Abc data S. A. Daniszewska 14Pobieranie 12.78 Kb.
Data29.04.2016
Rozmiar12.78 Kb.

ABC Data S.A.

Daniszewska 14

03-230 Warszawa

NIP: 524-26-17-178


www.colorovo.plInformacja prasowa Warszawa, 24 października 2012 r.

Strategia marki Colorovo zakłada dynamiczny rozwój kolejnych grup produktowych

Marka Colorovo, której właścicielem jest ABC Data S.A., na spotkaniu z dziennikarzami podsumowała 16 miesięcy swojej działalności oraz przedstawiła strategię rozwoju kolejnych grup asortymentowych. W czerwcu ubiegłego roku ABC Data S.A. rozpoczęła sprzedaż materiałów eksploatacyjnych pod własną marką Colorovo. W obecnej chwili pod tą marką Spółka oferuje już trzy grupy produktowe we wszystkich krajach, na terenie których działa. Jeszcze w tym roku marka Colorovo wprowadzi kolejne produkty.
Dobór produktów marki Colorovo jest przemyślany tak, aby łączył przystępną cenę z nowoczesnym i energicznym wizerunkiem marketingowym. Chcemy stale rozbudowywać ofertę produktów pod własną marką, o te kategorie asortymentowe, które pozwalają na osiąganie wysokich marż. Debiut kolejnych grup produktowych zaplanowaliśmy już na najbliższe tygodnie.” – powiedział Dobrosław Wereszko, członek zarządu ABC Data S.A., odpowiedzialny za rozwój projektu własnej marki.
Colorovo jest młodą, miejską, współczesną i energiczną marką. Decyzje podejmuje szybko i nie boi się ryzyka. Nowoczesność i energię widać w kolorystyce, typografii oraz stylu komunikacji, który to odzwierciedla. Wykorzystujemy żywe i modne palety kolorów. Styl graficzny jest otwarty, przestronny i asymetryczny. Głos marki intryguje i bawi się językiem. Colorovo aspiruje do najlepszych marek i tak jak one chce osiągnąć rynkowy sukces.

Colorovo sprzedaje obecnie blisko 400 produktów, na terenie 7 krajów europejskich (Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Słowacja, Rumunia). Debiutancki projekt okazał się dochodowy, czego wynikiem jest 14 miejsce wśród 416 linii produktowych w ofercie ABC Daty pod względem wartości osiąganej marży.

Oprócz faktu, że produkty Colorovo są już dobrze rozpoznawalne i pozytywnie odbierane przez naszych klientów, są również coraz bardziej doceniane. Nasze kartridże do drukarek atramentowych i laserowych uzyskały wysoką oceną w testach redakcji PC World oraz PC Format” – powiedział Piotr Blachowski, odpowiedzialny za działania marketingowe marki Colorovo.


Colorovo to marka materiałów eksploatacyjnych oraz akcesoriów komputerowych. Obecnie materiały eksploatacyjne obejmują produkty dla ok. 1400 urządzeń drukujących takich producentów jak Brother, Canon, Dell, Hewlett-Packard, Konica Minolta, Kyocera, Lexmark, OKI, Samsung czy Xerox. Od debiutu marka poszerzyła swój portfel produktów o akcesoria czyszczące takie jak: środki do czyszczenia ekranów (TFT, LCD, LED, itp.) w postaci chusteczek, żelu i pianek (dedykowanych do ekranów, powierzchni plastikowych i metalowych) oraz sprężonego gazu do wydmuchiwania zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc. Ponadto do sprzedaży wprowadzone zostały obudowy komputerowe do zastosowań biurowych oraz dla graczy komputerowych. Plany przewidują wprowadzenie kolejnych produktów akcesoryjnych (akcesoria komputerowe oraz do urządzeń mobilnych), a także produktów z kategorii „Dom i Biuro” oraz „Elektronika użytkowa”.

Produkty marki Colorovo są dostępne w całej sieci dystrybucji grupy ABC Data, a od połowy 2012 r. – obecne są również w ofercie Agito.pl, Morele.net oraz NEO24.pl – największych internetowych polskich platformach sprzedażowych.


O marce Colorovo

Colorovo początkowo oferowało nowoczesne i niezawodne materiały eksploatacyjne do drukarek atramentowych i laserowych, które powstały w trosce o jakość wydruków, bezproblemową pracę produktu i urządzenia drukującego oraz bezpieczeństwo i ochronę środowiska. Po przyjaznym przyjęciu przez rynek zdecydowano o poszerzeniu portfela produktowego o kolejne produkty z segmentu IT. Kierowaliśmy się tymi samymi surowymi kryteriami jakościowymi i ilościowymi, które gwarantują ponadprzeciętną jakość i wydajność pracy biurowej. Materiały eksploatacyjne Colorovo oferowane są klientom w Polsce, Czechach, Słowacji, Litwie, Łotwie, Estonii i Rumuni.


Colorovo to marka należąca do firmy ABC Data S.A. – największego dystrybutora sprzętu IT, oprogramowania i elektroniki użytkowej. ABC Data S.A. działa na polskim rynku od ponad 20 lat, a od kilku lat Spółka obecna jest także bezpośrednio w innych krajach regionu: Czechach, Słowacji, Rumunii, Litwie, Łotwie i Estonii. Pozycję firmy jako lidera na polskim rynku dystrybucji IT potwierdzają liczne nagrody, tytuły i uczestnictwo w pracach największych organizacjach branżowych na świecie.
Osoba do kontaktu:

Katarzyna Goleniewska

InnerLook

kg@innerlook.pl

+ 48 502 258 38

autoshape 11

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego,

KRS: Nr 0000287132, REGON: Nr 141054682, NIP: Nr 524-26-17-178

Zarząd: Wojciech Łastowiecki, Dobrosław Wereszko, Tomasz ZatorskiKapitał zakładowy wpłacony w całości: 124.728.308 PLN

: files -> 000001
000001 -> On Board pr dla A+e networks™ uk
000001 -> Niewielki głośnik z membraną pasywną Firma Maxell wprowadza na polski rynek nowy mobilny głośnik. Ikuone wyposażony został w niewielkie przetworniki z membraną bierną, która pozwala poprawić odtwarzanie basów
000001 -> Nowe bezprzewodowe punkty dostępowe WatchGuard ap300 Kraków, dnia 29 stycznia 2016 r. – Firma Bakotech, wyłączny dystrybutor rozwiązań firmy WatchGuard w Polsce informuje, że producent wprowadził do sprzedaży nowy produkt w postaci punktu dostępowego
000001 -> IdeaCentre A310 i A700 – Lenovo wprowadza na polski rynek dwa nowe komputery typu all-in-one
000001 -> Informacja prasowa Warszawa, 10 grudnia 2010 r. Stylowe święta z Lenovo premiera U260
000001 -> Air France z firmą Amadeus uruchamia rozwiązanie Seat Plus dla agentów biur podróży
000001 -> Informacja prasowa
000001 -> Biznes społecznie zaangażowany na uczelniach wyższych
000001 -> Abc data S. A. Daniszewska 14
000001 -> Mds dla acme partners

Pobieranie 12.78 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna