Aeroklub Ziemi Mazowieckiej wyróżniony Medalem Pro MasoviaPobieranie 4.91 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar4.91 Kb.
Aeroklub Ziemi Mazowieckiej wyróżniony Medalem Pro Masovia

29 września 2007 roku na płockim lotnisku odbył się piknik lotniczy z okazji 50-lecia Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej i 75-lecia Płockiego Lotniska. Podczas uroczystości Aeroklub Ziemi Mazowieckiej wyróżniony został Medalem Pamiątkowym Pro Masovia.
Siedzibą Aeroklubu jest lotnisko (Kostrogaj Rolniczy) przy ul. Bielskiej w Płocku. Na płockim lotnisku sportowym wyszkolono dotychczas ponad 400 szybowników, około 100 pilotów samolotowych oraz liczne rzesze modelarzy lotniczych.

Od 1990 roku Aeroklub jest niezależnym stowarzyszeniem, prowadzącym wielokierunkową działalność gospodarczą. Członkowie Aeroklubu wolny czas spędzają na lotnisku, uczestniczą w festynach i pokazach lotniczych. Biorą również udział w akcjach mających na celu integrację ludzi niepełnosprawnych, np. w Miszewie Murowanym, każdego sezonu ubarwiają także zawody motorowodne w Murzynowie.

Płoccy modelarze często występują z pokazami modeli latających na imprezach sportowo-rekreacyjnych, festynach środowiskowych, czy okolicznościowych. Organizacja zawodów modelarskich na miejscowym lotnisku przyciąga swoją atrakcyjnością rzesze publiczności i pozwala na wstępne wyselekcjonowanie uzdolnionej młodzieży i włączenie jej do nauki modelowania.

Od wielu lat modelarze Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej zdobywają medale i wyróżnienia zarówno w zawodach ogólnopolskich, jak i na arenie międzynarodowej. W kalendarzu imprez stałych znajduje się „Święto Latawca”, „Młodzi Modelarze na Start”, zimowe „Zawody modeli halowych” tzw. „rzutków”, wiosenne „Zawody balonów na ogrzane powietrze” i otwarty konkurs modeli kartonowych.Dzięki zaangażowaniu społeczności lotniczej, dla której lotnictwo stało się pasją życia i służby, działalność Aeroklubu zdobyła wysokie uznanie w kraju i na arenie międzynarodowej.
: downloadStat -> gfx -> mazovia
mazovia -> Zawiadomienie
mazovia -> Informacja prasowa 28 lipca 2015 r
mazovia -> Wykaz osób prawnych i fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, którym udzielono pomocy publicznej w 2013 roku
mazovia -> Wniosek o wpis do rejestru podmiotów prowadzących kursy z zakresu przewozu towarów niebezpiecznych
mazovia -> Lista powiatów, które otrzymają dofinansowanie dla Komend Powiatowych i Miejskich Państwowej Straży Pożarnej
mazovia -> Załącznik Nr 1 do uchwały Nr 1392/60/11 Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 5 lipca 2011 r. Ogłoszenie o konkursie
mazovia -> Załącznik do uchwały Nr 2504/187/08
mazovia -> Lp. Podmiot wnioskujący Nazwa zadania
mazovia -> Uchwała Nr 45/13 Sejmiku Województwa Mazowieckiego z dnia 18 marca 2013 r w sprawie określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawy maku i konopi włóknistych oraz rejonizacji tych upraw w roku 2013
mazovia -> Załącznik do uchwały Nr /13
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna