A/4 Wystająca brodaPobieranie 5.1 Kb.
Data03.05.2016
Rozmiar5.1 Kb.
A/4

Wystająca broda
Wystawanie kości brody - wystająca broda, będące problemem estetycznym nie powinno być mylone z innym zaburzeniem rozwojowym (prognathisme), które jest związane z przesunięciem kości żuchwowej i problemem z prawidłową artykulacją. To schorzenie wymaga zupełnie innej interwencji chirurgicznej.

Decyzja o wyborze nowego kształtu brody powinna nastąpić wtedy, kiedy pacjent jest przekonany co do zmiany wyglądu. Chce się poddać operacji i zdecydowanie po wcześniejszej poważnej konsultacji w trakcie, której lekarz oceni jakie motywy kierują pacjentem i poinformowaniu go jak będzie przebiegał zabieg, jakich efektów może oczekiwać i z jakimi zagrożeniami jest on związany. Decyzję o wyborze nowego kształtu brody ustala się na podstawie zdjęcia twarzy pacjenta z profilu lub korzystając z bardziej współczesnych metod, tj. symulacji komputerowej, która pozwala biorąc pod uwagę twarz jako całość „ nakreślić“ nowy jej profil. Chirurg decyduje więc o tym co należy usunąć.


Opis rys.

1) defekt wystającej brody połączony ze zbyt długim nosem.

2) Korygowanie poprzez zabieg osteotomi połączone z plastyką nosa.
Zabieg ten jest zabiegiem stosunkowo prostym. Polega na usunięciu nadmiaru kości na poziomie kości bródki (tej wystającej) . Aby dotrzeć do tej kości prowadzi się nacięcie na poziomie dziąsła i w wewnątrz ust (tak aby umożliwić dotarcie do tej kości, ale nie od zewnątrz). Zabieg nie pozostawia żadnych zewnętrznych blizn i przynosi bardzo satysfakcjonujące rezultaty. Skutki pooperacyjne nie są zbyt uciążliwe. Pacjent opuszcza klinikę w 24 godz. po zabiegu. W określonym czasie po zabiegu zaleca się szczególną dbałość o higienę jamy ustnej, aby uniknąć ewentualnych infekcji.
CZAS TRWANIA ZABIEGU: - 1 godz.

CZAS HOSPITALIZACJI: - 24 godz..CZAS POWSTRZYMANIA OD PRACY: - 3-8 dni w zależności od rodzaju wykonywanych

czynności

Pobieranie 5.1 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna