01. 08. Miejsce: Stadion Sportowy, ul. Parkowa sobota 31. 07Pobieranie 30.75 Kb.
Data29.04.2016
Rozmiar30.75 Kb.


31.07 – 01.08.

MIEJSCE: Stadion Sportowy, ul. Parkowa

SOBOTA 31.07:

Płyta Stadionu:

11.00 – 17.45: Turniej sołectw w piłce nożnej:


11.00 –14.45 Eliminacje

16.00 – 17.45 Półfinał

Scena:

17.45 – 21.40 Koncert ludowy:

17.45 Występ zespołu ludowego Siedliszczanki z Siedlisk

18.10 Występ zespołu ludowego Pogranicze z Lubyczy Królewskiej

18.40 Występ kapeli ludowej Pojednanie z Krynic

19.20 Występ Zwierzynieckiej Kapeli Ludowej ze Zwierzyńca

20.10 Występ kapeli Śwarni z Nowego Targu

21.40 – 03.00 Dyskoteka
NIEDZIELA 01.08:

Duża Scena:

13.30 - 16.45 Blok programów dla dzieci:

Konkursy, PrzedstawieniaTeatru Dziecięcego, Wybory Małej Miss i Mistera, Występy wokalne dzieci

16.45 Pokaz skoków spadochronowych

17.15 Występy zespołów młodzieżowych

17.45 Występ Big Band’u Romana Malinowskiego

18.45 Pokaz ratownictwa w wykonaniu Straży Pożarnej

19.00 Koncert Gwiazdy: Zespół ABRA

20.30 – 03.00 Zabawa taneczna z zespołem SOLARIS

Płyta Stadionu:

13.00 – 14.45 Mecz finałowy Turnieju Sołectw

15.00 – 16.45 Mecz GLKS GRANICA – MOTOR LUBLIN (drużyny old boyów)

17.00 – 18.45 Mecz GLKS GRANICA – TOMASOVIA


Jarmark Sztuki Ludowej: stoiska z malarstwem, rzeźbą, rękodziełem!!!
LOTERIA! Zjeżdżalnia, karuzela, balony dla dzieci!

Patronem medialnym Dni Lubyczy jest KRONIKA TYGODNIA

WYSTĘPY ROZRYWKOWESOBOTA 31.07.

W sobotę zapraszamy wszystkich miłośników muzyki ludowej. Oprócz zespołów z gminy Lubycza Królewska – Siedliszczanek i Pogranicza – wystąpi Kapela Pojednanie z Krynic, oraz Zwierzyniecka Kapela Ludowa.

Jako gość specjalny wieczoru wystąpi podhalańska kapela Śwarni.
Zespół ludowy Siedliszczanki powstał w Siedliskach w 1980 roku z inicjatywy Pani Marii Wywrockiej, W skład zespołu wchodziło wówczas 40 osób. Zespół pełnił rolę reprezentacyjną dla gminy Lubycza Królewska.

Obecnie zespół liczy 10 osób.Siedliszczanki mają na swoim koncie min. występy w Tomaszowie Lubelskim: na przeglądzie kolęd oraz na przeglądzie pieśni ludowych w Tomaszowskim Domu Kultury, w Horyńcu (festiwal pieśni roztoczańskiej),  w Żyłce i w Rudzie Żurawieckiej (występy w trakcie nocy świętojańskiej), w Górecku Kościelnym (Festiwal Pieśni Maryjnej i Franciszkańskiej Ludowych Zespołów Śpiewaczych).
Ludowy Zespół Wokalno-Muzyczny Pogranicze powstał w marcu 2000 roku.

Głównymi inicjatorami powstania zespołu byli: Józef Wójtowicz, Mieczysław Czobot, Krystyna Talabska  i Wiesława Putkowska.

Zespół Pogranicze wielokrotnie prezentował się przed lubycką publicznością. Ponadto występował na: Festiwalu Pieśni Roztoczańskiej w Suścu, Festiwalu Pieśni Religijnej  w Górecku, Festiwalu Pieśni Roztoczańskiej w Horyńcu, a także w: Tomaszowie, Hrubieszowie i Zamościu, na różnego rodzaju imprezach okolicznościowych. Pogranicze ma na swoim koncie występy za wschodnią granicą: na Litwie i Ukrainie.

Zespół Wokalno-Muzyczny Pogranicze był dwukrotnie nagradzany Złotym i Srebrnym Różańcem na Festiwalu Religijnym w Górecku.


Zespół Pojednanie powstał w 1998 roku. Zespół liczy obecnie 24 osoby. Kierownikiem zespołu jest Maria Smoląg, akompaniatorem – Aleksander Kusiak.  W swoim repertuarze Pojednanie ma około 130 utworów  o charakterze ludowym, religijnym, patriotycznym, żołnierskim i partyzanckim.

Zespół Pojednanie dwukrotnie występował na Festiwalu Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym, gdzie otrzymał wyróżnienie i nagrodę pieniężną. Corocznie jest zapraszany na obchody rocznicy Bitwy pod Zaborecznem i Różą, corocznie również bierze udział w dożynkach dekanalnych  i powiatowych, w Powiatowym Święcie Ludowym, oraz  w przeglądach kolęd (Tomaszowski Dom Kultury)  i powiatowych spotkaniach opłatkowych.


Zwierzyniecka Kapela Ludowa powstała  w 1996 roku.

Zespół wielokrotnie prezentował muzykę ludową przed publicznością zwierzyniecką, ale ma też na swoim koncie występy w Warszawie, Lublinie i Zamościu. W sierpniu 2003 r. koncertował na Ukrainie z okazji święta narodowego.Zwierzyniecka Kapela Ludowa otrzymała doroczną nagrodę kulturalną od Marszałka Województwa Lubelskiego.

Zespół regionalny Związku Podhalan Oddział w Nowym Targu Śwarni powstał w roku 1973. Zespół ma na swoim koncie wiele sukcesów i nagród zdobytych na międzynarodowych i krajowych festiwalach i konkursach folklorystycznych, m.in:

 • Dwie Złote  i Srebrną Ciupagę na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich  w Zakopanem

 • Złotą Basztę Muzyki na Festiwalu Kapel  i Śpiewaków Ludowych  w Kazimierzu nad Wisłą

 • I miejsce w konkursie O Pawie Pióro w Tarnowie

 • Główną nagrodę na Festiwalu Euro-folk w Jaśle i Sanoku

 • Złoty Liść Jesieni na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich

 • 10 Złotych Serc Żywieckich zdobytych na Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu

 • 4 Ciupagi Zbójeckie (czyli cztery pierwsze miejsca) na Karnawale Góralskim  w Bukowinie Tatrzańskiej

 • 2 razy I - miejsce oraz Grand Prix kapeli na konkursach Muzyk Podhalańskich w Nowym Targu i Żywcu

 • 2 razy I miejsce na Ogólnopolskim Sejmiku Ludowych zespołów Teatralnych    w Tarnogrodzie (w 1997 i w 2002 roku)

 • 3 razy I miejsce w Przepatrzowinach Teatralnych w Czarnym Dunajcu (w 1996, 1997  i 2002 roku), oraz II miejsce w 1999 roku

 • 2 razy I miejsce na Sejmiku Ludowych Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej (w 1998 i w 2002 roku).

Śwarni wielokrotnie koncertowali za granicą: w Austrii, Bułgarii, Czechosłowacji, Belgii, Holandii, Turcji, we Włoszech, na Węgrzech, w Rosji, na Ukrainie.

Zespół uczestniczył w nagraniach filmowych, audycjach radiowych i telewizyjnych: "Na hali", "Kolędy góralskie", "Z kolędą u Ojca Św.", "Osod - jesienny redyk", "Grają i śpiewają Śwarni"

W repertuarze zespołu znajdują się programy: "Na polewanie", "Z muzyką góralską po dziedzinie", "Posiady u stryka", "Fakły", "Wesele góralskie", oraz przedstawienia teatralne:

"Kuba Pudrasów - czyli jak się djabeł jak wesz na grzebieniu stawiał" - wg. K.Tetmajera,


Johyma Wierchowego zmartwychwstanie" - wg. J.Kapeniaka, "Jak baba djabła wyonacyła" - wg. K.Tetmajera


NIEDZIELA 01.08.
W niedzielę zapraszamy min. do obejrzenia występów Teatru Dziecięcego działającego przy GMINNYM OŚRODKU KULTURY W LUBYCZY KRÓLEWSKIEJ:

KOPCIUSZEK

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA

KRÓLEWNA NA ZIARNKU GROCHU

KAY I GERDA
O 17.45 rozpocznie się występ Big Bandu Romana Malinowskiego z Tomaszowa Lubelskiego.

Muzycy Orkiestry Jazzowej Big Band to uczniowie i absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia  w Tomaszowie Lubelskim. Założycielem i kierownikiem muzycznym Big-Bandu jest Roman Malinowski. Od kwietnia 2003 roku siedzibą zespołu jest Tomaszowski Dom Kultury.

W swoim repertuarze Big-Band ma standardy muzyki rozrywkowej, tanecznej, filmowej,  a także popularne i znane utwory orkiestr swingowych.

O godz. 19.00 wystąpi zespół ABRA.


Zespół ABRA powstał  w 1998 roku. Początkowo nosił nazwę ABRACADABRA. Grupę wyróżnia profesjonalny dobór pop-rockowego materiału, poparty tekstami czołowych polskich tekściarzy: Jacka Skubikowskiego, Juliana Mateja, Marka Gaszyńskiego, i ciekawymi teledyskami: (Ostatnie tango, Zaczaruj mnie, Blisko tak)  z udziałem popularnych polskich aktorów (Jarosław Jakimowicz). Trzonem zespołu jest grający na basie Andrzej Mrowiec. Ale największym atutem grupy jest wokalistka: Iwona Węgrowska, operująca ponad czterooktawowym głosem, prezentująca nowy, wyrazisty, zmysłowy wizerunek sceniczny.

Nowy album śląskiej grupy ABRA, zatytułowany po prostu Abra, który właśnie się ukazał na rynku, zapowiada się na ponadprzeciętne wydarzenie tegorocznego rynku muzycznego w Polsce.Ostatnio zespół koncertował min. w programie BAR 4 w POLSACIE oraz wystąpił jako gość specjalny Radia Kolor w warszawskim klubie Tango & Cash.
Ta płyta jest nowym życiem naszego zespołu, dlatego jest dla nas bardzo ważne, by każdy z Was znalazł na niej coś dla siebie. A jestem pewna, że tak właśnie będzie! Przygotowaliśmy wiele utworów – są wśród nich energiczne kawałki na wakacyjne imprezy, ale też nastrojowe ballady na romantyczne wieczory. Jeśli kochacie lato, to ABRA jest właśnie dla Was! Cieszę się, że mogę podzielić się z Wami tym, co czuję! Życzę wszystkim świetnej zabawy przy naszej muzyce!
Pozdrawiam wszystkich gorąco!
Iwona Węgrowska
 

Około godz. 20.30 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem SOLARIS


z Zamościa.

ZAPRASZAMY!

IMPREZY SPORTOWETegoroczne obchody Dni Lubyczy Królewskiej zapowiadają się na prawdziwe święto sportu. Udział w meczach zapowiedziały gwiazdy piłki nożnej! Żaden kibic nie może opuścić takiego wydarzenia.
W sobotę od godz. 11.00 do 17.45 odbędzie się turniej sołectw w piłce nożnej. Udział zadeklarowało 10 drużyn z terenu gminy Lubycza Królewska. Mecze będą rozgrywane równocześnie na dwóch boiskach.
W niedzielę odbędzie się mecz finałowy turnieju sołectw, a o godz. 15.00 zapraszamy na mecz drużyn old boyów GRANICA LUBYCZA KRÓLEWSKA - MOTOR LUBLIN. W składzie eks-ligowego zespołu MOTOR LUBLIN zagrają m.in.:

ZYGMUNT KALINOWSKI – bramkarz reprezentacji Polski, srebrny medalista Mistrzostw Świata w 1974 roku

GRZEGORZ KOMOR

MODEST BOGUSZEWSKI

MAREK SZANIAWSKI

MAREK SADOWSKI

JAROSŁAW GÓRA
O 17.00 rozegrany będzie mecz GLKS GRANICA – TOMASOVIA
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH KIBICÓW I ZNAWCÓW PIŁKI NOŻNEJ!!!

IMPREZY TOWARZYSZĄCEZAPRASZAMY DO KUPOWANIA LOSÓW LOTERII.

DO WYGRANIA MIN.:

ROWER GÓRSKI,

BIZUTERIA: 7 bransolet o wartości od 100 do 80 zł, wysadzanych, min.: agatami o fioletowym połysku oraz zielonym kwarcem, a także 8 – gramowy wisior z hematytowym oczkiem,

ELEGANCKIE ZEGARKI MĘSKIE,

ZEGARY ŚCIENNE,

firmowe koszulki, czapki i kufle WARKI,

zabawki dla dzieci: ogromne pluszowe przytulanki oraz samochody,

chemia gospodarcza,

ORAZ NAGRODA SPECJALNA: DWA PROSIAKI !!!
Poza tym zapraszamy wszystkich najmłodszych na ZJEŻDŻALNIĘ NARCIARSKĄ „ADAŚ”, karuzelę, a także na:

- niezwykle widowiskowy POKAZ SKOKÓW SPADOCHRONOWYCH !!!

- pokaz RATOWNICTWA !!!

- pokaz CHODZENIA NA SZCZUDŁACH oraz pokaz TATUAŻU I MALOWANIA NA ... SKÓRZE !!!
Po raz pierwszy w Lubyczy odbędzie się JARMARK SZTUKI LUDOWEJ. Swoje prace zaprezentują min.: artyści Lubaczowskiej Galerii Sztuki (malarstwo, rzeźba), Jerzy Kowalczyk – artysta – rzeźbiarz, Urszula Monasterska – pokaz haftu, Agnieszka Kido – odręczne malowanie portretów, oraz prace na szkle dzieci z kółka plastyczne z Biblioteki Publicznej z Lubyczy.

Zapraszamy również do stoiska Związku Pszczelarzy oraz do stoiska firmowego AVON POLSKA.
Sponsorami i Fundatorami Nagród Dni Gminy Lubycza Królewska 2004 są:

BUDIMEX DROMEX WARSZAWA, główny wykonawca prac budowlanych terminalu w Hrebennem (największe wschodnie przejście graniczne Unii Europejskiej),

SAMBUT BETON WARSZAWA, podwykonawca prac budowlanych na przejściu granicznym w Hrebennem,

PPHU HUSAR LUBYCZA KRÓLEWSKA, Witold Szpindor, Roman Szpindor, Zbigniew Rutyna

INSTALBUD S.J. LUBYCZA KRÓLEWSKA, Eugeniusz Gałek, Zbigniew Kawałko

STANLEY LUBYCZA KRÓLEWSKA, Stanisław Maziarz

Firma Usługowa DELFIN TOMASZÓW LUBELSKI, Ksawery i Lucyna Michniakowie

Sklep Jubilerski S.C. PEREŁKA TOMASZÓW LUBELSKI

SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA w DĘBACH, Eugeniusz Bielak

MAD MAX LUBYCZA KRÓLEWSKA, Zdzisław Zdeb

GMINNA SPÓLDZIELNIA LUBYCZA KRÓLEWSKA, Jerzy Kupicz

MASARNIA LUBYCZA KRÓLEWSKA, Wacław Chmielowiec, Krzystof Jasiński

AVON TOMASZÓW LUBELSKI, Iwona Rej

KWIACIARNIA LUBYCZA KRÓLEWSKA, Janina Jańczuk

ABC SKLEP WIELOBRANŻOWY LUBYCZA KRÓLEWSKA, Krzysztof Krawczyk

KAZIMIERZ LORENC, Przewodniczący Rady Gminy Lubycza Królewska

ARTYKUŁY CHEMICZNE I GOSPODARSTWA DOMOWEGO LUBYCZA KRÓLEWSKA, Agnieszka Żmuda

TERMOPLAST LUBLIN, Piotr Bundyra

ARTYKUŁY SPOŻYWCZE LUBYCZA KRÓLEWSKA, Anna Feret

PKO S.A. LUBLIN
: asp -> pliki -> images
images -> Hwałowice, to wieś o klasycznej nazwie patronimicznej, którą można wiązać z imieniem złożonym Chwalimir
images -> Projekt kalendarz imprez organizowanych na terenie gminy bystrzyca kłodzka
images -> Ierwsza, zachowana wzmianka źródłowa o istniejącej osadzie Pniów pochodzi z roku 1369. Jej dziedzic, Staszko, odstąpił wówczas połowę wsi wraz z polami Strachocin i Oczerchów bratankowi, Swiętosławowi z Grzmucina
images -> Rys historyczny Dąbrowy Rzeczyckiej P
images -> En niewielki dziś przysiółek Witkowie sięga swymi początkami 1191 roku, kiedy to został wymieniony w dokumencie wydanym przez arcybisku­pa gnieźnieńskiego, Piotra, przy okazji konsekracji kościoła nmp w Sando­mierzu
images -> Kazanie o dr. Szczepana T. Praśkiewicza ocd wygłoszone w Piotrkowicach w Uroczystość Św. Floriana z okazji poświęcenia nowej Remizy Strażackiej
images -> Obwieszczenie gminnej Komisji Wyborczej w Górnie z dnia 25 października 2006 r., o zarejestrowanych listach kandydatów na radnych w wyborach do Rady Gminy Górno zarządzonych na dzień 12 listopada 2006 r
images -> Referat organizacyjny magdalena Nowak (centrala) 618109-500 6
images -> Wykaz telefonów kontaktowych z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy w Bystrzycy Kłodzkiej

Pobieranie 30.75 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna