Aeroklub krainy jeziorPobieranie 10.23 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar10.23 Kb.AEROKLUB KRAINY JEZIOR

NOTKA


  Aeroklub Krainy Jezior, działający na terenie mazurskiego lotniska Kętrzyn Wilamowo - dawnego lotniska supertajnej kwatery Hitlera, w sezonie letnim (V-X) organizuje cyklicznie kilkanaście imprez, w tym od 1998r Międzynarodowy Zlot Przyjaciół Lotnictwa Festyn Lotniczy MAZURY, który od 2010 roku odbywa się w nowej odsłonie Mazury AirShow – jedną z największych imprez lotniczych w Polsce, od 2001 r. oraz Prolog - czyli Wojskową Majówkę i Epilog, czyli Dzień Pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W 2007 roku Aeroklub Kariny Jezior był gospodarzem Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Akrobacji Szybowcowej i Samolotowej. Wszystkie imprezy są ogólnodostępne, wstęp na nie jest bezpłatny, a ich organizacja jest możliwa dzięki zaangażowaniu osób i instytucji zaprzyjaźnionych z Aeroklubem. Każda z kilkunastu imprez ma inny charakter i jest robiona z myślą o różnorodnej publiczności, a także ma realizować inne cele. Jednak nadrzędnym celem działalności Aeroklubu Krainy Jezior jest popularyzacja lotnictwa oraz promocja regionu Mazur. Członkowie Aeroklubu aktywnie uczestniczą w działaniach mających na celu popularyzację idei tworzenia sieci lotnisk w województwie warmińsko-mazurskim i promocję transportu lotniczego jako wielkiej szansy dla regionu. Już od paru lat lotnisko Wilamowo zyskało sławę modnego i atrakcyjnie położonego lotniska, które warto odwiedzić nie tylko podczas imprez lotniczych. Kilkunastotysięczne tłumy obserwatorów gromadzą natomiast pokazy lotnicze i unikalna możliwość obcowania ze środowiskiem lotniczym oraz sprzętem w bezpośrednim lub bliskim kontakcie – możliwość niespotykana na innych pokazach i imprezach lotniczych tej skali.

Aeroklub Krainy Jezior, działający na terenie lotniska Kętrzyna Wilamowo został wyróżniony wieloma nagrodami i wyróżnieniami, w tym honorową nagrodą „Błękitnych Skrzydeł”. Ceremonia wręczenia nagrody odbyła się 28.08.2005r. podczas pokazów lotniczych Air Show w Radomiu. Nagrodę Prezesowi Aeroklubu Krainy Jezior wręczył Minister Obrony Narodowej. „Błękitne Skrzydła” to jedna z najbardziej prestiżowych nagród i najwyższe wyróżnienie w dziedzinie lotnictwa. Przyznawana jest instytucjom i wybitnym postaciom polskiego lotnictwa przez Krajową Radę Lotnictwa oraz Redakcję Magazynu Lotniczego Skrzydlata Polska. Aeroklub Krainy Jezior został wyróżniony tym odznaczeniem za wkład w popularyzację lotnictwa oraz ogromne zasługi dla środowiska lotniczego.

W 2008 roku Aeroklub Krainy Jezior został nagrodzony statuetką „Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur” za organizację imprez lotniczych oraz certyfikatem „Produkt Turystyczny Roku 2008 Warmii i Mazur”. Natomiast w 2009 roku Ministerstwo Sportu i Turystyki wyróżniło AKJ honorową odznaką „Za zasługi dla Turystyki”.W 2010 roku Aeroklub Krainy Jezior wspólnie z dwoma aeroklubami z Litwy (z Mariampola i Kowna) realizował projekt pn.: „Inauguracją Transgranicznej Turystyki Lotniczej”. Tym samym AKJ konsekwentnie dąży do popularyzacji i rozwoju turystyki lotniczej w Polsce.


WWW.LOTNISKOKETRZYN.PL

WWW.MAZURYAIRSHOW.PL
WWW.TTLOT.EU


Kamil Purłan
Rzecznik Prasowy Lotniska Kętrzyn Wilamowo
tel. kom. 0 504 275 226,
e-mail k.purlan@mazuryairshow.pl

Pobieranie 10.23 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna