Barceló Hamburg hiszpańsko-nowoczesny akcent w sercu miastaPobieranie 27.3 Kb.
Data07.05.2016
Rozmiar27.3 Kb.Barceló Hamburg – hiszpańsko-nowoczesny akcent w sercu miasta

Emaliowane powierzchnie prysznica firmy Kaldewei przyciągają uwagę gości w nowym, stylowym hotelu


Ahlen, luty 2012 r. – od marca 2012 r. nowo powstały hotel „Barceló Hamburg“, umiejscowiony w sercu Hamburga, oferuje innowacyjne, stylowe wzornictwo. Drugi hotel w Niemczech hiszpańskiej grupy hoteli „Barceló“ dzięki awangardowemu wzornictwu i wyjątkowemu, centralnemu położeniu przekonuje zarówno podróżujących służbowo, jak również osoby prywatne. Hotel położony w dzielnicy nad Binnenalster, przy bocznej, spokojnej ulicy zaprasza do zwiedzania Hamburga i stanowi idealny punkt wyjściowy dla wszelkich atrakcji oferowanych przez to niezwykłe miasto hanzeatyckie. Odpoczynek po wyprawie na zakupy lub podróży służbowej można znaleźć w 4-gwiazdkowym hotelu Superior, który oferuje łącznie 193 pokoje i suity. Architektura wnętrza zaprojektowana nowocześnie z elementami szkła i zręcznie wkomponowanymi akcentami kolorystycznymi sprawia wrażenie otwartości i oferuje jednocześnie komfortowe schronienie przed miastem pulsującym życiem.

Luksusowa koncepcja łazienek w pokojach Superior i suitach pozytywnie wpływa na dobre samopoczucie gości. Emaliowana powierzchnia prysznica Conoflat firmy Kaldewei harmonijnie łączy pomieszczenie mieszkalno-sypialne i łazienkę. Ekskluzywny prysznic otwarty jest w kierunku obydwu pomieszczeń i staje się tym samym charakterystycznym elementem wysokojakościowej aranżacji wnętrza. Gość może odprężyć się dodatkowo w awangardowej wannie do kąpieli Asymmetric Duo firmy Kaldewei. Obydwa produkty wyposażenia łazienki wykonane są z drogocennej stali emaliowanej o grubości 3,5 mm firmy Kaldewei i przekonują nie tylko wzornictwem lecz także spełniają najwyższe standardy, jakich oczekuje się od hoteli – a w szczególności takich hoteli jak Barceló Hamburg – w zakresie produktów markowych pod względem jakości, trwałości i łatwości pielęgnacji.


Atmosfera wielkiego miasta i odprężenie – przekonuje innowacyjna koncepcja Interior.

Pod względem architektonicznym hotel Barceló Hamburg został zrealizowany przez renomowane biuro architektoniczne GFB Gesellschaft für Architektur, Generalplanung und Design mbH, które w zakresie swoich referencji może poszczycić się między innymi Jannowitz-Center w Berlinie. Obok Barceló Cologne City Center w Kolonii nowy, stylowy hotel jest drugim w Niemczech obiektem hiszpańskiej grupy hoteli Barceló. Bogate w tradycje przedsiębiorstwo rodzinne pod przewodnictwem szefa firmy Simóna Pedra Barceló posiada ponad 185 hoteli w 17 krajach, które oferują swoim gościom usługi, co najmniej na poziomie standardu 4-gwiazdkowego.

W Hamburgu hotel Superior punktuje dzięki swojemu idealnemu położeniu w centrum miasta przy hamburskiej ulicy Ferdinandstraße, oddalonej tylko kilka minut drogi piechotą od Jungfernstieg, od centrum handlowego Mönckebergstraße i od dworca głównego. Hotel zewnętrznie stonowany i nowoczesny, zachwyca wewnątrz awangardowym wzornictwem i nienaganną atmosferą. Tworzona jest ona w szczególności przez wyszukane meble w wyrazistych odcieniach, które osadzone są w dominującym otoczeniu odcieni drewna, bieli i szarości. Za kompletny projekt wnętrz w hotelu Barceló Hamburg odpowiada biuro projektowe Gabriel Santos Planung + Design.
W pokojach duże okna sprawiają wrażenie otwartości i obszerności - dzięki temu goście hotelu Barceló mogą obserwować życie wielkiego miasta ze środka metropolii także z własnej strefy odpoczynku i odprężenia. Wyposażenie łazienek hotelu Barceló w optymalny sposób spełnia wymagania gości hotelowych, świadomych obecnych trendów – jednoczesnego bycia w środku zdarzeń i korzystania z odpoczynku na najwyższym poziomie. Wanny do kąpieli kuszą możliwością niezwykłego odprężenia, a otwarte prysznice oddzielone są od obszaru mieszkalno-sypialnego jedynie szybą. W ten sposób Barceló sięga do nowego trendu w aranżacji łazienek: nowoczesna łazienka nie jest jedynie miejscem czysto funkcjonalnym, lecz pomieszczeniem zapewniającym odprężenie i regenerację, która dopasowuje się do koncepcji wzornictwa całego obiektu.
Spójne wzornictwo i najwyższy stopień higieny dzięki stali emaliowanej firmy Kaldewei o gr. 3,5 mm

Do nowoczesnej koncepcji obiektu najlepiej dostosowały się wanna do kąpieli Asymmetric Duo i emaliowana powierzchnia prysznica Conoflat. Swój wysoki stopień innowacyjności obydwa produkty zawdzięczają wyrafinowanej syntezie komfortu, funkcjonalności i estetyki.

Wanna do kąpieli Asymmetric Duo posiada po jednej stronie szeroką krawędź, która może być wykorzystywana zarówno jako miejsce do siedzenia oraz odkładania akcesoriów łazienkowych jak również do indywidualnego umiejscawiania armatury. Także emaliowana powierzchnia prysznica Conoflat ujmuje gości charakterystycznymi komponentami wzorniczymi: kwadratowa pokrywa odpływu, wykonana tak samo jak powierzchnia prysznica ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm, wtapia się w ogólny obraz prysznica i gwarantuje optymalny komfort podczas wchodzenia oraz najwyższe bezpieczeństwo w pozycji stojącej.

Za to perfekcyjne połączenie funkcjonalności i wysokiej jakości wzornictwa produkty firmy Kaldewei zostały uhonorowane różnymi renomowanymi Designawards. Produkt Asymmetric Duo został uhonorowany ostatnio przez międzynarodowe jury iF product design award 2012, a powierzchnia prysznica Conoflat w interior innovation Best of Best award 2011. Szlachetne wyposażenie łazienki optymalnie uzupełnia nowoczesną i stylową, ogólną koncepcję hotelu Barceló Hamburg i podkreśla awangardowe akcenty w sercu Hamburga.


Źródło: Franz Kaldewei GmbH & Co. KG. Prosimy o egzemplarz druku.
Kontakt z prasą:
Franz Kaldewei GmbH & Co. KG Tél. +49 2382 785 209
Marcus Möllers Fax +49 2382 785 8209
Postfach 17 61 marcus.moellers@kaldewei.de

59206 Ahlen, Germany www.kaldewei.com


achtung! GmbH Tél. +49 40 450 210 888
Straßenbahnring 3 kaldewei@achtung.de

20251 Hamburg, Germany www.achtung.de

Kontakt z prasą Poland:
KLAXON Communications Tel. +48 22 216 99 12
Marta Artman marta.artman@klaxon.pl

ul. Olimpijska 7 / 6

05-082 Stare Babice

Latchorzew, Poland

Dalsze informacje i materiał ilustracyjny znajdziecie Państwo w biurze prasowym Kaldewei: www.kaldewei.com

Zdjęcia i podpisy pod zdjęciami:
1 – Pokój – hotel Barceló Hamburg

193 pokoje i suity 4-gwiazdkowego hotelu Superior Barceló w centrum Hamburga, w bezpośrednim sąsiedztwie Jungfernstieg i głównego dworca zapraszają gości do odpoczynku w niezwykłej atmosferze.


2 – Łazienka pokoju Deluxe – hotel Barceló Hamburg

W pokojach hotelu Barceló Hamburg emaliowana powierzchnia prysznica Conoflat firmy Kaldewei harmonijnie łączy pomieszczenie mieszkalno-sypialne i łazienkę. Ekskluzywny prysznic otwarty jest w kierunku obydwu pomieszczeń i staje się tym samym charakterystycznym elementem wysokojakościowej aranżacji wnętrza.


3 – Lounge – hotel Barceló Hamburg

Hotel Barceló Hamburg przekonuje gości dzięki swojemu centralnemu położeniu i awangardowemu wzornictwu. Jasna aranżacja wnętrza z wieloma powierzchniami ze szkła w całym hotelu gwarantuje wyjątkową atmosferę, kolorowe meble przyciągają uwagę.

4 – Kaldewei ConoflatEmaliowana powierzchnia prysznica Conoflat ujmuje gości charakterystycznymi komponentami wzorniczymi: kwadratowa pokrywa odpływu, wykonana tak samo jak powierzchnia prysznica ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm, wtapia się w ogólny obraz prysznica i gwarantuje optymalny komfort podczas wchodzenia oraz najwyższe bezpieczeństwo w pozycji stojącej.

5Kaldewei Asymmetric Duo

Wanna do kąpieli Asymmetric Duo firmy Kaldewei w celowy sposób "bawi" się zasadą niesymetryczności: ponadczasowa, estetyczna forma zderza się z komfortową funkcjonalnością w postaci szerokiej krawędzi wanny z jednej z strony, która może być wykorzystywana zarówno jako powierzchnia do siedzenia lub odkładania akcesoriów łazienkowych jak również do indywidualnego pozycjonowania armatury.©absta.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna