Biegamy po cesarskim pekiniePobieranie 26.29 Kb.
Data09.05.2016
Rozmiar26.29 Kb.
Pekin Marathon 19.10.2008r.

zgłoszenia do 20.09.2008

BIEGAMY PO CESARSKIM PEKINIE
DROŻEJĄ BILETY LOTNICZE !!!!!!!!!!!
Termin: 15-21.10.2008r.

LICZBA UCZESTNIKOW………………………………. OK. 7.000

GODZINA STARTU………………………………. …….. 08.15

START……………………………………………………... PLAC TIENANMEN

META……………………………………………………… CENTRUM OLIMPIJSKIE

LIMIT CZASOWY……………………………………….. 5 GODZIN

TEMPERATURA………………………………………… 11/18°C

TRASA…………………………………………………….. PŁASKA
BARDZO BOGATY PROGRAM ZWIEDZANIA, MNÓSTWO ATRAKCJI I OPIEKA POLSKOJĘZYCZNEGO PRZEWODNIKA – NIEZAPOMNIANY POBYT !!!
15.10 (środa) – wylot z Warszawy do Pekinu.

16.10 (czwartek) – przylot do Pekinu, transfer do hotelu - zakwaterowanie, spotkanie organizacyjne, nocleg

17.10 (piątek)zwiedzanie Placu Tiananmen, Pałacu Cesarskiego zwanego Zakazanym Miastem, wzgórza widokowego (Jingshan Park), z którego rozciąga się widok na zakazane miasto, zwiedzanie Świątyni Nieba – symbolu Pekinu.

18.10 (sobota) – zwiedzanie zespołu pałacowo-ogrodowego pałacu letniego oraz świątyni lamaistycznej Jonghegong. Przejażdżka rikszami po Hutongach – starej części Pekinu, biuro maratonu, odbiór numerów startowych, pasta party, powrót do hotelu.

19.10 (niedziela) – 08.00 start maratonu /elita mężczyzn/; 08.15 /elita kobiet/ + reszta biegaczy,

20.10 (poniedziałek) – po śniadaniu zwiedzanie wielkiego muru, odcinek Badaling, drogi kamiennych postaci, jednego z grobowców cesarzy dynastii Ming,

21.10 (wtorek) – po śniadaniu transfer na lotnisko, przelot do Warszawy
Cena: 1750 zł. + bilet samolotowy ok. 2500 zł.

Cena zawiera:

  • Przelot na trasie Warszawa – Moskwa – Pekin – Moskwa – Warszawa /Aeroflot/

  • 5 noclegów w hotelu 3* w pokoju 2-osobowym

  • śniadania

  • Zwiedzanie wg programu

  • Ubezpieczenie

  • Pakiet startowy w maratonie

Cena nie zawiera:

  • wydatków własnych, napiwków,

  • wizy chińskiej – 180 zł

  • biletów wstepu do zwiedzanych obiektow, transferów i przejazdów autokarem, usług przewodnickich polskojęzycznego przewodnika ,4 kolacji / sprawdzone restauracje chińskie w tym 2 z programem artystycznym / - 415 USD płatne po przyjeździe na spotkaniu organizacyjnym.INFORMACJE PRAKTYCZNE DLA OSÓB WYJEŻDŻAJĄCYCH DO CHINBIUREM PODRÓŻY MARATHON TRAVEL POLAND
PRZELOTY MIĘDZYNARODOWE - Przelot odbywa się samolotami rejsowymi z międzylądowaniem w jednym z europejskich portów lotniczych. Przelot z portu przesiadkowego do Pekinu trwa od około 8 do 11 godzin, w zależności od linii lotniczych. Do uczestników wysyłamy listownie informacje o godzinach przelotów i zbiórce.

RÓŻNICA CZASU MIĘDZY CHINAMI A POLSKĄ - W okresie czasu letniego +6 godzin; w okresie zimowym +7 godzin. Na terenie całego kraju obowiązuje jedna strefa czasowa.

BAGAŻ - Ciężar bagażu nadanego przez 1 osobę w trakcie odprawy bagażowej nie powinien przekraczać 20 kg. Dla dwóch lub więcej osób posiadających wspólny bagaż, ciężar jednej sztuki bagażu nie może przekroczyć 32 kg. Oprócz tego każdy podróżny może mieć przy sobie 1 sztukę bagażu podręcznego, nie przekraczającą wymiarami sześcianu o wymiarach 55cm / 40cm / 20cm i nie cięższą niż 5-7 kg (zależnie od linii lotniczych). Wszystkich pasażerów obowiązują przepisy dot. przewozu bagażu, np. zakaz przewozu towarów niebezpiecznych oraz przepisy celne i graniczne.
Ze względów praktycznych radzimy spakować się w bagaż wygodny do noszenia (tj. walizki z kółkami) o niedużej objętości.
UWAGA: Prosimy pamiętać o podpisaniu bagażu i zapięciu na szyfr lub kłódkę.

INFORMACJA O HOTELACH WYKORZYSTYWANYCH W CHINACH - W większości tras hotele o standardzie 4* i 3*. Pokoje z łazienkami. W każdym pokoju: klimatyzacja, telewizor, telefon, filiżanki, chińska herbata w torebkach oraz czajnik elektryczny. W niektórych hotelach – sejfy. W łazience: ręczniki kąpielowe, mydło, szampon, pasta do zębów (wszystkie w niewielkich opakowaniach); szczoteczki do zębów, jednorazowe klapki, papier toaletowy, suszarka do włosów. Dostęp ciepłej wody 24h/dobę. Doba hotelowa w Chinach, tak jak w większości państw na świecie, trwa od godziny 12:00-14:00 do godz. 12:00 dnia następnego.

NAPIĘCIE W SIECI: 220V / 50Hz. - Chińskie urządzenia elektryczne posiadają inne końcówki wtyczek do gniazdek i są niekompatybilne z europejskimi. W każdym pokoju hotelowym przynajmniej jedno gniazdko przystosowane jest do wtyczek europejskich, co jest na ogół wystarczające dla potrzeb turystów. Ponadto na ogół możliwe jest wypożyczenie tzw. przejściówek.

POSIŁKI - Śniadania są spożywane w hotelu. Zazwyczaj mają formę bufetu, w większości hoteli jest to kuchnia chińska i europejska. Lunche i obiadokolacje serwowane w restauracjach poza hotelem – dominuje kuchnia chińska. Podawane są pałeczki i łyżki do zupy. W prawie wszystkich restauracjach można na życzenie uzyskać widelec i nóż. Zazwyczaj do posiłku podawana jest szklanka lokalnego piwa lub napoju bezalkoholowego. W większości restauracji również herbata.

TRANSPORT - Transfery i przejazdy podczas zwiedzania odbywają się autokarami lub mikrobusami w zależności od wielkości grupy. Chińskie autokary często nie zawierają luku bagażowego, dlatego w niektórych miastach bagaż wieziony jest wewnątrz autokaru; w innych – oddzielnie, w samochodzie bagażowym.

PIENIĄDZE - WALUTA: Chińska waluta to yuan (Y) nazywany także renminbi (RMB).
1 USD = ok. 7 yuanów (renminbi), 1 EUR = ok. 11 yuanów. 1 zł. = 3.2 yuanów

Wymiana dewiz: Spośród walut zagranicznych w Chinach najłatwiej jest wymienić dolary amerykańskie (najlepiej banknoty wydrukowane po 1996 roku, nie starsze) i euro. Należy zwrócić uwagę, aby banknoty nie były zniszczone np.: zaplamione, przetarte, naderwane, itp. Wymiany waluty można dokonywać w oddziałach głównych chińskich banków oraz w hotelach i na lotniskach. Kursy bankowe i hotelowe zasadniczo są bardzo zbliżone. Dokonując wymiany należy się wylegitymować paszportem. Nie wykorzystane w Chinach yuany można zamienić z powrotem na dolary wyłącznie za okazaniem otrzymanego przy sprzedaży USD kwitu.
Stanowczo odradzamy korzystania z przygodnych usług wymiany pieniędzy (proceder prawnie zabroniony, ponadto istnieje możliwość oszustwa lub kradzieży).

Karty płatnicze: W hotelach, w których zatrzymuje się wycieczka oraz w większości dużych sklepów honorowane są międzynarodowe karty płatnicze takie jak np. VISA, MasterCard, American Express.

Ceny: Ceny towarów spożywczych w chińskich supermarketach i większych sklepach są z reguły zbliżone lub niższe od tych w Polsce. Ceny towarów na targowiskach są z reguły znacznie niższe niż w Polsce. W Chinach, powszechnie przyjętym zwyczajem jest targowanie się o cenę (ceny pierwotnie oferowane cudzoziemcom mogą być bardzo zawyżone) – targowanie się odbywa się często poprzez wypisywanie cen na kalkulatorze. Przed dokonaniem zakupu prosimy się upewnić co do jakości i autentyczności kupowanych artykułów.

Przykładowe ceny: Pieczywo 1-5Y, miejscowe owoce (1 kg) 4-15Y, butelka wody mineralnej 1-5Y, zestaw w Mc Donald’s 20Y, piwo w sklepie 2-10Y, kartka pocztowa do Polski 5Y, paczka papierosów 2-15Y, prawdziwa chusta jedwabna 50-100Y.

Warto mieć ze sobą dolary o niskich nominałach (np. 1 $). Przydają się do zakupu kartek pocztowych lub innych drobiazgów, szczególnie podczas pierwszych dni pobytu w Chinach.ZDROWIE, SZCZEPIENIA - Nie ma obowiązkowych szczepień do Chin. Do zalecanych szczepień należą wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, błonica, tężec i polio, a także dur brzuszny.

WIZA - Obywatele RP udający się do Chin muszą posiadać ważną wizę pobytową (turystyczną, biznesową) lub tranzytową. Wyjazd do Hongkongu i/lub Macao oznacza opuszczenie granic ChRL i unieważnia wizę jednokrotną. W przypadku planowanego ponownego powrotu do Chin należy w związku z tym ubiegać się w chińskich urzędach konsularnych o dwukrotne wizy ChRL. Brak ważnej wizy karany jest grzywną do 1000 USD.
Paszport powinien być ważny co najmniej sześć miesięcy od daty powrotu z Chin i posiadać jedna stronę wolną na wklejenie wizy. Od turystów indywidualnych chińskie urzędy konsularne wymagają okazania biletu lotniczego oraz potwierdzenia rezerwacji hotelu. Nie ma obowiązku posiadania określonej kwoty pieniędzy na dzień pobytu.
Obywatele RP udający się do Hongkongu lub Macao do 90 dni pobytu nie mają obowiązku posiadania wizy.

W celu uzyskania wizy do Chińskiej Republiki Ludowej potrzebne są następujące dokumenty:

paszport (ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu oraz posiadający minimum jedną stronę wolną na wklejenie wizy),

wypełniony i podpisany 1 egzemplarz wniosku wizowego

1 zdjęcie
(jak do paszportu lub dowodu osobistego)

wYPELNIONY FORMULARZ, ZDJĘCIE I PASZPORT NALEŻY PRZYSŁAĆ DO BIURA.

kWOTĘ 2.500 ZŁ NALEŻY WPŁACIĆ DO KOŃCA MIESIĄCA LIPCA 2008

NA KONTO:

PEKAO SA 61 1240 1327 1111 0000 1893 5017Edyta Bartkowiak Ul. Mahoniowa 27 63-400 Ostrów wlkp

RESZTE KWOTY 1.750ZŁ. NALEŻY PRZELAĆ DO KOŃCA WRZEŚNIA 2008

ADRES BIURA:

MARATHON TRAVEL POLAND

RYNEK 30 63- 400 OSTRÓW WLKP

Pobieranie 26.29 Kb.

©absta.pl 2020
wyślij wiadomość

    Strona główna