Animacja smf dla najmłodszych, 60 minut 31 styczeń M. in filmy z serii „Przygody Koziołka Matołka”Pobieranie 34.72 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar34.72 Kb.
Animacja SMF dla najmłodszych, 60 minut 31 styczeń

M.in. filmy z serii „Przygody Koziołka Matołka”, „Pies w kratkę” i „Proszę słonia”


Wesoła Ludwika
Pies w kratkę
Władca pustyni
Smocza jama
Witaminki
Zwariowane przygody

Porwanie Baltazara Gąbki
animowany serial 13 odcinkowy
Scenariusz: Zofia Olak, Leszek Mech
odcinki reżyserowali m.in.: Władysław Nehrebecki, Wacław Waiser, Stanisław Dulz, Bronisław Zeman.
Produkcja: SFR Bielsko-Biała 1969/1970
Książę Krak wysyła Smoka Wawelskiego wraz z kucharzem Bartolinim na poszukiwanie profesora Gąbki, któryzaginął w Krainie Deszczowców. W tej niezwykłej podróży spotykają rozmaite stwory – jak Smok Mlekopij, i czarne charaktery – jak knujący różne zasadzki Don Pedro. Przygody smoka i kucharza mają jak najbardziej współczesny charakter i mimo niebezpieczeństw wszystkie dobrze się kończą.

Panna z mokrą głową

Reżyseria: Kazimierz Tarnas

Scenariusz: Tomasz Piotrowski , Kazimierz Tarnas

Zdjęcia: Grzegorz Kędzierski

Wykonawcy: Paulina Tworzyańska (Irenka Borowska), Anna Nehrebecka (matka Irenki), Marek Kondrat (Henryk Borowski, ojciec Irenki), Anna Milewska (Cecylia, babcia Irenki), Iga Cembrzyńska (ciotka Amelia), Hanna Stankówna (ciotka Barbara), Antoni Frycz, Beata Tyszkiewicz, Marian Opania i inni

Produkcja: 1994; 98 min.

Kazimierz Tarnas kojarzy się z filmami dla młodych widzów. Przede wszystkim jest twórcą znakomitych adaptacji prozy Kornela Makuszyńskiego jak "Szaleństwa panny Ewy", "Awantura o Basię" i "Panna z mokrą głową".


Atrakcją filmu są też melodyjne piosenki, do których słowa napisał Wojciech Młynarski.
Bohaterka - „panna z mokrą głową” to Irenka Borowska, pełna życia i energii trzynastoletnia panienka z dobrego domu. Akcja toczy się w latach trzydziestych – latach kryzysu ekonomiczne. W dworku rodziny Borowskich żyje się coraz trudniej. Irenka potajemnie postanawia pomóc rodzicom, którym grozi licytacja całego majątku. Wyrusza w podróż do bogatej ciotki w Warszawie…

Dodatek animowany: Czerwone i czarne


Reżyseria: Witold Giersz; 1963, 7 minut.

Dynamiczna opowieść o walce torreadora z bykiem. Klasyk animacji nagradzany na wielu festiwalach międzynarodowych.Zestaw filmów animowanych SMF; 65 minut 1 luty
m.in. filmy z serii „Przygody Koziołka Matołka” i „Pies w kratkę”

Wspaniały marsz


Sam jak pies
Po drugiej stronie tęczy
Rajd
Pierwsze kroki
Bibi sportowcem

Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie,
Pełnometrażowy film animowany

Produkcja: 1986 rok; 71 minut


Reżyseria: Stanisław Dulz
Scenariusz: Adam Hajduk, Andrzej Orzechowski, Leszek Mech
Zdjęcia: Ryszard Biesom
muzyka: Andrzej Korzyński, Marek Wilczyński

Piosenki: Agnieszka Osiecka, Jacek Cygan


głosów użyczyli m.in.: Danuta Przemyska, Ilona Kuśnierska, Piotr Fronczewski.
Zrealizowana w konwencji westernu opowieść o zmaganiu dzielnych chłopców – Bolka i Lolka – z groźnym bandytą Pif-Pafem, znanym już z filmu „Wielka podróż Bolka i Lolka.” Przygody najsłynniejszej pary polskiego filmu animowanego są raz zabawne, raz niebezpieczne, ale przede wszystkim uczą i bawią.

Akademia pana Kleksa część I


Przygoda księcia Mateusza
Reżyseria: Krzysztof Gradowski

Scenariusz (według powieści Jana Brzechwy): Krzysztof Gradowski

Zdjęcia: Zygmunt Samosiuk

Scenografia: Jerzy Skrzepiński , Władimir Duszin (ZSRR)

Muzyka: Andrzej Korzyński

Wykonawcy: Piotr Fronczewski (Pan Kleks), Sławek Wronka (Adaś Niezgódka), Marcin Bielski Bartek Dachowski, Łukasz Deńca, Igor Dzierżanowski, Henryk Hałas, Andrzej Kołacz i inni.


Produkcja: 1983, 83 minuty

Jeden z najciekawszych (wraz z kolejnymi częściami realizowanymi w następnych latach) filmów dla dzieci, zdobywca kilkunastu nagród festiwalowych.


"Witajcie w naszej bajce" – słowa tej piosenki kilkanaście lat temu nucił każdy przedszkolak, bo te właśnie słowa wprowadzają 10-letniego Adasia Niezgódkę w zaczarowany świat fantazji Jana Brzechwy – jego cudownej Akademii. Pan Kleks to nie tylko nauczyciel, ale i czarodziej. W najzwyklejszych, najbardziej codziennych czynnościach potrafi dostrzec coś cennego, pasjonującego i pożytecznego. To znakomita recepta na każdy dzień pozbawiony nudy!
Jak w każdej bajce jest tu odwieczna walka Dobra ze Złem. I jak w każdej bajce Dobro wygrywa.

dodatek animowany: Narodziny ziemi


Reżyseria: Stefan Szwakopf; 1974; 9 minut.
Animowana wersja hipotetycznej historii powstania ziemi.

Zestaw filmów animowanych SMF; 60 minut 2 luty
M.in. filmy z serii „Przygody Koziołka Matołka”, „Pies w kratkę” i „Proszę słonia”

Gwiazdka z nieba


Pies w kuchni
Regaty
Złoty szlak
Wycieczka za miasto
Mexico ekspress

Odwrócona góra albo film pod strasznym tytułem
reżysera: Leszek Marek Gałysz
Scenariusz: Jerzy Niemczuk, Leszek Marek Gałysz
zdjęcia: Jan Ptasiński
głosów udzielili: Daniel Olbrychski, Adam Ferency, Krzysztof Kowalewski.

Film zrealizowany z wątków serialu telewizyjnego „Film pod strasznym tytułem”, inspirowany podaniami ludowymi i scenografią wykorzystującą elementy folkloru. Ciekawa muzyka wykonywana na instrumentach ludowych.


W pierwotnej puszczy żyje sobie leśna rodzina: Tatun, Mamuna, synek Sonek i dziadek Lesanik, na dnie leśnego potoku zaprzyjaźniona rodzina wodna: Topicha, jej córki Chlapy i synek Topek. Pewnego dnia trąba powietrzna przynosi nad osadę nowych mieszkańców... Nadchodzą również złe wieści: klan rycerzy Marbatów odwrócił do góry nogami wielką górę, zamieszkał w jej wnętrzu i zaczął porywać dzieci z okolicznych osad. Dochodzi do starcia z siłami zła.

Akademia pana Kleksa część II

Tajemnica Golarza Filipa
Reżyseria: Krzysztof Gradowski

Scenariusz: Krzysztof Gradowski

Zdjęcia: Zygmunt Samosiuk

Scenografia: Jerzy Skrzepiński , Władimir Duszin (ZSRR)

Muzyka: Andrzej Korzyński

Wykonawcy: Piotr Fronczewski (Pan Kleks), Sławek Wronka (Adaś Niezgódka), Leon Niemczyk (Golarz Filip), Irena Karel (Królowa Lalek), Zdzisława Sośnicka (Smutna Księżniczka), Lech Ordon (Doktor Dolittle), Robert Pluciński (Adolf, mechaniczna lalka golarza Filipa), Jolanta Żółkowska (Królowa Śniegu), Hanna Bieluszko (Kominiarczyk), Magdalena Scholl (Pippi Langstrump), Henryk Bista (Dziadek do orzechów), Bolesław Płotnicki (Don Kichot), Stanisław Gawlik , Marian Glinka , Marek Kołaczkowski i inni.

Produkcja: 1983; 77 minut
Adaś ląduje w cudownym Psim Miasteczku. Za radą Smutnej Księżniczki szuka czarodziejskiego guzika na terenie Akademii. Golarz Filip konstruuje doskonałe dziecko cywilizacji komputerowej - cybernetyczną lalkę Adolfa, która przeszkadza w pracach Kleksa. Adolf przepędza zaproszonych gości z sąsiednich bajek, a kiedy niszczy sekretne zapisy Akademii, pan Kleks go rozmontowuje. Golarz Filip z zemsty podpala Akademię laserem. Pan Kleks musi użyć swej tajemnej wiedzy, by opanować złe moce.

Dodatek animowany: Ewolucja ziemi

Reżyseria: Stefan Szwakopf, 1975; 7 minut
Film przedstawia kolejne fazy tworzenia się naszej planety.


Zestaw filmów animowanych SMF; 60 minut 3 luty

M.in. filmy z serii „Przygody Koziołka Matołka”, „Pies w kratkę” i „Proszę słonia”

Królewski płaszcz
Gol
O krasnoludkach i krecie
Konkurs śpiewu
Wesoła dżungla
Kość słoniowa

Straszydła
Reżyseria: Roman Huszczo
Scenariusz: Stanisław Pagaczewski, Ryszard Szłapczyński
Zdjęcia: Maria Niedźwiedzka-Szybisz, Barbara Stankiewicz
Muzyka: Waldemar Kazanecki
Głosów użyczyli: Marek Kondrat, Roman Wilhelmi, Kazimierz Brusikiewicz, Michał Bajor.
Produkcja: 1983; 64 minuty.
Pełnometrażowa adaptacja powieści Stefana Pagaczewskiego (również autora „Przygód Baltazara Gąbki) „Gospoda pod Upiorkiem” oparta na materiałach serialu telewizyjnego „Kochajmy straszydła”. Jest to animowany pastisz komedii grozy: dwudziestowieczne straszydła odkrywają, że ludzie po prostu już się ich nie boją. Na walnym zgromadzeniu diabłów, wiedźm i innych stworów polskich zapada postanowienie, że zamiast straszyć, będą pomagać.... Powstaje więc spółdzielnia „Straszydło”, której prezesem zostaje Belzebub.

W pustyni i w puszczy; część I i II


Reżyseria: Władysław Ślesicki

Scenariusz: (według powieści Henryka Sienkiewicza) Władysław Ślesicki

Zdjęcia: Bogusław Lambach

Scenografia: Wiesław Śniadecki , Jarosław Świtoniak)

Muzyka: Andrzej Korzyński

Wykonawcy: Tomasz Mędrzak (Staś Tarkowski), Monika Rosca (Nel Rawlison), Emos Bango (Kali), Malija Mekki (Mea), Stanisław Jasiukiewicz (Władysław Tarkowski, ojciec Stasia), Edmund Fetting (George Rawlison, ojciec Nel), Ahmed Marei, Ahmed Hegazi,Ibrahim Shemi i inni.

Zrealizowana w afrykańskich plenerach pierwsza ekranizacja jednej z najpoczytniejszych powieści Henryka Sienkiewicza. Powstała w roku 1911 i była ostatnim ukończonym dziełem pisarza.
Akcja rozpoczyna się w brytyjskim Port-Saidzie w latach osiemdziesiątych XIX w. Dwaj wdowcy - Anglik Rawlison i Polak Władysław Tarkowski – pracują przy budowie kanałów w Egipcie. Ich dzieci - ośmioletnia Nel Rawlison i czternastoletni Staś Tarkowski wyruszają do ojców i zostają porwani na pustyni przez powstańców Mahdiego, zbuntowanych przeciwko Anglikom. Po dramatycznym uwolnieniu, kiedy Staś zabija lwa i porywaczy, dzieci wędrują same z parą Murzynów - Kalim i Meą po niebezpiecznej pustyni. Przeżywają wiele przygód: oswajają uwięzionego w skałach słonia, pomagają mieszkańcom wioski pokonać bandę handlarzy niewolników, spotkają szwajcarskiego geografa Lindego... Nel przeżywa febrę, ratują się w pożarze buszu, by wreszcie po wielu miesiącach - u kresu sił - odnaleźć zrozpaczonych ojców.

Dodatek animowany: Natura

Reżyseria: Zofia Ołdak; 1977, 7 minut
Animowana wycinanka opowiadająca historię z morałem, że przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka, a miasto – jego wrogiem.

Zestaw filmów animowanych SMF; 60 minut 4 luty

M.in. filmy z serii „Przygody Koziołka Matołka”, „Pies w kratkę” i „Proszę słonia”

Duszek Georgie
Pies w cyrku
Czapka niewidka
W opałach
Kucharz okrętowy
Przeprowadzka Dominika

Tajemnice Wiklinowej Zatoki

Reżyseria: Wiesław Zięba

Scenariusz: Wiesław Zięba , Jerzy Maciej Siatkiewicz

Zdjęcia: Barbara Stankiewicz

Muzyka: Waldemar Kazanecki

Głosów użyczyli: Ewa Złotowska, Andrzej Gawroński,

Produkcja: 1984; 68 minut.

Para zabawnych bobrów – Serafin i Archibald jest bohaterami animowanego serialu z życia wodnych zwierząt i nie tylko.

Szatan z siódmej klasy
Reżyseria: Maria Kaniewska

Scenariusz: (według powieści Kornela Makuszyńskiego): Maria Kaniewska, Roman Niewiarowicz

Zdjęcia: Antoni Wójtowicz

Scenografia: Anatol Radzinowicz

Muzyka: Witold Krzemieński

Wykonawcy: Józef Skwark (Adam Cisowski), Stanisław Milski (profesor Gąsowski, nauczyciel Adama), Pola Raksa (Wanda, bratanica profesora Gąsowskiego), Krystyna Karkowska, Kazimierz Wichniarz, Ryszard Ronczewski, Mieczysław Czechowicz i inni.


Produkcja: 1960; 105 minut.

Po zrealizowaniu "Awantury o Basię" – wspominała Maria Kaniewska - otrzymałam mnóstwo listów od chłopców i dziewcząt, w których prosili, abym przeniosła na ekran "Szatana z VII klasy". Ponieważ sama bardzo lubię Makuszyńskiego - postanowiłam to wykorzystać. Szybko "Szatan..." dorównał popularnością jej poprzedniemu filmowi. Stał się również świetnym początkiem kariery debiutującej Poli Raksy - podówczas dziewiętnastoletniej studentki polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim.


Kaniewska uwspółcześniła akcję powieści, przenosząc ją z okresu międzywojennego do współczesności. Toczy się ona podczas wakacji w starym pałacu, gdzieś na polskiej prowincji. Siedemnastoletni Adaś Cisowski, zwany przez swego nauczyciela "Szatanem" ze względu na swe nadzwyczajne zdolności detektywistyczne wpada na trop skarbu, ukrytego gdzieś w okolicy przez żołnierza napoleońskiego.

Nie wie jednak, że na podobny trop wpadła szajka niebezpiecznych przestępców...

Dodatek animowany: Mały western

Reżyseria: Witold Giersz; 1960; 6 minut.


Jeden z najsłynniejszych polskich filmów animowanych zrealizowany przez Giersza nowatorską wówczas techniką „mokrej plamy”. Pomysłowa parodia westernu – walki barwnych plam.


Zestaw filmów animowanych SMF; 65 minut 5 luty

M.in. filmy z serii „Przygody Koziołka Matołka”, „Pies w kratkę” i „Proszę słonia”

Złote ziarenko
Szeryf długie ucho
Pod piramidami
Zatopiona fregata
Znajomi z z o o

Jacek i Placek
Reżyseria: Leszek Marek Gałysz
Scenariusz: (Na motywach książki Kornela Makuszyńskiego): Krzysztof Kowalewski, Leszek Marek Gałysz
Zdjęcia: Barbara Stankieiwicz, Andrzej Korek, Adam Mickiewicz
Muzyka: Jan Borysewicz w wykonaniu zespołu „Lady Punk”
Głosów użyczyli: Dorota Stalińska, Ewa Szykulska, Jan Kobuszewski
Produkcja: 1992; 75 minut.

„Jacek i Placek” zrealizowany na podstawie popularnej powieści „O dwóch takich, co ukradli księżyc” (fabularną adaptację wyreżyserował w 1962 roku Jan Batory) to animowany Makuszyński w rockowym stylu punk. Pełna fantazji, poezji i mądrej życiowej refleksji, zaprawiona dyskretnym dydaktyzmem opowieść podana jest w niezwykle atrakcyjnej formie plastycznej, przypominającej nieśmiertelną „Zółtą łódź podwodną”.


Film nagrodzony na Festiwalu Filmów Animowanych w Los Angeles (1994)

Godzina pąsowej róży

Reżyseria: Halina Bielińska

Scenariusz: (według powieści Marii Kruger): Halina Bielińska

Zdjęcia: Kazimierz Konrad

Scenografia: Tadeusz Wybult

Muzyka: Zbigniew Turski

Wykonawcy: Elżbieta Czyżewska (Ania), Lucyna Winnicka (Eleonora, cioteczna prababka Ani), Jerzy Nasierowski (Karol), Wiesława Mazurkiewicz (Wanda, matka Ani i Ewy), Barbara Ludwiżanka, Roman Stankiewicz, Alicja Pawlicka, Kazimierz Wichniarz i inni.
Produkcja: 1963; 78 minut.

Komedia kostiumowa wykorzystująca popularnej książki "dla panienek" pióra Marii Kruger. Młodziutka dziewczyna za sprawą tajemniczego zabiegu, przenosi się w rzeczywistość lat osiemdziesiąte XIX wieku. Warszawa początku lat sześćdziesiątych zmienia się na ekranie w miasto, jakie znamy z „Lalki” Bolesława Prusa.


Jak czuje się bohaterka, przeniesiona wstecz o prawie 100 lat do miasta dorożek, powozów, długich sukien? Ona uważa wszystkich wkoło za skończonych dziwaków. Staroświeckie otoczenie traktuje zaś dziewczynę jak postrzeloną, może nawet chorą psychicznie. Anię cały ten świat początkowo bawi, potem zaczyna się przeciwko niemu buntować. Stopniowo jednak coraz bardziej się do niego przyzwyczaja, by wreszcie dostrzec wiele jego zalet. Gdy wróci do realnego świata drugiej połowy XX wieku, nie zapomni o "pąsowej róży" - symbolu romantyzmu tamtych lat.

Film nagrodzony w kategorii filmów dziecięcych na MFF w Wenecji i Cannes (1964)

Dodatek animowany: Oczekiwanie
Reżyseria: Witold Giersz, Ludwik Perski
Zrealizowana metodą technik kombinowanych animowana przypowiastka filozoficzna opowiadająca o czarno-białym balu i czerwonej róży.


Zestaw filmów animowanych SMF; 63 minuty 6 luty
M.in. filmy z serii „Przygody Koziołka Matołka”, „Pies w kratkę” i „Proszę słonia”

Co się zdarzyło w szatni

Ratuj dziadziu

O dzielnych krasnoludkach i niedzielnych gościach

Małpi król

Żeby kózka nie skakała

Powrót Dominika
Dawidy i Sandy

Reżyseria: Wiesław Zięba , Zbigniew Stanisławski

Scenariusz: Krystyna Kofta , Andrzej Chrzanowski , Jerzy Maciej Siatkiewicz , Wiesław Zięba

Zdjęcia: Jan Ptasiński

Scenografia: Maciej Krzywicki , Jerzy Kurczak , Robert Pawlicki

Muzyka: Seweryn Krajewski

Produkcja 1988; 80 minut
Pełnometrażowy film animowany zrealizowany z odcinków serialu telewizyjnego. Łączy w sobie elementy tradycyjnej baśni ze współczesnym kinem przygodowym. Kilkuletni Dawid mieszka wraz z rodzicami i małym pieskiem, Pipsem na skraju dżungli, w której grasuje Łowczyni, chwytająca zwierzęta do klatek. Wielki szef sprzedaje je do ogrodów zoologicznych i za tak zarobione pieniądze chce w sercu puszczy wybudować kopalnię złota. Dawid opiekuje się Sandym, pisklęciem orłów, które postanowił zwrócić rodzicom. Ci jednak zostali uwięzieni przez Łowczynię. Pojawiają się kosmici, poszukujący czarodziejskich pereł. Łowczyni przeobraża się w obrończynie zwierząt. Ucieczka Wielkiego Szefa przez Królestwo Podziemi i przejście przez magiczne lustra kończy się jego śmiercią. Niczym już nie zagrożona dżungla wraca do życia, a Sandy odlatuje do swego gniazda.

Wielka większa i największa

Reżyseria: Anna Sokołowska

Scenariusz: (według powieści Jezrego Broszkiewica) Jerzy Broszkiewicz , Anna Sokołowska

Zdjęcia: Kazimierz Wawrzyniak , Jacek Korcelli

Scenografia: Bolesław Kamykowski

Muzyka: Andrzej Markowski

Wykonawcy: Kinga Sieńko (Ika), Wojciech Puzyński (Groszek), Zofia Kucówna (matka Groszka), Urszula Modrzyńska (matka Iki), Andrzej Szczepkowski (ojciec Iki), Bronisław Pawlik (ojciec Groszka), Bogusz Bilewski, Mieczysław, Zygmunt Malawski, Jan Matyjaszkiewicz i inni

Produkcja: 1962; 97 minut

Film składa się z trzech nowel opowiadających trzy niezwykle przygody (Wieka - większa - największa) pary młodych bohaterów - Iki i Groszka. Dwie rozgrywają się na Ziemi, trzecia - na największej planecie Słońca Vega, dokąd przenosi bohaterów świetlisty pojazd kosmiczny. Wszystko zaczyna się banalnie - kiedy Ika i Groszek znajdują wyrzucony na złom wrak samochodu opel - kapitan. Jest to pojazd niezwykły - prowadzi się sam, zjawia się tam, gdzie akurat jest potrzebny, i mówi ludzkim głosem. To on funduje dzieciom pierwszą przygodę - razem odnajdują chłopczyka porwanego przez kidnaperów.

Druga przygoda rozgrywa się w egzotycznym krajobrazie Afryki.Przeżywając trzecią, największą przygodę, dzieci mają do wypełnienia szczególną misję. Stają oko w oko z kosmitami, muszą im udowodnić, że nie wszyscy przedstawiciele ziemskiej cywilizacji pałają żądzą niszczenia.
Dodatek animowany: Miary czasu
Reżyseria: Piotr Paweł Lutczyn; 1963, 16 minut.
Dwuczęściowa opowieść przedstawiająca w znakomitych rysunkach historię zegara.
: data -> files
files -> Regulamin przetargu ofertowego pisemnego
files -> Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej Preambuła
files -> In Hotel Benczúr Hotel accommodation booking form
files -> Zatwierdzam podpis kierownika jednostki specyfikacja istotnych warunków zamówienia
files -> Protok ó Ł nr 9/07 z posiedzenia Komisji Wsi I Rolnictwa Rady Miejskiej w Kożuchowie odbytego w dniu 23 października 2007 roku
files -> Regulamin Wystawy Stałej Fotografii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi § 1
files -> Analiza przekazów handlowych umieszczonych przed i po audycjach dla małoletnich w programach telewizyjnych, telewizji publicznej oraz posiadających polską koncesję, na podstawie dwóch prób tygodniowych
files -> Uwaga: dokument ten nie jest oryginałem pisma, a stanowi cyfrowe odwzorowanie (ocr) papierowego dokumentu, udostępnionego na stronie krrit w formacie pdf
files -> Specyfikacja istotnych warunków zamówienia na Dostawa części zamiennych do ogrzewania, pneumatyki, oświetlenia I układów hamulcowych autobusów komunikacji miejskiej
files -> Departament Strategii struktury zarządcze w mediach publicznych w wybranych państwach europejskich

Pobieranie 34.72 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna