Zajęcia z łucznictwa tradycyjnego dla dzieci I młodzieżYPobieranie 8.66 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar8.66 Kb.
ZAJĘCIA Z ŁUCZNICTWA TRADYCYJNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Piotr Gonet, uznany zawodnik, mistrz Polski w łucznictwie terenowym 3D, srebrny medalista na Międzynarodowych Zawodach Łucznictwa Tradycyjnego w Chinach zaprasza dzieci i młodzież szkolną na zajęcia. Strzelanie z łuku to nie tylko świetna i wciągająca zabawa. W czasach komputerów i elektronicznych gadżetów łucznictwo propaguje zdrowy i aktywny tryb życia, a także poprawia koncentrację i cierpliwość w dążeniu do celu.

NASP (National Archery in the Schools Program) wprowadzony w USA pokazuje, że uprawianie łucznictwa poprawia ogólne wyniki w nauce.


Łucznictwo tradycyjne nie wymaga doskonałej kondycji i warunków psychofizycznych, dlatego trenować może je każdy bez względu na wiek czy stan zdrowia. To podnosi samoocenę i zwiększa pewność siebie u dzieci które z różnych przyczyn nie spełniają się w innych dyscyplinach sportowych. Łucznictwo tradycyjne wymaga skupienia i wewnętrznego spokoju – pomaga nadpobudliwym dzieciom w pracy nad sobą.
Łucznictwo tradycyjne w krajach azjatyckich uznawane jest za sztukę walki na równi z karate, judo czy kendo. Przeżywa obecnie renesans we wszystkich krajach, organizowane są zawody do mistrzostw świata włącznie, a środowisko łucznicze stara się o zakwalifikowanie go jako dyscyplinę olimpijską. Mój kurs jest wzorowany na amerykańskim programie NASP (National Archery in Schools Program) oraz malezyjskim LEAP (Learning Archery Through Play), które od wielu lat cieszą się uznaniem w swoich krajach.
Jeżeli chodzi o walory edukacyjne, to podczas trwania kursu dzieci poznają elementy historii związane z łucznictwem, tradycje łucznicze dawnej Polski i krajów azjatyckich. Na zajęciach nauczą się fachowej terminologii, różnych technik strzelania (europejskich i wschodnich), typów łuków, technik mentalnych, pracy nad własnym ciałem, pracy z oddechem. Na życzenie zajęcia mogą być prowadzone w języku angielskim.
Kurs stopniowo wprowadza uczniów w tajniki łucznictwa. W ciągu trwania kursu uczestnicy będą mogli porównać swoje osiągnięcia na zawodach wewnętrznych. Na zakończenie uczniowie otrzymają dyplomy. Najlepsi kursanci będą mieli możliwość wyjazdu na turniej łucznictwa tradycyjnego w jednym z polskich zamków.

Zajęcia odbywać się będą na sali gimnastycznej w sezonie zimowym, natomiast wiosną i latem - na torach łuczniczych.


Dla zainteresowanych istnieje możliwość zorganizowania warsztatów wytwarzania strzał, pikników i pokazów dla szkoły i rodziców. Podczas trwania kursu uczniowie poznają podstawowe techniki używane w łucznictwie konnym i dla chętnych jeżdżących konno możemy zorganizować wakacyjne warsztaty w siodle pod okiem światowej klasy instruktorów.
Sprzęt

Szkoła zapewnia łuki, strzały, kołczany i ochraniacze dla kursantów odpowiednio dobrane do warunków fizycznych łucznika przez pierwszy etap kursu. Do drugiego etapu sugerowany jest zakup własnego sprzętu.. Zależy nam, żeby nasi uczniowie doskonalili swoje umiejętności również poza szkołą, a poza tym przecież fajnie jest mieć swój własny łuk  Istnieje jednak możliwość wypożyczenia go za dodatkową opłatą


Cennik kursu

Za każdy etap kursu pobierana jest opłata z góry w wysokości 600 zł. od osoby (12 zajęć).

Każdy rodzic zwykle zadaje sobie pytanie, ile będzie kosztowało nowe hobby jego dziecka. Nie ma się o co martwić

Średnio, w zależności od klasy łuku, jego cena wacha się od 150 do 1500 zł (w pełni profesjonalny sprzęt wysokiej klasy), komplet 6 strzał to koszt ok. 160 zł. Ceny kołczanów to 30 – 200 zł, ochraniacze 20 – 50 zł.

W zasadzie po zakupie łuku nie czekają nas już żadne koszty, oprócz zakupu jednego kompletu strzał w sezonie ( o ile strzelamy w rozsądnych miejscach). W przeciwieństwie do łuków sportowych, w których nowoczesne technologie mają duże znaczenie, łuki tradycyjne raz kupione wystarczają na lata.
Inne :

Piotr Gonet należy do grupy rekonstrukcji historycznej Czambulik www.czambulik.pl, której członkowie regularnie trenują w każdy weekend w godzinach porannych na torach łuczniczych RKS Marymont, ul. Potocka 2. Zapraszamy.


KONTAKT:

Piotr Gonettel. 600 - 280 – 010

email: piotr.gonet@o2.pl


©absta.pl 2016
wyślij wiadomość

    Strona główna