Actio Personaldienstleistungen GmbH z siedzibą w Hannover/ Niemcy jest firmą zajmującą się rekrutacją I leasingiem personelu m I. medycznego. Aktualnie jako partner kooperacyjny z renomowaną Kliniką w HannoverzePobieranie 11.7 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar11.7 Kb.


actio Personaldienstleistungen GmbH z siedzibą w Hannover/ Niemcy jest firmą zajmującą się rekrutacją i leasingiem personelu m.i. medycznego. Aktualnie jako partner kooperacyjny z renomowaną Kliniką w Hannoverze.


POSZUKUJEMY KANDYDATÓW NA STANOWISKO PRACY: PIELĘGNIARZ/ PIELĘGNIARKA
Firma ACTIO jest firmą Niemiecką z siedzibą w Hanowerze, działającą od pięciu lat na rynku pracy. Świadczy usługi w zakresie pracy tymczasowej. Aktualnie zatrudnia około 400 osób miesięcznie, w tym duży odsetek to pracownicy z obywatelstwem polskim. Stali pracownicy Agencji stanowią wysoko wykwalifikowany personel, który posiada doświadczenie dotyczące europejskich rynków pracy.

Wymagania:


 • Wykształcenie Wyższe pielęgniarskie (studia licenciackie lub magisterskie).

 • Mile widziana znajomość języka niemieckiego.

 • Doświadczenie zawodowe - niewymagane.

 • Motywacja do nauki i gotowość do wyjazdu, pracy i życia w Niemczech.Nasza oferta:


 • Oferta obejmuje naukę języka niemieckiego od podstaw, zorganizowaną przez klinikę/pracodawcę. Kurs odbywać się będzie, w godzinach przedpołudniowych, na terenie Szkoły Pielęgniarskiej podlegającej Klinice Medycznej w wymiarze 20 godzin tygodniowo (czas trwania kursu w zależności od znajomości języka niemieckiego przez kandydata, ok. 1 roku – do osiągnięcia stopnia B2). W pierwszej turze zakłada się uzyskanie znajomości A1-A2 od czerwca do sierpnia 2015 r., a nastepnie poziomu B1-B2 do stycznia 2016 r.

 • Równolegle do szkolenia językowego odbywać sie będą zajęcia specjalistyczne podnoszące kwalifikacje zawodowe kandydatów. Zajęcia odbywać się będą w godzinach popołudniowych w wymiarze 8-12 godzin tygodniowo. Dodatkowo, przeprowadzone będą zajęcia adaptacyjne związane z możliwościami pracy i życia w Niemczech. Wszystkie zajęcia prowadzone będą w grupach wielokulturowych przy opiece pedagoga/mentora. Pomoc doświadczonego pedagoga będzie trwała przez cały czas trwania projektu i świadczona będzie zarówno w swerze zawodowej jak i prywatnej.

 • Po potwierdzeniu znajomości języka na poziomie A2, kandydat otrzyma możliwość pierwszego kontaktu z pacientami kliniki oraz zapoznania się z atmosferą pracy na oddziałach, poprzez rozpoczęcia pracy, w wymiarze 8-12 godzin tygodniowo. Do czasu uzyskania stopnia A2, kandydat będzie mógł podjąć pracę w placówkach medycznych wskazanych przez firmę ACTIO, na stanowiskach pomocniczych - asystentów pielęgniarek.

 • W trakcie kursu językowego klinika/pracodawca zapewnia zakwaterowanie (odpłatne ok. 250 eur./mies.) oraz zatrudnienie w klinice medycznej lub innych regionalnych ośrodkach medycznych (z wynagrodzeniem ok. 900 eur./netto – w zależności od ilości wypracowanych godzin).

 • Po zakończeniu kursu odbędzie się półroczna praktyka na oddziałach „treningowych“ kliniki medycznej. Praca na wyznaczonych oddziałach będzie odbywać się w tzw. “tandemie“, który zapewni praktykantowi nadzór doświadczonego pracownika kliniki. Po części praktycznej projektu kandydat będzie miał możliwość kontynuowania pracy zawodowej na interesujących go oddziałach – operacyjnych czy intensywnej opieki (o ile jest to zgodne z potrzebami kliniki).

 • Po osiągnięciu wymaganej znajomości języka, kandydat będzie mógł przystępić do uznania dyplomu, co jest niezbędnym warunkiem na podjęcie stałej pracy, na pełnym etacie, w renomowanej Klinice Medycznej w Hanowerze (z wynagrodzeniem miesięcznym około 2.500 EUR./brutto + dodatki, gratyfikacje).

 • Podczas procesu uznania dyplomu klinika/pracodawca zapewnia organizację profesjonalnych szkoleń, praktyk specjalistycznych przygotowujących do wykonywania zawodu w pełnym zakresie.

 • Podczas kursu językowego kandydat zostanie otoczony polskojęzyczną opieką oraz otrzyma pełne wsparcie w trakcie procesów rejestracyjno – organizacyjnych w Niemczech.

Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie szczegółowego CV ze zdjęciem, opisu zakresu obowiązków,

w języku polskim lub niemieckim oraz dyplomu pielegniarstwa na adres mailowy: justyna.floeck@actio-personal.de Osoba kontaktowa: Justyna Flöck Temat emaila: Pielęgniarka / Pielęgniarz.
Prosimy o załączenie w CV następującej klauzuli: “Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.) i w następnych procesach rekrutacji”.©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna