A/10 dermabrazja – złuszczanie zewnętrznych warstw skóryPobieranie 5.94 Kb.
Data03.05.2016
Rozmiar5.94 Kb.
A/10
DERMABRAZJA – złuszczanie zewnętrznych warstw skóry
(metody - dermoabrazja i peeling)
Często oddziaływując jedynie na powierzchnię skóry twarzy udaje się wygładzić delikatne zmarszczki usytuowane w okolicach czoła, ust i policzek. Istnieje wiele żeli, kremów, toników na bazie retinolu i wielu innych produktów zawierających kwas glikolowy pozwalających poprawić wygląd skóry, z których możecie państwo korzystać w warunkach domowych.

Peelingi chemiczne o różnych stopniach intensywności mogą być stosowane w gabinetach dermatologicznych i kosmetycznych. Peelingi chemiczne mogą być stosowane na całość bądź tylko na fragmenty twarzy takie jak okolice ust w celu złuszczenia zewnętrznych warstw skóry czyli naskórka.


Dużą popularnościa cieszą sie tzw peelingi lekkie. Dla określonej grupy pacjentek większość peelingów lekkich, które związane są z mniejszym ryzykiem i zdecydownie szybszym gojeniem się twarzy, daje porównywalne rezultaty jak te które przynoszą peelingi głębokie.

Głęboki peeling chemiczny albo dermoabrazja stosowana jest w przypadkach poważniejszych uszkodzeń skóry wywołanych nadmiernym opalaniem czy też w przypadku głębokich zmarszczek. Dermabrazja może być stosowana w leczeniu blizn potrądzikowych.

W kilka dni po zabiegu głębokiego peelingu lub dermabrazji skóra jest błyszcząca, zaróżowiona sprawiająca wrażenie oparzonej słońcem. Koloryt ten poprawia się zdecydownie w ciągu kilku kolejnych miesięcy, poza tym łatwo ukryć go pod makijażem.

Po zniknięciu obrzęku pozabiegowego, który w zależności od tego jak głęboki był to peeling trwa od kilku dni do kilku tygodni, skóra pozostanie stale bardzo wrażliwa.

Chirurg zaleci państwu unikanie ekspozycji na słońce w ciągu pierwszych tygodni po zabiegu i stosowanie kremów ochronnych przed wychodzeniem z domu.

Po kilku tygodniach można już stosować kosmetyki i podjąć normalną aktywność.Po głębokim peelingu chemicznym lub abrazji państwa skóra będzie bardziej wygładzona. U niektórych pacjentek mogą pojawić się przebarwienia, które mogą się odnawiać, a skóra może wyglądać na bardziej błyszczącą.
CZAS TRWANIA ZABIEGU: - mniej niz 1 godz. w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym

CZAS POWSTRZYMANIA OD PRACY: 6-15 dni w zależności od intensywności zabiegu.

Pobieranie 5.94 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna