Aga Zaryan zaśpiewa w Krakowie charytatywnie 12 lutego, w Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie, odbędzie się koncert charytatywny pod hasłem „Kochaj i czyń, co chcesz”Pobieranie 11.82 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar11.82 Kb.

Informacja prasowa,

Kraków, 27.01.2012r.Aga Zaryan zaśpiewa w Krakowie charytatywnie

12 lutego, w Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie, odbędzie się koncert charytatywny pod hasłem „Kochaj i czyń, co chcesz”, oraz aukcja „przedmiotów miłości pełnych”. Dochód z tego wydarzenia zostanie przeznaczony na leczenie Grzegorza Tusiewicza, krytyka jazzowego, który zmaga się ze stwardnieniem rozsianym.

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i Filharmonia Krakowska im. K. Szymanowskiego już po raz czwarty organizują wspólnie koncert charytatywny połączony z aukcją przedmiotów. Celem tego wydarzenia jest pomoc artystom oraz osobom związanym ze sztuką, które zmagają się z niepełnosprawnością lub ciężkimi chorobami. Tym razem muzycy i aktorzy spotkają się na scenie krakowskiej Filharmonii, aby wesprzeć Grzegorza Tusiewicza, miłośnika jazzu i recenzenta muzycznego „Dziennika Polskiego”. Pan Grzegorz od lat zmaga się ze stwardnieniem rozsianym. Choroba szybko postępuje. W tej chwili porusza się on na wózku inwalidzkim. W codziennej walce z chorobą pomaga mu żona Małgosia, z którą dzieli życie od 34 lat.

– Motto koncertu brzmi: „Kochaj i czyń, co chcesz”. Te piękne słowa św. Augustyna mogą być dla nas wszystkich wspaniałym drogowskazem. Dają wolność i radość w czynieniu dobra – podkreśla Anna Dymna – Koncert połączony jest z aukcją „przedmiotów miłości pełnych”. Wszystkie pieniądze uzyskane tego wieczoru przekazujemy na rzecz Grzegorza Tusiewicza, przyjaciela polskich artystów jazzowych.Koncert odbędzie się 12 lutego o godz. 17.00. Gwiazdami wieczoru będą Aga Zaryan i Iwona Socha (sopran). Aga Zaryan wykona utwory do słów Czesława Miłosza. W programie koncertu znajdą się również utwory Zbigniewa Preisnera i Jana Kaczmarka w wykonaniu Chóru i Orkiestry Filharmonii Krakowskiej. Jak co roku, nie zabraknie także poezji. Tym razem publiczność usłyszy wiersze Czesława Miłosza, w tym m.in.

poemat „Orfeusz i Eurydyka” w wykonaniu Anny Dymnej i Jacka Romanowskiego.

Tuż po koncercie odbędzie się aukcja „przedmiotów miłości pełnych”: rękopisów i rękodzieł znanych artystów oraz piór, batut, pędzli, ołówków, maszyn do pisania, które służyły do powstawania tych dzieł, a także przedmiotów ofiarowanych przez znanych muzyków, aktorów, dziennikarzy i polityków. Wśród nich są m.in. Ewa Lipska, Hanna Krall, Ewa Podleś, Leszek Możdżer, Zbigniew Preisner, Jan Englert i Andrzej Seweryn.

Cegiełki wstępu w cenie 60 zł można nabywać w kasie Filharmonii Krakowskiej w godz.: 11.00 – 14.00; 15.00 – 19.00 (wt. – pt.) oraz w „Republice Marzeń” Fundacji Anny Dymnej w godz.: 8.00 - 15.00 (pon.-pt.). Osoba do kontaktu: Angelika Chrapkiewicz-Gądek, angelikachrapkiewicz@republikamarzen.org , tel. 669 997 852.

W programie koncertu:

Orkiestra i Chór Żeński Filharmonii Krakowskiej

Paweł Przytocki – dyrygent

Iwona Socha – sporan

Teresa Majka-Pacanek - przygotowanie chóru

Jan A. P. Kaczmarek - suita z filmu Marzyciel (fragment Impossible Opening)

Zbigniew Preisner - Kolęda dla nieobecnych, Lilia Wodna z filmu Dekalog IX

Aga Zaryan z zespołem, wykonają utwory do słów Czesława Miłosza

 

Informacja na temat Grzegorza TusiewiczaAbsolwent Politechniki Krakowskiej. Recenzent muzyczny „Dziennika Polskiego”, tłumacz, korespondent Jazz Forum. Napisał trzy książki, w tym m.in. „Jazz w Krakowie – Kronika Wydarzenia i refleksje” i „Krakowski Jazz – klub HELIKON”. Urodził się w 1947 r. w Krakowie. W 1995 r. lekarze wykryli u niego stwardnienie rozsiane. W tej chwili Pan Grzegorz porusza się na wózku inwalidzkim. Jest ojcem Ani i dziadkiem Zosi. Na co dzień największą radość sprawia mu słuchanie muzyki jazzowej.

Szczegóły: www.mimowszystko.org

Szczegółowych informacji na temat koncertu i aukcji udzielają:

Ewa Dziadyk: e-mail: ewadziadyk@mimowszystko.org tel. 500 091 604

Marta Marczuk-Komiszke: e-mail: martamarczuk-komiszke@mimowszystko.org tel. 669 997 854

Małgorzata Wach: e-mail: malgorzatawach@mimowszystko.org tel. 603 641 045

Pobieranie 11.82 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna