Agata Meble wybrała Atende jako dostawcę usług it jedna z najbardziej znanych na polskim rynku firm wnętrzarskich podpisała umowę z Atende S.Pobieranie 9.73 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar9.73 Kb.
Informacja prasowa | Warszawa, 14 lutego 2014 r.

Agata Meble wybrała Atende jako dostawcę usług IT

Jedna z najbardziej znanych na polskim rynku firm wnętrzarskich podpisała umowę z Atende S.A. Kontrakt obejmuje świadczenie przez Spółkę usług outsourcingu informatycznego oraz ośrodka zapasowego na wypadek awarii. Umowa została zawarta na czas nieokreślony.
Prace jakie będzie wykonywać Atende mają w głównej mierze wspierać podstawową działalność operacyjną Klienta. Obejmują one świadczenie usług informatycznych związanych z eksploatacją, konfiguracją, a także rozbudową infrastruktury teleinformatycznej, oprogramowania i wdrażania nowych technologii niezbędnych do realizacji działalności biznesowej Agata Meble. W zakres zadań Atende wchodzą nie tylko usługi bezpieczeństwa, ale też zarządzanie infrastrukturą sieciową Klienta, środowiskiem macierzowym czy monitoring.
Atende, w oparciu o rozwiązanie cloud computing, realizowane pod marką CloudiA, zapewni również ośrodek zapasowy (ang. DRC – Disaster Recovery Center), co ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa krytycznych systemów Klienta. Wdrożenie DRC pozwoli na ich przełączenie z lokalizacji podstawowej do ośrodka zapasowego, dzięki czemu możliwe będzie ograniczenie do minimum braku dostępu do aplikacji biznesowych Agata Meble w przypadku poważnej awarii w centrali firmy.

Podstawą projektów outsourcingowych jest przede wszystkim zaufanie. Cieszymy się więc, że udało nam się przekonać do naszych usług kolejnego Klienta. Wierzymy, że dzięki współpracy z nami firma Agata Meble będzie mogła jeszcze efektywniej wykorzystywać zasoby IT do realizacji swojej misji - powiedział Tomasz Kadlewicz, Dyrektor Działu Systemów i Outsourcingu w Atende S.A.
Agata Meble to jeden z największych w Polsce dystrybutorów mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz. Firma współpracuje z kluczowymi polskimi producentami mebli, prowadząc sprzedaż detaliczną w 16 placówkach, m.in.
w Gdańsku, Bielsku-Białej, Poznaniu, Łodzi, Warszawie, a od września 2013 r. również w Krakowie. Obok mebli, Agata Meble oferuje elementy dekoracyjne, lampy i tekstylia – pod marką Agata Home, systemy do kuchni – pod marką Agata Kuchnie oraz asortyment dla dzieci – w ramach nowego konceptu Agata Kids.
Atende S.A.
Atende S.A. (wcześniej ATM Systemy Informatyczne S.A.) jest jedną z wiodących firm informatycznych w Polsce, z ponad 20-to letnią tradycją. Spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie 28 maja 2012 roku. Wraz ze spółkami zależnymi (Atende Software Sp. z o.o., Phoenix Systems Sp. z o. o., Sputnik Software Sp. z o.o. i Impulsy Sp. z o.o.) tworzy grupę kapitałową. Atende specjalizuje się w czterech głównych dziedzinach: integracji systemów teleinformatycznych (sieci, systemy obliczeniowe, bezpieczeństwo), integracji infrastruktury technicznej (wyposażenie centrów danych, zasilanie gwarantowane, inteligentne budynki), outsourcingu IT oraz usługach opartych na platformach technologicznych świadczonych w modelu cloud computingu. Poprzez spółki zależne Grupa Kapitałowa Atende specjalizuje się w innowacyjnym oprogramowaniu dla przedsięwzięć multimedialnych, Smart Grid i cyberbezpieczeństwa (Atende Software), autorskim systemie operacyjnym czasu rzeczywistego dla systemów wbudowanych (Phoenix Systems), oprogramowaniu do zarządzana jednostkami samorządów i administracji centralnej (Sputnik Software) oraz w rozwiązaniach informatycznych dla sektora opieki zdrowotnej (Impulsy). Więcej informacji pod adresem www.atende.pl
Kontakt dla Mediów

Katarzyna Krystkiewicz

Atende S.A.

e-mail: katarzyna.krystkiewicz@atende.pltel. 605 960 061

Pobieranie 9.73 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna