Avg technologies chroni amerykańskich podatnikówPobieranie 11.85 Kb.
Data03.05.2016
Rozmiar11.85 Kb.
AVG Technologies chroni amerykańskich podatników
Cyber Tax Day oraz AVG Technologies łączą siły aby ochronić konsumentów przed internetowymi oszustwami podatkowymi.

Amsterdam i Nowy Jork – 9 kwietnia 2010 roku – Amerykanom pozostało już tylko sześć dni na złożenie deklaracji podatkowej. Większość obywateli USA złoży swoje PITy przez internet. Według statystyk IRS.gov, 82% wszystkich amerykańskich podatników, którzy złożyli już swoje deklaracje, dokonało tego przez Internet, uznając tę formę za rozwiązanie łatwiejsze i szybsze.
Wzrostowi liczby deklaracji składanych drogą internetową towarzyszy coraz większa liczba cyberprzestępstw. Mimo, iż deklaracje elektroniczne są bezpieczniejsze, niż te składane na papierze, użytkownicy powinni upewnić się, że ich komputery nie są zainfekowane oprogramowaniem szpiegującym (spyware) i wykradającym hasła (keyloggery). Podatnicy muszą także mieć świadomość istnienia przestępstw związanych z fałszywymi deklaracjami podatkowymi oraz innymi działaniami cyberprzestępców służącymi kradzieży informacji finansowych.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo podatników, AVG Technologies we współpracy z CyberTaxDay.com utworzyło stronę internetową, na której mogą oni znaleźć informacje o wypełnianiu deklaracji podatkowych oraz pobrać bezpłatne oprogramowanie AVG i sprawdzić bezpieczeństwo swoich komputerów przed wysłaniem deklaracji.

Użytkownicy odwiedzający CyberTaxDay.com dowiedzą się, jak zabezpieczyć swój komputer przed wszelkimi zagrożeniami, które napotkać mogą w codziennym użytkowaniu komputera, jak również wypełniając elektroniczne deklaracje podatkowe. Specjaliści z urzędu podatkowego przygotowali dla podatników podstawowe informacje odnośnie tego, jak uchronić się przed atakami phishingowymi, wirusami komputerowymi i spamem.

AVG Technologies udostępnia do bezpłatnego pobrania oprogramowanie antywirusowe, które pozwoli podatnikom odpowiednio zabezpieczyć swoje dane finansowe i podatkowe: http://www.cybertaxday.com/avg-antivirus/.

„Jeżeli zamierzasz wysłać swoją deklarację przez Internet, bardzo ważne jest posiadanie najnowszego oprogramowania antywirusowego, takiego jak AVG. Warto pamiętać, że urząd skarbowy nie wysyła do podatników e-maili na temat deklaracji lub zwrotu podatku. Wszelkie tego typu wiadomości należy zatem natychmiast usuwać.” – powiedział Matthew Cheng, założyciel CyberTaxDay.com.

„Droga elektroniczna to najbezpieczniejszy, najłatwiejszy i najszybszy sposób wysłania deklaracji podatkowej do urzędu skarbowego” - powiedziała Dianne Besunder, rzeczniczka nowojorskiego oddziału Internal Revenue Service (amerykańskiego urzędu skarbowego). „Jeżeli podatnikowi przysługuje zwrot podatku, wysłanie deklaracji drogą elektroniczną i podanie numeru konta bankowego umożliwi otrzymanie pieniędzy już w przeciągu 10 dni. Jeżeli jesteś zobowiązany do dopłaty, możesz wysłać elektroniczną deklarację i ustawić polecenie zapłaty podatku na 15 kwietnia lub wcześniej” – dodała.


Wspólne działania AVG Technologies i CyberTaxDay.com mobilizują podatników do bezpiecznego składania deklaracji podatkowych przez Internet.
Kontakt z AVG

  • Najnowsze wiadomości o AVG znajdziesz w Twitterze pod adresem www.twitter.com/officialAVGnews

  • Analizę aktualnych zagrożeń znajdziesz w blogu głównego dyrektora AVG ds. badań, Rogera Thompsona, pod adresem http://thompson.blog.avg.com/

  • Dołącz do naszej społeczności w Facebooku pod adresem www.facebook.com/AVGfree


O AVG Technologies
AVG jest światowym liderem rozwiązań bezpieczeństwa, który chroni ponad 110 milionów użytkowników indywidualnych oraz małych firm w 170 krajach przed stale rosnącą liczbą zagrożeń internetowych, wirusów, spamu i hakerów. Siedziba główna firmy mieści się w Amsterdamie. AVG już przez niemal dwie dekady skutecznie walczy z przestępczością internetową. Posiada jedno z najbardziej zaawansowanych laboratoriów do wykrywania i zwalczania cyfrowych zagrożeń na świecie. Dostępne za darmo oprogramowanie zabezpieczające AVG zapewnia użytkownikom podstawową ochronę oraz umożliwia łatwy dostęp do bardziej zaawansowanych zabezpieczeń. Około 6000 resellerów, partnerów i dystrybutorów współpracuje z AVG na całym świecie. Należą do nich między innymi: Amazon.com, CNET, Cisco, Ingram Micro, Play.com, Wal-Mart oraz Yahoo!
O CyberTaxDay.com

Strona internetowa www.CyberTaxDay.com powstała z myślą o udostępnieniu podatnikom bezpłatnych zasobów i informacji pomagających w rozliczeniu należności podatkowych. Pierwszy doroczny Cyber Tax Day (Dzień podatków cyfrowych) przypada 15 kwietnia 2010 roku. Według danych Internal Revenue Service w tym roku większość podatników i płatników złoży deklaracje podatkowe przez Internet. W rezultacie Dzień Podatkowy, czyli termin złożenia deklaracji, został Dniem Podatków Cyfrowych, gdy do urzędów skarbowych spływa najwięcej deklaracji.


Kontakt dla mediów:

Ewa Mittelstaedt / Adam Kozłowski

Monday PR

E-mail: ewa@mondaypr.pl / adam.kozlowski@mondaypr.plTel.: (22) 487-84-21
: files -> 000001
000001 -> On Board pr dla A+e networks™ uk
000001 -> Niewielki głośnik z membraną pasywną Firma Maxell wprowadza na polski rynek nowy mobilny głośnik. Ikuone wyposażony został w niewielkie przetworniki z membraną bierną, która pozwala poprawić odtwarzanie basów
000001 -> Nowe bezprzewodowe punkty dostępowe WatchGuard ap300 Kraków, dnia 29 stycznia 2016 r. – Firma Bakotech, wyłączny dystrybutor rozwiązań firmy WatchGuard w Polsce informuje, że producent wprowadził do sprzedaży nowy produkt w postaci punktu dostępowego
000001 -> IdeaCentre A310 i A700 – Lenovo wprowadza na polski rynek dwa nowe komputery typu all-in-one
000001 -> Informacja prasowa Warszawa, 10 grudnia 2010 r. Stylowe święta z Lenovo premiera U260
000001 -> Air France z firmą Amadeus uruchamia rozwiązanie Seat Plus dla agentów biur podróży
000001 -> Informacja prasowa
000001 -> Biznes społecznie zaangażowany na uczelniach wyższych
000001 -> Abc data S. A. Daniszewska 14
000001 -> Abc data S. A. Daniszewska 14
©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna