

Roger Samojłowicz, Piotr Włostowski

Twórcy
Reżyseria Józef Skolimowski

Michał Skolimowski


Scenariusz Michał Skolimowski

Józef Skolimowski


Zdjęcia Adam Sikora

muzyka Józef Skolimowski


producent Jacek Samojłowicz

kierownictwo Produkcji Maciej Wojtulewicz

scenografia i dekoracja wnętrz Katarzyna Boczek

kostiumy Anna Różyńska – Skolimowska

konsultacja Katarzyna Lewińska
charakteryzacja Eleonora Wojtulewicz

dźwięk Bartosz Putkiewicz

montaż Jarosław Pietraszek P.S.M.

II reżyser Marta Masłowska i Marek Wróbel

reżyser castingu Paweł Czajor

Postprodukcja obrazu / DI STUDIO PRODUKCYJNE ORKA FILM sp. z o.o.


Produkcja Film Media S.A.

Koprodukcja Film Studio Produkcyjne, Orka sp. z o. o., Estrada Poznańska

Narodowe Centrum Kultury, Studio Filmowe Perspektywa,

Studio Filmowe Kadr, Opus Film sp. z o. o., Skopia Film z o. o.


Film współfinansowany przez PISF – Dyrektor Agnieszka Odorowicz
Wstęp

Ixjana z piekła rodem,Ixjana: Muszę Cię przed nią ostrzec!

Ixjana: Słabości, twe imię kobieta  (W.Szekspir)

Ixjana: Strach, pożądanie i rozkosz,

Ixjana: Diabeł nie śpi z byle kim,

Kiedy obejrzałam "Ixjanę" zrozumiałam odwieczny ból Szekspira..."Słabości, twe imię kobieta".


To trans-liryczna i trans-deliczna podróż po najmroczniejszych zakamarkach ludzkiej duszy. Duszy wrażliwego artysty, pisarza, mężczyzny (Marka). Mężczyzny opętanego urojeniem.  
Jedno jest pewne w tym filmie, że nie można uciec od nieuniknionego. Marek doświadcza sacrum i profanum. Podnieca go mrok. Zło budzi w nim żądze. Doświadcza rozkoszy upojenia.  Staje się marionetką, narzędziem  w ręku kobiety. Ogłasza siebie niewinnym, w bratobójczej walce. Rozgrzesza się sam przed sobą. Opętany przez kobietę. W imię miłości, czy w imieniu diabła?
Marek nie ma pojęcia, że diabeł jest hazardzistą, a miłość dla niego to gra. Jest wojownikiem, który stał się niewolnikiem namiętności.  To wyjątkowo refleksyjna tęsknota za jasną stroną życia.
Strach, pożądanie i rozkosz. Czuliście wcześniej w jednej chwili?

Marek doświadczył absolutu. Miłość boli.O filmie
Drugi film fabularny braci Skolimowskich, który doczekał się swojej premiery w dramatycznych okolicznościach i z całą pewnością będzie odczytany, jako epitafium dla tragicznie zmarłego w maju tego roku, młodszego z braci, Józefa, który nie tylko współtworzył scenariusz i współreżyserował, ale także skomponował muzykę do filmu. Muzykę, bez której ten trans-liryczny i trans-deliczny obraz nie zaistniałby w takim wymiarze.  Okazuje się, że żaden sen, nie jest tylko snem.
„Ixjana” to historia młodego pisarza, Marka, który trafia na bal do ekscentrycznego milionera, króla wydawców , na którym dowiaduje się, że jego debiutancka powieść zostanie wydana.  Tego samego wieczoru bohater osiąga ekstazę i staje się zabójcą. Mieszanka alkoholu  z psychotropami sprawia, że urywa mu się film. Kiedy Marek odzyskuje świadomość, nic nie pamięta. Przechodzi drogę przez piekło, by dotrzeć do prawdy. Jest pewien, że zabił swojego przyjaciela, Artura.
Z zakamarków pamięci Marek wydobywa fragmenty wydarzeń: mocno zakrapiane przyjęcie, niechciane spotkanie Artura, kłótnia dawnych przyjaciół, wymiana ciosów, krew...

Marek jest nieświadomy manipulacji jakiej zostaje poddany. Swój strach i wyrzuty sumienia tłumi podczas namiętnych spotkań z kobietą, która poróżniła dawnych przyjaciół.

Prowadzący prywatne śledztwo bohater targany jest sprzecznymi impulsami. Nie podejrzewa, że stał się ofiarą misternie utkanej intrygi, której nieoczekiwany finał zaskoczy nawet najbardziej przewidującego widza.
W metafizycznym dramacie braci Skolimowskich grają m.in.: Sambor Czarnota (Marek Newski),  Magdalena Boczarska (Marlena), Borys Szyc (Artur), Ewa Hornich (Ula), Anna Dereszowska (Amanda), Jan Frycz (Heller), Łukasz Simlat (Rajter-Kosmateus), Mariusz Drężek (Vigo).  

Charakterystyka postaci _________________________________________________________________________________________________

MAREK (Sambor Czarnota)

Pisarz, którego literacki debiut okazuje się bestsellerem. Za sukces Marek płaci jednak bardzo wysoką cenę. Utrata kobiety – marzenia (Marleny) i stratą przyjaciela, którego traktuje jak brata (Artura). Wrażliwy romantyk, zostaje wciągnięty w labirynt mistyfikacji, manipulacji i ciąg uzależnień. Traci kontrolę na swoim życiem. W otępieniu skrywa emocje – jego twarz staje się maską bez wyrazu. Błądząc, szuka odpowiedzi na pytanie - co jest prawdą. Trafia na samo dno piekła. Przez chwilę nawet mu się tam bardzo podoba. Kiedy środki odurzające przestają działać, po omacku, próbuje wydostać się z piekła. Doświadcza sacrum i profanum.MARLENA/Wróżka IXJANA (Magdalena Boczarska)

Intryguje mężczyzn tajemnicą, jaką w sobie nosi. Na pozór zwyczajna dziewczyna, która rozkochała w sobie Artura i Marka. Amatorka magii, ziół, hipnozy. Pod płaszczem uzdrowicielskich mocy, kryje się jednak córka diabła. Pani życia i śmierci, która miesza w kotle uczuć i emocji bohaterów. W chwilach trzeźwości umysłu, odarta ze złudzeń kobieta tragiczna. Jest postacią pełną tajemnic, które odkryjemy oglądając film.ARTUR (Borys Szyc)

Przyjaciel Marka, którego ten traktuje jak brata. Jednak ich przyjaźń zostaje zdradzona. Artur poderwał dziewczynę, za którą Marek szalał, ale nigdy nie miał śmiałości poznać. Mroczny. Tragiczny. Cyniczny. Oślepiony miłością do Marleny, stawia na szali przyjaźń z Markiem. Wybiera toksyczną, szatańską namiętność, która wpędza go w rozpacz, nałóg i bezdomność. Jest przekonany, że Marlena rzuciła na niego zły urok. Przygotowuje coś czym zaszokuje Marka...AMANDA (Anna Dereszowska)

Kobieta u boku Hellera. Kusi, uwodzi, pragnie… Marka. Jest jego przewodniczką po ogrodzie rozkoszy. Upaja go seksem i środkami odurzającymi. Pewna swojej seksualności. Nie sposób się jej oprzeć.HELLER (Jan Frycz)

Ekscentryczny milioner. Król wydawców. Nonszalancki. Egzaltowany. Monarszy. Ma zmysł do robienia interesów. Wydawca debiutu literackiego Marka. Mecenas poetów, uczonych i filozofów, których chętnie gości w swojej rezydencji. Gospodarz „wrót piekieł” - balu maskowego, w którym rozgrywa się erotyczna uczta i preludium tragicznych zdarzeń.


RAJTER/KOSMATEUS (Łukasz Simlat)

W podwójnej roli: Rajtera, którego Marek poznaje poszukując Ixjany. Rajter to pijak, gwałciciel i pedofil w jednym. W świecie alternatywnym(książka Marka) przybiera postać samego diabła Kosmateusa. Wspaniale zagrane obie role, widać prawdziwy majstersztyk wykreowanych postaci.ULA (Ewa Hornich)

Sąsiadka Marka. A tak naprawdę fałszywa dozorczyni, która od początku ma konkretne zadanie do wykonania. Staje się pionkiem w grze. Świadomie wystawia Marka na śmiertelne niebezpieczeństwo.
VIGO (Mariusz Drężek)

Lokalny złodziejaszek i kombinator, nie stroni także od narkotyków. Ma pewne interesy z Arturem i jest podejrzanie ciekawski w stosunku do Marka. Z kontaktu z Vigo nic dobrego na pewno nie wyniknie.
Obsada, biografie

Sambor Czarnota (35l.) – polski aktor teatralnyfilmowy i telewizyjny.

W 2000 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

W 2001 roku zadebiutował rolą Wolfganga Amadeusza Mozarta w spektaklu „Amadeusz” na scenie Teatru Jaracza w Łodzi, z którym związał się na stałe. Wszekspirowskiej sztuce „Romeo i Julia” (2001–2002) pojawił się jako Romeo i Parys. Sceniczna postać Mężczyzny Młodszego kreującego aż pięć postaci - beniaminka korporacji, dilera narkotyków słuchającego hip-hopu i wychowanka domu dziecka w przedstawieniu „Toksyny’ przyniosła mu w 2003 nagrodę na III Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu oraz w 2004 odebrał nagrodę Zarządu Sekcji Teatrów Dramatycznych ZASP-u w X Ogólnopolskim Konkursie na wystawienie polskiej sztuki współczesnej w Warszawie i wyróżnienie na XXXIX Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Małych Form "Kontrapunkt" w Szczecinie. Jest także laureatem nagrody marszałka województwa łódzkiego za sezon 2003/2004. Współpracował także z teatrami: warszawskim "Scena Prezentacje" (2003–2005) i Muzycznym w Lublinie (2006–2007).

Debiutował na kinowym ekranie w dramacie Mariusza Trelińskiego Egoiści (2000) u boku Magdaleny CieleckiejOlafa Lubaszenko,Jana Frycza i Rafała Mohra. Następnie wystąpił w roli Jakuba Korpalskiego w telenoweli Czułość i kłamstwa (2000) i telewizyjnym dramacie Biała sukienka  (2004) gdzie wystapił z Pawłem Małaszyńskim. Zagrał postać Józka w dramacie biograficznym stacji telewizyjnej Hallmark Channel, Karol - Człowiek, który został papieżem (2005). Popularność przyniosła mu także rola Łukasza Wrońskiego, współpracownika Choroszyńskiego, narzeczonego Julii Choroszyńskiej w serialu TVP2  Egzamin z życia (2005–2007)


Magdalena Boczarska (34l.) – polska aktorka filmowa i telewizyjna. W 2001 roku ukończyła wydział aktorski PWST w Krakowie.

Urodziła się w Krakowie, gdzie też ukończyła studia. Jeszcze w trakcie studiów wystąpiła na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi w spektaklu Rajski ogród w roli Kobiety, za którą otrzymała nagrodę im. Mikołaja Grabowskiego.

Po ukończeniu studiów, debiutowała na scenie Teatru Nowego w Łodzi tytułową rolą w sztuce Kurka wodna w reżyserii Łukasza Kosa. Od 2003 roku pracuje na deskach Teatrze Narodowym w Warszawie. Od tego czasu współpracowała m.in. z teatrami Buffo w Warszawie, Carrousel Theater w Berlinie i Teatro Tatro na Słowacji.

Od 2005 roku grywa w popularnych serialach telewizyjnych, zarówno polskich jak i niemieckich. W 2007 roku zagrała główną rolę kobiecą w komedii duetu Konecki i Saramonowicz Testosteron. Po kolejnych rolach w filmach tego duetu, Lejdis oraz Idealnym facecie dla mojej dziewczyny otrzymała główną rolę w dramacieRóżyczka w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego. Za rolę tytułowej Różyczki, agentki Służb Bezpieczeństwa otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki podczas 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz statuetkę Złotego Pawia dla najlepszej aktorki podczas 41. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Goa.Borys Szyc (34l.) - aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, jeden z najbardziej znanych współcześnie aktorów polskich młodego pokolenia. Jest absolwentem warszawskiej Akademii Teatralnej, którą ukończył w 2001 roku. Od tego też roku związany jest z warszawskim Teatrem Współczesnym, w którym angaż otrzymał m.in. dzięki dyplomowej kreacji w „Płatonowie” w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Tytułowa rola przyniosła mu ponadto nagrodę na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W tym samym roku pojawił się też w inscenizacji prozy Bogumiła Hrabala „Bambini di Praga”, ponownie w reżyserii Agnieszki Glińskiej. Rola Bucefała przyniosła aktorowi statuetkę warszawskiego Feliksa.
Stosunkowo szybko zdobył ogólnokrajową popularność, głównie dzięki rolom w filmach „Symetria” (2003), Juliusza Machulskiego „Vinci” (2004) oraz „Pręgach” (2004) w reżyserii Katarzyny Piekorz. Rozpoznawalność na szeroką skalę na pewno przyniosła mu kreacja podkomisarza Tomasza Kruszyńskiego „Kruszona” w serialu TV „Oficer”.

Zagtał w Chaosie” Xawerego Żuławskiego oraz w dwóch komediach: „Rysiu” w reżyserii Stanisława Tyma oraz w „komedii hormonalnej” – „Testosteron”. W 2009 roku zagrał w kilku filmach, były to: "Wojna polsko-ruska", "Enen", "Randka w ciemno", "Mniejsze zło". W 2010 roku wystąpił w "Ślubach panieńskich". Z kolei w 2011 roku zagrał w filmach "Bitwa pod Wiedniem" i "Bitwa warszawska 1920". Zagrał epizod (młodego gestapowca) w „Pianiście” Romana Polańskiego. Kilkakrotnie współpracował przy realizacji polskich wersji językowych do filmów dla dzieci.Łukasz Simlat (35l.) - jeden z najciekawszych i najbardziej obiecujących aktorów młodego pokolenia. Mimo krótkiego stażu w zawodzie, ma na swoim koncie sporo ról filmowych i telewizyjnych. Pamiętny w roli Arka w „Kochankach z Marony” Izabelli Cywińskiej i Marcina w serialu „Królowie przedmieścia”.  
W samym tylko 2000 roku został laureatem nagród: Prezydenta Łodzi na Łódzkich Spotkaniach Teatralnych za spektakl „Strona zakwitających dziewcząt” wg Marcela Prousta, Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Działań Teatralnych i Plastycznych za „Rosyjski dramat” oraz wyróżnienia za rolę Księdza Piotra w „Dziadach” na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W 2002 roku otrzymał wyróżnienie na II Festiwalu Form Teatralnych w Warszawie za rolę w monodramie „Jak zjadłem psa”, a w 2003 – nagrodę zespołową na II Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych w Warszawie za spektakl „Wiśniowy sad”.
Na ekranie zadebiutował w 2002 roku, jako „Bakłan” w sensacyjnych produkcjach Wojciecha Wójcika „Bez litości” i „Sfora”. Rok później wystąpił w roli Jacka w nagrodzonej Złotymi Lwami na FPFF w Gdyni „Warszawie” Dariusza Gajewskiego oraz „Długonogiego” w udanym, obsypanym nagrodami debiucie Jacka Filipaka „Zerwany” (2003).
W 2004 roku dołączył do obsady komedii kryminalnej „Vinci” Juliusza Machulskiego, zagrał w „Długim weekendzie” Roberta Glińskiego.


Anna Dereszowska (31l.) - polska aktorka filmowa, serialowa i teatralna, znana także ze swojego talentu wokalnego. W 2003 roku skończyła warszawską Akademię Teatralną i od tego czasu związana jest z miejscowym Teatrem Dramatycznym, Poza tym współpracuje także ze Studiem Buffo oraz Teatrem Syrena.

Po raz pierwszy na deskach teatru pojawiła się jako Maria Antonina w 2002 roku w spektaklu "Rewizor" w reżyserii  Andrzeja Domalika, zaś przed kamerą debiutowała w telenoweli "klan", w którym będąc jeszcze na studiach. Poza nim, pojawiała się w epizodycznych rolach w innych znanych produkcjach telewizyjnych takich jak np."Kasia i Tomek","Buła i spóła","Samo życie" czy "Lokatorzy". Bardziej znaczące rola zagrała w "Złotopolskich" oraz "Tangu z aniołem". Jakby tego było mała, aktorka wystąpiła także w "Glinie", "Bożej podszewce. Części drugiej" czy też "Niani", a w 2006 roku znalazła się razem z Pawłem Małaszyńskim oraz Borysem Szycem w obsadzie "Tajemnic Twierdzy Szyfrów. Dereszowska także z upodobaniem grywa w kryminalno - sensacyjnych produkcjach jak np. "Twarzą w twarz" czy "Odwróconych".

Na dużym ekranie mogliśmy oglądać ją w takich filmach jak "Testosteron", "Zróbmy sobie wnuka" czy kultowych "Lejdis" ( za swoją rolę w tym filmie nominowana była do Złotej Kaczki, nagrody czytelników magazyny FILM.

Jan Frycz (58) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. W 1978 roku ukończył PWST w Krakowie.

Od 1989 roku do roku 2006 był aktorem Teatru Starego w Krakowie. Od roku 2006 jest aktorem Teatru Narodowego w Warszawie. W latach 80. i później stworzył wiele docenionych przez krytykę i publiczność ról w przedstawieniach m.in. Krystiana Lupy, Jerzego Grzegorzewskiego i Jerzego Jarockiego. Równie dobrze czuje się w repertuarze klasycznym, co eksperymentalno-awangardowym.

Film upomniał się o niego dopiero w latach 90. Grywa bohaterów różnego typu, od życiowych nieudaczników, przerysowanych desperatów, makiawelicznych despotów, po spokojnych, wyciszonych neurotyków. Jest jednym z najbardziej aktywnych i najpopularniejszych polskich aktorów początku XXI wieku. Najciekawsze kreacje stworzył w filmach Pożegnanie jesieniEgoiściTam i z powrotemPornografia (nagroda na FPFF w Gdyni i Orzeł), Pręgi (Orzeł) oraz Bezmiar sprawiedliwości.
Jest laureatem kilku nagród za dokonania teatralne. W 2005 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne zasługi w pracy artystycznej”.

Twórcy

JÓZEF I MICHAŁ SKOLIMOWSCY - reżyseria/scenariusz
Scenarzyści, reżyserzy, aktorzy. Przed kamerą zadebiutowali w 1984 roku w filmie swojego ojca Jerzego Skolimowskiego zatytułowanym „ Sukces jest najlepszą zemstą” z Michaelem Yorkiem w roli głównej - Michał Skolimowski zagrał jego syna (bedąc jednocześnie wspóltwórcą scenariusza). Wystapił również w jednej z głównych ról (obok  Roberta Duvalla i Klausa Marii Brandauera) w filmie „Lightship”.

Obaj bracia współtworzyli scenariusz do polsko-angielsko-francuskiego filmu pt30 DOOR KEY” (Ferdydurke) w reżyserii Jerzego Skolimowskiego z wyborną międzynarodową obsadą.W 1993 roku powstał ich scenariusz do filmu pt „Motyw cienia”, który razem wyreżyserowali i w którym zagrali. W filmie wystąpiła między innymi Barbara Kosmal, nieżyjąca córka aktorki Barbary Brylskiej. Film miał swój pokaz na festiwalu w Wenecji.


Reżyserowali II zespół(zdjęcia w Polsce) wielokrotnie nagrodzonego filmu „Essential Killing”.
W latach 2010-2012 powstał ich najnowszy film pt „Ixjana” do którego napisali scenariusz i który wspólnie wyreżyserowali.
Józef, młodszy brat skomponował muzykę do filmu „Ixjana”. Zmarł w maju 2012.


ADAM SIKORA – zdjęcia

Reżyser, scenarzysta i operator filmów dokumentalnych oraz fabularnych, fotografik, malarz, pedagog, doktor sztuki filmowej.


Absolwent Wydziału Operatorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (1988).

Równolegle z twórczością scenariuszową i reżyserską Sikora uprawia swą profesję "wyuczoną", czyli operatorstwo. Jest autorem zdjęć do blisko dwudziestu filmów dokumentalnych i tyleż samo filmów fabularnych, z których zwłaszcza te realizowane wspólnie z Lechem Majewskim – „Pokój saren” (1997),„Wojaczek(1999),  „Angelus (2001), „Młyn o krzyż (2010),  Jerzym Skolimowskim  „Cztery noce z Anną (2008),Essential Killing (2010) i Piotrem Dumałą – „Las (2009) przyniosły mu wiele prestiżowych nagród i powszechne uznanie. Tuż po ukończeniu łódzkiej szkoły filmowej związał się z telewizją i pozostał jej wierny do chwili obecnej; jest autorem zdjęć do około trzydziestu spektakli Teatru Telewizji. Ponadto od kilku lat prowadzi zajęcia na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

JACEK SAMOJŁOWICZ - producent

We współpracy z firmą Visa Film, wyprodukował „Psy2”, „Słodko Gorzki” w reż. Władysława Pasikowskiego oraz „Szamanka” Andrzeja Żuławskiego. W 1995 roku wziął udział w produkcji Andy’ego Howarda „Top Dog” z udziałem Chucka Norrisa, a rok później w Hong Kongu zaangażował się w produkcję filmu „The Quest” z udziałem i w reżyserii Jean – Claude Van Damme’a. W 1998 roku wyprodukował na terenie Polski i Kanady film pt. „White Raven” (Biały kruk) w reż. Andrew Stevensa z udziałem zdobywcy Oskara Roya Scheidera. Następnie zrealizował w Polsce, wraz producentem Kajetanem Kowalskim, filmy „The Foringer” (2002), „Out of Reach” (2003) oba z udziałem Stevena Seagala. W jego dorobku są również seriale telewizyjne – „Dziki” (2004), który zdobył 35% udziałów w rynku, „Dziki2”. „Pojedynek” (2005) oraz filmy fabularne „Ja Wam Pokaże!””, ekranizacja powieści Katarzyny Grocholi i wielokrotnie nagradzany „Wojna Polsko-Ruska” (2009) w reż. Xawerego Żuławskiego.


IXJANA 2012

____________________________________________________________________

Światowa premiera : 14 listopada 2012 głowny konkurs na festiwalu MFF w RzymiePolska premiera : 19 listopada kino Atlantic Warszawa

Kinowa premiera : 23 listopada 2012


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna