Avast! antivirus Home Edition version 8 User GuidePobieranie 349.11 Kb.
Strona1/7
Data02.05.2016
Rozmiar349.11 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7

avast! antivirus Home Edition

version 4.8 – User GuideInstrukcja obsługi programu antywirusowego AVAST! Home Edition wersji 4.8


SPIS TREŚCI


Wprowadzenie 3

O firmie ALWIL Software a.s. 3

Dalsza pomoc 4

Zagrożenia dla komputera 4

Czym jest wirus? 4

Co to jest program szpiegujący? 5

Czym są rootkity? 5

Kluczowe cechy programu antywirusowego avast! 5

Zintegrowany program czyszczący z wirusów 6

Technologia antyspyware 7

Technologia antyrootkit 7

Silna Samoobrona 8

Automatyczne aktualizacje 8

Kwarantanna 8

Integracja systemów 9

Zintegrowany program czyszczący z wirusów 10

Blokada skryptów 11

Wymuszone aktualizacje PUSH 12

Rozszerzony interfejs użytkownika 13

Wymagania systemowe 14

Uruchamianie 24

Ochrona przy pomocy hasła 27

Jak się zarejestrować aby uzyskać klucz aktywacyjny? 27

Wpisywanie klucza licencyjnego 28

Ochrona dostępowa 30

Jak ustawić ręczne skanowanie – prosty interfejs użytkownika 34

Ustawienia zaawansowane 47

Ustawienie automatycznych aktualizacji 47

SMTP 56

Szukanie wirusów w bazie danych 57Praca z plikami w Kwarantannie 59

Konfiguracja osłony dostępowej 64

Inne ustawienia programu avast! 78

Ustawienia współdzielone 79

Wygląd 79

Zmiana języka programu 81

Dźwięki 82

Aktualizacje (połączeń) 83

Rozwiązywanie problemów 84

Jak odinstalować program antywirusowy avast! 94
Wprowadzenie

Zapraszamy do przeczytania instrukcji obsługi programu antywirusowego avast! Home Edition w wersji 4.8.


Program antywirusowy avast! to wielokrotnie nagradzana, wysokiej klasy technologie, działające w idealnym połączeniu. Posiada jeden cel: chronić Twój system i cenne dane przed wirusami komputerowymi. avast! Home Edition to najlepsze w swojej klasie rozwiązanie dla każdej stacji roboczej z systemem operacyjnym Windows.
Program antywirusowy avast! posiada technologię anti-spyware i anty-rootkit, certyfikowaną przez West Coast Lab Process, jak również doskonale działający system Samoobrony, gwarantujący, że cenne dane i programy pozostają pod ciągłą ochroną.

O firmie ALWIL Software a.s.

Od 1988 r. ALWIL Software opracowuje rozwiązania antywirusowe, oferując w chwili obecnej wielokrotnie nagradzaną linię produktów antywirusowych avast!. Dzięki temu avast! jest jednym z najlepszych i sprawdzonych produktów w branży.


ALWIL Software z siedzibą w Pradze w Republice Czeskiej, rozwinęła linię produktów antywirusowych avast!, chroniących wszystkie najważniejsze systemy operacyjne i wszystkie ważniejsze typy urządzeń. Więcej szczegółów na temat firmy i jej produktów można znaleźć na naszej stronie www.avast.com.
avast! ® jest zarejestrowanym znakiem towarowym w Stanach Zjednoczonych Ameryki i innych krajach. Firma ALWIL Software as posiada na niego wyłączną licencję.

Dalsza pomoc


Jeśli wystąpią jakiekolwiek trudności z programem antywirusowym avast!, których nie jesteś w stanie rozwiązać nawet po przeczytaniu tej instrukcji, spróbuj znaleźć odpowiedź w Centrum pomocy technicznej na naszej stronie internetowej na http://support.avast.com
  • W sekcji Wiedza można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania


  • Polecamy również nasze Forum wsparcia technicznego avast!. Tutaj możesz porozmawiać z innymi użytkownikami avast! o swoich doświadczeniach. Wielu z nich miało ten sam problem i znalazło już rozwiązanie, które znajdziesz prawie na forum. Aby korzystać z niego, należy się zarejestrować. Jest to bardzo szybki i prosty proces, w tym celu należy wejść na http://forum.avast.com/

Jeśli nadal nie możesz rozwiązać swojego problemu, możesz “Wysłać bilet” do naszego zespołu pomocy technicznej. W tym celu również należy się zarejestrować. Prosimy napisz nam jak najwięcej informacji.Zagrożenia dla komputera

Wirusy, spyware, rootkity i wszelkie formy złośliwego oprogramowania są znane pod jedną nazwą jako malware (skrót od złośliwego oprogramowania). Złośliwe oprogramowania są także czasami określane jako „szkodliwe oprogramowania”.


Czym jest wirus?

Wirus komputerowy to typ programu, zwykle o złośliwym charakterze, który jest wykorzystywany do rozpowszechniania lub rozprzestrzeniania innych tego typu programów z komputera na komputer. Same wirusy mogą powodować uszkodzenie systemu, utratę cennych danych, lub mogą zostać użyte do instalacji programów szpiegujących, rootkitów lub innego złośliwego oprogramowania w systemie.


Głównym sposobem zapobiegania infekcjom jest posiadanie aktualnego rozwiązania antywirusowego zainstalowanego na wszystkich komputerach w sieci. Dodatkowo użytkownik powinien upewnić się, że wszystkie najnowsze zabezpieczenia dla systemu operacyjnego komputera zostały również zainstalowane. Użytkownicy powinni także upewnić się, że mogą mieć zaufanie, co do pochodzenia oprogramowania pobieranego z Internetu, ponieważ wiele typów złośliwego oprogramowania jest instalowanych wraz z innymi legalnie wyglądające oprogramowaniami.

Co to jest program szpiegujący?

Spyware to oprogramowanie zainstalowane często bez zgody lub wiedzy użytkownika, na jego komputerze. Celem programu jest zbieranie informacji o komputerze i jego użytkowniku. Może dojść do tak zwanej kradzieży tożsamości użytkownika i cennych danych (tak jak na przykład dane banku, karty kredytowej) lub danych firmy.

W obecnych czasach tego typu działalność prowadzą przede wszystkim zorganizowane grupy przestępcze a nie osoby indywidualne.

Czym są rootkity?

Rootkity to programy, które, pomimo że zainstalowane w systemie, działają w ukryciu i pozostają niewidoczne dla użytkownika. Stanowią one znaczne zagrożenie dla bezpieczeństwa komputerów domowych i firmowych spięci oraz są niezwykle trudne do wykrycia i usunięcia.


Rootkity są zazwyczaj instalowane za pośrednictwem innego złośliwego oprogramowania (na przykład Trojan). Dlatego jest wysoce zalecane, aby komputer użytkownika posiadał aktualny system broniący przed złośliwym oprogramowaniem. Jednym z takich systemów jest program antywirusowy avast! 4.8.Pobieranie 349.11 Kb.

  1   2   3   4   5   6   7
©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna