A/ 7 chirurgia dolnych I górnych powiek blepharoplastyka, tj w terminologii medycznej – estetyczna operacja powiekPobieranie 6.52 Kb.
Data03.05.2016
Rozmiar6.52 Kb.
A/ 7
CHIRURGIA DOLNYCH I GÓRNYCH POWIEK
Blepharoplastyka, tj. w terminologii medycznej – estetyczna operacja powiek
Powieki są niezmiernie ważną częścią twarzy i w dużej mierze wpływają na ogólny jej wygląd. Zarówno zmarszczki, jak i tzw worki pod oczami, inne marszczenia skóry powiek i opadające brwi powodują, że twarz stale wygląda na zmęczoną i smutną.
Chirurgia powiek rozświetla i odmładza twarz zmniejszając nadmiar tłuszczu i skóry. Zabieg wykonywany jako pojedynczy zabieg górnych powiek lub górnych i dolnych powiek, ale może być również połączony z innymi zabiegami odmładzającymi twarz np. liftingiem. Zdarza się czasem, że nadmiar skóry na górnych powiekach połączony jest z opadniem brwi. W tym przypadku pożądane jest wykonanie zabiegu liftingu brwi.
Opis. rys. 1) Nacięcie wykonywane jest na krawędzi rzęs

2) Chirurg usuwa nadmiar tłuszczu.

3) Skóra zostaje naprężona, a jej nadmiar usunięty.
Skóra powiek jest bardo delikatna i dlatego też zdarza się często, że po zabiegu występuje znaczny obrzęk i zasinienia wokół oczu. Czasowo może wystąpić nadwrażliwość oczu, tj. nadmierne łzawienie czy przeciwnie nadmierna wysuszenie.
Opis do rys. 1) Zdjęcie przedstawiające nadmiar skóry na powiece

2) Usuwanie nadmiaru skóry

3) Blizna jaka pozostaje w zagłębieniu powieki.
Zaleca się noszenie okularów przeciwsłonecznych przez okres 1 - 2 tygodni po zabiegu, aby chronić oczy przed wiatrem i słońcem. Należy również unikać zbyt długiego oglądania telewizji i czytania. Krótko po zabiegu można już nosić soczewki kontaktowe i nakładać makijaż. W przeciągu 6 tygodni po zabiegu blizny staną się prawie niewidoczne i ukryją się w naturalnych zagłębieniach powiek.
Opis rys. Przykład chirurgii dolnych powiek u młodej kobiety.
CZAS TRWANIA ZABIEGU: - okolo 1 godz.

CZAS HOSPITALIZACJI: - max. 24 godz.CZAS POWSTRZYMANIA OD PRACY: - 3- 8 dni w zależności od charakteru wykonywanej pracy.

Pobieranie 6.52 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna