Aktualności o Transformacji styczeń 2014Pobieranie 39.36 Kb.
Data03.05.2016
Rozmiar39.36 Kb.
Aktualności o Transformacji - styczeń 2014

Zamknij oczy, weź kilka głębszych, oczyszczających oddechów. Wejdź wgłąb swojego serca i zacznij poprzez powolne oddychanie, połączone z intencją połączenia bicia twojego serca z biciem serca Ziemi.


Poczuj, jak twoje serce powiększa się i wyraź wdzięczność za swoje życie. Przy każdym oddechu promieniuj miłością i światłością na wskroś kuli ziemskiej tak, aby dotknęła wszystkiego co żyje.
Wyobraź sobie siebie siedzącego z wieloma tysiącami innych, którzy czytają Aktualności o Transformacji. Jesteśmy jednym połączonym kręgiem.
A teraz połącz swoje serce z biciem serca globalnej społeczności i wspólnie razem życzmy sobie Szczęśliwego Nowego Roku!
Sprowadź swoją uwagę z powrotem do pomieszczenia, w którym się znajdujesz i kontynuuj czytanie, podczas kiedy my przynosimy Nowy Rok wypełniony możliwościami nowego rozwoju i zmian.
Czas nie jest linearny. Nasz umysł ma tendencję do interpretowania czasu, jako prostej linii. A tak naprawdę, to przesuwamy się w czasie niczym po spirali. Nowy Rok często zachęca nas do zastanowienie się nad tym, w jaki sposób chcemy zmienić nasze życie.
Jedna rzecz, o której wspominałam już wcześniej to rozwaga, aby nie dać złapać się w przepowiednie na Nowy Rok. Myślę, że chcemy usłyszeć przepowiednie na nadchodzący rok, aby uzyskać poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad naszym życiem. Nawet jeśli przepowiednie mówią o problemach, myślimy, że jeśli wiemy z wyprzedzeniem o tym, co może się wydarzyć, to możemy się wtedy przygotować.
Jedną z największych nauk czasów, w których żyjemy jest spodziewać się wszystkiego. Wszyscy bowiem widzieliśmy zmiany i wydarzenia, które nas zaskoczyły. Żyjemy w czasach, w których przepowiednie po prostu odrywają nas od podążania naszą duchową ścieżką.
Musimy budzić się każdego dnia wiedząc, że mamy siłę i wiedzę wewnętrzną, aby zmierzyć się z czymkolwiek, co przyniesie dzień. Dzień może przynieść spokojne wody do żeglowania i bycia zadowolonym. Ale możemy również znaleźć się przeprawiającymi się przez problemy. Wszystko polega na zaakceptowaniu tego co jest i wykorzystywaniu wszystkich naszych narzędzi do przeprawienia się przez wody, na których się znajdujemy.
W ciągu ostatnich kilu miesięcy zachęcałam was do pogłębiania swoich duchowych praktyk i abyście poważnie przemyśleli różnicę pomiędzy wykonywaniem pracy poprzez oczy ducha, a nie ego. Czasami wydaje się nam, że jesteśmy zaangażowani w duchowe praktyki nie zdając sobie sprawy z tego, że ego ciągle trzyma kontrolę nie pozwalając na to, aby prawdziwa moc ducha przeświecała na zewnątrz.
Jest to okres w naszym życiu, kiedy powinniśmy pozwolić naszemu duchowi przeświecać coraz mocniej. Musimy być mocno wyprostowani i poczuć przepływ ducha przez nas, z góry na dół i na wskroś.
Cóż to za uczucie, które towarzyszy temu przepływowi. Kiedy możemy to zrobić nie następuje zakłócenie myśli, rozproszenie lub plątanie się w gęstą kolektywną energię. Pozwolenie na przepływ miłości i światła ducha jest wolnością.
W miarę jak pogłębiacie swoje praktyki transformacyjne pozwólcie, aby w ciągu dnia wasze boskie światło przepływało w coraz większym stopniu. Miejcie swoje serca bardziej otwarte. Nie zamykajcie się. Zamiast tego bądź przykładem miłości. W grudniu napisałam o przepięknej praktyce transformacji.
Moją największa pasją jest stworzenie społeczności, których celem będzie współdziałanie i współpraca. I naprawdę wierzę, że to siła współpracy w społecznościach przyniesie zmiany, tak potrzebne w naszych czasach.
Kiedyw 2000 roku zaczynałam pisać Aktualności o Transformacji napisałam, że nasi potomkowie będą czytać na temat grup społecznych zbierających się razem, aby wnieść pozytywny świat do życia. Te opowieści o tym, jak grupy społeczne współpracowały razem zastąpią stare opowieści o tym, jak to bohater lub bohaterka wyszli na przeciw, aby uchronić świat.
Myślę, że istnieje w nas nieskończony potencjał, kiedy łączymy się w społecznościach, aby pracować z mocą wspólnej intencji. Oznacza to odrzucenie egocentrycznych pragnień i połączenie się w duchu z intencją, skupieniem i koncentracją, miłością, zjednoczeniem, harmonią oraz wyobraźnią i bycie mocą zmian na świecie.
Najpierw musimy podnieść nasze wibracje, aby kontynuować naszą duchową pracę i pozwolić duchowi miłości na przepływanie przez nas. Kiedy to zrobisz, zauważysz, że poczujesz się lżejszy, silniejszy i natchniony. Istnieją nowe wibracje, które muszą zostać przyniesione w chwili obecnej, aby podnieść gęstą kolektywną energią, którą wszyscy podsycamy.
Musimy następnie zmienić słowa w naszych modlitwach i medytacjach, zastąpić słowo „ja” słowem „my”.
Modlimy się o...

Łączymy nasze serca w imieniu...

Widzimy boskie światło w innych, zakątkach świata z problemami i w świecie, jako całości.

Dostrzegamy piękno życia.


Mogę podawać przykłady w nieskończoność, ale myślę, że rozumiecie o co chodzi. W tym miesiącu chciałabym poprosić was, abyście zrobili eksperyment i zmienili swoje intencje tak, aby zaczynały się od „my”, a nie „ja”.
Używajcie w ciągu dnia słowa „my” tak często, jak jest to możliwe. Działajmy wspólnie jako społeczność, z mocą wspólnego celu.
To nadal oznacza, że musicie wykonywać swoją osobistą pracę, aby być zdrowym członkiem społeczności. Nadal musicie pracować nad tym, co chcielibyście stworzyć. W miarę jak wzmacniacie siebie, wzmacniacie społeczność.
Jesteśmy jednostkami, które doświadczają jak to jest być istotą ludzką na tym świecie. Jednakże na poziomie duchowym istnieje tylko jedna świadomość. I jest połączenie się wspólnie w jedności, gdzie mamy ogromny potencjał, aby być pozytywną, kochającą i uzdrawiającą siłą na świecie.
Nadal mam ogromną nadzieję. Nadal wierzę, że istnieje możliwość wykreowania innego snu. To, czy doczekamy ujrzenia nowego snu, kiedy się on pojawi, tego nie wiem. Wyobraź sobie po prostu potencjał, który mamy wspólnie razem, jeżeli naprawdę skupimy się na naszej energii duchowej w kompletnym zjednoczeniu, bez żadnych przerw lub słabych ogniw. Tylko to sobie wyobraź!
W marę jak nadal pogrążacie się w marzeniach, możecie zauważyć, że wasze marzenia mówią wam o waszej osobistej pracy, którą musicie wykonać.
Spędzajcie trochę czasu na łonie przyrody, bez względu na to jak jest zimno w miejscu, w którym mieszkacie. Przyroda jest wrotami, które łączą widoczne z niewidocznym. Przyroda uczy nas w jaki sposób unieść zasłonę pomiędzy widocznym i niewidocznym, aby dojrzeć nowy sen. Tak wiele można się nauczyć od Boskiej Inteligencji Natury. W chwili obecnej wiele osób skupia się na tym w jaki sposób natura odzwierciedla stan dysharmonii i braku równowagi wewnątrz nas. Jednakże, kiedy podniesiemy zasłonę i wejdziemy w boską część natury, wejdziemy w świat czystej piękności ducha przekształconej w formę
Istnieje tak ogromna moc w anonimowej pracy. Często ludzie mylą przywódców oraz osoby, które przynoszą zmiany z osobami publicznymi. My jesteśmy częścią niewidzialnej społeczności, która działa wspólnie z mocą i koncentracją skupioną na intencji zmiany energii w sieci życia.
Kilka lat tamu napisałam wam, w jaki sposób odwiedzić swoją Wewnętrzną Komnatę Światła. Chciałabym zaproponować w tym miesiącu tę medytację na powitanie Nowego Roku.
Odbyłam kiedyś bardzo głęboką podróż, w czasie której została mi pokazana moc społeczności działającej wspólnie razem. W czasie mojej podróży zostałam zabrana do miejsca nazwanego Wewnętrzna Komnata Światła. Kiedy się tam znalazłam spotkałam dwie istoty bez twarzy. Istoty te zaprowadziły mnie do tego, co według mnie, było moim duchowym biurkiem pracy. Nie mogłam dostrzec kształtów, ale zdawałam sobie sprawę, że znajdowało się tam tysiące innych osób, które w tej Wewnętrznej Komnacie Światła wykonywały swoją duchową pracę wspólnie razem. Nie było tam żadnych rozmów, dyskusji na tematy filozoficzne, tudzież porównywania duchowych praktyk lub nauk. Każdy wykonywał swoją pracę z miłości do wszystkiego, co żyje. Moc była odczuwalna w tym miejscu. Byłam bardzo wzruszona i naprawdę zrozumiałam, jak bardzo dużo osób na całym świecie wykonuje swoją prace w ciszy, nie będący widocznymi, rozpoznawalnymi i docenianymi za to, co robią. Moc skupienia i koncentracji i praca w jedności to jest, w jaki sposób możemy zebrać się jako globalna społeczność, aby być mocą zmian i uzdrowienia na świecie.
Nie ma znaczenia wasze wykształcenie lub w jakim zawodzie pracujecie. Wszyscy możemy być wehikułem miłości i światła wspólnie razem i pracować wspólnie.
Na niektórych moich warsztatach wykonujemy ceremonię, w której grupa podróżuje do Wewnętrznej Komnaty Światła, aby znaleźć swoje osobiste biurka pracy, jak również aby doświadczyć mocy pracy anonimowej. W tym miejscu da się odczuć komórkowy poziom mocy wspólnej pracy, jako społeczności połączonej mocą skoncentrowanej intencji.
Możecie spróbować odbyć podróż do Wewnętrznej Komnaty Światła, jeśli ten typ działania was wzywa. Możecie dokonać tego w czasie medytacji słuchając jakiejś nastrojowej muzyki lub też możecie słuchać grania na bębnach i odbyć szamańską podróż. Na moich warsztatach, aby wykonać tą pracę, słuchamy muzyki z dysku Jonathana Godlmana „The Ultimate Om”
Zacznij od przyciemnienia pokoju, w którym się znajdujesz. Zakryj sobie czymś oczy. Nawet jeśli grasz na bębnie lub grzechotce nałóż na oczy chusteczkę lub szalik. Odkryłam, że odbywanie podróży w ciemności dodaje mocy bycia anonimowym.
Wyznacz swoją intencję, aby zostać poprowadzonym do Wewnętrznej Komnaty Światła. Kiedy tam się znajdziesz spotkasz dwie istoty bez twarzy. Nie będą z tobą rozmawiały. Zaprowadzą ciebie po prostu do twojego biurka pracy duchowej. Jak się już tam znajdziesz usiądź sobie. Pomimo tego, że żadne słowo nie zostanie wypowiedziane poczujesz i wyczujesz instrukcje co do tego, co powinieneś zrobić, aby naprawić swoją sieć życia. Możesz siedzieć w ciszy podczas pracy. Możesz poczuć się poprowadzonym do tego, aby wstać, tańczyć i ruszać się w czasie wykonywania pracy. Możesz zacząć nucić lub śpiewać.
Podczas kiedy będziesz wykonywał swoją pracę poczuj niesamowitą energią i połączenie z innymi pracujacymi nad założoną intencją. Wiedz, że nie jesteś sam w swojej pracy na rzecz życia. Poczuj nadzieję i pasję, która prowadzi ciebie w twoim działaniu.
Albo usłyszysz na powrót bicie bębna lub kiedy usłyszysz telepatyczny przekaz, wtedy poczujesz, że jesteś gotowy, aby opuścić tę komnatę. Tych dwóch przewodników, którzy przyprowadzili ciebie do twojego miejsca, odprowadzi ciebie do wejścia Komnaty Światła. Jak będziesz przy wejściu wróć do pokoju, w którym się znajdujesz.
Po powrocie przemyśl swoje przeżycie. Pospaceruj na świeżym powietrzu z odnowionym poczuciem nadziei.
Będąc częścią społeczności twoja część pracy przemieszcza się i przynosi zmiany w sieci. Twoje wyjątkowe zdolności przynoszą korzyści całej światowej społeczności. Nawet kiedy uśmiechniesz się do nieznajomej osoby, może to uzdrowić ją w sposób niewyobrażalny dla ciebie.
Pełnia księżyca przypada na 16 stycznia. Poświęćmy trochę czasu na poczucie bycia połączonymi z globalną społecznością. Za pomocą mocy wspólnego celu połączmy razem nasze duchowe energie. Odmieńmy i doświadczmy nasze boskie światło, zaplatające przepiękną i olśniewającą sieć światła wewnątrz i wokół Ziemi.
Dla nowych czytelników Aktualności o Transformacji polecam przeczytanie artykułu „Tworzenie ludzkiej sieci światła” na głównej stronie tego portalu.
W zeszłym miesiącu podziękowaliśmy tłumaczom, którzy pracują społecznie i poświęcają tak wiele czasu, aby Aktualności o Transformacji były dostępne dla czytelników w wielu krajach. Podziękowaliśmy Sylvii Edwards, która poświęca swój czas na bycie webmasterem tej strony.
Poczułam się zobowiązana, aby uhonorować Boba Edgra. Ponieważ Bob był osobą, która w 1998 roku zachęcała mnie do prowadzenia comiesięcznej kolumny. Był on moim pierwszym webmasterem, który zamieszczał moją kolumnę na stronie Shamanic Visions prowadzonej przez Carol Proudfoot. Zaczęłam od napisania artykułu, w którym podzieliłam się naukami z A Fall to Grace. A następnie nazwa kolumny zmieniła się na Aktualności o Transformacji.
Nie było mnie na internecie w pierwszym roku publikowania mojej kolumny. Pisałam artykuł, a następnie faksowałam do Boba. Wow! Jak się czasy zmieniły.
Bob jest już na emeryturze, ale chciałabym przesłać mu błogosławieństwa za niesamowitą pracę, którą dzielił ze światem.
Bywają czasami takie okresy, kiedy moje serce i dusza wzywają mnie do wspierania organizacji, której działalności dotyka wiele osób.
Organizacją, którą chcę wspierać jest Two Circles - The American Indian Institute: Traditional Circle of Indian Elders and Youth. Ich list zatytułowany „Przyjaciele i rodzina - list na koniec roku 2013” i wysłany w grudniu był ogromnie przejmujący. Od razu przystąpiłam do działania i poprosiłam o to, czy nie ma takiej możliwości, aby zamieścić ich list na ich stronie internetowe tak, abym mogła zamieścić link.
Bezpośredni link do listu to: http://goo.gl/QFWGCG
Aby odwiedzić ich stronę przejdźcie do: www.twocircles.org. Mam nadzieję, że poczujecie w sobie chęć do dania datku, aby wesprzeć ich działania. Aby wpłacić datek online, znajdź link „to make a donation” umieszczony po prawej stronie na głownej stronie. Link umieszczony jest pod listem „Friends and Family 2013 Letter („Przyjaciele i rodzina - list na koniec roku”, przyp. tłum.). I oczywiście można wysłać czek.
List ten opowiada o wielu ceremoniach przeprowadzonych w tym roku przez starszyznę rdzennych Amerykanów. Nawet zjawiła się delegacja starszyzny Kogi (dwóch mężczyzn i dwie kobiety) przybyła z La Sierra Nevada de Santa Marta w Kolumbii, która przybyła na zgromadzenie pod nazwą „Weaving of Women’s Wisdom” odbywające się na terytorium Akwesasne Mohak Territory w północnej części stanu Nowy Jork. Matki klanu Haudensaunee zwołały to spotkanie. Opowiedziały o mocy więzi Prawa Matek - przyrodzonego autorytetu żeńskiego w naturalnym schemacie przepływu życia ludzkiego, pochodzący od matki niebiańskiej i przenoszony przez tysiąclecia przez ciągły siostrzany klan matrilinearny.
List ma cztery strony i został przepięknie napisany przez Erica Noyes’a, kierownika wykonawczego. Jest tam zawarte mnóstwo informacji do przyswojenia. Byłam kompletnie urzeczona tym listem.
Eric rozpoczyna list pisząc:

„Z mojego punktu widzenia, wielkie krosno, które zapewia ramy do tkania naszej kosmicznej pozycji, która, według Majów oraz innych prowadzących kalendarz w Ameryce Południowej, umieszcza nas na końcu/początku następnego cyklu światła „długiej rachuby” (5200 lat), który wyznacza przyspieszenie obudzenia się ludzkości oraz nasze wyniesienie do wyższej duchowej świadomości. Jest to czas nowego początku tak, jak jest to napisane w gwiazdach, które widzimy każdej nocy.”


Po skontaktowaniu się z Ericem, napisał on do mnie, że jest przekonany, że starożytne tradycyjne sposoby nie zostały zapomniane. I tradycyjne formy nauczania mówią o kontynuacji życia.
„Starszyzna mówi, że nasz Dziadek Ogień istnieje nadal, Starszy Brat Słońce istnieje nadal, nasza Matka Ziemia i Babka Księżyc istnieją dla nas nadal. Starszyzna mówi, że nadal mamy odpowiedzialność za przyszłe pokolenia oraz że ceremonie przyniosą moc, które będzie potrzebna nam wszystkim do przetrwania.”
Jesteśmy wdzięczni za tradycyjne metody. Sądzę, że jest to ważne, aby szanować starszyznę, która oświetliła dla nas drogę w przeszłości i nadal rozświetla naszą drogę ku przyszłości. Grupa Two Circles jest ze sobą od ponad 40 lat.
Mam nadzieję, ze przeczytacie ten list i pójdziecie za głosem serca we wsparciu, tym widocznym i niewidocznym.
Przesyłam błogosławieństwa wszystkim, aby mieli radosny i o wielkim znaczeniu Nowy Rok!
Tłumaczenie: Dorota Goczał

Ogłoszenia:


Z wielką przyjemnością chciałabym powiadomić, że mamy przekłady w nowych językach! Fabio Braga is now translating the Transmutation News into Portuguese for our Brazilian readers. Let us join together in sending Fabio blessings for his devotion to the work.
Please visit The Training and Announcement Section for information on my Two Year Teacher Trainings starting in 2015. I am leading one new Teacher Training in Scotland and another in California.
Jan Gale, a brilliant shamanic practitioner and teacher in Canada wrote a wonderful new book titled The Rush Hour Shaman. Jan writes:
“The biggest cause of illness and disease in our lives today is that we have lost connection with the natural world, resisting the nurturing, healing and support that is offered to us by this spiritual ally. We have also lost connection with the unseen world of helping spirits and guidance. A large number of people live in an urban environment, which can offer significant challenges to reconnecting to our truest selves. The Rush Hour Shaman is a "how to" book for living shamanically in our modern world. It offers detailed practices for beginning to bring ceremony and ritual into our lives, opening doors to deeper self-connection. There are creative exercises and healing journeys offered for reconnecting to ourselves, Mother Earth and all our Helping Spirits. Once reconnected, we can explore our unlimited potential, our deepest passions, express our creativity, and share the precious wonder of who we really are with our families, friends, community and the world. We can find love, healing and meaning in our lives.”
Jan is a great writer! And I found the book to be clear and inspirational.
To order a copy of The Rush Hour Shaman, please visit:
http://www.moon-books.net/books/rush-hour-shaman

Life Changes Network awarded FEMME: Women Healing the World the #1 most important film of 2013 among Documentaries that could change The World. Emmanuel Itier filmed this inspiring documentary and it was produced by Sharon Stone. I was one of the women interviewed.


You can give FEMME as a “Gift of Hope” with a 30 % discount until January 5.

www.FemmeTheMovie.com

www.Facebook.com/FemmeTheMovie

Here is a simply wonderful project to check out.


Live in Awe & Wonder with Wonder Kids Cards™

Wonder Kids Cards: Making Conversations Count (Build Character and Confidence) is a colourful, unique and thought provoking boxed deck of 38 doubled sided cards and guidebook:

On one side a question will open exciting conversations and an affirmation on the other will keep these values front of mind. The guidebook included contains reflections on the meaning behind each of the questions as well as engaging activities to support learning (i.e. build an altar, meditations, visualisations, craft, plant a seed, look at the night sky, “do your thoughts have Wings or Weights attached?”). Children, parents and teachers will create memorable and "wonder-full" conversations. Aged 4 and up.
Perfect for busy people to help create a daily habit of conversation, grounding, connection, and reflection (great for starting in the New Year) and can also be used as relevant situations arise in a child’s life. It provides a spiritual framework based on the principles of Awe and Wonder, Connection with Nature, Forgiveness, Gratitude, Harmony, Intentionality, Kindness, Learning, Listening, Love, Self Expression. Use every day with benefits that will last a lifetime.

The authors, Fiona Blackie, from Scotland (student of Sandra’s) and Caela Farren, from the US (President of Masterworks Inc, spiritual student, grandmother) met whilst visiting John of God, in Brazil, 4 years ago. They have worked on this labour of love across the pond ever since. Fiona developed a life-threatening chronic illness 10 years ago, aged 33, and has a strong desire to help others avoid the pain she has experienced. Together they have decades of spiritual study and practice as well as expertise in personal development.

Available from: www.wonderkidscards.com

For current info, feedbackand tips: https://www.facebook.com/pages/Wonder-Kids-Cards-www.wonderkidscardscom/376281622504587Contact: wonder@wonderkidscards.com
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna