Avg technologies wchodzi na rynek urządzeń mobilnychPobieranie 15.9 Kb.
Data03.05.2016
Rozmiar15.9 Kb.
AVG Technologies wchodzi na rynek urządzeń mobilnych
AVG Technologies inwestuje w rozwiązania bezpieczeństwa przeznaczone dla urządzeń mobilnych. Rozszerzając swoją działalność na ten rynek, zdobywa pozycję lidera w dziedzinie bezpieczeństwa mobilnego

AMSTERDAM, 15 listopada 2010 r. — AVG Technologies, czołowy światowy dostawca bezpłatnych konsumenckich rozwiązań zabezpieczających, poinformował o przejęciu firmy DroidSecurity. DroidSecurity jest pionierem w dziedzinie chmurowego bezpieczeństwa mobilnego. To jedyna firma tej wielkości, która skupia się wyłącznie na ochronie smartfonów, tabletów i innych urządzeń działających pod kontrolą systemu operacyjnego Google (NASDAQ: GOOG) Android™.
Dzięki przejęciu firmy DroidSecurity AVG Technologies wchodzi na szybko rozwijający się rynek bezpieczeństwa mobilnego. Transakcja pozwoli zespołowi AVG Mobile Solutions Team (MST) zaoferować rozwiązania zabezpieczające ponad 110 milionom użytkowników korzystających już z oprogramowania AVG.

Rosnący potencjał rynku rozwiązań mobilnych

W październiku 2010 r., opracowana przez DroidSecurity aplikacja do zabezpieczania urządzeń mobilnych Antivirus free, przekroczyła próg 4,5 miliona pobrań. Stała się ona tym samym jednym z najpopularniejszych programów zabezpieczających pracujących na platformie Android. Rekordowa liczba pobrań odzwierciedla bieżące trendy w dziedzinie bezpieczeństwa mobilnego, w tym zwiększającą się świadomość zagrożeń, szybki wzrost rynku urządzeń wykorzystujących system Android oraz duży popyt użytkowników na ochronę urządzeń mobilnych.

„Potencjał rynku rozwiązań mobilnych jest ogromny. Spodziewamy się, że w perspektywie 2 lat urządzenia, takie jak smartfony prześcigną komputery PC” - powiedział J.R. Smith, dyrektor generalny AVG Technologies. „Zdecydowaliśmy się na przejęcie DroidSecurity, aby zwiększyć możliwości AVG w zakresie dostarczania zaawansowanych zabezpieczeń mobilnych i zaoferować użytkownikom z całego świata niezawodną technologię bezpieczeństwa” - dodaje.

„Firmy DroidSecurity i AVG Technologies dzielą wspólną wizję bezpieczeństwa konsumentów i firm. Uważamy, że ochrona urządzeń mobilnych to rynek o dużym potencjale” — powiedział Eran Pfeffer, dyrektor generalny i współzałożyciel DroidSecurity. „Integracja naszych technologii pozwoli użytkownikom w pełni wykorzystywać możliwości ich urządzeń mobilnych bez narażania bezpieczeństwa ich samych lub reprezentowanych przez nich organizacji”.Popularność systemu Android rośnie

Smartfony i aplikacje bazujące na systemie operacyjnym Android mnożą się w zdumiewającym tempie, sprawiając, że jest to obecnie jedna z najszybciej rosnących platform mobilnych.

Według przeprowadzonych przez firmę NPD Group badań, system operacyjny Android w pierwszym kwartale 2010 r. wstrząsnął rynkiem telefonów komórkowych w Stanach Zjednoczonych, detronizując system firmy Apple (NASDAQ: APPL). Co więcej liczba aplikacji na rynku Android ma szybko rosnąć za sprawą oferowanych przez Google aplikacji „zrób to sam”. Google ułatwia tworzenie oprogramowania dla swojej platformy. Przykładem może być wprowadzona ostatnio aplikacja App Inventor, która umożliwia pisanie programów nawet początkującym użytkownikom.
Rosnąca popularność systemu Android znajduje swoje odzwierciedlenie w statystykach użytkowników aplikacji DroidSecurity. Na rynku rozwiązań działających w oparciu o system Android dostępnych jest obecnie ponad 100 000 aplikacji. Program DroidSecurity Antivirus free znajduje się wśród 50 najpopularniejszych z nich - według szacunków firmy w aplikację wyposażono ponad 4,5 mln urządzeń mobilnych.

DroidSecurity jest jednym z największych i najszybciej rozwijających się dostawców aplikacji antywirusowych dla rozwiązań funkcjonujących w oparciu o system Android.


Po zakończeniu transakcji DroidSecurity stanie się spółką zależną, w całości należącą do AVG. DroidSecurity nadal będzie prowadzić swoją działalność w Tel Awiwie w Izraelu. Jej współzałożyciel i dyrektor generalny, Eran Pfeffer, zostanie dyrektorem generalnym działu Mobile Solutions Team (MST) firmy AVG.

Finalizacja transakcji jest uzależniona od zwyczajowych warunków końcowych i pozwoleń organów regulacyjnych.Kontakt z AVG

  • Najnowsze wiadomości o AVG znajdziesz w Twitterze pod adresem www.twitter.com/officialAVGnews

  • Analizę aktualnych zagrożeń znajdziesz w blogu głównego dyrektora AVG ds. badań, Rogera Thompsona, pod adresem http://thompson.blog.avg.com/

  • Dołącz do naszej społeczności w Facebooku pod adresem www.facebook.com/AVGfree


O DroidSecurity™:
Firma DroidSecurity, producent DroidSecurity Mobile Security Suite — pierwszej w pełni funkcjonalnej aplikacji zabezpieczającej systemy Android przed złośliwym oprogramowaniem — powstała w 2009 roku. Została założona przez Drora Shaleva, Omri Sigelmana oraz Erana Pfeffera. Ma swoją siedzibę w Tel Awiwie w Izraelu.

DroidSecurity Internet Security Suite to pierwsza aplikacja Android, która wykorzystuje technologię maszyny wirtualnej Dalvik (Dalvik Virtual Machine). Jest to chmurowe rozwiązanie antywirusowe zapewniające ochronę przed szeroką gamą wirusów, złośliwego oprogramowania oraz spamu SMS. Ponadto umożliwia użytkownikom namierzanie zgubionych smartfonów i zdalne wymazywanie danych, oferując wyższy stopień bezpieczeństwa i kontroli.

DroidSecurity Internet Security Suite można pobrać z serwisu Android Market lub pod adresem http://www.droidsecurity.com.

Więcej informacji można znaleźć pod adresemwww.droidsecurity.com.
O AVG Technologies
AVG jest światowym liderem rozwiązań bezpieczeństwa, który chroni ponad 110 milionów użytkowników indywidualnych oraz małych firm w 170 krajach przed stale rosnącą liczbą zagrożeń internetowych, wirusów, spamu i hakerów. AVG już przez niemal dwie dekady skutecznie walczy z przestępczością internetową. Posiada jedno z najbardziej zaawansowanych laboratoriów do wykrywania i zwalczania cyfrowych zagrożeń na świecie. Dostępne za darmo oprogramowanie zabezpieczające AVG zapewnia użytkownikom podstawową ochronę oraz umożliwia łatwy dostęp do bardziej zaawansowanych zabezpieczeń. Około 6000 resellerów, partnerów i dystrybutorów współpracuje z AVG na całym świecie. Należą do nich między innymi: Amazon.com, CNET, Cisco, Ingram Micro, Play.com, Wal-Mart oraz Yahoo!
Kontakt dla mediów:

Ewa Mittelstaedt / Adam Kozłowski

Monday PR

E-mail: ewa@mondaypr.pl / adam.kozlowski@mondaypr.plTel.: (22) 487-84-21
: files -> 000001
000001 -> On Board pr dla A+e networks™ uk
000001 -> Niewielki głośnik z membraną pasywną Firma Maxell wprowadza na polski rynek nowy mobilny głośnik. Ikuone wyposażony został w niewielkie przetworniki z membraną bierną, która pozwala poprawić odtwarzanie basów
000001 -> Nowe bezprzewodowe punkty dostępowe WatchGuard ap300 Kraków, dnia 29 stycznia 2016 r. – Firma Bakotech, wyłączny dystrybutor rozwiązań firmy WatchGuard w Polsce informuje, że producent wprowadził do sprzedaży nowy produkt w postaci punktu dostępowego
000001 -> IdeaCentre A310 i A700 – Lenovo wprowadza na polski rynek dwa nowe komputery typu all-in-one
000001 -> Informacja prasowa Warszawa, 10 grudnia 2010 r. Stylowe święta z Lenovo premiera U260
000001 -> Air France z firmą Amadeus uruchamia rozwiązanie Seat Plus dla agentów biur podróży
000001 -> Informacja prasowa
000001 -> Biznes społecznie zaangażowany na uczelniach wyższych
000001 -> Abc data S. A. Daniszewska 14
000001 -> Abc data S. A. Daniszewska 14

Pobieranie 15.9 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna