8 października w czwartek, o godz. 19 w sali clae (Luxembourg, 26, rue de Gasperich), Adam Zamoyski – „Święte szaleństwo”Pobieranie 7.16 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar7.16 Kb.Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie literackie


8 października w czwartek, o godz.19
w sali CLAE (Luxembourg, 26, rue de Gasperich),
Adam Zamoyski – „Święte szaleństwo”
Adam Stefan Zamoyski (ur. w 1949 w Nowym Jorku) - historyk i publicysta polskiego pochodzenia.

Wychował się w Anglii, od wielu lat mieszka w Londynie. Jest dziennikarzem BBC i „Financial Times”. Jako niezależny historyk zajmuje się problematyką Polski oraz, ogólniej, Europy w XIX wieku.

Autor bestsellerowyh książek historycznych, m.in. „Warszawa 1920”, „Orły nad Europą”, „Polska. Opowieść o dziejach niezwykłego narodu”, „1812. Wojna z Rosją”, biografii Chopina i Paderewskiego. Publikuje w „The Times”, The Independent”, „The Gurdian”. Członek m.in. Royal Society of Arts i Royal Society of Literature, odznaczony komandorią Orderu Odrodzenia Polski.

Od strzałów, które rozpoczęły wojnę o niepodległość Stanów Zjednoczonych, przez powstania (polskie i greckie) i Wiosnę Ludów, aż po zmierzch Komuny Paryskiej – Adamowi Zamoyskiemu udało się odtworzyć żywy obraz epoki rewolucji, która przewartościowała światopogląd Europy i z której wyłoniły się nowoczesne narody - w takiej postaci, jaką przyjęły w XX wieku. To także pasjonująca książka o romantycznych indywidualistach: artystach, pisarzach, publicystach, arystokratach i nuworyszach, czyli właśnie o tych, którzy „własnoręcznie” ten świat „przewracali”. Tytułowi święci szaleńcy to m.in. Lafayette, Garibaldi, Mickiewicz, Byron i Bakunin.Ambitne, niepokojące i skłaniające do myślenia… Parada bohaterstwa i szaleństwa tworzy wciągający spektakl. - „Sunday Telegraph”ASSOCIATION CULTURELLE POLONAISE A LUXEMBOURG a.s.b.l.

10, rue des Prés – L 8147 Bridel
Tel : +352 333 879 e-mail : info@acpol.org
www.acpol.org

©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna