5 lipca (wtorek) 22 lipcaPobieranie 16.51 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar16.51 Kb.
Drodzy,

Tegoroczny obóz odbędzie się w terminie 5 lipca (wtorek) - 22 lipca (piątek) 2016 r. Lekko przesunięty w porównaniu do lat poprzednich termin obozu wynika z rozbieżności w datach zakończenia roku akademickiego (30 czerwca) i szkolnego (24 czerwca). 

Podobnie jak w latach poprzednich, obóz będzie miał charakter wędrowno – wodny, ze stałą bazą nad jeziorem Wigry. Zapraszamy uczestników urodzonych pomiędzy 1998 a 2008 rokiem (czekamy również na wszystkich starych uczestników, bez względu na metrykę).

Orientacyjny koszt tegorocznego obozu to 900 zł. Cena obozu zależna jest od ilości chętnych oraz od wielkości dofinansowania, o które będziemy się starać. O sposobie uiszczenia opłaty oraz o zmianach wysokości ceny obozu poinformujemy Was, kiedy będziemy już znać wysokość dofinansowania.ZAPISY: Dzieci moża zapisać mailowo pod adresem: wigry@kik.waw.pl. W mailu prosimy zawrzeć następujące informacje: imię i nazwisko dziecka, jego numer PESEL, datę urodzenia, adres zamieszkania (ulica, kod pocztowy, miejscowość), a także imiona i nazwiska oraz (w przypadku różnych adresów) adres zamieszkania rodziców lub opiekuna prawnego. Prosimy o dokonanie zapisów do 16 maja, będziemy jednak wdzięczni za wcześniejsze zapisy. W tym roku planujemy, że po raz kolejny część uczestników pojedzie na spływ Białą Hańczą, która znajduje się na Litwie. Dlatego prosimy o podanie informacji, czy dziecko posiada paszport lub dowód osobisty.

W trosce o zdrowie uczestników bardzo prosimy rodziców o zgłaszanie wszelkich problemów zdrowotnych swoich pociech. Szczególnie potrzebne są nam wszelkie informacje na temat alergii, przyjmowanych leków czy specjalnych diet.
16 maja 2016 o godz. 18.30 w siedzibie KIKu przy ul. Freta 20/24 A (Nowe Miasto) odbędzie się zebranie z rodzicami. Podczas zebrania odpowiemy na wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące obozu. Dodatkowe informacje znajdziecie na naszej stronie internetowej: www.kikwigry.weebly.com. Szukajcie nas również na Facebooku.

Każdy uczestnik musi posiadać:

 • wypełnioną kartę kwalifikacyjną, którą doślemy w najbliższym czasie. Prosimy ją przynieść na zebranie z rodzicami lub dostarczyć ją do KIKu do końca maja.

 • kompletny namiot (koniecznie sprawdzony i podpisany!), bądź też zagwarantowane miejsce w namiocie koleżanki/ kolegi. Prosimy tę kwestię omówić we własnym zakresie, np. podczas zebrania, lub zgłaszać nam możliwość przenocowania drugiej osoby.

 • ważną legitymację szkolną (legitymacje będziemy zbierać od rodziców na dworcu)

 • śpiwór, karimatę (materace gumowe są ciężkie i niewygodne w użyciu);

 • plecak (ok. 60 l) najlepiej z wbudowanym stelażem;

 • mały plecak (15-20 l) na krótsze wycieczki;

 • sztućce lub niezbędnik, kubek, menażkę lub miseczkę (koniecznie podpisane!);

 • ręcznik, szczoteczkę do zębów

 • odzież turystyczną, koniecznie coś od deszczu (kurtka przeciwdeszczowa, sztormiak, peleryna);

 • wygodne buty na wycieczki;

 • drugą parę butów na zmianę;

 • latarkę;

 • kremy przeciwsłoneczne, środki na komary i kleszcze;

 • coś na głowę od słońca;

 • w miarę możliwości prosimy o zabranie koców polarowych, są one świetnym izolatorem w chłodniejsze noce;

 • zalecamy również kupno worków żeglarskich.

Prosimy nie pakować mydeł ani szamponów! Odpowiednie biodegradowalne kosmetyki rozdamy dzieciom na miejcu. Zalecamy również, aby rzeczy dzieci podpisywać - np. menażki, metki ubrań. Na obozie dzieci często je gubią.

Kieszonkowe (nie musi być wysokie) można dać dzieciom lub przekazać kadrze na przechowanie. Prosilibyśmy o nie dawanie kieszonkowego większego niż 50 zł. Wszelki sprzęt elektroniczny, biżuterię i podobne kosztowne przedmioty prosimy zostawić w domu – kadra nie bierze odpowiedzialności za ich zgubienie lub zniszczenie. Bardzo prosimy nie dawać dzieciom telefonów komórkowych na czas obozu. Na miejscu nie ma możliwości ładowania telefonów oraz istnieje prawdopodobieństwo zniszczenia telefonu m.in. poprzez zalanie wodą.


Przypominamy, że nasz wyjazd ma charakter formacyjny, co oznacza, że wszyscy uczestniczymy we wspólnych modlitwach oraz polowej Mszy Świętej odprawianej na terenie obozowiska. Bierzemy również udział we wszystkich spotkaniach organizowanych przez kadrę.

Podkreślamy, że na naszym wyjeździe nie tolerujemy palenia papierosów, picia alkoholu oraz stosowania innych używek.

Chcielibyśmy zaznaczyć, że organizujemy i prowadzimy obóz jako wolontariusze.
Wyjazd z Warszawy planujemy około godziny 7.30, a powrót w okolicach godziny 20.00. Godziny te są orientacyjne, gdyż PKP jeszcze nie ogłosiło ewentualnych korekt rozkładów jazdy na wakacje. 

Dokładne informacje dotyczące czasu i miejsca zbiórki podamy przed wyjazdem.

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać u osób z kadry:


Telefon kontaktowy:

Adres e-mail:

Witold Kunicki-Goldfinger (kierownik obozu)

669553229 (do końca czerwca proszę się ze mną kontaktować mailowo)

wigry@kik.waw.pl
witold.kunicki.goldfinger@kik.waw.pl

Kasia Machaj

507 863 507

wigry@kik.waw.pl

Zapraszamy!Kadra obozu nad Wigrami
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna