Adopcja na odległość Program Adopcji na odległość rozwija się w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym od 10 kwietnia 2001 roku. „Dajmy dzieciom szansę nauki”Pobieranie 5.21 Kb.
Data08.05.2016
Rozmiar5.21 Kb.
Adopcja na odległość

Program Adopcji na odległość rozwija się w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym od 10 kwietnia 2001 roku. „Dajmy dzieciom szansę nauki” to hasło programu. Od stycznia 2007 roku prowadzony jest program grupowej Adopcji na odległość.

Salezjański Ośrodek Misyjny proponuje program pomocy w kształceniu biednych dzieci z krajów misyjnych. Inicjatywa ta skierowana jest do ludzi, którzy chcą pokryć koszty nauki biednego dziecka. Dzięki temu dziecko ukończy szkołę i będzie mogło wejść lepiej przygotowane w dorosłe życie.

Adopcja grupowa jest odpowiedzią na apel misjonarzy. Umożliwia ona zdecydowanie efektywniejsze wsparcie poprzez objęcie opieką większej liczby dzieci.

Poprzez program Adopcji na odległość pomagamy dzieciom i młodzieży z 53 placówek misyjnych w 20 krajach świata: Albania, Demokratyczna Republika Konga, Egipt, Ghana, Gruzja, Kamerun, Kenia, Madagaskar, Malawi, Mongolia, Peru, Rosja, Rwanda, Sudan, Tanzania, Togo, Uganda, Ukraina, Wybrzeże Kości Słoniowej i Zambia.
Programem Adopcji na odległość obejmujemy 10750 dzieci i młodzieży, z tego ok. 30% otrzymuje wsparcie doraźne. Wspieramy także 31 kleryków z inspektorii zambijskiej.
W 2010 roku program Adopcji na odległość został zainicjowany w 7 placówkach salezjańskich w Peru (Ayacucho, Calca, Huancayo, Rimac, Ouebrada Honda, Lares i Majes) oraz na 4 placówkach sióstr salezjanek w Kenii (Mutuini i Siakago) oraz na Ukrainie (Lwów i Odessa).

Aktualnie w programie Adopcji na odległość uczestniczy 6425 darczyńców.


Dzięki ofiarności darczyńców, oprócz opłat wnoszonych za szkołę, możliwe były między innymi:

Poważna operacja 12-letniej Letitii z buszu (Sakania, Demokratyczna Republika Konga).

Otwarcie na terenie misji nowej szkoły średniej o profilu krawiectwo i hotelarstwo (Gisenyi, Rwanda)

Zakup 300 ławek do szkoły oraz komputerów do biblioteki (Piura, Peru)


Kontakt: adopcja@salezjanie.pl
Odwiedź naszą stronę: www.misje.salezjanie.pl
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna