Atr (Addicted To Rock) SopotPobieranie 19.9 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar19.9 Kb.

  1. ATR (Addicted To Rock) Sopot

Grupa założona w Sopocie w 2006 roku. Grają elektro-rocka czyli mix rockowych riffów z tanecznym wykopem. Muzyczne apogeum piątkowych imprez. Najbardziej charakterystyczna dla zespołu jest wokalistka Nemi, przez niektóre media opisywana jako „dziewczyna pistolet” czy też „petarda”. ATR do tej pory zagrał około 100 koncertów i wydał dwie płyty EP.
2 Naked Brown – Gdańsk

Naked Brown powstało w Gdańsku na początku 2007 r. Motorem napędowym grupy była potrzeba grania muzyki mocnej, ale nawiązującej do starego hard rocka. Po nagraniu pierwszego dema i zagraniu kilkunastu koncertów zespół zawiesił działalność koncertową w związku z odejściem wokalisty Morusia. Naked Brown odrodziło się w listopadzie 2009 r. jako trio, rolę wokalisty podjął dotychczasowy basista Plastuch. Obecnie zespół występuje w czteroosobowym składzie:


Plastuch - Wokal, Bass
Repeć - Gitara
Przemo - Gitara
Rumba - Perkusja
Zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów i ma swoim koncie m.in. support przed TSA w Gdańsku, nagrodę dla najlepszego instrumentalisty na przeglądzie Gramy w Szczecinie, I miejsce w przeglądzie Musical Youth II w Gdańsku oraz występ na żywo w audycji Offensywa w Radiowej Trójce. Styl grupy wyewoluował jako ciężka mieszanka hard rocka i heavy metalu. Naked Brown gra z pasją i prezentuje muzykę prostą, surową i z jajami.


  1. SPOIWO – Gdańsk

Zespół czworga przyjaciół, (rozrósł się jednak do pięciu osób, w tym płeć piękna) który powstał w 2009 roku. Od tego czasu konsekwentnie się rozwija i kształtuje swoje charakterystyczne brzmienie. Zadebiutował scenicznie w 2009 roku podczas Uchodromu. Aktualnie jest w trakcie nagrywania płyty demo.

W dorobku mają następujące osiągnięcia:

- Nagroda dla najbardziej kreatywnego zespołu Musical Youth 2010

- Nagroda główna Musical Youth 2010


- Projekt Notes of Protest dla Instytutu Sztuki „Wyspa”
- Udział w Streetwaves 2010
Liczne koncerty (między innymi z Iosebem (SWE), Maybeshewill (GB), czy Kokomo (DE).)


  1. PULLOVER - Trójmiasto

Zespół Pullover pochodzi z Gdyni. i tworzy razem muzykę od 2005 roku.
Autorska muzyka zespołu oscyluje wokół nurtu funky, popu, neo - soulu oraz smooth i acid jazz. Zespół wyróżnia bardzo ciekawy wokal Dominiki Pawłowskiej (obecnie Paradowskiej), zdobywczyni 6 miejsca w polskiej IV edycji programu "Idol", zaś odpowiednie przygotowanie muzyków, poparte doświadczeniem scenicznym zdobytym z innymi zespołami, zapewnia bardzo dobry poziom wykonania.

W 2008 roku zespół wydał swoja pierwsza płytę pt. "Evergreen".


Obecnie zespół promuje swój debiutancki teledysk do piosenki "Love Undone", która zapowiada drugi album zespołu.


  1. Kręgi

Kręgi to trójmiejski zespół rockowy. Powstał w 2006 roku z inicjatywy gitarzysty Michała Pszczółkowskiego, wokalisty Piotrka Gibnera, perkusisty Maćka Szymborskiego i basisty Kuby Szmyta. 


Na samym początku istnienia zespołu materiał ulegał silnym wpływom rocka progresywnego, z czasem jednak styl Kręgów ulega ugładzeniu i muzycy decydują się na nieco bardziej przystępną formułę. Po dwóch latach relatywnie intensywnej działalności koncertowej z zespołu odchodzi Kuba Szmyt, który odtąd koncentruje się na pracy w zespole Succumb. W międzyczasie do zespołu dołącza Kuba Michalak, jednak ich drogi szybko się rozchodzą i niedługo po odejściu współtworzy projekt Eleven Miles Away. Jego miejsce zajmuje Paweł Perwejnis. W tym składzie zespół rejestruje swoje pierwsze EP zatytułowane po prostu "Kręgi". Produkcją, miksem i masteringiem zajmuje się Wojtek Noskowiak. 
W sierpniu 2010 roku Kręgi decydują się na wzięcie udziału w redzkim przeglądzie muzyki progresywnej ‘Prog Rock Festival’. Michał zostaje laureatem nagrody dla najlepszego gitarzysty. 
Pod koniec 2010 roku z zespołu odchodzi Paweł. Zespół w trzyosobowym składzie, dzięki pomocy Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego rejestruje w Studiu Radia Gdańsk materiał na EP zatytułowaną "Obrazy" z gościnnym udziałem olsztyńskiego basisty Pawła Piórkowskiego (Shannon) i Mateusza Sieńko (Milczenie Owiec) odpowiadającego za elektronikę. Nad produkcją, miksem i masteringiem materiału czuwa Marek Heimburger.
W styczniu 2011 do zespołu dołącza gdański basista Marek Ciman, znany między innymi z projektu Kciuk & The Fingers. Od tego momentu skład Kręgów stabilizuje się. 
Kręgi to rockowa ekspresja, szczere płynące z serca teksty i radość grania. Zespół - tak jak wieloznaczna nazwa - stawia na nieoczywistość, zachowując jednocześnie prosty w formie, autentyczny przekaz.
6 Black&White – Warszawa

Zespół powstał w 2003 roku z inicjatywy Patryka Libiszewskiego i Roberta Matkowskiego (bas). Przez zespół przewinęło się wielu muzyków, obecny skład wykrystalizował się w połowie 2010 roku. Zespół ma na koncie kilka sukcesów, m.in.: teledysk do utworu „Can’t Stop Rollin’” znalazł się w pierwszej 5 zwycięzców programu Studio Garaż 2008. 008. Black&White był także uczestnikiem pierwszej edycji ANTYFESTU konkursu organizowanego przez AntyRadio. Muzyka zespołu była prezentowana na antenie RADIA KAMPUS (97.1 FM WARSZAWA), a w sierpniowym numerze pisma CD-ACTION utwory Black&White stały się dodatkiem do gry "FUEL". W listopadzie 2009 kawałek "DRINKIN' ON THE ROAD" pochodzący z demo "IN THE NAME OF ROCK!!!" trafił na amerykańską składankę "ROCK FOR LIFE" volume 16 wydaną przez QUICKSTAR PRODUCTIONS.

  1. Absyntia – Trójmiasto

Zespół Absyntia powstał w Trójmieście na przełomie 2007/2008 roku z inicjatywy Piotra Truchla - gitarzysty, wokalisty, autora muzyki i tekstów. Zespół współtworzą basista Mariusz Królikowski, perkusista Maciek Mackiewicz, gitarzysta Michał Świeżyński oraz skrzypaczka Kasia Duzdal . Rok 2008 upływa na wspólnych próbach w Gdańsku-Osowej i komponowaniu materiału. W marcu 2009 roku zespół wydaję na świat płytę Promo "Nocne historie" na której znajduje się 8 utworów, a które można było usłyszeć w wielu alternatywnych ale i ogólnopolskich w takich rozgłośniach radiowych jak Trójka czy Radio Euro; Również w marcu 2009 zespół rozpoczyna koncerty. Muzyka Absyntii to połączenie ognia, hipnotycznej atmosfery, oraz przenikających melodii czego najlepszym dowodem są pełne energii i pasji scenicznej wystepy na żywo, których zespół ma na koncie około 50. Styl muzyczny zespołu oscyluje pomiędzy , rock’n’rollową energią, psychodelą oraz akustyczną przestrzenią dopełnioną o nutę klasyki. Zapraszamy na wspólną podróż w nieznane. W lutym 2011 zespół wydaję płytę „Korytarze EP”.


  1. illharmonix – Gdańsk/Gdynia

Zespół ILLHARMONIX powstał w listopadzie 2008 roku z inicjatywy perkusisty - Bart, który zaczął kompletować skład. Charakterystyczną sekcję rytmiczną szybko uzupełnił basista Dre. Pod koniec marca 2009 IHX, jak o sobie mówią, wzbogacili się o gitarzystę Grega. Od grudnia 2009 skład pozyskał turntable'ste/dja/producenta - DJ O2ld. W lutym 2010 roku skład dodatkowo uszlachetnił głos wokalistki PaniKi. Z początkiem marca 2010 zespół uzupełniła raperka/wokalistka Mona 

Początkowo luźny projekt muzyczny jakim był ILLHARMONIX, wraz z tworzeniem kolejnych kompozycji przerodził się w regularny zespół. Oryginalne brzmienie i groove ILLHARMONIX to wypadkowa indywidualnych inspiracji muzycznych każdego z członków oraz wspólnego feelingu i fascynacji muzyką. Efektem utworów tworzonych od podstaw przy pomocy żywych instrumentów jest energiczna mieszanka hip-hopu, soulu, funku, rock'a i drum&bass'u

  1. Fade Out

Zespół Fade Out powstał w 2008 roku w Olsztynie, tworzy go 5 młodych muzyków. Fade Out to muzyka w 100% instrumentalna i autorska. Muzykę zespołu trudno jest zamknąć w jednym konkretnym stylu, pojawiają się w niej jednak elementy jazzu, folku, rocka, funky czy popu. Koncerty FO cechuje potężna dawka energii niesionej muzyką i stanowi pewnego rodzaju alternatywę dla muzycznego mainstream'u. W instrumentarium zespołu znajdziemy przede wszystkim skrzypce, które są na pierwszym planie, perkusję, gitarę basową , instrumenty klawiszowe oraz gitarę elektryczną.

  1. Lovers In Uniforms- Gdańsk

Substancja czynna:
-bas 52mg

Substancje wspomagające:


-perkusja 48mg
-klawisze 37mg
-gitara 40mg
-wokal 40mg

Możliwe działania niepożądane:-sztywność/drżenie mięśni, dezorientacja, skrajne pobudzenie/senność, drażliwość,
-w przypadku wystąpienia epizodu maniakalnego, myśli samobójczych lub chęci samookaleczenia należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem,
-jeśli w ciągu 10 tygodni nie nastąpi poprawa należy rozważyć zasadność leczenia.
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna